İPEK ER ve MUSA ORHAN VAKASI HAKKINDA GERÇEKLER:

1-İpek Er, Musa Orhan tarafından ne kaçırıldı ne alıkonuldu. İpek Er, 23.6.2020 gecesi saat 02:00 sıralarında kendi isteği ve İzmir'e gitmek için ikametinden ayrılıp Siirt'in Kurtalan ilçesine geldi.

@ilyastarim
2-İpek Er, dezenformasyon yapıldığı gibi Musa Orhan tarafından 20 gün zorla tutulup tecavüze uğramadı.

24.6.2020'de Kurtalan Öğretmen Evi'nde 25.6.2020-28.6.2020 tarihlerinde kendi iradesi ve tek başıba Siirt Büyük Hotel'de kaldı.

@ilyastarim
3-Siirt Büyük Hotel'de kaldığı 25.6.2020-28.6.2020 tarihleri arasında Musa Orhan görevdeydi. İpek Er, bu tarihler arasında hotelde kaldığı halde 26.6.2020 gecesi ve 27.6.2020 gecesi hotelde değil nerede olduğu henüz belirlenemeyen bir yerde kaldı.

@ilyastarim
4-İpek Er, sokağa çıkma yasağı olan 27.6.2020 günü kaldığı Büyük Hotel'in sahibiyle Botin Çayına gitti ve 2 saat burada hotel sahibiyle kaldı. Aynı gün saat 20:45 sıralarında ayrıldığı hotele sabah saat 06:30 sıralarında geri döndü.

@ilyastarim
5-İpek Er ile Musa Orhan, İpek Er'in Orhan'ı aramasının ardından 28.6.2020 günü saat 16:30'da İpek Er'i taksiyle gelip Büyük Hotel'den aldı. İkamet ettiği eve bıraktı ve evden ayrılıp o gece İpek Er'in yanına gelmedi.

@ilyastarim
6-Musa Orhan ile İpek Er, 29.6.2020 ve 30.6.2020 tarihlerinde birlikte kaldılar. 1.7.2020 günü saat 12:00 otobüsüyle ve İpek Er, kendi iradesiyle İzmir'e gitmek için Siirt'ten ayrıldı. 3.7.2020 günü İzmir'den Siirt'e geri geldi.

@ilyastarim
7-Ailesine gitmek istemeyen ve İzmir'de kendisini alacak şahısla buluşamayıp tekrar Siirt Kurtalan'a gelip Öğretmen Evine saat 11:00 sıralarında kayıt yaptıran İpek Er, illegal olarak POLNET'ten abisi tarafından tespit edildi.

@ilyastarim
8-Polis olan abisi tarafından illegal olarak Öğretmen Evinde kaldığı tespit edilen İpek Er, Öğretmen Evinde çalışan şahısa aile tarafından verilen talimat sonucu alıkonuldu ve ailesine zorla teslim edildi.

@ilyastarim
9-Ailesi tarafından 3.7.2020'de zorla teslim alınan İpek Er, babasının olayı öğrenmesinin ardından 6.7.2020'de babasıyla birlikte Musa Orhan hakkında şikayetçi oldu. 7.7.2020'de savcılık huzurunda ifadesi alındı. 8.7.2020'de de Adli Tıp'ta muayene edildi.

@ilyastarim
10-İpek Er'in 8.7.2020'de yapılan Adli Muayenesinde, normal yolla cinsel ilişkiye girdiği, vücudunda her hangi bir darp veya zorlama izine rastlanılmadığı belirtildi. Bu cinsel ilişkinin de muayeneden en az 10 gün önce olduğu ifade edildi.

@ilyastarim
11-25.6.2020-28.6.2020 tarihlerinde Büyük Hotel'de kaldığı halde 26.6.2020 ve 27.6.2020 geceleri hotelde kalmayan İpek Er'in beyanı esas alınarak 9.7.2020'de Musa Orhan ifadeye çağırıldı. Aynı günün akşamı saat 22:30'da İpek Er'in babası Musa Orhan'ın babasını aradı.

@ilyastarim
12-Musa Orhan'ın babasını arayan İpek Er'in babası Fuat Er,eğer Musa,İpek ile evlenirse şikayeti geri çekeceğini söyledi. Bu teklifi ne Musa Orhan ne de babası Bülent Orhan kabul etmedi. Bu teklifin reddedilmesinden 1 hafta sonra İpek Er intihar girişiminde bulundu.

@ilyastarim
13-İpek Er, intihara meyilli birisiydi. Daha öncede annesi tarafından darp edildiği için intihar teşebbüsünde bulunmuş, yoldan geçen bir vatandaşımız tarafından intihardan vaz geçirilmişti. Bu olay 8.12.2018'de emniyet kaydına geçirildi.

@ilyastarim
14-İntihar teşebbüsünden vaz geçirilen ve annesi tarafından darp edilip darp raporu alınan İpek Er, 8.12.2018'de annesinden şikayetçi oldu. İpek Er'in annesi hakkında iddianame hazırlandı ve 2019/167 Esas No ile Kurtalan Asliye Ceza Mahkemesinde dava açıldı.

@ilyastarim
15-İpek Er'in mağdur annesinin Sanık olduğu, "Basit Yaralama, Hakaret ve Tehdit"ten görülen dava hala açık durumda. Dolayısıyla İpek Er, daha öncede intihar teşebbüsünde bulunan ve annesi tarafından 16 yaşındayken şiddet gören bir isimdi.

@ilyastarim
16-İpek Er, 16.7.2020 günü saat 11:00 sıralarında duvarda asılı bulunan babasına ait av tüfeğini karın bölgesine dayamak suretiyle ateşleyerek intihar teşebbüsünde bulundu. Yaralı haldeyken hastaneye götürüldü ve 18.8.2020'de vefat etti.

@ilyastarim
17-İpek Er'in intihara teşebbüs ettiği 16.7.2020 günü olay yerinde yapılan incelemede, tek kırmalı av tüfeğinin içinde olması gereken boş fişek kartuşu namluda olmayıp boş kartuşun namludan çıkarıldığı tespit edildi ve rapora geçirildi.

@ilyastarim
18-Yine, 19.8.2020'de yapılan İpek Er'in ölü muayenesinde, alnında, sağ kolunda, sol kol orta dış yüzeyde ve başının sağ perieto-oksipal bölgesinde eskiye ait darp izleri belirlendi. Oysa 8.7.2020'de yapılan Adli Muayenede bu darp izleri mevcut değildi.

@ilyastarim
19-İpek Er'in 8.7.2020'de yapılan beden muayenesinde olmayan bu darp izleri, 19.8.2020'de yapılan Ölü Muayenesinde tespit edilip ön otopsi raporuna geçirildi. Daha öncede annesi tarafından darp edilen İpek Er, 8.7.2020-19.8.2020 arasında yine darp edilmişti.

@ilyastarim
20-Buraya kadar yazdıklarımda TEK BİR YANLIŞ VARSA bu hesabımı kapatırım @ilyastarim .

Birazcık cesaretin ve meslek ahlakın varsa ÇIKIP BENİ YALANLA @ilyastarim .

Beni YALANLAYAMIYORSAN ki SENDE BİLİYORSUN HER KELİMESİ DOĞRU; o zaman çıkıp yine meslek ahlakın gereği ÖZÜR DİLE!!
21-Binlerce kişi hala sizin YALANLARINIZA inanıyor @ilyastarim . Sizin bu yaptığınız size inanan insanları T.C. Devletine ve kurumlarına karşı kışkırtmak, adalete olan güveni ortadan kaldırmaya yönelik bir provokasyondur @ilyastarim

Zerre meslek AHLAKIN varsa buyur HODRİ MEYDAN

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Emre Erciş

Emre Erciş Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @TREmreErcis

5 Sep
1-İpek Er ve Musa Orhan vakasına yönelik paylaşmış olduğum "Olay Yeri İnceleme Raporu"nda çok önemli bir detay var. Bu detay öyle önemli ki; belki de İpek Er'in "Aile içi İnfaz" edildiğini ortaya çıkaracak nitelikte.
2-İpek Er'in intihar teşebbüsünde bulunduğu odada yapılan olay yeri incelemesinde 4 rakamıyla numaralandırılmış şarja takılı durumda bir cep telefonu tespit edilmiş ve incelenmek için delil poşetine konulmuş. ImageImage
3-Olay yerinde bulunan bu telefon daha sonra olay günü Siirt'ten gelen ve olay anında İpek Er'in evinde olan dayı Selahattin Kılıç tarafından Jandarma'dan teslim elındı. Telefonun sahibi ise İpek Er'in kardeşi Ali Er. Fakat teslim alan ise dayı Selahattin Kılıç. Image
Read 8 tweets
4 Sep
1-"Kusursuz cinayet yoktur", bazen delilleri toplamak, bağlantıları kurmak ve faile ulaştıracak zincirin halkalarını içiçe geçirmek zaman alır.

Tıpkı İpek Er'in "İntihar" mı etti yoksa "İnfaz" mı edildi sorusunun cevabında olduğu gibi.
2-Soros ve NED tarafında finanse edilen sözde kadın dernekleri, baştan sona dezenformasyon içerikli iddialarla sosyal medyada mahkeme kurup, içeriği hakkında zerre bilgi sahibi olmadıkları bir dosya üzerinden Musa Orhan'ı idam ettiler.
3-Bu sözde kadın dernekleri, kendisini "Sosyal Sorumluluk Sahibi" gören ama bu sorumluluğun farkında olmayan "Sanatçılar"ı da kervana katarak günlerce kamuoyunu manipüle edip hem Musa Orhan'ı hem de onun sıralı amirlerini linç ettiler.
Read 15 tweets
2 Sep
1-Günlerdir İpek Er&Musa Orhan vakası hakkında soruşturma dosyasında yeralan belgeler doğrultusunda paylaşımlar yapıyorum.Söz konusu bu belgeler,bugüne kadar bu olayın kadın dernekleri ve BTÖ ile iltisak ve irtibatlı yayın organlarının naklettiği şekilde olmadığını ortaya koydu.
2-BTÖ ile ilişkili yayın organları ve sözde kadınların "Haklarını" koruyan derneklerin yapmış olduğu dezenformasyonlardan birisi de Musa Orhan'ın İpek Er'i 1 Temmuz 2020'de İzmir'de bulunan kuzenine yolladığı yönündeki iddiaydı.
3-BTÖ ile irtibatlı yayın organları ve sözde Kadın Dernekleri'nin bu dezenformasyonu yapmalarına neden olan ise İpek Er'in yazdığı iddia edilen intihar mektubu ve İpek Er'in 7 Temmuz 2020 tarihli savcılık ifadesiydi.
Read 21 tweets
27 Aug
1-İpek Er ve Musa Orhan vakasına yönelik gündeme gelen bir "İntihar Mektubu" var. Mektubun ele geçirilme tarihi 23.7.2020. Ele geçirilmesi diyorum çünkü tanzim edilen tutanağa göre söz konusu mektup İpek Er'in "Babasının üzerinden" çıkıyor.
2-İpek Er'e ait olduğu iddia edilen ve 23.7.2020 tarihinde tutanak altına alınan bu "İntihar Mektubu"na geçmeden önce ilk olarak İpek Er'in babası Fuat Er'in 6.7.2020 tarihli dilekçesine bakıp kronolojik bir hatırlatma yaparak önemli bir ayrıntıyı paylaşacağım.
3-İpek Er'in babası Fuat Er, 6 Temmuz 2020'de Batman Cumhuriyet Başsavcılığına bir dilekçe vererek o dönem Siirt Jandarma Komutanlığı'nda Uzm.Çvş olarak görev yapan Musa Orhan'dan şikayetçi oluyor.
Read 20 tweets
26 Aug
1-İpek Er ve Musa Orhan vakasında size bir Avukat yüzsüzlüğü ve algı operasyonunu göstereyim. Musa Orhan'a CMK'dan atanan Siirt Barosuna kayıtlı Avukatın ad ve Soyadı: Hediye Şeng Yaş.
2-Musa Orhan için CMK'dan atanan Avukat Hediye Şeng Yaş, Musa Orhan'ın 09 Temmuz 2020'de Siirt Sulh Ceza Hakimliğinde Şüpheli Müdafii olarak savunmasını yapan kişi. CMK'dan atama Avukatı Hediye Şeng Yaş, Müdafii Musa Orhan'ı şu şekilde savunmuş:
3-Tutuksuz yargılanması için Musa Orhan'ı savunan Avukat Hediye Şeng Yaş'a göre Musa Orhan değil İpek Er, Musa Orhan'ı taciz ediyor. Mahkemede Musa Orhan'ı savunan ve asıl İpek Er tarafından taciz edildiğini söyleyen Avukat Yaş ne yapıyor? Onuda twitır paylaşımlarından görelim!
Read 5 tweets
26 Aug
1-İpek Er ile ilgi çok şey paylaşacağım lakin bu fotoyu buraya bırakayım.Babanın beyanına göre İpek Er, duvarda asılı Av Tüfeğiyle intihar girişiminde bulunuyor. Olay Yeri İnceleme görüntülerinde önemli bir detay var. O da odanın duvarına isabet eden bilyeler.
2-İpek Er'in silahla intihar girişiminde bulunduğu iddia edilmişti.Oysa babasının ifadesine göre duvarda asılı av tüfeğiyle intihar girişiminde bulunuyor. ÖNEMLİ DETAY ise av tüfeğiyle yapılan atış BİTİŞİK MESAFE'den olması gerekirken fişekten dağılan bilyeler duvara isabet etmiş
3-Av tüfeğinden ateşlenip namludan çıkan bilyelerin dağıla bilmesi için en az 10-15 metre mesafe gerekir. İpek Er'in intihar girişimi olarak basına yansıyan olayda, av tüfeğinden çıkan bilyelerin dağılarak duvarada isabet ettiği görülüyor. Bu da UZAK ATIŞ İHTİMALİNİ gösteriyor.
Read 4 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!