Elad Boneh Profile picture
21 Nov, 11 tweets, 4 min read
שמעתם פעם מאמיני סגר או שרלטנים כמו נדב איל "כתב החוץ ומומחה הקורונה" והגרופיז האחרים שלו מדברים על מה שקורה בבלארוס? מדוע המדינה עם הכי מעט מגבלות ממשלתיות בעולם, שמנהיגה הגדיר את הקורונה "פסיכוזה שמסוכנת יותר מהנגיף" (וצדק), ושיש בה מחאות מיליונים ברחוב חודשים כ"כ מעוטת תמותה?
אם בלארוס הייתה "נענשת" על כפירתה באלילי הסגר וההגבלות ועל התעלמות מופגנת מכל המלצות הסגרים המטורללות, במקום להמשיך כרגיל ואף לקיים אירועי ספורט באפריל, תהיו בטוחים שמאמיני הסגר ההיסטריים היו מדברים על זה יומם וליל. במקום זה - צרצרים. כשנדחקו לפינה דיברו על אי אמינות הדיווחים של
המשטר. אבל *יש מיליוני מפגינים ברחובות* אי אפשר להסתיר כלום, הפחד מהמשטר בלתי קיים. *בלארוס לא נענשה כלל על התעלמות ממטורפי הסגר*. זו עובדה. כל מאמין סגר חייב להודות בה כתנאי להמשך דיון - מדינה באירופה לא עשתה כמעט כלום ולא קרה כלום. מכאן נמשיך לדון בלמה ואיך, אך אלה העובדות.
אבל תסמכו על מאמיני הסגר שיתחמקו מלהודות בכך. אין להם עצם הגונה אחת בגוף.
מדובר בכת מסוכנת, זו אפילו לא אסכולה מדעית.
כת שמסוכנת לא לעצמה אלא לציבור, ואני רואה חובה להתריע מפני הסכנה בכת הזו. הם משקרים בכל משפט, ממש כמו הנוכל שמנהיג את המדינה הזו והתוצאות חמורות באותה מידה.
בעבר חבר הכת נועם לויתן הדהד תאוריות קונספירציה לפיהן יפן זייפה נתוני קורונה לקראת האולימפיאדה, וצפה שעם ביטול האולימפיאדה יתגלו מימדי האסון, שכן יפן לא הקריבה את אזרחיה למולך הסגר ועשתה קרוב לאפס עגול כדי לרצות את ההיסטריים. הם באמת האמינו שהיא תיענש, וכשראו ש(בכל מזרח אסיה)
זה לא קורה, פשוט שכתבו את ההיסטוריה וטענו שהתגובה דווקא הייתה אחלה. עובדה: מתו מעט.
חסינות גנטית? לא בבית ספרם.
הכל קשור אך ורק לתגובת הממשלות.
כאמור - כת קיצונית ומסוכנת שתעשה הכל להסתיר את האמת המדעית מהציבור.
והנה דוגמא נוספת הפעם עם שכנה צמודה - פולין. האם ייתכן שהתמותה בבלארוס תעלה בדומה לפולין? כן. אבל זה לא משנה - האמירה שסגרים והגבלות עדיפים למניעת תמותה *מעולם לא הוכחה*, חשוב להזכיר את זה. אם כבר יש הרבה יותר הוכחות נגדיות, להעלאת תמותה.
ובלארוס היא ממש דוגמא קיצונית - הייתה בה
התנגדות יוצאת דופן לאיזה שהן הגבלות, התקיימו בה משחקי כדורגל והוקי במרץ ואפריל (עם קהל, בלי מסיכות), היו בה הפגנות *מיליונים* במשך חודשים ארוכים, ולא קרה פאקינג כלום. האם זה לא מספיק לשים סימן שאלה ענק על מיסקונספציית "הדבר השחור 2, רק בזכות סגרים והגבלות אין גופות בצידי הכביש"?
למעשה, כל המדינות שעשו סגרים מוקדמים ונוקשים סבלו מתמותה רבה, ומדינות שלא עשו סגרים כלל לרוב היו עם תמותה נמוכה. האם ייתכן שככל שיש פחות הגבלות יש פחות תמותה? אין שום סיבה לחשוב שלא. הניסוי של מאמיני הסגר מתכתב עם שכל ישר רק ברמה הרדודה.
אולי למשל הדבקה בבתי ספר מגינה על מבוגרים?
הדוגמא היחידה שמאמיני הסגרים נאחזו בה להגנת טירופם היא שוודיה, והתעלמו מכל הדוגמאות הנגדיות.
ובכן, גם מזה לא נשאר הרבה והאמת לגבי המצב שם נחשפת (בתמונה).
העולם מאוד מורכב, והמדע הוא הכלי היחידי לברר סוגיות בעולם מורכב שכזה. המדע לא תומך בסגרים, נקודה. המדע לא תומך במסיכות, נקודה.
בשולי הדוגמא השוודית, הגם שהיא מוכיחה די בבירור שמדובר בהשלמת פערי תמותה שנוצרו בשנתיים האחרונות ותו לא (הימור מושכל שלי - אם היו עושים סגר הייתה להם תמותה גבוהה יותר) שימו לב על איזה הבדלים זניחים בכלל מדובר. על התנודות הקטנות האלה שבעבר לא עניינו איש מכרו לעולם פסיכוזה מטורללת.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Elad Boneh

Elad Boneh Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @BonehElad

20 Nov
אז מסתבר שכל מאמיני הסגר שרובם חסמו אותי מזמן - כולל בן הורוביץ שחסם אחרי תגובה בודדת, ונדב איל ש"שלח התראה" ומייד חסם על המקום (בלי סיבה, למעט זה שסתרתי אותו על ימין ועל שמאל, או בשפתו - "הטרלה"), דווקא כן רואים מה אני כותב ואפילו מתדיינים על כך.
מילא, שאני אסתכל על אורים ותומים Image
כנדב ובן, אבל שהם הגדולים יטרחו להיכנס לאינקוגניטו רק כדי לקרוא מה כתבתי? ומה כתבתי: בפעם המיליון- אין שום פרופורציה בין התגובה הממשלתית המטורפת "למען בריאות הציבור" עלק, לבין כל בעיה אחרת שהייתה או שתהיה, נחמד שרותי עובדת על הפחתת חיידקים בבתי חולים, אבל עם יד על הלב - כמה הושקע Image
בזה על ידי הממשלה? בקורונה הושקעו עד כה *מאות מיליארדי שקלים*, מיליון מובטלים, שנת לימודים שלמה של ילדים, שלל בעיות נפשיות של רבים מאזרחי המדינה, ועוד הרבה מצוקות אחרות, *כללללל זהההה* היה נראה למישהו כהשקעה "משתלמת" כדי לטפל בבעיה הבריאותית ושמה קורונה, שקטנה בהרבה מחיידקי בתי
Read 6 tweets
20 Nov
תתבוננו היטב במסיכה שלכם פעם.
סיבים פולימריים סינתטיים נושרים ממנה בקצב מטורף וחלקם נשאפים לתוך הריאות.
אם אתם חושבים שהצמדת סמרטוט מעופש שעלה בדיוק 2 סנט לייצר אותו לפתח הנשימה שלכם במשך שעות או אפילו שעה ביום זה בריא, אתם צריכים לבדוק שוב, ולבדוק היטב.
והמשך אופטימי >>>
סיבוב בתל אביב הראה כמות מפתיעה של אזרחים בריאים בגופם, שכלם ונפשם שהולכים באוויר הפתוח ונושמים לרווחה.
בלי מסיכת סנטר או מסיכת זרוע (להראות שאני בכל זאת "מאמין" בדת החדשה) אלא פשוט כך, ללא סמרטוט פה כלל, מודעים לחלוטין לעליבות הסמרטוט הנ"ל על פי כל המחקרים ולחשיבות בהימנעות ממנו
Read 4 tweets
19 Nov
תיכף יגיעו חבר'ה של מואיז להגיד שחתכתי את הגרף בדיוק לפני זינוק התמותה באוסטריה. במובנים מסויימים זה אפילו משעשע. לראות כמה הם יכולים להטיח את ראשם בקיר לתוך המונח - קייסדמיק - בהגדרה - הדבקה ללא תמותה - ועדיין לא להבין אותו. האם הראש ישבר קודם? הקיר? סטיי טיונד.
הנה הם באים. Image
אז מתי מאמיני סגר התריעו מפוגרום באוסטריה?
7 ליולי!!
זה לא מפריע להם לומר עם הגיע החורף ועליית התמותה הצפויה "צדקנו כשהשתגענו בקיץ! רואים! אין דבר כזה קייסדמיק!"
אפילו עכשיו הם מגרדים בפדחתם ולא מסוגלים להבין את הנאמר. זו באמת קבוצה שקשה להעביר לה נושאים פשוטים ביותר, מפתיע לרעה. Image
המזימה של כת מאמיני הסגר (הסניף האירופי, הישראלים עודדו מהיציע) לעשות סגר בלתי נחוץ (כל סגר בלתי נחוץ, אבל קל וחומר כשאין תמותה), לגזול מתושבי אירופה את שאריות הקיץ החופשי מעריצות הקורונה כמעט והצליחה:
Read 4 tweets
19 Nov
מואיז וחבורתו לא מבינים מה הבעיה עם קייסדמיק. לא מבינים מה הבעיה עם זה שכבר מאמצע יוני חברי כת סגר מפעילים לחץ על התקשורת האירופית "לסגור" עקב עלייה בנדבקים, ומזהירים ש"עוד שבועיים!" גם התמותה תגיע. הם מתמקדים בזה שסוף סוף בנומבר יש תמותת קוביד באירופה, 4-5 חודשים אחרי זעקותיהם.
וגם זה בלי מי יודע מה תמותה עודפת..
אחדים מהם מתכחשים: "מי בכלל אמר שיש גל שני בקיץ?", להם נביא מבחר הוכחות שכן אמרו.
Read 6 tweets
18 Nov
אז בניגוד לכאלה שחוגגים שוודים מתים, אני אחגוג ברשותכם את יצאת המחקר הדני המצופה, rct איכותי בנושא מסיכות. אפילו לא קראתי את כולו וכבר אני חש צורך נמהר לשתף. כמובן שבשורה התחתונה אין תרומה של מסיכות למניעת הדבקה או אפילו הקטנת סיכויים.
"95% הגנה" של משרד הבריאות זה שקר שערורייתי. Image
Read 4 tweets
21 Jul
שאלת ראיון עבודה:
אתם אחראי סייבר בארגון גדול. הנכס של הארגון זה השרתים שלו, כל שרת מייצר לארגון חלק כלשהו של הכנסותיו, ואפשר בגדול לחלק את השרתים לשתי קטגוריות: שרתים בקיבולת גבוהה - כ85% מהשרתים, המייצרים הכנסה גבוהה, והשאר שרתים מדור קודם, בפעילות פחותה ומייצרים הכנסה מועטה.
נניח שתוקף חדר לרשת הארגונית באופן שאין אפשרות להוציאו, והחל להשבית שרתים בקצב עולה, ובאופן הבא: התוקף מתקין נוזקה על השרת, אם השרת הוא מדור קודם, יש כ5% סיכוי שיושבת, אם השרת הוא מדור חדש, יש כ0.01% שיושבת, וסיכוי של 0.1% שיסבול מירידה קלה בביצועים באופן זמני. לתוקף יש מספר
מוגבל וסופי של נוזקות שיש באפשרותו להתקין השווה לכ20% מסך כל השרתים בארגון. באפשרותכם להשהות את התקנת הנוזקות על ידי התוקף ע"י עצירת הפעילות בארגון, אך דבר זה יגרום לאובדן של 0.5% ליום מההון של הארגון, כלומר מדיניות זו תביא לפשיטת רגל תוך 200 ימים.
Read 7 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!