1) Eda kod adlı SBK trolü şu zat için yasal süreci başlatıyoruz. Mafyayla uğraşan bir kadın gazetecinin Yalı’da yaşatacak birine ihtiyaç duyduğunu nereden çıkardın? Sizlere 10 gündür nasıl bir cehennemden geçtiğimizi anlatayım artık mecbur bırakıldım.
2) SBK trolünün ID’sini aldık. Artık avukatlarım kadın görünümlü bu tetikçinin hukuk önünde kimliğini ortaya çıkarır. Bu hesabı incelerseniz sadece 3 yorum yazmış. Hepsi SBK ile ilgili konularda. Biri @sedat_peker’e.
3) Saatlerce kimin yalısı var diye düşündük. SBK’nın çöktüğü Kandilli Yalısı’nı zaten Garanti Bankası Nisan 2021’de satışa çıkardı. Yalı satıldı mı bilmiyoruz.
4) Yalısı olduğunu bildiğimiz bir de Uras Ailesi var. 4 kardeşin miras hakkı var yalıda. Şu an Yasemin U. ilgileniyor yalıyla sanırım yaşıyor da. Uras Ailesi’nin hiçbir ferdini bugüne dek görmedim. Son 1 aydır hiçbiriyle görüşmüyorum. Yasemin’le küs olduğumu bilmeyen yok.
5) Yasemin Hanım beni yalı da mı yaşatacak? Sebep? 🙄🙄 Kardeşler arasında son 1 aydır telefonda dahi konuşmadığım Naif Murat’ın ise fotoğrafı bile yok. Hiç görmedim bugüne dek.
6) Gazeteci meslektaşlarımla hep konuşuyoruz Uras Ailesi varisleri beni çıldırtıyor diye. Engelledim hepsini dediğim en az 10 sağlam gazeteci vardır. Yasemin U’yu burdan da engelledim başka bir hesaptan hala yazıyor. Bir gün beni çok seviyor ertesi gün hakaretler…
7) “Kesin biri” kim beni yalıda yaşatacak? Biz de bilelim isterim! Belki de birilerine ihtiyaç duymayacak bir coğrafyadan geliyorumdur. Belki ayaklarım yere sağlam basıyordur da bir erkeğin yaşatmasına ihtiyacım yoktur!
8) Maaşımı da kimse ödemiyor zaten medya kuruyoruz. Demek ki paraya ihtiyaç duymuyorum! Lağım insanların nasıl bir hayattan geldiklerini de nelere taptıklarını da biliyorum. Benim içinse çukur bir dünya 🙄🙄
9) Mesajı niye bu kadar taktın derseniz ben değil avukatlar takıldı. Çünkü ne zaman Unico-Paramount-SBK kısmına dikkat çektik tehditler başladı. İnanın beni kimse tehdit etmiyor. Önce gazeteci arkadaşlarım tehdit edildi. Onlar dile getirmediği ve haberlerle yoluna devam ettiği
10) için ben de sizlerle paylaşmadım. Yaşanan öyle hadiseler var ki üstüne tetikçi salınanı bile duydum. Şimdilik isim açıklamayacağım. Ne zaman SBK sürecine adım attık tuhaf ve üzücü hadiseler yaşanıyor.
11) Bu yalıda yaşatacak kim bilmek isterdim de mesajla amaçlanan “aradan çekil biz dümenimizi yürütelim” demek!
12) Beni tehdit edemiyor kimse. Çok tuhaf! Güle oynaya hayatıma devam ediyorum. Pullu payetli kafa uzatabilmek için hakaret davası açabiliyor maksimum. İşte abuk subuk DM’ler, maaşını kim veriyor mesajları ile yıpratma taktiği! İnanın boşuna yazmıyorum.
13) Sadece gemiyi limana yanaştırdım. Aslolan bu! Kimse bilmez de bir gün anlatacağım. Başkaları için şu süreç zarar verici boyuta gelmesin diye kim kimdir ortaya çıksın o gün konuşacağım!
14) Keyfim yerinde. Hayat bana güzel. Medya kurmak için tatlı bir yorgunluk yaşayarak yoluma devam ediyorum. Yıldıramazsınız! Çabuk döküldünüz! 🙋‍♀️✌️✌️💃🏻💃🏻💃🏻💃🏻

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Seher Yaşayacak💚❤️

Seher Yaşayacak💚❤️ Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @sehersultan1912

13 Sep
1) Bugünkü Unico Sigorta genel kurulunda Paramount Otel’in satın alınma sürecine dair finansal varlıklar kısmına küçük hissedarlar şerh koydurdu. Oy çokluğu ile kendilerini ibra ettiklerinden oy birliği sağlanamadığı için bu satın alma için yargı yolu açıldı. ✌️✌️
2) En önemlisi Unico genel kurulunda ibra edilen eski ve yeni YK Üyeleri’ne, Paramount Otel’in satın alınmasına şerh konulduğunu “Hükümet Komiseri” zapt altına aldı. SEDDK bu genel kurula nasıl bir süreç izleyecek çok önemli hale geldi.
3) SEDDK’nın kayyum atamaktan kendi YK üyesini atamaya kadar birçok yaptırım yetkisi bulunuyor. Genel kurul tutanakları ticaret sicilde yayınlandığında SEDDK’nın hamle yapması gerekiyor. ✌️✌️
Read 5 tweets
12 Sep
1)Sedat Peker’in anlatımı ile gündemimize giren Paramount Otel’in son çökücüsü kara paradan tutuklu SBK’nın Unico Sigorta’da çevirdiği filmleri genel kurulu öncesi toparlayıcı bilgilerle paylaşmak istedim.
2) Yukarıdaki yazı dizinselinde Unico Sigorta’ya dair tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Kısa ve öz olarak anlatacağım. 13 Eylül 2021’de Unico’nun genel kurulu var. Bu genel kurul hem Paramount Otel’in kader maçı özelliği taşıyor hem de SBK döneminin ibra edilmesi açısından önemli.
3) Unico Sigorta’nın yüzde 80’i yine SBK’ya ait Heksagon’a, yüzde 20’si ise Kibele BV adlı yabancı fona ait. Kibele’de Alman ve Hollanda Kalkınma Bankaları kurucu hissedar. Yani Hollanda ve Almanya devletleri, kamu bankalarıyla kara paracı SBK ile ortak.
Read 29 tweets
10 Sep
1)Sedat Peker’in Cihan Ekşioğlu ile Fetö Borsası’nı Akmerkez’de kurduğunu söylediği isim Mehmet Soylu’nun SGK’de 1 milyarlık vurgun yaptığı ortaya çıktı. Invamed’in Akmerkez’de ofisi de var. Konu Mehmet Soylu’dan açılmışken bir anektod aktarayım. ++
2) Mehmet Soylu’nun Taji Giyim’den aldığı 250 bin TL’lik gömleklerin faturasını Cihan Ekşioğlu ödemiş. Hatta bu yüzden aralarının açıldığı söyleniyor. 250 bin TL’lik gömlek faturasına -ki faturası var- lise terk Cihan adına kesildiğini biliyoruz.
3) Lise terk Cihan ‘vay kendime aldım alın faturası dese’ bile biz zekamızı konuşturalım ve gömlekleri göster faturayı değil diyelim. 😂😂 Bir de gömleklerin alımından Mehmet Soylu’ya gidişine dek birçok kişi var di mi lise terk Cihan?
Read 5 tweets
10 Sep
1) Dün Ethem Sancak, uyuşturucuyla yakalanan uçak haberinden ötürü @eacarer’i Fetö’cü ilan ediyordu. Kendi yeğeni Fetö’den ceza alması dışında sorun yok! İzmir’de Fetö Babalar Grubu iddianamesinden M. Sancak’ın ceza aldığını hatırlatalım. Hatta Fetö’cü Orkide Yağları’nın sahibi
2) Ahmet Küçükbay’a emniyetin düzenleyeceği gizli operasyonu Ethem Sancak’ın öz yeğeni önceden haber alarak Küçükbay’a haber verdiği için yargılandı. Hatta Küçükbay’ı kurtarmak için Ethem Sancak’ın gazetesi Star’da Küçükbay ile röportaj yayınlandı. Bilginize,
3) Haber hangi isimler geçiyor? google.com.tr/amp/s/www.ehah…
Read 4 tweets
9 Sep
1) Bugün Demir Hayat Sigorta’nın YK Üyesi Peter Lovas, önce Unico Sigorta’nın YK Üyesi’dir. SBK, Unico’yu alana dek görevine devam eder. Neyse bir gün Unico yöneticilerine Markiz Pasajı çok uzun süredir satılık. Fiyatı kelepir. Satın alalım teklifi getirir.
2) Unico adı üzerinde sigorta şirketi. Sigorta sektöründe büyümek için Unico’nun yapması gerekenler üstelik satın alma dönemine dair rezerv açığı çıkmışken neden Unico’nun nakit parası ile taşınmaz mal satın alınsın ki. Bu şaşkınlık Unico’nun o dönemki yöneticilerine ait 😂😂
3) Peter Lovas’ın Markiz Pasajı’nı alalım önerisi aslında yaptığı ucuz bir yol. Ardından ne mi oldu Paramount Otel, Unico’ya satıldı, tarihte görülmemiş bir şekilde bir sigorta şirketi otel sahibi oldu. Üstelik otelin başkasına satılmaması için Yasemin Uras’ın gazetelere ilan..
Read 5 tweets
25 Aug
1) Herkesin bana dair bir düşüncesi var! Hakaret diz boyu! Sabrım zorlanıyor! 2002’de gazeteciliğe başlamış birine meslek öğretmeler! Uğraştığımız insanları sokakta görse kaçacak tiplerin klavye ardına gizlenerek parmak sallaması ne kadar acınası bir durum.
2)Bu hesap benim ne yazacağımı veya yazmayacağımı kimseden öğrenecek değilim! Kaç gazeteci meslektaşım korunman var mı diye soruyor desem! Kaç haber kaynağım kendine dikkat et diyor ve gülüyorum desem. Takipçi kasmak niyetim olsa kanal kanal gezerim. Beni kaç kez TV’de gördünüz?
3) Twitter’a ihtiyaç duymayacak kadar tanındığımı ne zaman anlayacak bazı insanlar! Şan, şöhret için mi burdayım! Ya hiç ihtiyacım yoksa! Karşında medya patronluğuna hazırlanan biri var! Bu nasıl bir zevzeklik!
Read 4 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(