SEDAT PEKER’İN KONUŞMASININ ŞİFRELERİ VE ORTAYA ÇIKAN BAZI GERÇEKLER…

1-Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, YouTube hesabı üzerinden yayımladığı bir video ile kendisine ve adamlarına yönelik düzenlenen operasyondan 22 GÜN sonra konuştu.
2-Peker, neden operasyon sabahı değil de 22 gün sonra konuştu? Konuşmasında kimlere mesaj verdi? Neden tam konuşacakken durdu. Ve daha sonra video çekeceğim diyerek zaman kazanma gereği hissetti.
3- Aslında Sedat Peker "çok ince" bir şekilde vermesi gereken mesajları 40 dakikalık videosu ile verdi.
4-Peker videosuna “devlet büyüklerinin” kendisine söz verdiği iddiası ile başlıyor ve devlet büyüklerinin nisan ayında ülkede büyük değişiklikler olacağını belirterek kendisinin davetle getirileceğini söylediğini iddia ediyor.
5-Nisan ayında ülkede büyük bir değişiklik bekleyen devlet büyükleri anlaşılan o ki bekledikleri değişiklik olmadı ki Peker bu videoyu 2 Mayıs itibarı ile dolaşıma soktu.
6- Fakat 40 dakikalık videosunda devlet büyüklerine iki kez atıf yapmasına rağmen kim olduklarını özellikle söylemiyor. Bu durum Peker'in sahada yalnız olmadığının ilk işareti diyebiliriz.
7-Peker iyi yetişmiş ya da yetiştirilmiş bir isim olduğunu Hitler’in Propaganda Paul Joseph Goebbels’in kitaplarını 20’li yaşlarda Almanya’dan özel getirtip okuduğunu belirterek bir nevi açık ediyor
8-ÇÜNKÜ bu yıllar baba dostu Veli Küçük’ün elinden tuttuğu ve deyim yerindeyse "yürü" dediği yıllara denk geliyor.
9-Anlaşılan Peker’in kazanılma ve yetiştirilme süreci silah sıkarak değil kitap okuyarak başlıyor.
10-Peker, konuşmasında net bir şekilde kendisine düzenlenen operasyonun arkasında Mehmet Ağar ve Pelikancılar grubunun olduğunu ifade ediyor.
11-Evinde yapılana aramalar sırasına kızına silah doğrultulmasını eleştiren Peker , "Ben kızımın bir damla gözyaşına dünyayı yakarım. Bu dünyayı vallahi yakacağım billahi yakacağım" demesi dikkat çekiyor.
12-"Bana yapılan operasyon, derin devletimizin başı olarak bilinen Mehmet Ağar ve Pelikancılar olarak adlandırılan, şu an hiçbir aktiviteleri olmadığı söylenen grup tarafından koordine edilmiştir" diyen Sedat Peker’in büyük itirafı
13- Akit ve Ulusal Gazete Yazı İşleri Müdürleriyle abi-kardeş gibi bir ilişkisi olduğunu belirtmesi oldu.
birgun.net/haber/aydinlik…
14-Peker, konuşmasının satır arasında Pelikancıların bütün basında kendisine yapılan operasyon haberlerini yayınlattıklarını ve bazı dostlarının ise baskı ile yayınladıklarını hissettirdi.
15-Peker, 'gizli' toplantılarda kendisi için "Onu yok edeceksiniz" denildiğini öne sürmesi akıllara bir fotoğrafla basına yansıyan buluşmayı getirdi.
16- Toplantılar konusunu flu bırakırken Erdoğan’a sempatik gelecek mesajlar vermesi dikkat çekti.
17-Derin devlet tabiri ile dalga geçen Peker, "ben devletin göbeğinde yaşadım" cümlesi ile Ağar’a ince bir mesaj vererek vererek göreceğiz bakalım derinliğini demesi beni yalnız bırakmayın mesajı olarak algılanabilir.
18-Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “Sabahın 05.00'inde insanların evine gidilip böyle şeyler yapılmayacak dediğini buna rağmen evinin 50 polisle evinin basıldığını söylemesi de bir mesaj.
19-Evine yapılan polis baskını için “insanları çocuklarıyla, kadınlarıyla korkutacak Mehmet Ağar polisliği” demesi dikkat çekti.
20-Bu cümleleri akıllara son beş yıldır babası yerine tutuklanan çocukları ve kocası yerine tutuklanan eşleri getirdi diyebiliriz.
21-Evinde giden polislerin hal ve hareketleri konusunda detaylı bilgi veren Peker evinde giden beş Özel Harekat polisinin ikisinin eşine çocuklarına muamelesini eleştirdi.
22-Önemli mesajlarını ise 2015 yılında da Forbes’ın dünyanın en zengin 500 iş insanı listesine de giren Mübariz Mansimov Gurbanoğlu yani PARA üzerinden verdi.
22-Sedat Peker, videonun devamında, "dünyanın en değerli adamlarından biri" diye anlattığı, Azeri iş insanı Mübariz Mansimov Ağar ilişkisine değindi.
23-Mehmet Ağar'a seslenen Peker, "Sen hiçbir şeyken, tüm itibarın bitmişken, seni yanına aldı. İtibar verdi. Para verdi. Ve sen, gidip bazılarıyla anlaşıp, adamı içeri attırdın.” diye başladığı cümlesini şöyle sürdürdü:
24- “Adamın, Bodrum'daki milyar dolarlık yerini aldınız, el koydunuz. Ya sen devlet memuruydun. Sen nasıl alabildin o milyarlarca dolarlık yeri. Ama doğru sen üzerine almadın. İkili anlaşmalarla, senin yüzden garanti altına alındı.”
25- Bu açıklamaların nasıl büyük bir mesaj olduğunu önümüzdeki günlerde yapılacak hamleler üzerinden okumak gerekecek.
26- Video konuşmasından Peker’in evinin kapısının bombaya karşı duyarlı olduğunu öğrendik.
27-Ve Çok acıdır ki Barış Akademisyenleri’ni 'oluk oluk kanlarınızı akıtacağız' diye tehdit ettiği günlerde 24 saat POLİS korumasının olduğunu öğrenmiş olduk.
evrensel.net/haber/356836/o…
28-Suç örgütü lideri Peker’in konuşmasını "vaaz havasında yapması Allah, peygamber ve kıssadan hisseler ile süslemesi oldukça önemli ve ilk gençlik çağlarında okuduğu kitapların izlerini göstermesi bakımında dikkat çekici
29-Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, konuşmasında ayrıca gerçekleştirilen operasyonu devlet içinde bir grubun yaptığını ama operasyona Ankara’nın sahip çıkmadı mesajını verdi.

sozcu.com.tr/2021/gundem/se…
30-Konuşmasının bir yerinde üst seviyede operasyona sahip çıkılmadığını ve açıklama yapılmadığını vurgulaması önemli
31-Peker, bu konuşması sadece operasyonu yapan ekiple ilgili değil iktidarın üstünü örttüğü operasyonlar hakkında da bilgileri olduğu mesajını verdi.
32-Acarkent villalarındaki silah, Altınbaş ailesi dosyası, Mübariz Mansimov'un tutuklanmasını hatırlatması konuşmasındaki bazı vurgular mesaj taşıyor.
33-Kendisi ve adamlarına yapılan operasyonu bir telefon konuşması üzerinde yorumlayarak “Kedi Tecavüzcülerine Direniş Davası Operasyonu olsun diyerek dalga geçmesi operasyonları sulandırmak adına yapılan bir hamle..
34- Hitler'in Halkı Aydınlatma ve Propaganda Bakanlığı yapan Goebbels’in kitaplarını okuduğunu belirterek başladığı konuşmasını Atsız’ın şiiri ve Turanı kuracağız kardeşlerim diye bitirmesi akıllara meşhur Kızıl Elma Koalisyonu getirdi.

evrensel.net/haber/264585/p…
35- Sevgili canlar şimdi sizden bir ricam olacak flodun 27. maddesini tekrar okur musunuz? Okudunuz ne hissettiniz?
36-Hrant Dink'i korumayan bir çok önemli değerin polis korumasını kaldıran "muhalefeti "lütfen koruyan idare PEKER'e 24 saat koruma tahsis etmiş.
cumhuriyet.com.tr/haber/milliyet…
37-GERÇEKTEN YAZIK Organize suç örgütü Lideri olmaktan hüküm giyen Sedat Peker’e devlet tarafından 24 saat polis koruması tahsis edilmiş.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with LOBİ RAPOR

LOBİ RAPOR Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @LkmnHokmmTR

2 May
OMERTA YASASI NASIL DOĞDU?
PEKER, OMERTA YASASINI NEDEN HATIRLATTI?

1- 1900’lü yılların İtalya’sında Sicilya başta olmak üzere ülkenin pek çok bölgesinde etkin olan büyük ve zengin aileler kendi kurdukları düzen içinde yaşayıp gidiyordu.
2-Bu aileler merkezi otoriteye karşı gelmek gerektiğinde mücadeleden kaçmıyorlardı.
3-Ve büyük toprak sahibi bu ailelerin varlığı zaman zaman merkezi otoritenin huzurunu kaçırsa da herhangi bir olay olmuyordu.
Read 26 tweets
1 May
BİR PROJE İHANETİN İBRETLİK ÖYKÜSÜ...

1-Hüseyinzade Kadri ve Huriye Hanım dünyaya gözlerini açan oğullarına çok sevdikleri ve saygı duydukları baba dostları İbrahim Ethem'in adını vermeyi uygun bulduklarından takvimler 1899 yılını gösteriyordu.
2-Aydın merkez Balcılar Mahallesi nüfusuna kayıtlı olan Kadrizade İbrahim Ethem, okul hayatına ilk olarak Bornova’da " Fransız okulunda" başladı.
3-Yabancı bir okula gönderilmesinin çevresi tarafından tepki ile karşılanması üzerine ertesi yıl idadîye kaydedildi.
Read 67 tweets
1 May
SİYASET DEĞİL PSİKOLOJİK SAVAŞ...

Çinli General Sun–Tzu'nun 2500 yıl önce yazdığı ilkelerin günümüzde NASIL uygulandığını merak ediyorsanız okuyun.

1– Hasım ülkelerde iyi olan şeyleri gözden düşürünüz.

GÜNÜMÜZDE UYGULAMASI: Rakiplerinizdeki iyi olan şeyleri aşağılarsınız
2– Hasım ülkelerin hakanları küçük göstererek şöhretlerine gölge düşürünüz ve kendi halkının onları hor görmesini sağlayınız.

GÜNÜMÜZDE UYGULAMASI: Rakip gördüğünüz grupların, aydınlarına, gazetecilerine, PARTİLERİN lider kadrosuna savaş açarsınız. gazetevatan.com/-kim-o-iki-ayy…
3– Hasım ülkelerde iyi olan şeyleri gözden düşürünüz.

GÜNÜMÜZDE UYGULMASI: Rakiplerinizdeki iyi olan davranışlarını ve duyarlılıklarını aşağılarsınız.
Read 11 tweets
29 Apr
RÜYASI GERÇEK OLAN BAŞKAN: ABRAHAM LİNCOLN

1-1865 yılının 14 Nisan gecesi geç vakte kadar cepheden gelecek haberleri bekledikten sonra yatağına yatar yatmaz çok yorgun olduğu için hemen uykuya dalmıştı
2-Rüyasında gördüğü tüm olaylar Beyaz Sarayın içerisinde geçmekteydi..
3-Rüyasında bir grup insanın ağlamasına benzer boğuk hıçkırıklar duydu.
Read 18 tweets
28 Apr
ERDOĞAN VE PERİNÇEK'İN YOLLARI İLK NE ZAMAN KESİŞTİ...

1-Yıl 1978 dönemin MSP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Erdoğan'a yaptığı proje haberlerle gündem belirleyen bir gazete “Kontrgerilla ve güvenlik soruşturması…" konusunu sorar.
2-BU gazete TİKP çevresince çıkartılan sahipliğini Ferit İlsever ve Oral Çalışlar’ın başyazarlığını Doğu Perinçek yaptığı Aydınlık Gazetesidir.
3-MSP’nin İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Tayyip Erdoğan'da özetle "Ecevit’in Kontrgerilla’ya müsamaha gösterdiğini, kontrgerillanın dış kaynaklı olduğunu söyler" ve ekler "Güvenlik soruşturması yasal değildir”
Read 5 tweets
17 Apr
ÖZAL'IN ÖLDÜĞÜ GÜN KİM HANGİ MAKAMDA OTURUYORDU?

1- Sevgili canlar Özal’ın ölümü üzerindeki sis perdesini aralamak istiyorsanız OKUYUN ve DÜŞÜNÜN
2- Özal'in vefat ettiği gün olan 17 Nisan 1993 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği koltuğunda zaman zaman derin devletin gölge paşası olarak anılan Kemal Yamak oturuyordu.
3- Kemal Yamak Paşa 1981-1984 yılları arasında olan Diyarbakır Cezaevi işkenceleri sırasında Diyarbakır Sıkıyönetim Komutanlığı yapmış bir isimdi.
Read 75 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!