İLAÇ ENDÜSTRİSİ, TIP SEKTÖRÜ

1- Bugün Hastahane dediğimiz mekanların ismi eskiden Şifahane idi.

Bugün bir meslek olarak icra edilen doktorluk bir zamanlar hekimlik idi.

İsimlerle birlikte kaybettiğimiz saygı,anlayış,disiplin gibi değerleri düşününce üzülmeden edemiyor insan...
2- Bir hasta,şifa bulmasına vesile olabilecek kişiye,yani hekime gider,derdini anlatırdı.Hekim hastasına abdestsiz dokunmazdı,hekim hastasına besmelesiz dokunmazdı,hekim nefsini işin içine katıp “seni iyileştireceğim, seni kurtaracağım” gibi cümleler kurup kibriyle böbürlenmezdi.
3- O, şifanın Allah’tan geldiğini bilirdi. Bu işe vesile olmak ve sevap kazanmak için dua ederdi.

Allah’tan korkan, kuldan utanan, hastasına ve çevresine saygılı, işini özveriyle ve severek yapan hekimler vardı...
4- Bugün belirttiğim değerlere sahip çıkıp, hastasına saygı ve sevgiyle yaklaşan ve işlerini hakkını vererek yapan doktorlar istisna...
5- Gelelim günümüze;
“Ölüme meydan okuduk, hastalığı yendik,birlikte başardık,bizim mesleğimiz kutsaldır,biz olmasak ölürsünüz,bize saygı duymayı öğreneceksiniz,ne demek aşı istemiyorum,hasta olursan elime düşme,tıpış tıpış aşı vurduracaksınız!” gibi cümleler kuran doktorlar var.
6- Bill&Melinda Gates vakfının, GAVI’nin ve Türkiye’ye ofis açan DSÖ’nün ve saydığım küresel çetelerin topyekün Türkiye sözcülüğünü üstlenen Bilim Kurulu’nun avukatlığını yapan, kurallarını millete dikte eden, korku pompalayan,
7- psikoloji bozan, milletin düzenini bozan, işini kaybettiren, eğitimini sekteye uğratan, esnafın canına okuyan, oksijen ve d vitamini ihtiyacını engelleyen doktorların sayıları da oldukça fazla...
8- Nasıl ki bir öğretmenin Milli Eğitim müfredatına aykırı hareket etmesi çok zor bir hadise ise, bir doktorun da Sağlık Bakanlığının talimatlarına aykırı hareket etmesi o kadar zor... DSÖ’ye kucak açan, Bilim Kurulu’nun bir dediğini iki etmeyen bir de bakanımız var.
9- Hasta adama ilaç satalım, hasta adamı hemen ameliyata ikna edelim, hasta adamı iyileştirmeyelim ki müşteri kaybetmeyelim anlayışında bir doktorun (tüm doktorları kastetmiyorum) pek tabii Afrika’da aşılarla sakat bırakılan çocuklar, kobay olarak kullanılan insanlar,
10- organ mafyası tarafından kaçırılan çocuklar hakkında iki kelam etmesi beklenemez.

Yani bu doktor DSÖ, GAVI gibi oluşumları eleştirmek şöyle dursun alkışlayıp yoluna devam edecektir...
11- Hastahane açılışında kurdele kesilirken “Hayırlı müşteriler” diyen adamların, aşı bulsakta maske takmaya devam edeceksiniz diyen kuklaların, dünya malı için milletini satan namussuzların eline düştük...

Sana sığınıyoruz Allah’ım...

El-Kahhâr

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Serhat Arvas

Serhat Arvas Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @serhatarvas

14 Oct
KİTLE YÖNETİMİ ve YENİ NORMAL

1- Çocuğunun okulda maske takmasını istemeyen bir veliye; “Buna alışın, artık ömür boyu maske takacağız” cevabını veren eğitmenin çocuklarımıza vereceği eğitim ne derece sağlıklı olabilir?
2- Yeni normal ne bir sağlık bakanının, ne bir başkanın, ne de bir bilim insanının virüsle mücadeleye verdiği bir isim değildir.Yeni normal; dinimize, özgürlüğümüze, kültürümüze açılan savaşın yeni adıdır. Kim bunun reklamını yapıyor ise o kişi yeni dünya nizâmının hizmetkârıdır.
3- Medya; kitle yönetiminde ve algı yönetiminde kullanılan bir araç olduğu için “Yeni Normal” ve “Yeni Dünya Nizamı” projeleri kandırılan insanların katılımıyla birlikte hızla benimsenmektedir.Bunun önüne geçmenin tek yolu farkındalık.Sorgulamak, araştırmak, bilinçli birey olmak.
Read 17 tweets
21 Sep
OKSİJENSİZ EĞİTİM BAŞLADI...

Az evvel, normal şartlarda bugün ilkokul 1.sınıfa başlayacak olan kızımla okula gittik. Milli Eğitim Bakanı’nın bu sene velileri zorlayamayız açıklamasından sonra rahatlamıştık.
2-Göndermemek için dilekçe vermemiz gerektiğini öğrendik. Müdür yardımcısının odasına girdik “Dilekçe vermenize gerek yok, 3 hafta boyunca zorunlu değil” dedi. Biz bir yıl geçerli sanmıştık dediğimiz zaman ise; “Olur mu öyle şey” dedi.
3-
Vakaların arttığını söyleyen sizler bu sene okulları açan sizler. Geçen sene sonunda oldu da bu yıl neden olmuyormuş?

Her neyse; benim çocuğumu okula yollamama sebebim; MASKE!
Read 6 tweets
25 Aug
YAKIN TARİHTEN GÜNÜMÜZE BİR ÖRGÜTÜN PERDE ARKASI / DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ

Yeni normal!
Korku ve endişe!
Kısıtlamalar ve yasaklar!

Ve tüm bunları planlayan örgüt, yani; “Dünya Sağlık Örgütü” nasıl ve ne amaçla kuruldu? Image
İnsanlığın hizmetinde mi, efendilerinin hizmetinde mi çalışıyorlar? Bu soru özellikle son aylarda pek önemsenmiyor. Öyle projelerle, öyle büyük hazırlıklarla geliyorlar ki işin medya ayağı, sosyal medya ayağı, siyaset ayağı ve pek tabii sağlık ayağı var.
Rockefeller’ların dünya üzerinde kontrol ettikleri paranın 5-15 trilyon dolar arası olduğu tahmin edilmekte. 101 yaşında ölen David Rockefeller ardında 912 milyon dolar servet bırakmıştı.Bir diğer köklü aile olan Rotschild’ler ise savaşa giren ülkelere faizle borç vererek büyüdü
Read 17 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!