Ob podpisu sporazuma med slovensko vlado in Googlom bi se morali prižigati alarmi na večih področjih. Ne gre samo za lobiranje tega mednarodnega velikana na področju EU in vplivanja na politike EU regulacije podatkovne ekonomije.
Vprašati bi se namreč morali naslednje - če je Googlovih 2,5 milijona evrov dejansko "največja investicija te vrste" v naši zgodovini, kaj nam to pove o "digitalni preobrazbi kot prioriteti"?
Še posebej, če gledamo, za kaj ponavadi naša država troši večmilijonske zneske.
Tudi ostali prejemniki "google denarja" spadajo pod okrilje države, kar odpira vprašanja glede smotrnosti financiranja. Kot že rečeno - če tega ne dela država, kakšna prioriteta je to?
Še enkrat poudarjamo - resno bi se morali vprašati, kako poceni je slovenska avtonomija in politična moč.
Tale kravja kupčija z enim največjih globalnih utajevalcev davkov bi morala sprožiti negativne reakcije državljank in državljanov ter opozicije.
• • •
Missing some Tweet in this thread? You can try to
force a refresh
😂🤣[Ne želi živeti v družbi, ki jo financira z oglasi] 🤣😂
Opozarjamo na večletno hinavščino #vsismogeni šefa, ki je v nekem trenutku spoznal, da mu je žep politike postal pretesen in da bi rad nova oblačila.
Družba GEN-I je od septembra 2018, ko smo se prvič začeli ukvarjati s financiranjem strankarske propagande skozi oglase ena najbolj zvestih financerjev medijske produkcije sovraštva Nova24TV in Demokracija.
Še več - navkljub obljubam o "premisleku in prekinitvi" lahko oglase za GEN-I še danes videvamo na Nova24TV spletnemu portalu, enemu najhujših generatorjev sovraštva v državi.
Takole je slovenska vlada prodala digitalno suverenost in nas včlanila v "klub voljnih" ameriških digitalnih interesov na Balkanu ter z včlanitvijo napovedala slabo popotnico novi regulaciji digitalnih posrednikov.
2,5 milijona evrov je (pod)kupnina, s katero se bo Google v slovenski digitalni prostor zasidral kot eden glavnih oblikovalcev digitalnih politik na tem področju Evropske unije.
Z drugimi besedami: PRODALI SO NAS ZA DROBIŽ.
Namesto, da bi Slovenija na področju digitalne ekonomije razvijala lastne politike in suvereno nastopala na mednarodnem trgu, se raje za drobiž prodajamo tujim interesom in upamo na najboljše.
Spet se dogaja podtikanje političnih kandidatov v kvote, ki bi morale prihajati iz naslova javnosti. Gre za nacionalni šport, katerega glavni spodbujevalec je prav koalicija (katerakoli že).
Med kandidaturami najdete tudi našega direktorja. Vsem, ki ste našo kandidaturo podprli, se zahvaljujemo za zaupanje in držimo pesti. Zaenkrat še v znak spodbude ;)
Danes lahko beremo o novih stikih slovenskega predsednika vlade z lobisti glavnih posrednikov vsebin na svetu.
Ne gre za vljudnosti obisk, temveč za veliko bolj problematično politiko, ki jo Google vodi zadnja leta.
Medtem, ko žvižgači, nevladniki in aktivisti opozarjamo na pomembnost regulacije, ki bo zamejila vpliv velikih posrednikov vsebin, se naši odločevalci očitno raje udinjajo njihovi ideologiji.
Google je med večjimi lobisti na področju Evropske unije, saj regulacija DSA ogroža njegov poslovni model, ki temelji na zbiranju in preprodaji naših podatkov in vdorih v zasebnost.
Namesto, da bi jih članice in člani preiskovalne komisije soočili z našimi podatki o obupno nizki gledanosti tovarne sovraštva (dsavic.net/2021/03/09/gle…) oziroma jih vprašali, zakaj obiskanosti ne merijo s standardnimi meritvami, so propagandistom pustili prevzem igre.
Vprašati bi jih morali, zakaj so madžarska podjetja na portalu Nova24TV oglaševala z oglasi, na katere ni bilo mogoče klikniti in zakaj so oglaševala podjetja, ki v Sloveniji sploh nimajo svojih predstavništev (Belfry).