Duman Radmehr Profile picture
Sep 29, 2020 13 tweets 4 min read Read on X
قطعنامه تجمع مردم #اردبیل در رابطه با جنگ #قره‌باغ(۸ مهر ۹۹).
نیروی انتظامی و اطلاعات اردبیل قبل از قرائت بیانیه با هجوم و دستگیری تعدادی از فعالان شرکت کننده، از تجمع ممانعت کردند. متن قطعنامه را دقیقا همانگونه که بدستم رسیده، اینجا منتشر میکنم.
#KarabakhisAzerbaijan
(0/12)
بسمه الله الرحمن الرحیم
ملت شریف #آذربایجان و سایر ملت های ساکن در جغرافیای ایران
مسئولین کشوری و لشکری
مراجع و جامعه روحانیت
ملت بزرگ آذربایجان در این سوی ارس 30 سال است که ناظر اشغال 20 درصد از (1/12)
سرزمین دولت دوست، برادر و شیعه جمهوری آذربایجان هست که توسط اشغالگران ارمنی به اشغال در آمده است. علیرغم هدایت روند 28 ساله مذاکرات صلح بر پایه عقب نشینی دولت اشغالگر ارمنستان توسط دولت های جهان مسیحیت به رهبری روسیه، فرانسه و آمریکا (گروه مینسک) و علیرغم صدور قطعنامه های (2/12)
نامه های متعدد 822،853،874،884 شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر به رسمیت شناختن اراضی اشغالی آذربایجان و خروج فوری دولت غاصب #ارمنستان از آن اراضی هیچ نتیجه عملی در بر نداشته است. و حتی گه گاهی شاهد نقض آتش بس و بمباران مناطق نظامی و غیر نظامی آذربایجان و شهادت هم زبانان (3/12)
مان در آن سوی ارس بوده ایم. اشغالی که به موجبات آن آواره شدن و کوچ اجباری یک میلیون شهروند مسلمان شیعه از خانه و کاشانه خود و بروز فاجعه نسل کشی هایی به مانند #خوجالی را سبب شده است.
با در نظر گیری حمایت های سیاسی و نظامی جهان مسیحیت و در راس آن دولت روسیه، عدم حمایت دولت (4/12)
ایران از آذربایجان مظلوم و بالعکس حمایت های سنتی دولت ایران برنامه های مختلف سیاسی و نظامی اقتصادی از دولت ارمنستان را بی تاثیر در عدم آزاد سازی مناطق اشغال شده نمیبینیم.

ارمنستان با تکیه بر همین حمایت ها علاوه بر 5 درصد کلیت خاک دولت آذربایجان یعنی قره باغ 15 درصد دیگر (5/12)
از جمله 7 شهرستان خارج از منطقه قره باغ را نیز به اشغال خود در آورده است.
ضمن احترام به هم زیستان ارمنی در هر دو سوی ارس خواستار محکومیت دولت ارمنستان از سوی ایشان بوده و خروج فی الفور و عذرخواهی دولت ارمنستان و جبران خسارت ناشی از اشغال را می طلبیم.
جامعه روحانیت، (6/12)
مراجع و هیئت های حسینی آذربایجان آیا صدای ( حوسئینیم وای های) تشییع جنازه های شهدای آذربایجان را در چند روز گذشته را نشنیده اید؟ نمی دانید که این سکوت سنگین شما چه معنایی برای ملت آذربایجان دارد؟ ما ایمان داریم که شما حامی مظلوم، شیعه و شهادت هستید. و از عدم حمایت شما از (7/12)
آزاد سازی سرزمین شیعه اسلام و عدم محکومیت دولت غاصب ارمنستان نگرانیم. از منظر ملت آذربایجان بی طرفی در مسئله اشغال در واقع طرفداری از اشغال است.

مسئولین سیاسی و نظامی حاکمیت ایران
ما در تعجبیم که چگونه در طول ۳۰ سال گذشته انواع حمایت ها و مراودات سیاسی-فرهنگی-اقتصادی (8/12)
از آن جمله تامین گاز، برق و سایر ملزومات استراتژیک را برای دولت اشغالگر ارمنستان انجام داده اید؟ و همواره دو طرف را به صلح و مذاکره فرا خوانده اید. مگر مسئله فلسطین-اسرائیل را به مذاکره می خواندید؟ مگر خود در زمان جنگ با دولت بعثی اشغالگر صلح و مذاکره کردید که اینچنین (9/12)
رواداری و مصامحت دولت اشغالگر ارمنستان را می کنید؟
ما ضمن اعلام انزجار از سیاست های دو گانه کلی دولت ایران و تمامی جریانهای سیاسی و فرهنگی حامی و خنثی در قبال مسئله اشغال اراضی آذربایجان اعلام می داریم که هر چه زودتر:
اشغالگر شناخته شدن دولت ارمنستان از سوی ایران و (10/12)
محکومیت همه جانبه و تحریم دولت اشغالگر ارمنستان تا زمان تخلیه کامل و آزاد سازی اراضی تحت اشغال بایستی از سوی دولت ایران به اجرا در آید.
قطع فوری کریدور ترانزیت تجهیزات نظامی و غیر نظامی از انزلی به گمرک نوردوز ارمنستان از راههای مواصلاتی جنوب ارس، اردبیل و تبریز بسته (11/12)
شود، و گمرک نوردوز تا پایان آزاد سازی مناطق اشغالی تعطیل گردد.
شروع حمایت های سیاسی ، معنوی و نظامی از دولت آذربایجان برای کمک به آزاد سازی قره باغ اسلامی و شیعه به عنوان یک وظیفه شرعی و انسانی در دستور کار دولت ایران قرار گیرد.
والسلام (12/12)

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Duman Radmehr

Duman Radmehr Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @DumanRadmehr

Oct 5, 2020
رشته توییت در مورد سابقه مذاکرات حول #قره‌باغ
آذربایجان تاکنون حاضر به آتش‌بس در نبرد فعلی و ادامه مذاکره نشده است.این مسئله، علاوه بر حقانیت حقوقی آذربایجان در آزادسازی مناطق اشغالی و همچنین برتری نسبی نظامی‌ش،برمیگردد به سابقه بد مذاکرات با #ارمنستان؛
۱/۲۱
#ما_خود_آذربایجانیم
مناقشه قره‌باغ ۱۹۸۸دوباره از آنجا شروع شد که ناسیونالیستهای ارمنی خواهان جدایی از آذربایجان و الحاق به ارمنستان شده و احزاب مسلح دست به کشتار و اخراج تورکهای منطقه زدند.با ادامه درگیریها،قبل از فروپاشی رسمی شوروی، ۱۹۹۱ اولین مذاکره جدی بین طرفین شکل گرفت.
۲/۲۱
#ما_خود_آذربایجانیم
توافق ژئلزنوودسک
۲۳ سپتامبر ۱۹۹۱، با وساطت روسیه (یلتسین)وقزاقستان(نظربایف) بین آذربایجان (آیاز مطلبوف)و ارمنستان(پتروسیان)امضا شد.طبق آن قرار بود که ارامنه قره‌باغ خلع سلاح شده، پناهندگان به خانه‌هاشان برگشته، ادعای جدایی قره‌باغ پس گرفته شود و در مقابل
۳/۲۱
#ما_خود_آذربایجانیم
Read 21 tweets
Oct 2, 2020
گزارش سایت «تحلیل سیاسی اروپا» از اعزام تروریستهای پ‌ک‌ک به #قره‌باغ

“تغییر ترکیب جمعیتی مناطق تحت اشغال #آذربایجان با اسکان ارامنه از کشورهای لبنان،سوریه و عراق اقدامی غیر قانونی است.ولی اسکان تروریستهای #پ‌ک‌ک مسئله بسیار جدی [برای امنیت اروپا] است.”
1/5
#ما_خود_آذربایجانیم
#پ‌ک‌ک در لیست گروههای تروریستی کشورهای غربی است. اجیر کردن تروریستهای پ‌ک‌ک و اسکان آنها در مناطق اشغالی از سوی دولت #ارمنستان، بایستی به عنوان جنایت جنگی در قانون بین‌الملل محکوم شود. چرا که صلح و ثبات را در منطقه به خطر میاندازد”
2/5
#ما_خود_آذربایجانیم
“بنا به اطلاعات موثق، تروریستهای پ‌ک‌ک قبل از اعزام به #قره‌باغ در کمپهای ویژه‌ای که توسط #سپاه پاسداران در خاک ایران ایجاد سده آموزش میبینند. علت اینکار عدم امنیت پایگاه‌ها در کوههای #قندیل است که اخیرا حمله [ترکیه] به آنها افزایش یافته”
3/5
#ما_خود_آذربایجانیم
Read 5 tweets
Oct 1, 2020
خبر فوری!
ادامه بازداشت فعالین تورک در اردبیل؛
نیروهای امنیتی اردبیل عصر امروز پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ علی خیرجو و محسن اسمعیلی مقدم دو فعال مدنی را در اردبیل بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.
۱/۵
#ما_خود_آذربایجانیم
#KarabakhisAzerbaijan Image
گمان می‌رود بازداشت این دو فعال آذربایجانی در ارتباط با تجمعات حمایت از آزادسازی اراضی آذربایجان اشغالی صورت گرفته است.
نیروهای امنیتی امروز صبح طی تماسی با فعالین مدنی آذربایجان از جمله آقای خیرجو و اسمعیلی مقدم تهدید کرده بودند
۲/۵
#ما_خود_آذربایجانیم
که در صورت پافشاری به مواضع حمایت از آزادسازی اراضی آذربایجان اشغالی اقدام به بازداشت آنها خواهند کرد.

فضا در شهرهای آذربایجان از جمله اردبیل بشدت امنیتی گزارش می‌شود.نیروهای نظامی-امنیتی اردبیل امروز پارک جیرال و محله شهریار اردبیل را قرق نظامی کرده‌اند.
۳/۵
#ما_خود_آذربایجانیم
Read 5 tweets
Feb 19, 2020
سئچکی‌لرین تحریمین‌دن سؤز گئدنده، کیملر داها اورکدن تحریم ائتملی‌دیرلر، دوشونورسونوز؟! من‌دن سوروشساز، دئیردیم تورکلر!
چونکو ج‌ا طرفیندن داها چوخ ظولم و تبعیضه معروض قالانلار ایچینده تورکلر ایلک سیرادادیرلار. آیریجا، بوندان اؤنجه‌کی سئچکیلرده وئریلن وعد‌لر، هئچ بیریسی
۱/۱۸
دئمک اولار‌ کی، یئرینه گئتمه‌ییب. عمومی اولان ایستیبداد، فساد و تروریسم کیمی موشکوللر بیر یانا، اؤزللیکله تورکلره مخصوص اولان یوخسوللوق، مهاجیرت، سرکوب کیمی موشکوللره باخساق، عادی بیر ایران تورکو نییه گرک سس وئرسین!؟
اؤزللیکله مجلیس سئچکیلرینده، کی اونون اختیاراتی
۲/۱۸
و سئچیم پروسه‌سی هر بیر عاغیللی و شریف اینسانا ایهانت‌‌دیر.
عادی اینسانلاریمیزی قیناساقدا- اؤز آرامیزدی- بعضی سببلردن دولایی، اولدن ده بیر او قدر گؤزلنتیمیز یوخ ایدی. آنجاق تورک میللی فعاللار نئجه؟! داها اونلارا، طایفابازلیق، هم‌کندلی‌بازلیق، جووه دوشمک، احسان یئمک کیمی
۳/۱۸
Read 19 tweets
Feb 16, 2020
حل #مسئله_ملی بدون همراهی جامعه فارس امکان‌ناپذیر هم نباشد، بسیار پرهزینه خواهد بود.در این بین، آن دسته از فعالان فارسی زبانی که بدور از ذهنیت فاشیستی مسئله_ملی را نسبتا درک میکنند، تعدادشان ناچیز است.این تعداد کم نیز یا خود سکوت میکنند و یا اینکه از هر دو طرف بایکوت میشوند.
1/4
معتقدم با آکتیو شدن #فعالین_فارس در مسئله_ملی جبهه جدیدی در مبارزه با فاشیسم باز خواهد شد و با عریض شدن فضای خاکستری، به تلطیف افکار و پرهیز از افراطی‌گری در هر دو طرف کمک خواهد کرد. فقط، فعالیت در #فضای_خاکستری بسیار سخت و حساس است. هر دو طرف به سبب عدم انطباق کامل افکار و
2/4
پیش ذهنیت های موجود، با انگ خائن یا #فاشیست از خجالت آنها در میآیند. حال آنکه شناخت این فعالین، شکستن بایکوت و نقد افکارشان میتواند هم در تدقیق نظراتشان به آنها کمک کند و در در نهایت با مطرح شدن بیشتر گفتمان مسئله_ملی، جبهه ضد تبعیض را نیرومندتر کند.
3/4
Read 5 tweets
Feb 13, 2020
#ایسوئچ_محکمه‌ داعواسی، بو سفر،اوشاقلا پیس رفتار ائلمک اوستون‌ده ایدی. آتا، ۸ یاشیندا اوشاغی اوخول‌دان آلاندا حیرصلی داورانیب.الیندن چکه-چکه گؤتوروب، پالتار اوداسینا. اورادا اوشاغین کاپشنینی گئیدیررکن، اوشاق بیردن آغلاماغا باشلامیش!
اؤیرتمن‌لرین بیریسی آرخادان آتانین الینین
۱/۱۰
اوشاغین باشینا طرف ائندییی‌نی گؤرورب. آنجاق دیمه‌سینی گؤرمه‌میش.
اوخولون راپورو اساسیندا، سوسیال ایداره‌سی، آتادان شیکایت ائدیب، محکمه‌ده داعوا آچمیش.
آتا دئییر،اوشاغی تلسدیرمک اوچون چیینینه وورورموش کی، اوشاق بدنینی قاچیرماق ایسته‌ینده، اوزونه دیمیش!
اوشاق‌، محکمه ایجلاسینا
۲/۱۰
قاتیلماییب. آنجاق پلیس ایله دانیشغی‌/سوروشدورماسی‌نین فیلمی محکمه‌ده ایزله‌نیلیر. اوشاغین دئدی‌یینه اساسا، اورادا باغیریب آغلاسا دا، سوروشدورمادا بونو تصدیق ائله‌ییر کی، آتاسی‌نین اونو وورماق قصدی یوخ ایمیش و تصادفا الی اوزونه دیمیش!
پلیس، حادیثه‌دن علاوه،
۳/۱۰
Read 10 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us!

:(