Mesut Gülecen Profile picture
Web3 Evangelists | Co-Founder of @KairaNetwork & @eunomiateam
Oct 4, 2021 4 tweets 2 min read
Metaverse projelerinin sayısı gün geçtikçe artıyor ve #NFT projelerinin nihai varış noktası bu projeler olacak.

Benim #metaverse gözdem şimdilik @bloktopia projesi. Peki farkı nedir bu projeni? Nereden nasıl alınır? ⤵️ 1. Polygon ağı tarafından desteklenen proje, tokenize edilmiş, merkeziyetsiz bir #VR #Metaverse’tür.

Amacı, kripto topluluğu için benzersiz bir VR dünyası oluşturmak ve kullanıcıları tek bir ortamda bir araya getirmektir.
Oct 3, 2021 5 tweets 3 min read
#NFT sanatın yeni tuvali.

Bunun açtığı kapıları iyi anlamak gerek.

Eğer #Avalanche, #Solana veya #Ethereum üzerindeki hayvan JPG'lerini profil resmi yapmaktan sıkıldıysanız artık #NFT'nin geleceğini konuşabiliriz ⤵️ Fotoğraflar, oyun itemleri ve müziklerin #NFTcollectibles parçaları olacağını artık hepimiz biliyoruz. Ancak bu daha sadece bir başlangıç.

Kültürler #NFT'ler tarafından ya modifiye edilecek ya da yutulacak. Çünkü kültürel bir evrimleşme yaşıyoruz. Paradigma değişiyor.
Oct 2, 2021 5 tweets 2 min read
#Avalanche büyüdükçe, #AVAX ekosisteminin yeni üyelerinin güvenlik önlemleri konusunda bilinçlendirilmesi daha da önem kazanıyor.

Özellikle #DeFi ürünlerini kullanırken veya #NFT drop'larına katılırken, dikkat etmemiz gerekenler üzerine bir flood sizi bekliyor ⤵️ 🔺Adminler size asla mesaj atmaz!

En çok yaşanan dolandırıcılıklardan biri bu sanırım. Projelerin Telegram veya Discord admini gibi kendini tanıtanlar, kullanıcıların hesap bilgilerini veya çeşitli ödeme yapmasını isteyebiliyor. Bu tip konularda oyuna gelmeyin.
Aug 27, 2020 4 tweets 2 min read
Twitter'da doğru içerik ve strateji ile içeriklerinize reklam bütçesi kullanmadan maksimum erişim ve etkileşim almanız mümkün. Bu konuda çok yakında #kriptopara kullanıcılarının karşısına çıkacak olan @BrokerAlien'ın 28 günlük Twitter analizini sizlerle paylaşmak istiyorum. 28 günde atılan 9 Tweet ile 58.400 erişim, 4.549 profil ziyareti, 270 takipçi, 363 linke tıklama, 54 yorumsuz RT, 215 like, 86 yorum almışız. Günlük ortalama 2k erişime ve 10 yeni takipçiye ulaşmışız. Tüm bunlar organik elbette. Herhangi bir reklam bütçesi harcamadık henüz.
Mar 25, 2019 7 tweets 4 min read
#Bitcoin ve #kriptopara fikrinin arkasında sadece #teknoloji yok. Sosyoloji ve iktisat gibi farklı disiplinlerden beslenen bir yapı var. #Cypherpunk bu yapının belkide omurgası. O yüzden bu flood cypherpunk hakkında! 👨‍💻🕵️‍♂️ #blockchain #crypto #community #Cypherpunk’ı Şifrepunk olarak çevrilebiliriz, zaten yaygın olarak da bu çeviri kullanımda. Cypher = Şifre, Punk ise 70’lerin ortasında ifade özgürlüğü haraketi olarak ortaya çıkmış bir akım türüdür. Bundan dolayı Punk’ı özgün ismi ile kullanmak daha doğru olacaktır.