Şimdi ben bu metroda olsam, bu arkadaş bu hareketleri yaparken silahımı çekip bu arkadaşı uyarsam ve bu arkadaş uyarıma karşılık üzerime bıçakla saldırmaya kalkışsa, ben silahımı öncelikle bacaklarını hedef alacak şekilde ateşlesem fakat şahıs düşmese ve saldırıyı sürdürse+
+bunun üzerine merkezini nişan alarak iki atış daha yapsam ve bunun üzerine şahıs etkisiz hale gelse fakat hastaneye kaldırılıp kurtarılamasa benim başıma ne gelir ?
Buna hiç bir şey olmaz kardeşim, ceza da almazsın silahının taşıma ruhsatına el de konmaz diyebilecek biri var mı mesela ? Ben olacağı söyleyeyim, Devlet bana dava açar bu süreçte silahıma ve ruhsatım el koyar, ölen şahsın akrabaları da ilk denk getirdiği yerde beni öldürür.
Bireysel silahlanma diyorsunuz, bireysel silahlanmanın başınıza açacağı iş budur. Özellikle gizli taşımaya uygun meskun mahal silahları, yani tabancalar, bu tip durumlarda insanın başına bela olur.
9mm mermi çekirdekleri isabet ettikleri kişinin hareket kabiliyetini kısıtlamıyor çoğu zaman, vücudun kritik noktalarından isabet alınmadığı sürece hedef şahıs hareketini ve tehdidini sürdürebilir. Dolayısıyla o tabancanın tetiğine bir kere bastıysan düşürene kadar basacaksın.
Eğer hedefini etkisiz hale getirene kadar ateş etmeye devam edersen mevcut hukuk sisteminde kasten adam öldürmekten güzel bir ceza yersiniz fakat o tetiği sonuna kadar çekmezsen de adam gelir seni bıçaklar. Alın size bireysel silahlanma.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Turgut ÖZTÜRK

Turgut ÖZTÜRK Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @trgtoztrkk

25 Nov
Sabah annemi yine oy vermemeye ikna ettim, babamı da seçim günü ayağından vurucam artık yapacak bir şey yok.
Annemin düşüncesini doğrudan aktarıyorum: "Ben bu kadar pahalılığı bi Ecevit döneminde gördüm bi de şimdi görüyorum ama bi oyun olduğuna da inanıyorum.", Vatanını ve geleceğini düşünen herkesin bu propaganda makinesiyle bireysel olarak mücadele etmesi şart. Oyun moyun yok.
Ben tane tane anlatıyorum her gördüğüme, gayet basit örnekler veriyorum. Mesela madem ortada bir savaş var neden sayın Naci Ağbal görevden alınarak kur devalüe edildi, neden faiz artırımı vatandaş da düşünülerek yapılmıyor, 2016'ya kadar böyle bir savaş yok muydu mesela ?
Read 9 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(