8 років тому. Остання українська акція, яка відбулась у нашому місті, хоч вже і захопленому, але ще до моменту повної окупації. День, який посіяв оманливу надію, що шальки терезів таки ще могли тоді схилитись на нашу користь.
Акцію організувало наше об'єднання КПСД (Комітет патріотичних сил Донбасу), яке ми створили з різних громадських організацій та ініціатив, партійців осереднків проукраїнських партій, релігійних лідерів та громад. Назвались тоді так на противагу тодішньому проросійському наративу.
Нетипове місце проведення наших акцій, нестандартне підпільне інформування мешканців міста, сплановані інформаційні "вкиди" (тоді ми ще не знали, що таке ІПСО), щоб відвернути увагу прихильників "русского мира", публічне запрошення політиків найвищого рівня...
Навіть не пригадаю всіх моментів, які були враховані для безпеки тих десь 5-6 тисяч людей, які не побоялись вийти на вулиці з українським прапором. За відчуттями було дуже схоже на свято. Навряд хтось міг передбачити, що це буде наше останнє українське свято на вулицях Донецька.
Бо наприкінці квітня ще одна проукраїнська ініціатива "Донецк - это Украина" намагалась провести марш. Але він був розігнаний і перетворився на криваве побоїще. Відповідно, нашу наступну акцію через день після ходи, що не відбулась, вже довелось відмінити.
Я не маю жодної власної фотки з цього останнього українського мітингу. Бо під час підготовки не займалась медійною частиною як завжди раніше, а курувала напрям медиків-волонтерів та чергування карет швидких.
Там я зустріла найбільше знайомих з неакційного "домайданного" життя - вчителів, батьків однокласниць, людей з попередньої немедійної роботи... Тоді було стільки надії, що все ще може закінчитись мирно. Навіть після першого загиблого у Донецьку - Дмитра Чернявського 13 березня.
Як КПСД ми ще якийсь час діяли "партизанськими методами": друкували та поширювали газету, обмальовували вночі місто стиньо-жовтою фарбою, збирали в офісі та возили першу волонтерську допомогу українській армії тощо. Та впродовж травня-серпня всі активісти змушені були виїхати.
• • •
Missing some Tweet in this thread? You can try to
force a refresh
Тред нотаток Фронтової поплави з Тарасом Чмутом №35 - 19 квітня
Тарас Чмут каже, що по Фонду концептуально нічого нового. Зв'язок, броніки, каски, ще щось - все розходиться у великих кількостях вже буденних для ПЖ. Зайшло кілька фур броні, під 1000 касок. 51 фіат продовжує надходити. Завтра буде пост по безпілотниках - замовили 25 "Лелек".
ТЧ: "Системне цілевказання на тимчасово окупованих територіях працює як ніколи добре. Користуйтесь нашим спільним з СБУ ботом, давайте інфо, і результат не завжди, але дуже часто є. Прям такий, що можна порадіти. Ну, нам порадіти, а комусь посумувать". Бот t.me/stop_russian_w…
Тред нотаток Фронтової поплави з Тарасом Чмутом #34 - 16 квітня
Тарас Чмут каже, що у Фонді нічого концептуально нового, пропрацьовують переміщення на південний схід, оскільки центр основного майбутнього двіжа буде на сході і на півдні (Херсон, Запоріжжя). У Дніпрі та Одесі хочуть створити логістичні хаби, звідки вже розвозити по запитах.
Продовжують шукати два нових 5-тонніка або з мінімальним пробігом. Треба свої, бо логістика дуже підводить.
сьогодні близько трьох годин простояла в черзі десь з 300 людей на Головпоштамті за новими поштовими марками, які вказують славнозвісний напрям кораблю. українці - нація філателістів =)
хіпстери різних поколінь, люди з песиками, люди з великими та самокатами, журналісти, які просто проходили повз і раптом знайшли тему для сюжету та інші - всі хто хотів купити марку
а потім прийшов гендиректор @ukrposhta Ігор Смілянський, перепрошував, що всім бажаючим не вистачить сьогодні. за вихідні друкують та з понеділка продаватимуть вже на всіх касах Головпоштамту, а не лише в кіоску філателії
- Можливо вже настав час визнати, що заяви про те, що "Нептун - гівно" це було ІПСО?
- Я, канєшна, безмежно рад, що "Москва" пішла на дно, але це не відміняє того факту, що "Нептун" - гівно.
"Бо на відміну від більшості тих людей, які думають, що щось знають про "Нептун", про його бойове застосування, дослідну експлуатацію, випробування, я знаю, скільки було пусків у цій війні. 24.02 говорив з Залужним особисто про цей комплекс. ...
Тарас Чмут каже, що роздали броніки, генератори, ноутбуки, тепловізори, теплоприціли. Ізраїль нарешті відвантажив 1000 броніків та 500 касок, які були замовлені на початку березня і вони відправились з польського кордону до нас. Це певно була найстаріша незакрита проблемна угода.
Фото Залужного із дроноглушилкою десь піврічної давнини. Це закупили в Литві, через Німеччину не передавали (бо вона заблокувала). Тепер таки дійшли. Але Тарас Чмут каже, що на думку спеців з Фонду для цієї війни ці глушилки не підходять.
"Справи порядно. Святкуємо Бєлгород", - каже пан Олег :)
Тарас Чмут каже, що по ПЖ концептуально нічого нового. Фонд тепер "королі генератора". Щось доїхало на тестування, щось роз'їхалось.
Тарас Чмут: "Загалом робимо поточку. Машини поїхали. Закрили броніки 58-й бригаді 1686 на ТРО Сумської області моторол цифрових поїхало, які треба вміти настраювати. Хочем купить безпілотники. Ждем машини"