Özgür Medya Profile picture
Jul 14, 2022 14 tweets 5 min read Read on X
Fethullah Gülen: "ABD'ye gönderilen dosyalarında içi boş. 15Temmuz'u uluslararası bir komisyon incelesin. Suçlu bile çıksam kabulüm."

NOT;
"15 Temmuz Darbe kalkışması araştırılsın Siyasi ayağı ortaya çıksın önergesini AKP-MHP Mecliste RED ETTİ"
SUÇUNUZ YOKSA NEDEN RED ETTİNİZ?
#OHALsizBirTürkiye

15 Temmuz olayında, halkın 11. kata çıkıp uçağa kafa atarak şehid olduğunu söyleyen Mazhar Bağlı'nın neden bu derece uçuk/tapınmacı hikayeler uydurduğunun sırrı aşağıdaki paylaşımlarda 👇
"15 Temmuz gecesi 400 háin üzerimize áteş açtı, 2 kurşun kulağımı sıyırdı. Melekler bizi korudu "diyen eski Kazan Belediye Başkanı,

Darbe Araştırma Komisyonu’na 15 Temmuz’da Kazan'da olmadığını, Antalya'da olduğunu itiraf etti.
Anlattıkları kurgu olduğu için özür diledi."
SONDAKİKA | Prof. Mazhar Bağlı: 15 Temmuz'da insanlar, 11 katlı binanın tepesine çıkıp uçağa kafa atarak şehit oldu ‼️

YOK ARTIK 🤔👇

#OHALsizBirTürkiye
15 Temmuz gerçeği

15 Temmuz gündüz saat 12,00 Erdoğan darbe olacağını daha enişteden 4,4,30 civarında öğrenmeden Nureddin Canikli tabancasını ve yedek Şarjörü nüde alıp meclise geliyor !

Darbe olacağını nereden biliyordun da hazırlık olarak meclise geldin??!
15 Temmuz itirafı

Erdoğan darbe olacağını enişteden 4,4,30 civarında öğrenip 21 civarında halka seslenmeden, 22 civarında torunununa kuran öğretmeden önce saat öğlen 12,de darbe olacağını duyup başta Ankara'dan olmak üzere ülkenin çeşitli şehirlerinde İstanbul,a gelenler oldu‼️
15 Temmuz itirafı

Kıdemli Başçavuş Ankara dışında başka bir şehirde görevli, 10 gün önce kayın validesi hasta olduğu için izin alıp Ankara'ya geliyor, Ankara'da bir üst düzey komutan bunu arayarak darbe oluyor git Emir komutayı al diyor+
- Bu Kıdemli Başçavuş gidip emir komutayı alıyor bir kaç kişiyi öldürdükten sonra kendiside ölüyor!

Soru şu
TSK hiç üst düzey asker yokmu ki, izinli vede başka bir şehirde görevli olan bir düşük rütbeli askere emir komuta veriliyor
Neden özellikle bu Kıdemli Başçavuş seçiliyor?!
Ülkenin Cumhurbaşkanı, başbakanı, İçişleri bakanı, mit müsteşarı darbeden haberi yokken, darbe olacağını bilip İstanbul dışından guruplar hâlinde, İstanbul,a 15 Temmuz,dan bir gün önce ve 15 Temmuz sabahın da çıkıp geliyorlar!

Bu kişiler darbe olacağını kimlerden öğrendiler ⁉️
100 bin silah kayboldu!

Eski Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, 11.02 2018 yılında 15 Temmuz'da kaybolan silahlar aranıyor demişti! Darbenin üzerinden yıllar geçmesine rağmen kaybolan silahlar daha bulunamadı.

Kaybolan silahlar bunların ellerindeki silahlar olabilirmi !..?
Darbe bildirisi (!) TRT'den 1 saat önce Serhat Albayrak'ın yönetimindeki A Haber'de okutuldu ama kimse "bu bildiri size nasıl geldi, TRT'den bile önce neden okudunuz?" diye sormadı.
Sözde darbe bildirisini ekranlarda ilk okuyan kimdi? TRT spikeri miydi?
-HAYIR; Ahaber Ankara temsilcisi Murat Akgün 23.22'de okudu!
TRT 23.42.de okudu!

Bildiriyi okuyacak yarbay üniformasını giydiğinde SAAT 23.42...
Yani daha TRT'de darbe okunmamıştı!
Ama AHaber'de Murat Aygün bildiriyi 23.22'de okuyordu bile!!!
Demek ki bunların hepsi birer tiyatroydu!

TRT'deki spiker; başıma silah dayadıkları için okudum, deyip yırtmıştı.
PEKİ; BU BİLDİRİYİ İLK OKUTAN Ahaber neden ceza almadı?
A HABERin başına da silah mı dayandı?
Uçaklar mı bombaladı?
Neden okudular bu TUZAK BİLDİRİYİ?
Kimin emriyle okundu?
Sadece bu araştırılsa, 15 Temmuz ortaya çıkar.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh

Keep Current with Özgür Medya

Özgür Medya Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @Ozgurmedya_tr

Nov 4, 2023
Avukat Figen Çalıkuşu: 15 Temmuz yargısı tasfiye edilecek, süreç başladı.

Zaten 15 Temmuz yargılamalarına bakan hakim ve savcıların tasfiye edileceği belliydi
Nasıl belliydi? diye soranlar olacak

Anlayacağınız dilden Kısa ve öz yazalım

+
-İçişleri Bakanlığı'na Ali Yerlikaya atandıktan hemen sonra, Süleyman Soylu tarafından ihraç edilen birinci sınıf Emniyet müdürleri göreve İvedilikle döndürüldü.
Akabinde ne kadar mafya çete varsa operasyon yapıldı ve tutuklandı. Devamı geliyor, Alttan yukarıya doğru.
+
-Şimdi ise başta İstanbul adliyesi olmak üzere bütün adliyelerde rüşvet operasyonu için hazırlıklar tamamlandı
Bir kaç güne kalmaz avukat, savcı, hakim ve aracılara operasyon düzenleyecek.
Bunun için bütün isimler belirlendi

Adı "rüşvet operasyonu"
+
Read 5 tweets
Mar 3, 2023
Meral Akşener' seçilebilir bir aday çıkaralım dediğinde diğer 5 parti liderleri ille Kemal Kılıçdaroğlu aday olsun demeleri Akşener'i bu konuşmaya zorladı.

İşte Meral Akşener'in bugün kü ses getiren o konuşması;
+
Meral Akşener: En sonda söyleyeceklerimizi başta söyleyim; İYİ Parti bir dayatmaya mecbur bırakılmış, ölüm ile sıtma arasında tercihe zorlanmıştır. Buna boyun eğmeyecektir. Kişisel ikbal hesapları için üretilmiş siyasetin hınk diyicisi olmayacaktır.
Meral Akşener: Ben ve arkadaşlarım ilk günden beri aynı kararlılıkla duruyoruz. Nasıl 2002 yılında milletin aleyhine plan yapanların karşısında durduysak bugün de duruyoruz. Nasıl 2010’da durduk, bugün de aynı yerde duruyoruz.
Read 26 tweets
Feb 28, 2023
Adana'nın Çukurova ilçesine bağlı Örcün Mahallesi’nde ormanlık alanda bir kadın ve erkek tabanca ile başlarından vurulmuş halde bulundu.
Kadın ağır yaralı halde hastaneye kaldırılırken erkek şahıs olay yerinde hayatını kaybetti.
+ Image
-Polis ekipleri olayı gerçekleştiren kişi veya kişileri yakalama çalışmalarına devam ettiği bildirildi.
İstanbul Büyükçekmece Sinanoba Mahallesi Ertekin Caddesi üzerinde park halindeki bir aracın içinde battaniyeye sarılı ceset bulundu.

Aracın ceset ile birlikte Bursa’dan geldiği iddia edildi.
+ Image
Read 4 tweets
Feb 28, 2023
Gülen cemaati soruşturması kapsamında, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde teknisyen olarak çalışan H.H.U ve özel eğitim kuruluşunda öğretmen olan M.Y.B. gözaltına alındı. #deprem
- Emniyetteki işlemleri tamamlanan 2 kişinin, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.

Savcılıkta ifadeleri ardından öğretmen M.Y.B. çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı, H.H.U. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. #Deprem
İstanbul merkezli olmak üzere Ankara, Artvin, Batman, Bursa, Kayseri ve Trabzon'da Gülen cemaati soruşturması kapsamında (KPSS-Lisans) sorularını evlerinde hazırlandı suçlamasıyla 12 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Gözaltı kararı verilen 12 kişiden 11'i gözaltına alındı. Image
Read 4 tweets
Aug 17, 2022
SON DAKİKA | Türkiye ve İsrail karşılıklı olarak 'büyükelçi' atama kararı aldı

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu:
Türkiye olarak İsrail’e büyükelçi atama kararı aldık. Hayırlısı olsun.
İsrail Başbakanı Yair Lapid tarafından yapılan açıklamada, “İlişkilere seviye atlatmak halklarımız arasındaki bağı güçlendirecek; ekonomik, ticari ve kültürel bağları genişletecek; bölgesel istikrarı artıracak” dedi.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da İsrail Başbakanlığı’nın kararı duyurmasından kısa süre sonra Kırgızistan’da yaptığı basın toplantısında, “Türkiye olarak İsrail’e büyükelçi atama kararı aldık” açıklamasında bulundu. Image
Read 4 tweets
Aug 16, 2022
Hz Yusuf cezaevindeyken, tahliye olan mahkumlara, krala benden bahsedin dedi.

Sonrasında

Benim Rabbim varken, onun yarattığı bir kuldan yardım istedim deyip günlerce gece gündüz ağladı

Kraldan yardım talep ettiği için cezaevinde 7 yıl fazladan yattı.
Rabbimin hikmetinden sual olunmaz.

Hz Yusuf'un Fazladan Cezaevlerinde yattığı sürede bütün mahkumların hidayete ermesine vesile oldu.

O mahkumlarla kıtlık zamanların da buğdayları saklayacak silolar, ambarlar yaptıklar.
1. Hz Yusuf biranda unutarak Rabbinden değilde, kraldan yardım istedi

Rabbim, ben varken başkasından yardım istemeyin diyerek 7 yıl ceza verdi.

Rabbin varken içinden çıkamadığınız konularda başkasından medet yardım dilenmeyin!

Benim gibi..!

Rabbim,den yardım dilemeliyim.
Read 5 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!

This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us!

:(