Kerem Muçe Profile picture
14 Apr, 13 tweets, 6 min read
Son zamanlarda hem #Blockhain ekosistemlerindeki gelişmeleri hem de yeni çıkan ya da çıkacak projeleri okumaya ve takip etmeye çalışıyorum.

Bu noktada özellikle geleneksel finansın ve o cenahtan gelenlerin dikkatini çeken önemli ekosistemlerden biri de #Solana
#Solana özellikle, geleneksel finans dünyasına, hızlı ve güvenilir Merkeziyetsiz Finans’ı (#DEFI) sunmak için ekosistemini geliştiriyor.

Bu yüzden ekosistem içerisinde ihtiyaç duyulacak projeler de tek tek ortaya çıkmaya başladı ve başlıyor.
Böyle bir ekosistemde paranın dolaşımı ve el değişimini sağlamak için kullanılacak en önemli araç ise borsalar ve hatta Merkeziyetsiz Borsalar yani DEX

İşte Solana ekosistemi üzerinde önemli bir konum alabilecek projelerden biri de Cryptocurrencies.Ai
Cryptocurrencies.Ai özellikle profesyonel trader ve yatırımcılar için ileri seviyede bir borsa sunmayı hedeflediklerini belirtiyor. Zaten kendilerini ‘Akıllı Trading Terminali’ olarak tanımlıyorlar.

Zaten Halihazırda platform kurulmuş ve işlemler gerçekleşiyor.
Cryptocurrencies.Ai Merkeziyetsiz Bir Borsa (DEX)

Borsayı kullanmak için Solana altyapısına uygun Sollet, Solong cüzdan uygulamalarına ihtiyacınız var.

Dilerseniz Borsanın kendi desteklediği uygulama ile de cüzdan oluşturup kullanabiliyorsunuz.
Yukarıda da belirttiğim gibi kendini ‘Akıllı Trading Terminali’ olarak tanıtan bu borsada emirlerinizi otomatikleştirerek bir nevi kendinize algo yaratabiliyorsunuz.

Böylece hem kendi trade stratejinizi geliştirip hem de risklerinizi azaltabilirsiniz.
Ayrıca diğer dikkat çekici bir özellik ise Platform üzerinden Tradingview’de takip edebileceğiniz sinyaller ve alarmlar kurabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız ise aşağıdaki videoda detaylı bir şekilde anlatılmış.

Bu arada portföyünüzdeki ürünlerin ağırlıklarını da kolaylıkla işlem sayfasına gitmeden ayarlayabilirsiniz. İsterseniz nakit varlıklarınızı da belirlediğiniz yüzdesel dağılımlara göre diğer ürünlerle paylaştırabiliyorsunuz.
Platform kaldıraçlı işlem yapmak isteyenler içinde 125X’e kadar kaldıraç imkanı sunuyor. Yani sadece spot değil borsa kaldıraçlı işlemler için de destek sağlıyor.
Projenin Kurucu Ortağı ve CEO’su ise 10 yılın üzerinde Ürün Yönetimi tecrübesine sahip, ayrıca Bloomberg gibi geleneksel finansın önemli data sağlayıcısı kurumlarından birinde çalışmış Hisam Khan
Web sayfalarında bulunan hakkımızda kısmında ise Binance ile Broker partnerlikleri olduğunu belirtmişler. Binance platforma hem likidite hem de saklama hizmeti sağlıyor.
Ayrıca ilgilenen olursa kendi takımlarında yer alacak çalışma arayışları da mevcut👇
Şimdilik proje ile ilgili gördüklerim bunlar. Projeyi araştırmaya devam edeceğim. Projeyle ilgili yeni gelişmeleri ise buradan paylaşmaya devam ederim.

Projenin Web Sayfası: cryptocurrencies.ai

Borsanın Sayfası: dex.cryptocurrencies.ai

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Kerem Muçe

Kerem Muçe Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @hodlturk

26 Mar 19
Microsoft, IBM gibi uluslararası firmaların Blockchain projelerinin sayılarını hepiniz görmüşsünüzdür. Peki bunlar ne için çalışıyor? Ve bu kadar farklı projeler çıkartıyor? Şimdiki yazacaklarım sadece aklımdan geçenler ve tahmindir. Sadece kendimce bir fikir çalışması diyelim.
Altyapı sektörü özellikle yazılım sektörü çok hızlı gelişiyor. Hatta yazılım neredeyse tüm donanımsal gereçleri ya ortadan kaldırıyor ya da küçültüyor. Böyle olunca da yeni ve farklı iş modelleri ortaya çıkıyor.
Saas bu gelişmelerden belki de en önemlisiydi. Çünkü datanın kullanımına farklı bir bakış açısı sağladı. Bu bir çok firmaya hem kolaylık hem daha düşük maliyet sağladı.
Read 12 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!