, 11 tweets, 4 min read Read on Twitter
1- Bir süredir araştırdığımız ve birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de sürekli kullanılan bir internet sitesi ile ilgili uzun zamandır söylenen çok ilginç bilgiler var. Site, ülkelerin "Duygu Haritası" adı verilen bir yapıyı oluşturuyor. Çok ilginç şeyler var. Anlatıyorum #Flood
2- Kişisel araştırmalarım ve dostlarımın araştırması Sayın @AvarBanu'nun 2014 yılından bu yana söylediği bir gerçekliği tamamen destekler nitelikte. Sayın Avar, minimum 4 yıldır bu konuyu dile getiren ilk kişi. Sizinle ilk önce Sayın Avar'ın söylediklerini paylaşacağım.
3- Hayvan hakları, kadın, işçi veya çocuk hakları gibi konular sürekli imza kampanyalarıyla gündeme getiriliyor. Fakat asıl kullanım amacı toplumların duygu haritalarını ve eğilimlerini ortaya çıkarmak. Banu Avar: "Change.org ABD Savunma Bakanlığı'na çalışıyor"
4- Bireylerin duygusal anlamda nelere tepki verdiğini ölçmek ve toplumsal mühendislik projeleri yaratmak için Change.Org en önemli internet sitelerinden birisi. 196 ülkede aktif olarak kullanılan bir internet sitesi.
5- Sitenin "etki" bölümündeki verilere göre 196 ülkeden 243.573.884 kişi kampanyalara imza vermiş. 196 ülkede duygu haritası artık net olarak oluşturulduğu söyleniyor. #Change
6- Avar anlatıyor: "Change.org kar amacı gütmüyormuş gibi görünüyor ama politik ve mali lobi gruplarına istediklerini vererek malı götürüyor. Malum bu ŞOV DÜNYASI. Kitlelere istediğini ver, ‘Birşeyler yapıyormuş sansınlar’ ve sınırlarını çizdiğin bahçede oynasınlar!"
7- Avar, bu durumu 'Yumuşak Güç' olarak tanımlıyor. Change.Org kişisel verilerinizi toplarken aynı zamanda bireysel ve toplumsal hassasiyet konularında da uzmanlaşıyor. Bu da toplumsal mühendislik projeleri için taban oluşturuyor.
8- "Change.org’a ücret ödeyenler arasında Uluslararası Af Örgütü, Sierra Club, Credo Wireless gibi 300 çokuluslu müşteri bulunmaktadır."

"Tüm bu kurumların yanısıra asıl destek noktaları ise ABD Savunma Bakanlığı yani Pentagon"
9- Ve en garip olan ne biliyor musunuz? Change.Org sitesindeki Türkiye'den açılan ve toplumu ilgilendiren kampanyalara bakın. Günümüzde ne kadar da çok artan suçlar/sorunlar var. Hayvan hakları, kadın ve çocuk hakları.. Çok ilginç!
10- Forbes Dergisinden bir alıntı ile devam edelim; ''Her ay en az 15 bin yeni imza kampanyası açılıyor; bunları başlatanlar e-posta ve sosyal medya yoluyla kişileri imzaya davet ediyorlar. Bu kampanyalara katılmak “oturduğu yerden bir şey yaptığını sanmanın” en güzel tarifi.''
11- Sayın Güçiz'in geçmişte çevirisini yaptığı bir detayı görsel olarak sizlerle paylaşmak istiyorum. Detayları #Wikileaks üzerinden görebilirsiniz. #ChangeOrg kime/nasıl hizmet ediyor? Görelim.

Link: wikileaks.org/plusd/cables/0…
Missing some Tweet in this thread?
You can try to force a refresh.

Like this thread? Get email updates or save it to PDF!

Subscribe to Zet Lorento
Profile picture

Get real-time email alerts when new unrolls are available from this author!

This content may be removed anytime!

Twitter may remove this content at anytime, convert it as a PDF, save and print for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video

1) Follow Thread Reader App on Twitter so you can easily mention us!

2) Go to a Twitter thread (series of Tweets by the same owner) and mention us with a keyword "unroll" @threadreaderapp unroll

You can practice here first or read more on our help page!

Trending hashtags

Follow Us on Twitter!

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just three indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!