Bu siteden cidden olmaz ya. Güneş doğar yazıyorsun biri gecenin varlığını reddediyor, güneş batar yazıyorsun başkası gündüzün varlığını reddediyor.
Sonra başkaları çıkıyor bak sen gece reddiyecilerinin yangınına odun taşıdın diye. Ulan ben napıyım, GÜNEŞ BATIYOR. AMA DOĞUYOR DA. Böyle saçma şey mi olur ya? Analitik düşünce sıfır herkes kendi ezberini arıyor. Kolaylık diliyorum.
Yani bu sitede ezelden beri “foncu solculuğa” en karşı insanlardan biriyimdir, ama kardeşim sen ruşen çakır’in fon aldığını dün mu öğrendin ya? Sen girdiğin haber sitesinin künyesine, hakkımızda sayfasına bakmayı daha önce hiç mi akıl etmedin? Mal mısın arkadaşım?
Ha bunlar mal diye, aynı anda düğmeye basılmış gibi haber geçmeyi yok mu sayacağız? Bu fon tartışmasının taa cb seçimlerinde t24ünden ruşenine abdullah gul pazarladığı zaman yapılması lazımdı aslında. Biz o gün de bağırıyorduk ama duyulmadı.
Şimdi gidip ruşen’den hesap sormanın anlamı da yok ama. Ben çok takip etmiyorum mesela, önüme düşerse dediklerini her zaman teyakkuzla değerlendiriyorum çünkü açık ortada yani. Ama ruşen çakırın da bize borcu yok isterse cia’ye direkt yazılır kime ne?
Fon işi bitmez bu arada. Medyada bitse akademide bitmez, düzeni böyle kurmuşlar. Siz uyanık olun, ayık olun, medya okur yazarı olun, bilgiye dayanan görüşünüzü kendiniz oluşturun. Sorgulayın. Çağınızın insanı olun işte.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with ayşenur 🦍

ayşenur 🦍 Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @aysenur

21 Jul
Her şey 1950 yılında Sovyetler ablukasından yeni çıkmış Batı Berlin’de, 4 CIA operatörünün bir araya gelmesiyle başlıyor.
İsimleriyle uğraşamayacağım açık kaynaklarda var. Öncesinde biraz arkaplan: Amerika algısı günümüzdekinden çok farklı. Avrupa özellikle Fransa için, Amerika kontrolsüz tüketimin, cehaletin ve kültürel kısırlığın epitome’u.
Amerika’ya karşı tutum en hafif tabirle mesafeliyken, Sovyetlere karşı tutum özellikle entelijansiyada gayet pozitif. Hal böyleyken bu dört adam bir fikirle ortaya çıkıyor.
Read 38 tweets
20 Jul
Hmm fon alan parti fona göre politika belirliyor, söylem değiştiriyor fakat fon alan gazeteci themis’in yeryüzünde vuku bulmuş temsilcisi, ilahi bir adalet ve düzen sağlayıcısı olduğu için fona göre haber yapmıyor. İyi çocuk olursanız ellerindeki teraziyi dahi görebilirsiniz.
Hepsinin bio’sunda views my own yazar bir de bunların. Are they though, are they really? Diyelim ki fikirler hakikaten senin fikirlerin, ki çoğunun da öyledir eminim- o fikirlere sahip olmasan o fonu alabilecek misin? Apaçık ve çok basit bir soru.
İngilizcede çok güzel bir atasözü var, tüm fonculara benden gelsin:

Who pays the piper, plays the tune. 🤷🏻‍♀️
Read 10 tweets
19 Jul
Yahu cia punduna getirip nina simone’u bile afrikaya göndermiş kendi propagandası için, senin gibi dünden heveslilerin maaşa bağlanmasına komplo teorisi diyen hangi salak acaba?
Ortada böyle Alex Jones falan gibi “kurbağaları gay yapıyorlar” diyen komplo meczupları var diye, 80 SENEDİR BİLİNEN GERÇEKLERİ silkelemeyi öğrendi bu üçkağıtçılar da. Zaten Alex Jones gibilerin olmasının, bu kadar platform bulmasının nedeni de o…
Foncusunuz. Ve fonculuktan bu ülkeye - herhangi bir ülkeye hayır gelmesi mümkün değil. DEAL WITH IT.
Read 8 tweets
19 Jul
Ya bu dans işi inanılmaz, bedenin bu derece terbiyesi cidden bir yanıyla hayvani diğer yanıyla rahmani- insan kalakalıyor. Bir de Radiohead ile… 🔥
Keşke ben de dansçı olsaydım, çok özendim. 😢 Bir de yani yaptıkları nihayetinde oyunculuk ama iki insanın bu derece hem bedensel hem ruhsal olarak senkronize olması aşkınsal çağrışımlar yapıyor. Soğuk duşun altına girdiğinde nefesin bir kesilir ya- öyle.
8 kere üstüste izledikten sonra, adamı stalk’ladım polonya ulusal balesinde solistmiş. Heykel misin be mübarek, Sezen Aksu’nun oversexualised char’ı gibi şarkı yazasım geldi. Kristóf beni bul canım. ImageImage
Read 4 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(