#کریپتومان شبکه Terra و $LUNA

بخش دوم

۱) توکن $LUNA در نقش پشتوانه ارزهای پایدار شبکه و نقطه تمرکز یکبارچگی شبکه Terra و قابل استخراج با متد Proof of Stack است. ارزهای پایدار شبکه Terra به کمک $LUNA پایداری قیمت خود را حفظ می کنند. این فرایند را با مثال ساد ه ای تشریح می کنم.
۳) فرض کنید مقدار امروز مقدار یک میلیون واحد از UST به قیمت هر واحد 1 دلار در بازار وجود دارد و به دلیلی میزان تقاضا برای آن بالا می رود. طبیعتا قیمت نیز در ابتدا بالا رفته و احتمالا به مثلا 1.05 دلار می رسد. در اینجا دارندگان عمده $LUNA که در این کامیونیتی نوع حق تقدم رای...
۴) بدست میاورند می توانند توکن لونای خود را با قیمت 1 دلار برای هر UST به UST تبدیل کرده و بلافاصله به قیمت 1.05 دلار به فروش برسانند. این گروه در این میان سودی بدست آورده و در عین حال سوپلای بازار را بالا می برند و قیمت به همان 1 دلار باز می گردد.بدین ترتیب مکانیزم تامین UST ...
۵) ماین شده تنها از طریق این مجرا میسر بوده و قیمت همواره پایدار می ماند. اما مکانیزم سوپلای کوین در کوینهای غیر پایدار بدین ترتیب نیست و در مواردی میبینیم که مثلا ماینرها یا نهنگها با عدم ارائه (مثلا اتریوم) به بازار با ایجاد کمبود قیمت آن را بالا میبرند. 👇
۶) برخی پروتوکلها و کوینهای اکوسیستم Terra:

پروتوکلی به نام Anchor به دارندگان استیبل کوینهای روی شبکه Terra پاداش اعطا می کند , و بدین ترتیب همانند یک حساب پس اندازی با اعطای بهره عمل می کند. کوین $ANC بر اساس این پروتوکل توسعه داده شده:

docs.anchorprotocol.com
۷) قابلبت دیگری به نام Mirror Protocol امکان تعریف fungible assets را فراهم کرده و بدین تریب کاربر می تواند NFT ساخته و وارد شبکه کند. کوین $MIR بر اساس این پرتوکل توسعه داده شده است :

docs.mirror.finance
۸) همچنین Terra بر روی بلاک چین خود سیستمی به نام Terra Station ایجاد کرده که حکم نوعی Wallet را داشته و قابلیت نگهداری و استیکینگ تمامی اعضای خانواده Terra و دریافت Air Drop های این اکوسیستم را فراهم می کند.

: terra.money
۹) اخرین اخبار این شبکه را می توانید اینجا به صورت پادکست بشنوید. این پادکستها انگلیسی روانی دارد و اگر می خواهید Terra را دنبال کنید مراجع خوبی هستند:

anchor.fm/terrabites
۱۰) اینترفیسی به نام Terra Bridgeبرای این اکوسیستم توسعه داده شده که امکان انتقال هر یک از کوینها و استیبل های این اکوسیستم را از ولتی به ولت دیگر بر روی بستر شبکه Terra یا Ethereum و یا BSC و یا Harmony فراهم می آورد.

bridge.terra.money
۱۱)پروژه های بسیاری در Terra تعریف شده اند اما این سایت را به عنوان حسن ختام و عصاره همه پروژه Terra تقدیم حضورتان می کنم! در این سایت در بخش پروژه ها می توانید هر یک را دنبال کنید و نیز در Tab مربوط به Airdrop زمان دراپ های بعدی را بیابید.

terra.smartstake.io

***********

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Blockchainology

Blockchainology Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @kourosh_blc

11 Sep
#کریپتومان شبکه Terra و $LUNA

بخش نخست
1) در دو رشتو طی امروز و فردا به پدیده پرقدرت دنیای بلاکچین یعنی شبکه Terra و کوین $LUNA خواهم پرداخت. در بخش اول نگاهی خواهم داشت به بلاکچین Terra و در رشتوی فردا به $LUNA و سایر اعضای خانواده این شبکه پرداخته خواهد شد.
2) کوین $Luna را نمی توان بدون پرداختن به شبکه بلاک چین آن یعنی Terra ببرسی کرد.بلاک چینی که با ماموریت اصلی ایجاتد بستری برای سیتمهای پرداخت بر اساس Stable Coin طراحی و راه اندازی شده است. پلتفرومی که امکان راه اندازی استیبل کوینهای مبتنی برا ارزهای رایج را می دهد و دارنده
3) این ارزها می تواند مستقل از موقعیت جغرافیایی با ارز موجود در دست خود خرید کرده و فروشنده نیز ارز معادل و دلخواه دیگری در والت خود دریافت کند. به عنوان مثال با در دست داشتن $UST کالایی را در کره جنوی بخرید و فروشنده وجه آن را به معادل کره ای آن $KRT دریافت کند.
Read 13 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(