Dediğim gibi BAE anlaşması sonrası Peker ortadan kaybolur, havuzlu villaya yerleşip gözetim altında tutulur, belki Zarrab'a komşu olur. Kavala'yı bırakmanın yolunu da yapmış son olarak.Mafyaya çok da güvenmeyin.

Kavala'yı bırakıp dolar tlyi 10 lira civarına hatta altına indirme senaryosu gelir mi göreceğiz. Yatırım tavsiyesi değildir benim ipim de dahil kimsenin ipiyle kuyuya inmeyin. :-) Ben asıl malum istifa(düşük iht.) veya en azından erken seçim gibi bir sürpriz bekliyorum aslında.
Sermaye transferi yapılıp yeni düzene geçilmesi tamamlanınca iktidar kanadında da daha popülist bir ismi başa geçmeye hazırlayacaklardır elbet.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Alyenist

Alyenist Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @alyen1st

24 Nov
1) Malezya Varlık Fonu (1MDB) aracılığıyla Kuala Lumpur'a finans merkezi yapılmasına karar veriliyor. Burada çeşitli bankaların devasa gökdelenleri olacaktı. Image
2) Abu Dabi hükümetiyle anlaşma yapılmış, Aabar Investments ve 1MDB 50:50 ortaklık var.Aabar sahte şirket,bu isimde olan başka şirketin taklidi.Goldman Sachs aracılık yapıyor.. Image
3) 19 Mart 2013 tarihinde, 2,721 milyar ABD Doları tutarındaki – Goldman Sachs'ın tahvil ihracındaki ücretlerinin ödenmesinden sonra toplanan 3 milyar ABD Doları bakiyesi - Image
Read 12 tweets
23 Nov
Kesin BAE'nin parasıdır o 20 milyar dolar. Dubai'ye vızır vızır uçan uçakların filan hiç olayla ilgisi yok.
Oyuna bak. Sürekli aynı şey. Bu sefer bir tarafına su kaçırdılar ama.
Şurada detaylı bilgiler var, 20 milyar dolar demiş eleman ama daha rakam net değil. Kaçırdıkları parayı geri getirirken herşeyin fiyatını indirdiler kurdaki değer kaybıyla. Yabancı yatırım değil bu, net.
trtworld.com/opinion/the-fe…
Read 5 tweets
20 Nov
CHP'li Ízmir milletvekili Rönesans Holding'in avukatlığını yapmış ciddi ciddi. Bekleyin de yolsuzluklara laf etsinler. Íkinci resim kendi açıklaması. Hepsi ortak.
Rönesans şirketindeki arkadaşlardan Başak Cengiz için de bir taziye mesajı duymadık, görmedik.

Read 5 tweets
19 Nov
1) TC-AEH bugünkü uçak. TAHE Havacılık'a kayıtlı. TAHE Havacılık Barer Holding'e ait (elini sallasan holdinge çarpıyor) ImageImage
2) Barer Holding yapısı değişik, sahibi kim ortalarda gözükmüyor; var mı belli değil. Katar'da Barzan Holding'e göbekten bağlı. İkisi de askeri malzeme üretiyor. Genel müdürü ortak, koordinatör de Sudan'da başka bir sürü yerde de görevli, (bilyoner görevi de ilginç) ImageImage
3) 2019'da bunun başına CFO olarak atadıkları adam 2014'te Bank Asya'da yolsuzluktan yargılanmış. ImageImage
Read 6 tweets
17 Nov
Yok artık! Bu da büyük haber, iddiaya göre İngiliz katı atık ihracatı yapan firma, Türkiye'ye ortak firmaya katı atık içine kokain ve başka uyuşturucular karıştırıp yolluyor, o da Türkiye'den dağıtılıyor. Boşuna çöp ithal etmiyoruz. Image
Boşuna serbest bırakmamışlar bunu da. Image
Çöp ithal eden firmalara da bakmak lazım. @sehersultan1912
Read 6 tweets
14 Nov
1) Başak Cengiz'in cinayetiyle ilgili aydınlatılmayan çok ciddi noktalar var. Öncelikle cinayet öncesi spor yaptığını belirtmiş. Paylaßılan fotoğraf da spor salonu kimliği sitenin yanındaki Pleon Sportivo salonundaydı büyük ihtimalle.
2) Kılıç cantada diyor. Spordan çıkınca videodaki geliş açısına göre şu noktadan Başak Cengiz'in peşine düşmek için karşıya geçiyor. Yine aynı sokak, elde kılıçla gezdiğine dair bir şey yok. Kıyafetler de spor kıyafeti zaten.
3) Saldırırken önce yanına gelip yüzüne bakarak saldırıyor. Tam arkadan saldırma durumu yok. Saldırı devam ediyor; bir kişi yolun karşısından koşup geliyor, bir araba yanaşıyor ve hemen sonra bir motor da geliyor. Bu üç kişiden hiçbiri basına konuşmadı.
Read 25 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(