1- Twitter’ı tamamen profesyonel olarak kullanmanızı sağlayacak birçok ipucu bu tweetin altında olacak. Başlayalım. #Flood
2- #TrendsMap adlı uygulama ile harita üzerinden canlı bir akışı kontrol edebilirsiniz. Seçeceğiniz bir ülkede ya da şehirde neler konuşuluyor bunu görebilirsiniz. Bunun yanında hashtag kontrolü de sağlayabilirsiniz. Kimlerin ne konuştuğunu görmek için güzel bir uygulama.
3- Bilgisayardan Twitter'ı kullanan kişiler bu kısa yolları biliyorlar mı? Twitter'ı daha hızlı kullanmanıza yarayan klavye kısayolları. Tek tuş ile bir şeylere erişmek çok güzel. Ayrıca bilgisayardayken @settings kullanıcı adına bakmayı unutmayın. Küçük bir sürpriz :)
4- Geochirp adlı uygulama ile yakın çevrenizde atılan tweetleri kolaylıkla görebilirsiniz. Çevrenizde olup biteni yakından takip edebilmek için kullanacağınız bu uygulama ile çevrenizdeki tweetleri tek tek okuyabileceğiniz gibi konumları görmeniz de mümkün.
5- StormIt adlı uygulama arka arkaya tweet atma konusunda oldukça başarılı. Uygulama içindeki metin kutusuna bütün tweetleri yazıyorsunuz. Uygulama her paragrafı bir tweet olarak algılıyor ve otomatik olarak tek tıkla bütün tweetleri sıralı bir şekilde paylaşıyor.
6- Peki arama nasıl yapılır?

* Arama'ya bunu yaz: from:ekrem_imamoglu
(Kişinin attığı tüm tweetleri çekin)

* from:ekrem_imamoglu to:kilicdarogluk
(Kullanıcılar arasındaki muhabbeti yakalayın)

* youtube.com min_faves:500
(En az 500 fav almış Youtube videoları görün)
7- Twitter'da arama nasıl yapılır? /2

* CHP min_retweets:30
En az 30 RT almış “CHP” içeren tweetler

* #Turkey lang:en
İngilizce atılan “#Turkey” içeren tweetler

* Referandum since:2016–12–16 until:2016–08–01
Belli bir aralıkta atılan tweetleri içerir.
8- Twitter'da arama nasıl yapılır? /3

* #iphone8 filter:images
Resimli tweetler içinden “#iphone8” içerenler

* #kpss filter:news
#kpss” haberleri

* startup near:İstanbul within:20km
Belli bir konumdan “startup” içeren tweetler

Flood bitti, paylaşımlarınız için teşekkürler.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Zet Lorento

Zet Lorento Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @ZetLorento

29 Apr
1- Günlerce evde kapalı kalıp kafayı yememek için birkaç tane web sitesi önerelim:

* airpano.com: Bu site sayesinde bütün ülkeleri 360 derece gezebilir ve onlar hakkında detaylı bilgi toplayabilirsiniz.
2- Bu web sitesi sayesinde farklı evlerin pencerelerinden sokağa bakın. Şu an hanginiz hangi evin penceresinden nereye bakıyor?

* Web sitesi: window-swap.com
3- Farklı bir arabada, farklı bir şarkı dinlerken farklı bir ülkede olduğunuzu hayal edin. İşte bu web sitesi tam olarak bu işe yarıyor. Arabada gezeceğiniz için sizlere şimdiden keyifli gezintiler dileriz.

* Web sitesi: driveandlisten.herokuapp.com
Read 10 tweets
27 Apr
1- Kullandığımız Kaspersky VPN [kas.pr/134j] ile artık sadece ABD ve İngiltere'deki Netflix'e değil; Amerika'nın #Netflix, Disney+, #Hulu ve #AmazonPrime içeriklerine, İngiltere'nin #Netflix ve #BBCiPlayer içeriklerine hızlıca erişebileceksiniz! Flood başlıyor!
2- Bir VPN hizmetini neden kullanıyorsunuz? Sadece Netflix'e erişmek için mi? Yoksa reklam şirketlerinden, internet servis sağlayıcılarından ve hükümetlerden kaçmak için mi? Ya da engelleri aşmak, sansürü yenmek ve coğrafi kısıtlamaları geçmek için mi? Birçok nedeniniz olabilir.
3- VPN kullanmak için belki daha farklı nedenleriniz vardır. Düne kadar bir Kaspersky VPN [kas.pr/134j] kullanıcısıysanız ABD ve İngiltere'deki sunuculardan herhangi birisine bağlanarak 10.000'den fazla dizi, film ve belgeseli izleyebiliyordunuz. Peki ne değişti?
Read 7 tweets
16 Nov 20
1- Twitter’ı tamamen profesyonel olarak kullanmanızı sağlayacak birçok ipucunu paylaşacağım
2- #TrendsMap adlı uygulama ile harita üzerinden canlı bir akışı kontrol edebilirsiniz. Seçeceğiniz bir ülkede ya da şehirde neler konuşuluyor bunu görebilirsiniz. Bunun yanında hashtag kontrolü de sağlayabilirsiniz. Kimlerin ne konuştuğunu görmek için güzel bir uygulama.
3- Bilgisayardan Twitter'ı kullanan kişiler bu kısa yolları biliyorlar mı? Twitter'ı daha hızlı kullanmanıza yarayan klavye kısayolları. Tek tuş ile bir şeylere erişmek çok güzel. Ayrıca pc’deyken @Settings kullanıcı adına bakmayı unutmayın :) Image
Read 8 tweets
1 Oct 20
1- Twitter, Facebook ve Youtube gibi platformların kapatılması mümkün. Şu an Twitter'a erişim sorunu yaşıyor musunuz? Bu Twitter ile alakalı bir problem. Fakat bugün yürürlüğe giren yasa ile yakın zamanda büyük bir sansür ile karşılacağız. Peki ne yapacağız?
2- Birçok kişi DNS, VPN ya da VPS kullanmayı biliyor. Fakat bilmeyen birçok insan var. DNS, Ktunnel ya da Vtunnel gibi çözümler artık tam bir çözüm sunmuyor. Bu noktada her profesyonel gibi ilk etapta VPN kullanmamız gerekli.
3- Hangi VPN hizmetini kullanacağız derseniz ben buraya sizler için bir link bırakıyorum: kas.pr/134j %70 indirim ile satın alabilir ya da deneme sürümünü ücretsiz indirebilirsiniz. Hızlı, kayıt tutmuyor, kill switch var ve sunucu sayısı çok çeşitli, güvenilir!
Read 5 tweets
2 Apr 20
1- Karantinadayken insanlar internetten ek gelir sahibi olmak istiyor ya da hızlı para kazanmak istiyor. Bunun için farklı yollar var. Bu #flood içerisinde bu yolları ve işe yarar bazı uygulamaları derledim. Umarım işinize yarar ve bu konuda da küçükte olsa katkı sağlamış oluruz.
2- Bu, harman bir flood olacak. Uygulamaların bazılarını denedik bazılarını denemedik bu yüzden araştırmayı unutmayın. Şu konuyu tekrar etmek istiyorum: Sevdiğiniz ve önemli gördüğünüz tweetlerimizi RT etmek istemiyorsanız kopyala/yapıştır yaparak paylaşabilirsiniz. Başlıyoruz.
3- İnternetten mail okuyarak para kazanabilirsiniz. #Cash4Offers, #Moneymail, #PaidToRead, #Sendearnings gibi mail sistemleri sayesinde bu mümkün. Bu sistemlerde mail okumanın yanında oyunlar oynayarak, videolar izleyerek ve sorulara doğru cevaplar vererek para kazanabilirsiniz.
Read 12 tweets
3 Mar 20
1- Erişime engellenen sitelere girmenin birçok farklı yolu var. Genel olarak bizler hep DNS ve VPN'den bahsettik. Peki diğeleri neler? Sansüre uğrayan sitelere nasıl erişebiliriz? Müsaitseniz #flood başlıyor. Image
2- Erişime engellenmiş sitelere acil girmeniz gerekli ve hiçbir şey yapamıyor musunuz? O zaman Google Cache yardımınıza yetişiyor. Nasıl mı? #GoogleCache
3- #Google'a girmek istediğiniz siteyi yazın ve ''önbellek'' sekmesini açıp tıklayın. Siteye hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

Örnek: #Wikileaks erişimi! #Google Image
Read 6 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(