1) Beşiktaş; rakiplerinin limitleri atlatmak için her türlü arkadan dolanmayı yaptığı, karın tokluğuna oynayan oyuncuların, "Türk futboluna destek için" hediye edilen oyuncuların olduğu ligde 2m. € azami maaşla tamamen limitlere uyarak kurduğu kadroyla liderdir.
2) Beşiktaş; 100 gündür penaltı kullanmayarak, 16 haftada verilmeyen 8 penaltıyla, ligin en çok ceza sahasına giren takımı olmasına rağmen rakiplerinden az penaltı kullanarak liderdir.
3) Beşiktaş; hocasına "X Hoca", "liyakatsiz" ve "paranoyak" denmesine, hocasının gol sevincinden yaptığı itiraza kadar her konuda linç edilmesine rağmen liderdir.
4) Beşiktaş; 22 transfer yapan, "biz çok güçlü olduk artık dengimiz Madrid" diye böbürlenen rakiplerine sakatlık şüphelisi olarak gelen Aboubakar ve Beşiktaş'tan üçüncü forvet olarak giden Larin'le kafa tutarak liderdir.
5) Beşiktaş; son gün motokuryeyle evrakları yetiştirilen ve burun kıvrılan Rachid Ghezzal'ın asist kralı olmasıyla liderdir.
6) Beşiktaş; alt yapısından çıkardığı ligde ve kupada "clean sheet" liderliği olan pırıl pırıl genç kalecileriyle liderdir.
7) Beşiktaş; meteliğe kurşun şekilde bağış kampanyası ve taşıma suyla başladığı sezonda, sıfıra yakın bonservis kullanarak kıt kanaat kurduğu kadrosuyla liderdir.
8) Beşiktaş; senelerce defansif oynattığı 38 yaşındaki efsanesi Atiba'dan aldığı 12 gollük kariyer rekoru skor katkısıyla liderdir.
9) Beşiktaş; verilmeyen 10'a yakın penaltısına, iptal edilen nizami gollerine, rakibine verilmeyen kartlarına, oynatılmayan avantajlarına, yarıştan düşmek üzere olan rakiplerini her fırsatta tekrar yarışa sokan hakem kararlarına rağmen liderdir.
10) Beşiktaş; en büyük itici gücü ve bu toprakların en iyisi olan taraftarından yoksun bir biçimde oynamasına rağmen liderdir.
11) Beşiktaş; hocası başında değilken çıktığı 2 maça, asist kralı yokken çıktığı 5 maça, gol kralı yokken çıktığı 4 maça, as kalecisi yokken çıktığı 5 maça, ön liberosu yokken çıktığı 5 maça rağmen liderdir.
12) Beşiktaş; önceki senenin en iyi 3 oyuncusu Burak, Elneny ve Gökhan'ı kaybetmesine, elde kalan işe yaramazlara ve önceki hocasına maaş ödemeye devam etmesine rağmen liderdir.
13) Beşiktaş; önceden Beşiktaş'ta görev almış hocaların kendisinden aldığı 11 puana rağmen liderdir.
14) Beşiktaş; 18. sırada kendisiyle ligden düşme mizahı yapıldığı, İddaa'nın şampiyonluğuna çift haneli bahis verdiği, rakip hocaların "bu takıma nasıl yenildik" diye ezmeye çalıştığı noktadan vura vura çıkmasıyla liderdir.
15) Beşiktaş; MHK'nin hocasıyla, TFF'nin yönetimiyle, PFDK'nın futbolcularıyla inatlaştığı, Beşiktaş'ın üvey evlat olarak görüldüğü ve görülmemiş uygulamaların hep Beşiktaş'ın üzerinde denendiği bir ligde liderdir.
16) Sempati duymayabilirsiniz, sinir olabilirsiniz, sevmeyebilirsiniz. GS/FB hegemonyasını özlüyor olabilirsiniz. Hatta hayal dünyasına dalıp lider olmadığını bile iddia edebilirsin. Ama bu takım karşısında önünüzü ilikleyeceksiniz, saygı duyacaksınız. #LiderBeşiktaş

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Ömer Kutsal

Ömer Kutsal Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!