LkmnReport Profile picture
20 Nov, 27 tweets, 5 min read
2-Hamallık yapan bir babanın oğluydu.
3-Kendi cümlesi ile 15 Temmuz gecesi "İşe giderken ezilerek ölen hamal babanın yetim oğlu olarak vatan yetim kalmasın diye tanka siper olmuştu.”
4-Bir değil, iki değil, üç değil, dört değil tam BEŞ tankı durdurmuştu Zafer Onaran…
5-Erdoğan’ın damadı Berat’ın abisi Serhat Albayrak’ın sahibi olduğu SABAH gazetesini 6.8.2016 tarihinde eline alan yurttaşlar Tülay Canbolat imzası ile çıkan “15 Temmuz’da beş tankı durduran” başlıklı haberi BÜYÜK BİR TAKTİRLE okudular.
sabah.com.tr/ankara-baskent…
6-ÇÜNKÜ O gece beş tankı durduran Zafer Onaran’ın OLDUKÇA taktir edilecek bir hayat hikayesi vardı.
7-Yetim büyümüştü. 16 yaşında tüm eğitim hayatını ertelemiş kardeşlerini okul çıkışı çalıştığı lokantadan aldığı 150 TL ile büyütmüş, okutmuştu.
8-Kardeşim dediği üç arkadaşını PKK şehit etmiş ancak 15 Temmuz gecesi yaşananlar onu daha çok etkilemişti.
9-Onaran “Ben yetim büyüdüm o gece vatan yetim kalmasın, Başkomutanımız başımızdan eksik olmasın diye çıktığı” sokağa ÇIKMIŞtı.
10-Tankın altında kalmış çenesi kırılmış, defalarca ameliyat olmuş.
11-Gazete Zafer Onaran’ın “Ben işe yaradım, 5 tankı durdurdum. Ölsem de bu büyük bir teselli olurdu. Bu vatan 3-5 çapulcu FETÖ'cünün değil uğruna ölenlerindir" şeklinde konuştuğunu yazıyordu.
12- 15 Temmuz’da beş tankı durduran bir kahramanın Sabah Gazetesinde haberi çıktıktan sonra sahipsiz bırakılması mümkün değildi.
13-Nitekim ilk kaymakamlıktan aradılar Gazi Zafer’i sonra belediyeden..
14-Bu arada Onaran AKP tarafından 'kahraman' ilan edildi. Gazilik maaşı bağlandı. Gazeteciler haber yapmak için sıraya girdi.
15-Onaran, her ay bankamatikten hesabına yatan gazilik maaşını almaya ve iktidar tarafından çağrıldığı davetlerde boy göstermeye başladı.
16- Beş tankı durduran adam olarak hayatın tadını çıkarıyordu. Gördüğü iltifat başını döndürmüştü. Hikayesinin alıcısının çok olduğu yıllardı.
17-Zafer Onaran'ın gazilik hikayesinin bir arka planı vardı. Nitekim bu arka planı bilen akrabası Beytullah Koca önce Onaran’a gazilik maaşını paylaşma önerisini götürdü.
18-Zafer Onaran hikayesine ve gördüğü ilgiye güveniyordu. BU sebeple KOca'nın önerisini hiç düşünmeden red etti. Gazilik maaşını hakkı olduğunu düşünüyordu.
19- Beytullah Koca Onraran'ın teklifini red etmesi ile birlikte karakolun yolunu tuttu. Anlattıkları ile 15 Temmuz'un beş tankı durduran kahramanı Zafer Onaran için zor günler başladı.
20-Beytullah Koca karakola giderek “Ne kahramanı...16 Temmuz’da kavga ettik, çenesini ben kırdım, devleti dolandırıyor” diyerek şikâyetçi olacaktı.
21-Savcılık, Onaran çifti hakkında ‘kamu kurumunu dolandırmak’ suçundan dava açması üzerine Onaran, aldığı paraları iade etmekle kalmayacak Kaymakamlığa da “Gazilik haklarımdan vazgeçiyorum” diyerek dilekçe verecekti.
22-Fakat hakim karşısına çıkmaktan kurtulamayacaktı
23-Yargılamalar sırasında eşi Aysel Onaran, “Bizzat kaymakamlığa müracaat etmedim. Kaymakamlıktan eve kâğıt geldi. Eşimle PTT’ye gittik, para verdiler.Hakkımızda şikâyette bulunan kişi, paranın yarısını istedi. Vermeyince iftira attı” diyerek kendilerini savunacaktı.
24-Zafer Onaran ise duruşmada şunları söylediği geçti kayıtlara: “Darbe gecesi Kızılay’a gittim. Tanka çıkmak isterken aniden durunca çenemi tanka çarptım. 16 Temmuz sabahı eve geldim, öğlenden sonra ağrı başlayınca hastaneye gittim.
25-Çenem kırılmış tedavi için yatırdılar. Konuşamıyordum, gazeteciye 5 tankı durdurdum diye beyanda bulunmadım. Gazeteci bilgim dışında haber yapmış.”
26-Onaran, olay günü Kızılay’da cep telefonu sinyali tespit edilmediğini soran hâkime de “Telefonumu yanıma almayı unutmuşum” yanıtını verecekti.
27-Araştırma yapmadan ödeme yapan kaymakamlığı suçlayan mahkeme, olayın ‘dolandırıcılık’ kapsamına girmediğini belirterek Onaran çifti hakkında beraat kararı verdi.
28-Zafer Onaran’ın kayıtlara geçen sahte 15 Temmuz Gazilik günlerinden geriye "AK Parti’nin önemli isimleri ile çektirdiği pozlar" ile birlikte "SABAH başta olmak üzere havuz medyasının" onunla ilgili yaptığı yalan haber kaldı.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with LkmnReport

LkmnReport Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @LkmnTR

18 Nov
ÇARŞAFLI BACILARI ŞERİFE BOZ MEĞER SAHTE KAHRAMANMIŞ! ImageImage
1- 15 Temmuz sonrası oluşan iklimde iktidarın ilgi odağı olan ve kamuoyuna 15 Temmuz kahramanı olarak sunulan hatta Nene Hatuna benzetilen Şerife Boz nerelerde acaba kendisini NEDEN KEKlediği havuz medyasında VE SARAY
sofrasında göremiyoruz.
2-Türkiye'nin "bu poz ile" tanıdığı ve iktidarın ayakta alkışladığı "bu fotoğrafın" nimetlerinden oldukça istifade etmiş bir isim olarak Şerife Boz bir dönem her yerde oldukça itibar gören bir isim oldu. Image
Read 27 tweets
17 Nov
BOYACI KÜPÜNE DÜŞEN ÇAKAL...

1- Bir çakal boyacı küpüne düşmüştü. Sonra postu boyanmış olarak çıktı. Kendini yeşil, kırmızı, pembe ve sarı renklerde görünce çevresine toplanan ormandaki arkadaşlarına
- Ben mana aleminin tavusuyum, demeye başladı.
2-Postu boyalı ve parlaktı, güneş de daha güzel gösteriyordu. Di­ğer çakallar ona:
- Ey çakal, bu ululuğa nasıl ulaştın, diye sordular.
3-Çakallardan biri "Sen ya hile yapıyorsun ya da hakikaten bir manevi hal ve zev­ke eriştin."diye konuşunca boyacı küpünden çıkan çakal
Read 11 tweets
17 Nov
ÇAKALIN TUZAĞINA DÜŞEN ASLAN KRAL NE YAPTI?

1-Günlerin birinde kral Aslan ormanda gezinirken hastalandı. Bir ağaca yaslanarak dinlenmeye çekildi. Image
2-Çakal, ağaca yaslanan Aslanın halinden rahatsız olduğunu sezdi ve yanına yaklaşarak sinsi bakışlarıyla sordu. Image
3- "Kralım sağlığınızın pek iyi olmadığını görüyorum." Diye seslenince evet dedi aslan "Avın eti mideme dokundu, biraz uyursam iyi gelir."
Read 17 tweets
14 Nov
Ahmet Kekeç ÖLDÜ...
İyi iftira atardı. ImageImageImageImage
HİÇ ÖLMEYECEKMİŞ GİBİ....
iftirada ve yalanda sınır tanımazdı.
AMA öldü. ImageImageImageImage
Ahmet Kekeç öldü.
Keşke İKTİDARa yaranacağım diye bu kadar çok "YALAN ve İFTİRA" yazmasaydı da geçmişte yazılarını kesip sakladığım Kekeç için iyi bir şeyler yazabilseydim.

halkweb.com.tr/erdogana-aids-… ImageImageImageImage
Read 5 tweets
6 Nov
MENZİL CEMAATİNİN KODLARI İLE NASIL OYNADILAR?

-TÜBİTAK ÖDÜLLÜ GENCİN ZEHİRLEDİĞİ MENZİL ŞEYHİ MUHAMMED RAŞİD EROL'UN AZ YAZILAN HİKAYESİ-
1- 23.3.1930 tarihinde Siirt’in Baykan ilçesine bağlı Siyanüs köyünde DOĞDU.
2-Babası Seyyid Abdülhakim Hüseyni, dedesi Seyyid Muhammed, Şeyh Muhammed Diyauudin'in halifeleri arasında gösterilmekte ilim ve tarikat ehli olarak tanınmaktadır.
Read 57 tweets
5 Nov
İNSAN OLMAK İÇİN GEÇİLMESİ GEREKEN BEŞ BASMAK…
1-En güçlü günlerini yaşayan bir Çin hükümdarı bir gün yanına bilge Konfüçyüs’ü çağırdı ve söze başladı.
2- “Sizin bilgeliğiniz sayesinde üstat, birçok şey öğrendim. Siz olmasaydınız böyle güzel sözler duyamayacaktım.
Ben bu sarayda doğdum; muhafızların arasında, dadıların kucağında büyüdüm.
Read 19 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!