, 17 tweets, 3 min read
My Authors
Read all threads
flood...

hadi biraz gerçekçi olalım:

erkek genital bölgelerini belli edecek seviyede açık ve dar giyinince sapık damgası yer; aynı eylemi gerçekleştiren kişi kadın olunca "özgürlük" derler.
geçenlerde adamın teki otobüste bacaklarını ayırarak oturuyor diye karşısındaki kadın tarafında ifşa edildi ve twitter'da linç yedi. bugün aynı insanlar; "isteyen, istediğini giyer, sana ne?" şeklinde sloganik ifadeler sarfederek +++
3 cm'lik şortla dışarıda dolaşmayı meşrulaştırmaya çalışıyorlar ve hürriyet fetişizmi yapıyorlar. ebe kozmopolit maskaralar, sizin subjektif değer yargılarınız ve arzularınıza göre değişkenlik gösteren etik değerleriniz neden umrumuzda olsun?
tamam, amenna, erkeğin bacaklarını ayırarak oturması ahlaksızlık, ayılık, bedevilik; peki kadının bacaklarını komple açması neden "özgürlük" kapsamına giriyor, bunu soruyorum size! bu nasıl bir ikiyüzlülüktür? nece tutarsızlıktır, şımarıklıktır, kaypaklıktır, kepazeliktir?
sen karşında oturan adamın bacaklarını açarak genital bölgelerini belli etmesinden ve senin buna maruz kalmandan rahatsızlık duyduğunu dillendirince alkış alıyorsun; biz kadınların dekoltelerini görmek istemediğimizi söyleyince yobaz oluyoruz. saçmalığa bak.
medeniyetin ölçüsünü kadınların çıplaklık seviyesine bakarak belirleyen kokoşlarsınız, külliyat da yazsak bu olayın absürtlüğünü size anlatamayız. anlatsak da sizin kafanız almaz. kafanız alsa da mantıklı bir açıklama yapamazsınız. çünkü ahlaksızlığın rasyonal bir izahı olamaz.
şimdi 3-5 fav uğruna çin malı duyar kasan ılık sığırlar çıkıp "sana ne" diye papağan gibi sayıklayacaklar. evvela belirteyim; sizin de içi boş kafa tasınıza tüküreyim. kişiliksiz, karaktersiz, köşesiz, ezik, dalkavuk, sapkın herifler.
toplum içerisine çıkıyorlar, nasıl sana ne ulan? kadını-erkeği tek bir kumaş parçası giymeksizin anadan üryan dolaşsınlar caddelerde; çocuğunun, karının, bacının önünden geçsinler. ağzını açacak olursan da, "sana ne" desinler. he, nasıl olur?
erkek yaparsa devreye polis bile girer, ama kadın özgür. niye? çünkü arz-talep.

sapkın erkek talep, kadın da arz ediyor. erkek istiyor, kadın da sunuyor. alan memnun, veren memnun. o yüzden kimsenin gıkı çıkmıyor. eğer herkes memnunsa, her türlü taşkınlık mübah.
derdiniz ahlaklı bir toplum oluşturmak değil, canınızın istediği şeyleri meşrulaştırmak, istemediğinizi ahlaksızlık diye yafta çekip ortadan kaldırmak. erkek metroda bacaklarını açarak oturmasın, çünkü tiksinç. ama kadın, adamın birbirinden ayıramadığı bacağı komple açabilsin...
kusura bakmayın, ya da istiyorsanız bakın. 3 cm'lik şortla dolaşan kadının asıl gayesi teşhirdir, tahriktir, tacizdir...

gerçekliğine kendinizin bile inanmadığı ucuz savlar ile kimseyi kandırmayın. yapıyorsunuz, en azından yaptığınız şeyin arkasında durun.
dini bir kenara bıraksanız dahi, bu, naturalist perspektifi ile bakıldığı zaman da hayvanlarda olduğu gibi üreme içgüdüsünden kaynaklanan bir hamledir. üreme girişimi, taa bakterilere kadar uzanan bir canlılık belirtisidir.

hayvanların üreme dönemlerinde dans etmeleri ne ise,
dişi tavus kuşlarının, erkek tavus kuşlarının yanında tüylerini açarak kendilerini sergilemeleri ne ise; kadınların sürdüğü kilo kilo boyalar da, rahat edememelerine rağmen sırf şık görünmek amacıyla içlerine zorla sığdıkları daracık kıyafetlere kendilerini hapsetmeleri de o'dur.
siz de bir kere olsun, doğruyu konuşun. sıcağı bahane etmeyin. ya da "özgürlük" ve "sana ne?" gibi altları boş ifadelerle geçiştirmeyin. mevzu özgürlük değil, konuyu alakasız yerlere çekmeyin. laik bir ülkede yaşıyorsan istediğiniz şekilde (!) giyinebilirsiniz tabiki...
...fakat bu, sizin tehşirci ve tahrikçi olduğunuz gerçeğini değiştirmiyor. o yüzden gerçekçi olun. doğruları söyleyin. evet, deyin. insanların ilgisini çekmek, vücutlarımızı pazarlamak, bir taraflarımızı sergilemek ve insanların beğenilerine sunmak hoşumuza gidiyor;
bunu istiyoruz, seviyoruz ve yapıyoruz, deyin. kıvırtmayın, esnemeyin, yamulmayın.

kadınların aynı zamanda bu denli açık giyinmeleri, evrimsel süreç de göz önünde bulundurulduğunda "taciz" statüsünde değerlendirilebilir.

konuyla ilintili yazım: eksisozluk.com/entry/77644605
"rakı içmenin adabı var"cı ayyaş cihangir solcularının kafaları almıyor, o yüzden tekrarlayayım:

bacaklarını açarak oturan adamın yanı boştu, fotoğraf da karşısında oturan bir kadın tarafından çekilip ifşalandı. ve atılan ifşa twiti binlerce rt/fav aldı.
Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh.

Enjoying this thread?

Keep Current with mudara

Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

Twitter may remove this content at anytime, convert it as a PDF, save and print for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video

1) Follow Thread Reader App on Twitter so you can easily mention us!

2) Go to a Twitter thread (series of Tweets by the same owner) and mention us with a keyword "unroll" @threadreaderapp unroll

You can practice here first or read more on our help page!

Follow Us on Twitter!

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just three indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!