Arkadaşlar Selam,

Son zamanlarda neden hiç kaybetmedim hatta neden hiç stop bile olmadım anlatmak istiyorum. Öncelikle ben işlem açacağım yeri kanal olarak belirleyip nokta atışı yapmaya çalışmıyorum. Şimdi dün açtığım bir işlemdeki stratejimi anlatacağım;
Dün #Algo'yu direnç kanalında gördüm. 0.43-0.4378 direnç kanalıydı. Elimde 100 birim para olduğunu düşünelim. Ben önce 1 birim ile girip o kanal aralığına 10 birim emir atıyorum. Almadığı emirlerim oluyor fakat o kanal içinde ortalamam olabildiğince yükseğe çıkıyor.
Bu işlemi kanalımda da paylaşmıştım. Algo 0.4280 iken çift dibe dönebilir diyorum. Dediğim yerden çift dibi olan 0.39 dolara düşmesi hemen hemen %10'luk bir düşüş sağlıyor ve dün BTC'nin düşmesiyle biraz daha altına sarkmasına rağmen mum kapatmıyor buradan çift dip yapıp dönüyor.
Daha açıklayıcı olması için burası short için belirlediğim kanal aralığı. Burada toplam 4 emirim doldu. Yani portföyümün %4'ü ile x10 kaldıraçlı short işlem açmıştım.
Genel olarak yapılan yanlışlar;
1- Tek emirle işleme girmeye çalışmak
2- Stop olmamak
3- Hedef belirlememek
4- All in yani portföyün hepsi ile işleme girmek.
En büyük sorunlardan biri de hedef belirlememek daha çok kâr almaya çalışmak. Hedef belirlemediğinizde inanılmaz kârlar da etseniz o işlemi ya zararda kapatıyorsunuz yada stop oluyor.
Örneğin Ben LTC işleminde giriş yerime çok güvenip dün 164'de stoplamasaydım giriş yerimin bile altına düşmüş olacaktı. Bu tarz hatalar yapmamanız lazım. Kâr görünce alın trendler ne kadar güçlü olursa olsun kripto sektörü çok hızlı bir sektör.
Eğer bu stratejiye uyarsanız para kaybedeceğinizi çok düşünmüyorum. Aç gözlü olup pozisyonlara tüm bakiye ile girerseniz eninde sonunda tüm paranızı kaybedersiniz.

Umarım faydalı olur, Teşekkürler 🙏

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Barış Büyüktaş #EvoxGames

Barış Büyüktaş #EvoxGames Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @barisbuyuktass

13 May 19
Selamlar, Piyasaya yeni giren arkadaşlar ve uzun süredir bu piyasada olup Teknik analiz konusunda kendini geliştirememiş arkadaşlar için böyle bir flood yapmak istedim. Böylelikle tek tek sorulacak soruları toplu bir şekilde cevaplamış oluruz.
Nereden başlamalıyım diyorsanız bence öncelikle bir strateji belirlemeniz gerekli. Sizin için önemli olan BTC’mi Dolar’mı? Uzun, orta, kısa vadeci misiniz?
Stratejinizi belirlemeli ve ona göre işlem yapmalısınız.
Gelelim Teknik analiz konusuna, Teknik analizde bir kısım indikatörlere bir kısımda formasyonlara yönelmiş durumda. Ben formasyonlara bakıp, indikatörleri sadece formasyonların alım noktalarını teyit etmek için kullanıyorum. Kullandığım indikatörler; RSI, Hacim, Bollinger.
Read 18 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!