Mesut Çevik Profile picture
Aug 19, 2019 4 tweets 3 min read Read on X
Mobil oyunculuk hızla gelişiyor ve donanım üreticilerinin radarına giriyor. ASUS, cep telefonu ve Switch ile uyumlu olan dünyanın ilk USB C kablosuz oyuncu kulaklığını tanıttı. #rog #gamescom2019 Image
Admin bundan istiyorum mutlaka 😂 Monitörde yok yok. DSC desteğini detaylı anlatacağım millet merak etmeyin 🙋‍♂️ #rog @asusrogturkiye Image
Bu taşınabilir oyuncu monitörü ve ROG Tripod da gönderseniz iyi olur 😀 Tek şarj ile 240HZ tazeleme hızında 3 saat oyun 😍 #rog #gamescom2019 ImageImage
65", G-Sync ve HDR bundan da istiyorum 😂 Image

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Mesut Çevik

Mesut Çevik Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @mesutcevik

Feb 11, 2023
Bir müteahhit arkadaşla konuşuyorum, önce zemin etüdü yapan firmalar suçlu diyor. Onun zemin etüdü bir binanın sağlamlığını ve maliyetini değiştiriyor. Tek kalem oynatma ile temeline sıvı beton enjekte edilip sertleştirilmesi gereken bina (jet ground) düz yapılıyor diyor.
Rüşvete gerek yok, zemin etüdü yapan firma yanlış rapor hazırlarsa bina %100 iyi olsa bile depremde zemin sıvılaşır, bina temelinden sökülür yatar diye ekliyor. Hiç bir zaman yapı inşaat firmasının %100 kontrolünde değildir diye ekledi. İşimiz gerçekten zor.
Müteahhit inşaatı bitirmiş, zemin etüdünü başka firma yapmış, o değerlere göre projeyi başkası çizmiş, yapı denetim kontrolünü yapmış, en son belediye gelmiş yapı kullanma izin belgesi vermiş. Bu belge; bu binayı bütün şartnamalere ve onaylı ruhsat projelerine uygun yaptın demek.
Read 5 tweets
Feb 11, 2023
Deprem bölgelerinde müteahhitler istedikleri tarzda, şekilde bina yapamamalı. Belli ki denetim mekanizmaları iyi işlemiyor. Mühendisler, mimarların onayladığı hazır bina planları olsun. Arsaya göre biri seçilsin. Ne kadar demir, hangi beton bilinsin. Çalmak istese de çalamasın.
Read 9 tweets
Nov 15, 2021
Veriler yine ortaya saçılmış sanırım. Az önce eposta aldım. @yemeksepeti bu konuda bir açıklama yapacak mısınız? @KVKKurumu @BTKgovtr
Read 4 tweets
Sep 22, 2020
Okulları dijitalleştirme ve her öğrenciye tablet hedefi ile yola çıkılan Fatih Projesi'nde toplam 3.4 Milyar TL harcandı. Bu bedelin %78'i akıllı tahta ve okullara internet alt yapısı sağlanmak %22'si tabletler için ödendi. Yani tabletler için yaklaşık 750 milyon TL harcamışız.
Projenin iyi yanlarından biri, olmaz denilenin oldurulup bir çok kasaba ve köye internet götürülmesi oldu. Dijital tahtalar ve tabletler için de yerli firmalar öncelikli tutuldular ve burada üretim yapmaya zorlandılar. Montaj hattı dahi olsa bu önemliydi.
O dönem tablet ihalelerinden birini kazanan GM, daha sonra telefon üretimi hedefli büyük bir yatırım yaparak İstanbul'da fabrika kurdu mesela. Her ne kadar Vestel ve GM'in bu yatırımları karşılıksız kalsa ve başarıya ulaşamasalar da güzel gelişmelerdi.
Read 8 tweets
Sep 10, 2020
Bu yayında da mavi ekran görmez isem Huawei'nin yeni cihazları izleme şansımız olacak :D
Apple, öğretmenimiz ondan çok şey öğreniyoruz derken bunu söylüyorlardı sanırım. Elinde onca imkan olan bir firmadan daha özgün tasarımlar ve kullanım şekilleri beklerdim. Image
Çift cihaz bağlantısı ve kullanım süreleri ise çok iyi. Android cihazlar için satın alınabilecek en iyi TWS kulaklık gibi görünüyor. Image
Read 21 tweets
Sep 2, 2020
Intel’in 11. nesil işlemcilerle ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarları uzun pil ömrü yanında, 4K video işleyebileceğimiz ve oyun oynayabileceğimiz platformlara çevirme stratejisi taktiri hak ediyor. Her şeyi tek işlemciye yüklemek yerine işe özel birimler en akıllıca çözüm.
Aynı özelleştirmeyi Nvidia’da da görüyoruz. Apple ise bunu yıllardır yapıyor. Artık her işi CPU’nun yaptığı devrin sonuna geliyoruz. Canlı yayın mı yapacaksın? Bırak videonu işe özel birim sıkıştırsın, gürültü engelleme mi lazım? Bırak işlemci içindeki AI birimi bunu ele alsın.
Bu arada çok basit bakarsanız olaya aslında x86 platformuna geçmeleri öncesinde oyun konsollarının güçleri de buradan geliyordu. İşe özelleştirilmiş onlarca birim, yazılımcıları zorluyor olsa da PS2, PS3 ve Xbox 360’taki görsel şaheserler bu yaklaşım sayesinde mümkün oldu.
Read 4 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us!

:(