Opozycja powinna bezwłocznie powołać zespół parlamentarny i grupę prawników do monitorowania i gromadzenia dowodów wszystkich nadużyć władzy i łamania praw człowieka przez konkretnych ludzi władzy. 1/2
Nie chodzi o żaden PR tylko o powstanie rzetelnego i ponadpartyjnego zespolu pracujacego dla Komisji Prawdy i Sprawiedliwości, która prędzej czy później powstanie i rozliczy uczestników zamachu na demokrację i rządy prawa w Polsce.
Bez Komisji sama ewentualna zmiana władzy nie wystarczy by prawda nie ugrzezła w bierzączce. Żeby na nowo skleić Republikę, odtworzyć cywilizowaną rywalizację polityczną i przywrócić obywatelom wiarę że jesateśmy różni ale także częścią tej samej wspolnoty.
*bieżączce

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Adam S Jasser

Adam S Jasser Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @AdamSJasser

18 Oct
Jarosław Kaczyński ponosi pełną odpowiedzialność za to, że Polska jest jedynym obok Rosji i Węgier krajem na naszym kontynencie, dla którego zmiana prezydenta w Białym Domu za 2 tygodnie będzie złą wiadomością (znów przydługi thread).
Nie chodzi tu tylko o manifestacyjne opowiadanie się obozu dobrej zmiany po jednej stronie wewnętrznego sporu w USA przez ostatnie 5 lat zamiast kultywowanie dobrych relacji z obydwoma środowiskami.
Ta dyplomatołkowata taktyka jest niczym w porównaniu z miskalkulacją Kaczyńskiego co do zmieniającej się choreografii Europy i jego braku zdolności do zarządzania ryzykiem, że może się mylić (po raz n-ty).
Read 25 tweets
17 Sep
Ostatnie wydarzenia mogą się wydawać kontynuacją 5-letniej "rewolucji" i ofensywy Prezesa. W istocie, PJK jest w defensywie ze względu na Covid, stan gospodarki oraz izolację w jaką wpędził Polskę swoją błędną interpretacją Europy i świata. (będzie razem 18 odcinków, sorry)
Ustawa o bezkarności urzędników, próby poskromienia radykałów, przedłużająca się rekonstrukcja rządu, nagła miłość do zwierząt oraz transformacji energetycznej, a nawet wzmożone kuszenie zagranicznego kapitału są objawami strachu o najbliższe lata. Skąd ten strach?
Po pierwsze wczorajsze wystąpienie szefowej Komisji Europejskiej (Niemki popieranej przez PMM) potwierdziło, że fundusze europejskie będą płynąc w trudne dla PL projekty zmiany energetycznej oraz mogą być uzależnione od przestrzegania zasad wspólnoty.
Read 20 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!