1/حجت‌الاسلام #احمد_مازنی به ریاست #کمیسیون_فرهنگی #مجلس انتخاب شد. در این #رشته_توییت نگاهی انداخته‌ام به مواضع و دیدگاه‌های او.
#رشتو
2/ #کمیسیون_فرهنگی #مجلس دهم هرچند مرکب از #اصولگرایان و حامیان #دولت است اما در طی دو سال گذشته ریاست این کمیسیون به اصولگرایان رسیده بود. #نصرالله_پژمانفر و جمشیدجعفرپور ریاست دوره اول و دوم را برعهده داشتند.
3/ حالا در آستانه سال سوم، #احمد_مازنی رئیس این کمیسیون شده است. گویا در دوره سوم، وزن‌کشی‌ها به سود لیست امید تغییر کرده. مازنی در توییتر هم حضور دارد.
@mazaniahmad
4/ او از نمایندگان #لیست_امید و از اعضای #حزب #اعتماد_ملی و نزدیک به #مهدی_کروبی است.
5/ حاشیه‌سازترین اظهارنظر او مربوط به کنسرت‌هاست که حاشیه زیادی هم ایجاد کرد: وقتی می‌گوییم در جامعه هم #کنسرت و هم 3روضه باشد، این رفتار را از امام حسن(ع) و امام حسین(ع) آموختیم؛ آنها که مدعی #دین هستند، کاتولیک‌تر از #پاپ نشوند.
6/ مازنی همچنین از کسانی است که با حضور #فدریکا_موگرینی مسئول سیاست خارجی #اتحادیه_اروپا درصحن علنی #مجلس_شورای_اسلامی از او و با او عکس گرفتند. عکسی که با مخالفت‌ها و اعتراضات بسیاری روبرو و به #سلفی_حقارت معروف شد.
7/ مازنی همچنین با اشاره به #فیلم #عصبانی_نیستم و حمایت از #رضا_درمیشیان گفته است: فیلم‌های سینمایی به اندازه برنامه‌های #صدا_و_سیما در جامعه تاثیرگذار نیستند، به همین دلیل نباید این همه حساسیت را بر آنها اعمال کرد.
8/ او با اشاره به دیدار #تتلو و #رئیسی گفته بود: "آنها در #انتخابات از سوءاستفاده از امام رضا(ع) کار خود را شروع و به مبتذل‌ترین #موسیقی روی‌ آورد؛ در حالی که به #شجریان توهین می‌کند." او از کسانی بود که درخواست کرده بود در #جشنواره_موسیقی_فجر از #محمدرضا_شجریان تجلیل شود.
9/ مازنی همچنین در تجلیل از #ماجرای_نیمروز نوشته بود: این فیلم ‌ماجرای نفوذ اپورتونیست‌ها در کادر رهبری و مدیریت کشور و حتی #نیروهای_مسلح را مطرح می‌کند که می‌تواند برای امروز و فردای ما هم آموزنده باشد.
Missing some Tweet in this thread?
You can try to force a refresh.

Like this thread? Get email updates or save it to PDF!

Subscribe to محمدصادق علیزاده
Profile picture

Get real-time email alerts when new unrolls are available from this author!

This content may be removed anytime!

Twitter may remove this content at anytime, convert it as a PDF, save and print for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video

1) Follow Thread Reader App on Twitter so you can easily mention us!

2) Go to a Twitter thread (series of Tweets by the same owner) and mention us with a keyword "unroll" @threadreaderapp unroll

You can practice here first or read more on our help page!

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just three indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member and get exclusive features!

Premium member ($3.00/month or $30.00/year)

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!