Şehirler asırlardır sulak alanların çevresine inşa edilmiş, çünkü şehirlerin elbette suya ihtiyacı olur. Eskiden merak ederdim, nasıl oluyor da Avrupa, ABD şehirlerinin hep içlerinden nehirler, dereler geçiyor da bizim şehirlerde yok diye... Öyle de bir varmış ki. Biz derelerin,+ Image
nehirlerin üstüne yol yaptık, güya ıslah çalışması adı altında o dereleri kuruttuk, sularını borulara hapsedip şişeleyip sattık. Ondan şehirlerimizden su geçmiyor GÖRÜNÜYOR.
Bütün eski tapu kadastro haritalarında gasp ettiğimiz o derelerin adı çıkar, ismi değiştirilen eski+
mahalle adlarında, şehrin yok edilen kültürel hafızasında eski suların, su yollarının adı çıkar.

Biz unutmuş olabiliriz, ama yok ettiğimiz o dereler, onunla birlikte yaşamanın hatırası yok edilen eski mahalle adları gün ola kendini hatırlatır. İnsan unutur, bir kültür, bin +
yılların doğa ile birlikte yaşama tecrübesi unutturulur, ama doğa unutmaz... Çok acı. Geçmiş olsun #Giresun

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Cumhurbaşganımızın Talimatıynan

Cumhurbaşganımızın Talimatıynan Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @elcinarabaci

Oct 28
Bir ay evvel kilosunu 30 tl'den aldığım açık kuru kedi mamasının kilosu 70 TL olmuş. Ben daha çok makarnalı balık kafası kaynatırım. Balıkçıdan balık kafalarını beleşe alıyorum, evet.
Kedi köpekçiler bu kıyağımı unutmasın. Balıkçıdan balık kafalarını bedavadan alıyorsunuz. Mesela 6-7 tane palamut kafasını bi paket makarnayla haşlarsanız 6 kedinin 5-6 günlük maması çıkıyor. Kediniz narin nazeninse, haşlanmış kafaları blendırdan geçirin. Ektra vitaminli olsun+
derseniz, içine patates havuç da koyarsınız abartmadan. Bunu köpekler de hapır hupur yiyor diyeceğim ama benim köpeğim zıkkımın pekini de yiyor, o öyle bir cins. Bahçede mantar bırakmadı kaşık düşmanı. Neyse. En ucuz paket makarna 6 TL. +
Read 21 tweets
Jul 16
1. Dün fırsat bulup yazamadım, #15Temmuz münasebetiyle size kendimle ilgili 1 gelişmeden bahsetmek istiyorum.

Aşağıda 18.7.2021 tarihinde Jan. Gen. Komuratanı Org. Arif Çetin'in #15Temmuz gecesi görevini ihmal, hatta suistimaline işaret eder yorumla 1 mini zincir paylaşmıştım:
2. Bu zincir @AkpCocuklari hesabının aynı şahıs hakkında, #YeldanaKaharman cinayetiyle ilgili iddialar başta olmak üzere, kamuoyunda bilhassa Org. Gen. Arif Çetin'in açık kaynaklarda paylaşılmış tarihi eser kaçakçıları, suç örgütü liderleri vs ile +
3. yanyana samimi fotoğraflarından yola çıkılarak, Jan. Gen. Kom. Arif Çetin ile ilgili oluşan iddia ve şüphelere dikkat çeken bir başka tweet zincirini alıntılıyarak yazılmıştı.
Read 17 tweets
Jul 16
Bu güzeller güzeli kızçe artık hanemizin bir üyesi. Hep böyle miniş kalmayacak, büyüyecek, abla olacak bir Golden yavrusu.

İsim önerilerinizi alayım. Bu cinse tarçın, karamel isimleri çokça veriliyor. Ben farklı bir isim istiyorum. Balkız dedim, ama annem çok beğenmedi.
Uyurken dilini çıkartıyor böyle. Yirim! 😍
Aha! Daha geldiği gün tavuk kovalamaya başladı! Arkadaş kızım onlar 😁
Read 7 tweets
Jul 15
15 Temmuz gecesi, komutanları yat dese yatmak, kalk dese kalkmak zorunda olan 17-18 yaşında bir avuç askeri öğrencinin "soruların çalınması" suçunun müsebbibi olduğu ve bu sorularla muhatap olmak zorunda oldukları hükmüne nereden vardınız @candundaradasi ?
İlaveten bu imalarla da o gece tamamen kötü bir piyango eseri seçilmiş ve kendilerine reva görülen naklen yayımlanmış işkence ve cinayetlerin mağduru öğrencileri, işkencecilerin onlar için verdiği hükmü onaylayarak yeniden mağdur ediyorsunuz.
Ha, şunu da altını çizmek isterim. Bu öğrencilerin tümünün cemaatçi komutanlar tarafından özellikle de cemaatçi öğrenciler arasından seçilip götürüldüğünü varsaysak bile (ki hangi komutan sorusunu da cevabı da muamma, hepsi düğünde! ) yargısız infaz ve işkence insanlık suçudur.
Read 5 tweets
Jul 14
Hmmm... "Zaten yolluymuş", evet. :P Hakikaten midem bulandı. Kadın gitmiş, hiç buralarda adalet aramadan derdini mahkemede anlatmış, deliller sunmuş. TR gibi yerde, üstelik şunun gibi "zaten yolluydu" imasıyla binlerce kişiye paylaşım yapmaktan utanmayana+
"iyi hal indirimi" (!) yapabilen bir mahkemede, sunduğu deliller ışığında şunun failliğini tescil ettirmiş...

Hâlâ bu konuyu işine öyle geldiği için siyasi malzeme etmeye utanmayanlara, şu kelamı edebilenin manipülasyonuna düşenin de aklına şaşayım!
Avukat Hanım'ın hele ki davayı kazandıktan sonra yaşadıkları için, elinde bir çekici olduğunda her şeyi çivi gören andavalların, aptal saptal yaftalamalarıyla açıkça üstelik iş yerinin, isminin paylaşımlarıyla hedef gösterildiği için çok çok üzgün ve kızgınım...
Read 9 tweets
Jul 14
Herkes Hüdai öğretmene Türkçe öğretmenisin, Türkçe öğret işte diye saydırmış, fakat çok önemli ve eksik olan bir şey söylüyor, nedense herkes bunu atlamış.

Sorun öğretmeni aşan bir sorun. Evvela bu çocukların kimliklerini devlet resmen kabul edecek ve ondan sonra da onlara+
uygun, temel düzeyde Türkçe dili eğitimi ile başlayan ayrı bir müfredatı uygulamaya koyması ve özel sınıflar oluşturması gerekiyor.
Mülteciyi alırken iyi, kimseye laf ettirmiyor, ama madem aldın, bu çocuklara evvela bedavadan işgücü sürüsü gözüyle bakmayıp entegrasyonu ve
eğitimini olanaklı kılacak müfredatı da elbette hazırlamak ve öğretmenine vermek zorundasın. Ama şimdi kimlik tanınanacak da, müfredat oluşturulacak da, bu iş için belki temel düzeyde Türkçe eğitimi için öğretmen kadrosu açılacak da...ne uğraşsın hökümetimiz değil mi?
Read 9 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(