117. Bahtiyar Erdoğan ve onun seçtiği vazifelilerle ile ilgili haber yaptığımızdan beri, yazdıklarımıza yorum yazanlara ulaşılılmaya çalışılıyor&baskı kuruluyor.
-
Çok ayıp1durum bu. Siz de yazdıklarımın %100doğru&belgeli olduğunu biliyorsunuz. Ben de bunları yazmaya söz verdim
118.Neden acaba vazifeli arkadaşlar yazılarımın altına gerçekleri itiraf etmek yetine,gidip tektek insanlara suçsuz olduklarını anlatmaya çalışıyorlar?
-
Anlattıkları arkadaşlar sadece kendi mütevellilerine gelen arkadaşlar. Neden bu ortamda binlerce insana doğruları anlatmazlar?
119. Şimdi size biraz da Amerikayı analiz edelim. Amerikada son 3 yılda, Türkiye’deki hadiselerin dışında da problemli yönetim kurularından dolayı hizmet hareketinden çok kopmalar söz konusu oldu.
Hemen hemen tüm bölgelerdeki yeni yapılanmalar, şu anki mevcut en üst yönetim tarafından 3 sene önce yapılandırılmaya çalışıldı.
-
Birçok toplantıdan sonra eyaletlerdeki yeni yönetim kurulları istedikleri gibi şekillenmediği için, 1 çok cebri yada siyasi müdahaleler söz konusu
120. İnsanların hizmet hareketinden kopuşları, eyaletlerdeki yönetim kurullarına yapılan dış müdahalelerden sonra daha da hızlandı.
-
Çünkü mevcut insanların seçmiş olduğu iradeye sahip çıkmayıp tepeden baskıcı müdahaleler yapıldı.
121. Hizmette lokalleşme & şeffaflaşma en önemli konulardan bazıları iken, mevcut yönetim kurularının bu yöndeki adımları Amerika’nın icra heyetinin&bölgelerin başındaki insanları rahatsız etti.
-
Rahatsız etti çünkü; kendi kurdukları sistem hiçbir şekilde çalışmayacaktı.
+
+
Çünkü kendi sistemleri sorgulanabilir 1 sistem değildi ve hala da sistem bu şekliyle sorgulanamaz şekliyle devam etmektedir.
-
122. 2 yıl önceki Yönetim Kurullarında vazifeli insanların verdikleri mücadeleler gerçekten de takdire şayan idi.
Maalesef ki bunlar, Seçilen yönetim kurullarını itibarsızlaştırmak adına her şeyi yaptılar. Hani diyoruz ya Tiran hep belden aşağı vurdu. Vazifeliler de aynı tiranın yaptığı gibi yaptılar.
+
+
Kendilerine yakın iyi niyetli insanları gaza getirip & onları pek çok vahim hatalara yönlendirip, seçilen yönetim kurullarının karşısına çıkardılar. NJ’de de,Dallas’ta Kaliforniya’da da,Huston da da ve diğerlerinde de böyle oldu.
123. Seçilen tüm yönetim kurumlarındaki önde gelen insanları yıldırdılar, küstürdüler. En acısı da, “Abi” denilen insanlar, yönetim kurulu meselesinden dolayı, kardeşi kardeşe düşürdüler&yüzlerce insanı kendi emellerini gerçekleştirmek için harcadılar!
Siz buna hizmet mi diyorsunuz? Bunun adı maalesef ki tirancılıktır. Hocaefendi’nin anlatımı ile “batsın bu zihniyet, yerin dibine girsin bu makam sevdası..”
124. Yönetim Kurullarına (YK) karşı mücadeleler de, diğer esnaflarla telefon trafiği, devamlı gizli gizli görüşmeler, ”abi bu bize ters bir esnaf, YK yanında olur” deyip o esnafları sözüm ona o istişarelerden uzak tutmalar.
YK içinde ki insanların varsa şahsi günahlarını ortaya dökmeler, Üyeler hakkında yalandan iftiralar atmalar. Ali heyete gidip, bu insanlar HE’nin düstürlarından çok uzak demeler be risale bilgileri çok yetersiz vb gibi dedikodular üretmeler.
125. Ve bütün bu ayak oyunlarını yaparken, birçok Büyük abileri de bunlara katıp alet etmeler!
-
Diyeceğimiz o ki, tabi ki kurdukları bu düzenden vazgeçmeyecekleri için ellerinden gelen herşeyi&bütün belden aşağı mücadeleleri verdiler.
Güven ve itimat kaybına uğrayan arkadaşlar da, kendilerini bu ortamdan uzak tuttular ve hala tutuyorlar!
-
126. Şimdilerde ise gerek Ahmet Dönmezin ortaya çıkardığı gerçekler karşısında onu itibarsızlaştırmaları, gerek başka insanların ortaya çıkardığı gerçekler +
+
ve benim ispatları olan belgelerle birlikte söylediğim konulara karşı, ar olan hadiseleri ortaya çıkaran insanları itibarsızlaştırmak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Çünkü bu düzenden vazgeçmezler ve vazgeçmeyecekler.
+
Şeffaflıktan bahsederken hala hizmetin geleceğini belirleyip kararlar veren icra kurulunun bağlı bulunduğu vakıfın adı nedir? Ve kimlerden oluşuyor? Hani son yıllarda herşeyi kitabına göre yapacaktınız! Bu gizlilik neden?
+
+
Eğer siz bu şekliyle devam ederseniz, ben de bu icra kurulunu açıklayacağım! Açıklayacağım çünkü, Herkesin bu hizmetin geleceğine kimlerin karar verdiğini ve Hocaefendi’ye oyun oynadığını bilmeye hakkı var..
Ve çok acı ki amerika da, avrupa da, balkanlar da ayni.. Dünyayı kendi aralarında sanki pay etmişler..
Sizlerden gelen binlerce bilgi ve belge de bunun göstergesi.. Ama bütün bunlara, bu olumsuzluklara rağmen enseyi karartmaya hiç de gerek yok. Gayret ederek ve çalışarak bütün oyunları beraberce bozabiliriz.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with OnderAytacProf

OnderAytacProf Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @ProfOnderAytac

17 Oct
Okuyun Allah aşkına bu twitten sonra peşi sıra 👇🏾 yazacağım 2 diğer twiti ve sonra da twitter da @resithaylamaz_1 be brnim adımı beraberce yazın ve benim onun ile ilgili daha önceden attığım twitleri de okuyun ve doğru her ne ise ona siz kendiniz karar verin.. 1
Okuyun Allah aşkına 👇🏾 yazılanları ve sonra da twitter da @resithaylamaz_1 yazın ve benim ismimi yazıp, onun ile ilgili daha attığım twitleri de okuyun ve doğru her ne ise buna kararı siz verin.. 2 ImageImage
Okuyun Allah aşkına 👇🏾 yazılanları ve sonra da twitter da @resithaylamaz_1 yazın ve benim ismimi yazıp, onun ile ilgili daha attığım twitleri de okuyun ve doğru her ne ise buna kararı siz verin.. 3 ImageImageImage
Read 5 tweets
6 Oct
Gene ABD’den Bahtiyar Erdoğan ve saadet titan zincirinden yazmaya kaldığımız yerden devam edelim:
-

47.Idris Aydoğan’ın rakamsal verilerine gelmeden önce,1kere daha söylememiz gerekir ki, bu kili süreçte ABD’nin büyük bati yakasında,en üst talebe sorumlusu olduğunu da belirtelim
48. Bu İdris Aydoğan ki vazifeli olduğu dönemlerde Ömer Kutlu ve Bahtiyar Erdoğan ile birlikte, asli işinden önce dolarsal başka işlere öncelik veren & insanların çocuklarının eğitimini, rehberliğini kendisine emanet ettikleri 1 şahsiyet.
49. Hesaplamamız lazım dediğimiz rakamlar ki İdris Aydoğan’ın aldıkları ve verdiklerlerini hesapladiktan sonra çıkan rakamlar gerçekten de bizi ürküttü ama biz yine de sizinle paylaşalım
Read 17 tweets
3 Oct
1. ABD’den Bahtiyar Erdoğan Bey “zoom meeting” yapacak birazdan. Tebrik ederim kendisini
-
2.En azından benim salt belgelere dayalı olarak sorduğum- yazdığım 14 sorunun cevabını da umarım orada anlatır
-
3.Benim burada yapmaya çalıştığım da sadece Hz Ali’nın (ra) 👇🏾 söyledikleri ImageImageImage
4. Burada yazdıklarım özelde Bahtiyar Erdoğan genelde de bütün hizmette yönetici olanlarla ilgili değerlendirmelerimdir Image
5. Bu da 👇🏾 1 diğer çıkarsama Image
Read 17 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!