#رشته_توییت: روسپی‌خانه آیت‌الله بی‌بی‌سی

۱- این رشته توییت طولانی خواهد بود. از اینرو پیش از آنکه سرتان را درد بیاورم، آن را با سه پند برادرانه به همه فعالان سیاسی در اپوزیسیون آغاز می‌کنم:
۲-

نخست: بکوشید که منبع درآمدی شرافتمندانه خارج از سیاست داشته باشید که برای گذران زندگی‌تان بسنده باشد؛ به زبان ساده، #نانخور_براندازی نباشید.
۳-

دو- آویزان و معطل مصاحبه گرفتن از رسانه‌ها نباشید. برای جلوی دوربین رفتن، به خودسانسوری تن ندهید. به زبان ساده (پیشاپیش پوزش بابت بی‌ادبی)، دله و #جنده_دوربین نباشید.
۴-

سوم: به هیچ قیمتی بابت حضور در برنامه‌ها از رسانه‌های فارسی‌زبان پول دریافت نکنید. چه بسا با عناوین معقول و اخلاقی همچون خرج سفر، دستمزد زمان صرف شده، و حتی پول پارکینگ خودرو (برای مسافت‌های کوتاه تا استودیو) به شما پول پیشنهاد کنند.
۵-

... این کار به خودی خود نه غیراخلاقی است، نه غیرقانونی. اما اغلب همین پرداخت ناچیز چندصد دلاری نمک‌گیرتان می‌کند، بهانه‌ای می‌شود که اگر به عملکردشان اعتراضی کردید، آن را توی صورت‌تان بکوبند. اگر نمی‌توانید هزینه سفر را از جیب بپردازید، قید حضور در برنامه را بزنید.
۶- پیروی از این سه پند ساده زبان شما را در حقگویی و انتقاد از رسانه‌ها گشاده می‌‌سازد. آنگاه برای مثال می‌توانید با فاحشگانی که به پول مالیات مردم بریتانیا در آیت‌الله بی‌بی‌سی کنگر خورده و لنگر انداخته‌اند، چنانکه سزاوارشان است سخن بگویید.
۷- باری، برگردیم سر روسپی‌خانه آیت‌الله بی‌بی‌سی. دقت کنید که اینجا «روسپی» را به معنای جنسی آن به کار نمی‌برم، هرچند از آن نظر هم آیت‌الله بی‌بی‌سی چندان وضعیت «علیه‌السلام»ی ندارد.
۸- اخبار جسته گریخته‌ای که از کارکنان کنونی و پیشین آیت‌الله بی‌بی‌سی به بیرون درز می‌کند، نشانگر آنست که فرهنگ سوءاستفاده جنسی از زیردستان آنجا رواج دارد، که البته جای شگفتی هم نیست.
۹- کسانی که همانند من سن‌شان قد می‌دهد و فضای روزماله‌های استمرارطلبان (اصلاحطلبان) پس از دوم خرداد ۱۳۷۶ را به یاد دارند، می‌دانند که جو #صیغه_بازی و #پرستو_پروری و سوءاستفاده جنسی از زیردستان در اغلب نهادهایی که ...
۱۰- ... در کنترل استمرارطلبان (خط امامی‌های دهه ۶۰ و دوران طلایی #امام_راحل_قاتل) بودند، رواج داشت، از مجلس ششم بگیر تا روزی‌نامه‌های دوم خردادی.

چه بسیار زنان شرافتمند و پرکاری که در آن فضای تباه، کنار زده شدند و از پیشرفت باز ماندند، تنها بدین دلیل که به خودفروشی تن ندادند.
۱۱- بر خلاف آنچه بسیاری می‌پندارند، این جو سوءاستفاده جنسی در محیط‌های کاری تا حدودی دو طرفه هم بود. یعنی نه تنها نمایندگان مجلس و مدیران استمرارطلب خط‌امامی بهره‌کشی جنسی از زنان زیردست را حق مسلم خود می‌دانستند، که ...
۱۲- ... بسیاری از زنان نیز صیغه شدن و پرستوگری را وظیفه مسلم خود و کاراترین راه برای پیشرفت حرفه‌ای برمی‌شمردند. حتی در مواردی آن را پنهان نکرده و بدان مفتخر هم بودند!

بسیاری از روزماله‌نگاران آیت‌الله بی‌بی‌سی نیز همان استمرارطلبان صادراتی هستند و حامل همان فرهنگ پلشت خط‌امامی.
۱۳- نگاه نکنید که بسیاری‌شان امروز عَلم و کباده فمینیسم برداشته‌اند و ادعای‌شان سقف آسمان را می‌شکافد. پیشینه‌شان شهره خاص و عام است؛ به قول آن شعر مولوی: گفت خود پیداست از زانوی تو ...
۱۴- باری از سخن دور نیافتیم. عبارت روسپی را در این #رشته_توییت به معنای جنسی آن به کار نبردم. مرادم خودفروش بود. چه بسا برخی روزماله‌نگاران مردی که در آیت‌الله بی‌بی‌سی خودفروشی می‌کنند، از ژورمالیست‌های زن آنجا روسپی‌تر باشند.
۱۵- در اینجا با ذکر دو نمونه توضیح می‌دهم که چگونه این همه بیشرف و روسپی خودفروش به آیت‌الله بی‌بی‌سی صادر شده و در آنجا به خرج مالیات‌دهندگان بریتانیایی کنگر خورده و لنگر انداخته‌اند، و با #فرقه_تبهکار جمهوری اسلامی چه بده بستان‌هایی دارند.
۱۶- دو تن از بدنام‌ترین و وقیحترین کارکنان آیت‌الله بی‌بی‌سی، فرناز قاضی‌زاده
@BBCFarnaz
@farnazbbc
و همسرش سینا مطلبی
@webgard
هستند.

سابقه روزماله‌نگاری این دو به همان روزهای دوم خرداد و دوره نخست خاتمی عباشکلاتی بازمی‌گردد.
۱۷- شاید یادتان باشد که آن زمان، در کنار قلم زدن در روزماله‌های استمرارطلبان، پدیده دیگری نیز مد شده بود: هر بیکاره‌ و بیمایه‌ای که از والده محترمه قهر می‌کرد، یک وبلاگ راه می‌انداخت.
۱۸- و اگر با پدرخوانده‌های استمرارطلب وبلاگنویسی فارسی همچون «هودر» (حسین درخشان یا همان #بابا_حسین اطلاعاتی‌ها) به اندازه کافی زد و بند می‌داشت و باج می‌داد، ناگهان نابغه ژورنالیسم و ادبیات و تالی ارنست همینگوی پنداشته می‌شد.
۱۹- محتوای این وبلاگ‌ها هم چیزی نبود جز مقدار معتنابهی لاس خشک و تر میان مشتی وبلاگنویس جوان علاف و جویای جفت (و غالبا استمرارطلب) و ماله‌ورزی‌های مکرر برای عبای شکلاتی خاتمی.
۲۰- برادران غیور وزارت اطلاعات و سپاه هم هر از گاهی یکی از #نوابیغ وبلاگنویسی را دستگیر کرده، از او قهرمان می‌ساختند. قهرمان تازه‌نفس نیز معمولا فوری به غرب صادر می‌شد.
۲۱- در پلشتی فضای روزماله‌های دوم خردادی و وبلاگ‌های‌شان همین بس که بت بزرگ ژورمالیسم نزدشان ابراهیم نبوی و #اکبر_پونز (اکبر گنجی) بودند که هر دو امروز از منفورترین و تباهترین ماله‌کشان صادراتی #فرقه_تبهکار به شمار می‌روند! اینت (شگفتا) تباهی!
۲۲- باری، در آن دوران، سینا مطلبی هم یک وبلاگ داشت و هم در روزماله‌های استمرارطلب کار می‌کرد، از جمله در روزی‌نامه «نَشاط» به سردبیری ماشاءالله شمس‌الواعظین.
۲۳- معاون شمس‌الواعظین در روزماله نَشاط، علی‌اکبر قاضی‌زاده بود، عموی فرناز و از ژورمالیست‌های باسابقه که پس از جمع شدن بساط روزی‌نامه‌های استمرارطلبان، امروز در موسسه خصولتی (خصوصی-رانتی) «رخداد تازه» به رانتخواری مشغول است.
۲۴- علی‌اکبر خان اطلاحطلب از آنجا که خیلی به شایسته‌سالاری پایبند بوده و هست، دست برادرزاده‌اش فرناز خانم را در روزماله نَشاط بند کرده بود (پس قوم و خویش برای چیست؟🤨). و همانجا فرناز و سینا با هم آشنا شدند و سرانجام ازدواج کردند.
۲۴- سینا مطلبی مدتی بعد در ایران دستگیر شد و پس از کمی گوشمالی و زندان (از نوع زندان‌هایی که استمرارطلبان می‌‌روند، نه مانند #نويد_افكارى ها)، به همراه همسرش فرناز به هلند صادر شدند. نخست دست‌شان در روزآنلاین (پاتوق نخاله‌های استمرارطلب صادراتی) بند شد، و سپس به بی‌بی‌سی پیوستند.
۲۵- اما ببینیم سابقه خانوادگی سینا مطلبی چیست؟ ایشان پسر سعید مطلبی، کارگردان درجه دوی فیلمفارسی پیش از انقلاب، است. کارگردان فیلمهایی از قبیل «کلک نزن خوشگله» با بازی شورانگیز طباطبایی.
۲۶- سعید مطلبی پس از انقلاب رنگ عوض کرد و در خدمت دستگاه پروپاگاندای رژیم بویژه در صدا و سیما در آمد. از کارهای اخیر ایشان نوشتن سناریوی سریال‌های «ماه و پلنگ» و «ستایش» است.
۲۷- اگر اینقدر ساده‌لوح و ابله هستید که باور می‌کنید پسر و عروس سعید مطلبی بتوانند در آیت‌الله بی‌بی‌سی اخبار جنایات رژیم را بیطرفانه اطلاع‌رسانی کنند، اما خودش همچنان قرارداد میلیاردی از صدا و‌ سیما بگیرد، لطفا در اسرع وقت با من تماس بگیرید؛ یک بستنی‌فروشی در قطب جنوب دارم که...
۲۸- ... می‌خواهم به بهای یک میلیون دلار به شما بفروشم 🐧

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Shervan Fashandi

Shervan Fashandi Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @GadflyPersia

16 Oct
۱- بی‌بی‌سی هم از پول مالیات مردم بریتانیا اداره می‌شود. رسانه خصوصی و «چاردیواری اختیاری» نیست که دهها سال آنجا کنگر بخورید و لنگر بیاندازید و به خرج مردم بریتانیا برای استمرارطلبان جمهوری اسلامی خبرمالی و تبلیغ کنید.

ادامه 👇
۲- همسر شما @farnazbbc (لابد به دلیل اعتراضات پیاپی مخاطبان به بی‌شخصیتی و رفتار غیرحرفه‌‌ای ایشان و ماله‌کشی همیشگی برای #فرقه_تبهکار ج.ا) اکانتش را در حالت
Protected
قفل کرده تا عموم مخاطبان از جمله من به آن دسترسی نداشته باشند. وگرنه خودش را کوت می‌‌کردم. دیدی که تگ‌اش هم کردم
۳- این اداهای «وای فلان حرف چقدر نژادپرستانه/بیگانه‌ستیزانه/زن‌ستیزانه است» برای دهن شما بیشرف‌هایی که در رسانه بی‌آبروی #آیت_الله_بی‌بی‌سی با پول مردم بریتانیا برای زن‌ستیزترین و نژادپرست‌ترین رژیم جهان ماله‌کشی می‌کنید، گشاد است.

#AyatollahBBC
Read 5 tweets
9 Oct
۱- اینگونه که خود #شجریان به همراه شاعران و آهنگسازان سمپات حزب توده‌ (لطفی، علیزاده، طبری، ابتهاج، کسرایی) چهچهه زد تا علم‌الهدی‌ها سر کار بیایند. اینگونه که #ارتجاع_سرخ بر سر شاخ نشست و بُن برید و دیو خفته #ارتجاع_سیاه را بیدار و بر سر ملت ایران آوار کرد.
۲-اینگونه که آنگاه که حکومت وقت آماده همه‌گونه اصلاحات بود، استاد #شجریان در آلبوم چاووش می‌خواند «تفنگم را بده تا ره بجویم»؛ اما سی سال بعدش که حکومت کوچکترین راهی برای اصلاحات نگذاشته بود و اصلاحطلبی چیزی جز استمرارطلبی نبود، استاد با ملایمت خواهش می‌کرد: «تفنگت را زمین بگذار».
۳- خلاصه استاد از در دروازه وقتی باز بود رد نمی‌شد، اما بعدها اصرار داشت از سوراخ سوزن رد شود. پس از جنبش سبز نیز چه در دی ۹۶، چه در آبان ۹۸، چه سر هواپیمای اوکراینی صدایی از ایشان شنیده نشد.
Read 4 tweets
27 Mar
#رشته_توییت: خزعبلات پسااستعماری

۱- نسیم نوروزی اگر به باسوادی انیشتین هم می‌بود، به دلیل ماله‌کشی برای رژیم اهریمنی جمهوری اسلامی، باز هم بیشرف به شمار می‌آمد.
۲- از اینکه بگذریم، خدمت دوستانی که با فضای دانشگاهی غرب آشنا نیستند، عرض کنم که رشته «مطالعات پسااستعماری» از اختراعات ایدئولوژیک چپول‌های غربستیز (در خود غرب) است و هیچ ارزش علمی ندارد.
۳- عمده مطالب آن قرقره شعارهای نخ‌نمای مکتب فرانکفورت (مارکسیسم فرهنگی) و روشنفکران واخورده و نادانی همچون هربرت مارکوزه و امثالهم است، شعارهایی از قبیل تخطئه اقتصاد و بازار آزاد، یکسویه فرهنگ اروپایی، مردان سفیدپوست و ...
Read 15 tweets
27 Jan
Hey @MeganPormer! If this is supposed to be Iran’s flag, where is our beloved #LionAndSun emblem on it?

Or if you have decided to shill for the Ayatollahs, why do you shy away from putting the spider-shaped emblem of the Islamic Republic with “Allahu Akbar” scripts on it?
Also @MeganPormer!

Where were you in November 2019 when the Islamic Republic killed ~1500 protesters in the streets of Iran & detained 7000, most of whom are still in jail?

Where were u when they shot & killed 176 passengers/crew of the #PS752 Flight less than a month ago?🤔
@MeganPormer! You had the chance & the podium on the red carpet to raise awareness about 7000+ of our compatriots who are in detainment under torture by the Islamic Republic regime.

But you chose to be a mouthpiece for the IR regime & Leftist propaganda in US.
Read 5 tweets
29 Dec 19
#رشته_توییت: چارچوب قانونی برای دوران انتقالی/گذار

۱- در انقلاب قبلی، در دوران انتقالی، قدرت دست خمینی افتاد بدون هیچگونه چارچوب قانونی؛ روز ۲۳ بهمن ۵۷ حتی همین قانون اساسی نیم‌بند و فشل جمهوری اسلامی وجود نداشت.
۲- قانون اساسی مشروطه را هم که همه #پنجاه_و_هفتی ها عمدا بی‌اعتبار می‌دانستند.

پس خمینی صاحب مطلق‌عنان قدرت بود، صرفا چون گفته بود «من دولت تعیین می‌کنم؛ من توی دهن این دولت (بختیار) می‌زنم؛ من به واسطه اینکه این ملت مرا قبول دارد، دولت تعیین می‌کنم». و خلاصه کاریزما داشت و ...
۳- از قضا سخن من هم همین است که اگر قدرت را در دوره انتقالی (پس از فروپاشی جمهوری اسلامی تا پیش از تعیین شکل نظام سیاسی تازه و قانون اساسی نوین) بدون ساختار قانونی مشخص دست هر شخص یا گروهی بدهید، ممکن است مثل خمینی رفتار کند و قدرت را هرگز به مردم پس ندهد.
Read 6 tweets
1 Sep 18
#رشته_توییت: #احتکار

۱) در دزد بودن #فرقه_تبهکار که شکی نیست. اما یکی از دلایلی که موجب شده چنین تبهکارانی بتوانند چهل سال بر گرده مردم سوار شوند همانا بیسوادی عامه مردم و حتی تحصیلکردگان ایران درباره بدیهیات علم اقتصاد است.
۲) البته قرار نیست همه مردم اقتصاددان باشند و مردم پیشرفته‌ترین جوامع هم چنین نیستند. منظورم اینست که مردم از بدیهیات علم اقتصاد چیزکی بدانند.

مثال: شما کلید برق را می‌زنید و لامپ روشن می‌شود. اگر مهندس برق نباشید، احتمالا همه معادلات الکترومغناطیس حاکم بر آن مدار را نمی‌دانید.
۳) اما اجمالا آنقدر می‌دانید که الکترونی هست و یک سری قوانین فیزیکی (که بخشی‌اش شناخته شده و بخش دیگر هنوز کشف نشده) وجود دارند که الکترونها را می‌جنبانند و لامپ را روشن می‌کنند

لذا اگر کلاهبرداری به شما بگوید که جنی درون چلچراغ پنهان شده که لامپ را روشن می‌کند به ریشش می‌خندید!
Read 17 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!