1.سابقا باب شده برخی تعمدا یا سهوا میگفتند خلخالی فلان کرد و فلان بود در حالیکه نیک میدانیم در فرایند تصمیم سازی و اجرا خلخالی نهایتا نقش قلم امضای احکام را برعهده داشت روزی دیگر گیلانی روزی دیگر لاجوردی و ری شهری و پورمحمدی و.. حال داستان در مورد محسن رضایی در حال تکرار است..
2. نقش رضایی در جنگ مغلوبه بعد از 61 قطعا مادون هاشمی و نقش هاشمی نیز موازی با برخی مقامات دیگر بود بماند که فرماندهان هم عرض رضایی (قالیباف،سلیمانی، خرازی، همت،کوثری،قربانی،فضلی و..) نیز در فرایند شکستها و طراحیهای غلط مقصر بودند. در واقع وقتی هاشمی با منت در پایان عمر از نقشش..
3. در عدم محاکمه پاسداران حرف میزد روغن ریخته را نذر امامزاده میکرد و میدانست محاکمه انان بریدن شاخه ای است که خود بر آن لمیده است و اگر حذف آنان کمکی به او میکرد قطعا در کشیدن قلم قرمز دور انان تردید نمیکرد کما اینکه در حذف احمد و اردبیلی و موسوی و..تردیدی نکرد. این نوع ...
4. تفکیکهای موزیانه را هم معمولا اصلاح طلبان برای تفکیک مهره های خود و جا انداختن تئوری خودش خوب بود اطرافیانش بد بودند بکار میرود در دامشان نیفتیم..

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with ابراهیمی

ابراهیمی Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @melliiun

23 Apr
1-برهم صالح و پشیمانی برای سلطنت

برهم صالح رئیس جمهور عراق در گفتگوی تفصیلی با سایت کردی شارپرس،به بیان برخی دغدغه ها، افسوسها و آرزوهای خود درباره عراق پرداخته است.در لابلای این مصاحبه خواندنی برخی تاملات نظری دکتر برهم خود را می نمایاند
tg://resolve?domain=sharname1&post=2596
2- که بیانگر آشنایی عمیق وی با مقوله های مورد بحث و تعلق خاطر محافظه کارانه و لیبرال منشانه وی است.
برهم به مصاحبه کننده می گوید: چند روز قبل دبیرکل اتحادیه عرب اینجا بود و می گفت، در هواپیما که بودم به همراهانم گفتم: عراق از زمان شروع جنگ با ایران هرگز یک روی خوش به خود ندیده..
3- است. من هم گفتم، نه! بدبختیهای ما از کودتای 1958 و سقوط سلطنت آغاز شد. رژیم سلطنتی مایه های حرکت به سوی نوعی دولت مدنی و لیبرال را در خود داشت که سریال کودتاها و جنگها شروع شد. نخستین جنگ با کردستان بود و سپس با کشورهای منطقه و سرانجام تمام دنیا
برهم در این مصاحبه که در آستانه
Read 7 tweets
21 Apr
1- این دو ماه پیش رو به معنای واقعی کلمه جز "مقطع حساس کنونی" حساب میشود و طیف بنفش/ اعتدالی از هیچ حیله ای برای بازفریب مردم دریغ نمیکند. این داستان کاندید شدن تاجزاده و موج حمایت رانتخواران دولتی از فداییان تواب لندن نشین گرفته تا همکاران تجاری دیجیکالا تکرار همان سناریوی..
2- سال 92 است. این طیف فهمیده که سرانش منجمله خاتمی بی آبرو تر از آنی است که بتواند حرکتی ایجاد کند و دست به دامن مهره ای ظاهرا داغتر مثل تاجزاده رفته تا یکماهی با تمرکز بروی او اندکی میان طبقه متوسط ولوله ایجاد کند اما داستان به اینجا ختم نمیشود. طیف مذکور میداند که رد صلاحیتی..
3- تاجزاده قطعی است اما او بعد از یکماه کاسبی سیاسی در لحظه آخر اعلام میکند که ای جماعت من کنت مولاه فهذا علی (لاریجانی) مولاه و بروید برای استمرار نعش متعفن اصلاحات دولتی به لاریجانی رای دهید که به نوعی دولت سوم روحانی محسوب میشود. علت تحرک شپشهای لای پتو در این ایام هم..
Read 4 tweets
20 Apr
1. مساله مذاکرات اتمی وین یک پروژه بسیار پیچیده ی مرتبط با دیپلماسی، سیاست خارجی و رسانه است. فرمول ظاهری ایران برداشت کلی تحریم و راستی ازمایی و برگشت کلی به برجام است این فرمول نه نیاز به تعیین کارگروه دارد نه انتقال آونگی پیشنهاد به پایتختها. لذا این فرمول ایران چیزی مانند..
2. به مرگ گرفتن برای راضی شدن به تب است و قطعا سیاست نهایی ایران نیست. بنظر آمریکا تحریمها را به سه دسته قابل رفع ، قابل مذاکره و غیر قابل رفع تقسیم کرده و فعلا در دسته اول چیزی فراتر از ازادی پولهای بلوکه شده نیست و مسائل مربوط به تجارت نفت و بانکداری در دسته دوم و در ارتباط..
3. با مساله منطقه نمود دارد. ایران در ظاهر تلاش دارد تا سبد اول را پربارتر کند. دغدغه اسراییل نیز در همین نقطه متجلی است که مبادا امریکا از ازاد کردن بخشی از حسابهای ایران فراتر رود. در این بین روسیه و چین نیز بطور..
Read 9 tweets
25 Mar
1- موقع مرور فیلمهای مربوط به جنگ به یک مورد از "پدر جهیزیه از دست داده" برخورد کردم اما خوب اینبار واقعی و مربوط به عملیات گلوله باران بصره در زمان جنگ برمیگشت. برعکس پدر ایرانی ، این پدر عراقی و خانواده اش بجای گریه رقص هم میکنند
اما بصره بزرگترین شهر مرزی میان دو کشور با بیش..
2- دو میلیون جمعیت محسوب میشد. و اگر از من بپرسید بزرگترین سوء محاسبه ایران در مورد جنگ چه بود من میگویم "بصره"
چند عملیات مستقیم برای اشغال بصره (رمضان و کربلای4و5 و..)چند عملیات برای محاصره بصره (بدر و خیبر و والفجر8) و همه هم ناکام. بصره سقوط نکرد اما نیمی از جمعیت خود را از..
3- دست داد و تنها در گلوله باران چند روز منتهی به ثبت این فیلم در پاییز 1987 که تازه دوران ثبات جبهه شرق بصره بود هزار شهروند کشته شدند. مردم بصره به واسطه تشیع و ارتباط وسیع با آبادان و خرمشهر دید مثبتی به ایران داشتند اما این گلوله بارانهای کور صرفا خسارت انسانی به عراق..
Read 5 tweets
24 Mar
1- بهترین مقطع تاریخ اقتصاد ایران همچنان مقطع 1962/72 است که ایران 8 سال پیاپی رشد دو رقمی را ثبت کرد و به ارقام 15 و 16 درصدی اقتصاد بدون اتکاء به نفت دست یافت. الباقی سنوات آن هم علیرغم افت و خیز فراوان با توجه به سطح زیرساختها و توان کارشناسی کشور غیرقابل قبول نبود..
2- مقطع بعدی که عملا سقوط آزاد ایران در دنیا محسوب میشود و جناب عبدی هم در آن بی تقصیر نیست مقطع 1978/88 است که بجای درس گرفتن از گذشته و پیشرفت عملا دهه نابودی ایران محسوب میشود. هفت سال رشد منفی و ثبت رکورد تاریخی منفی 27 درصد ..
3- حالا وارد مقطع رفقای اقای عبدی میشویم. یک رشد سریع ناشی از پایان جنگ و آزاد شدن منابع و مجددا رشد منفی در میانه دهه نود و بحران سقوط قیمت نفت در پایان دهه 90 و رشد بسیار اندک سالهای پایانی این دهه..
Read 7 tweets
24 Mar
1-سفیر خود خوانده ایران در صنعا که گویا احساس میکند پل برمر یمن است در سخنانی که کاملا با بیانیه دو روز قبل وزراتخارجه در تضاد است ضمن رد کامل طرح صلح سعودی آتش بس را منوط به خروج کامل ائتلاف از یمن ( تحویل جنوب به حوثیها) کرده است. این داستان نشان میدهد که گویا کنترل صنعا دیگر..
2- به شکل علنی در دست ایرلو است و وزارتخارجه هم مطلقا روی او تسلطی ندارد. او عملا حوثیها را بسمت دامی میبرد که در داستان 598 بر سر خود ایران آمد.
این در حالی است که امروز ائتلاف برای رفع مشکل سوخت صنعا دو نفتکش را به حدیده فرستاده است. در لبنان هم پس از انکه انتظار میرفت دوشنبه..
3- توافقی میان عون و حریری برای جلوگیری از فروپاشی کامل کشور شکل بگیرد با سخنرانی نصرالله و رد کابینه تکنوکرات مجددا عون اعتماد به نفس پیدا کرده و کابینه حریری را رد کرد. وجه اشتراک هر دو کشور نیز فروپاشی اقتصادی و گروگان گرفتن شهروندان به عنوان هدف سیاسی است. و صریحا هم میتوان..
Read 4 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(