Özgür Medya Profile picture
Jul 15, 2022 23 tweets 8 min read Read on X
15 Temmuz Darbe kalkışması için kim ne dedi?

Ahmet Nesin:"Nasıl bir bomba ki, mecliste tüllerde hiç yanma yok, eşyaların hiç birinde delik yok, Atatürk portresinin şakülü milim bile oynamanış, En ilginci atılan bomba camları içeriden dışarıya doğru göndermiş!"
Şamil Tayyar: "15Temmuz aydınlanırsa hain dediklerimiz kahraman, kahraman dediklerimiz hain olacak."
Bekir Bozdağ:"Meclisi vuran uçak düşürüldü."

Not: Düşürülen herhangi bir uçak yok!
Nevzat Tarhan: ASDER üyesi 1000'den fazla subay arkadaşımız, 15 Temmuz gecesi sahaya çıktı. Otomatik, kendiliğinden...
Çünkü geçmiş acıyı yaşadılar.
Fox muhabiri Umut Yertutan: TBMM vuruldu ama uçak yok nasıl oldu bilmiyorum diyor!!!

Bekir Bozdağ Meclisi vuran uçak düşürüldü diyor ama düşürülen uçak yok Kontrollü darbe planlanırken uçak düşürülme sahnesi mi planlanmıştı? Yoksa Meclisi içerdenmi bombaladılar?
Binali Yıldırım: "En sevmediğim proje 15 Temmuz."

Bizde yaptığınız projeyi hiç sevmedik
Öyle ki
Yaptığınız projeyle
Milletin hayatını kaydırdınız ..
Tuğgeneral Erhan Caha: "Bu vahim darbe teşebbüsü, Akar, kuvvet komutanları ve Fidan'ın, planı, bilgisi ve kontrolü dahilinde olmuştur."
Nurşen Mazıcı:" 15Temmuz bir askeri darbe değildir.
Bu olay kime yaradıysa fail odur.
Can Ataklı:
"15 Temmuz Kime yaramışsa o yapmıştır. 15 Temmuz sadece 1 kişiye yaradı, baskıcı tek adam rejimine geçildi. Bütün devlet kurumları ele geçirildi. 15 Temmuz baştan aşağı şaibelidir. 'Ftö' diye bir şey yoktur. Ben inanmıyorum.
Fethullah Gülen, 15 Temmuz’u uluslararası bir heyet inceleseydi meselenin altı boş çıkacaktı demiş
Peki Erdoğan ve Ak partililer neden uluslararası bir heyetin incelemesine izin vermediler ?
Süleyman Soylu: "15 Temmuz,u ftö yapmadı."

Süleyman Soylu: 15 Temmuz,da yarım kalan işimizi tamamlayacağız.!
Aydın Doğan'dan Hande Fırat'a, "15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı ile yayın yaparsan düğününü ben yaparım." diyerek ödül vereceğini söyledi 🤔

Demek ki 15 Temmuz onların kontrolünde yapılan darbeymiş!!!

Eren Erdem:"14Temmuz'da bazı bakanlar Adil Öksüz ile neyi konuşuyordu? Hakan Fidan'ın Hulusi Akar'la Özel Kuvvetler Komutanlığında 6,5 saat ne işi vardı? Benim iddiam değil "FTÖ" iddianamesinden!"
Ahmet Şık:"Darbe kalkışmasının faili aranıyorsa onun faili Beştepe denilen yerdeki sarayda oturuyor. Recep Tayyip Erdoğan'dan başlamak gerekiyor."
Alman istihbaratçı Erich Schmidt:"CIA, BND ve diğer istihbarat servislerine göre #15Temmuz Erdoğan'ın kendi planıydı."
Emre Erciş:"Darbe girişimini yapan Gülenciler değil TSK içindeki Atatürkçü komutanlar

Fatih Yaşlı: "tiyatro falan yok, cemaat darbesi degil, tsk yönetime el koydu.'
Emekli Korgeneral Mehmet Şanver:"Bu davanın sonucunda, içeriden(hapisten) dışarıya çıkacak insanlarsa olabilir, dışarıdan içeriye girecek çok insan olabilir."
Abdülkadir Selvi:"İran, #15Temmuz'u önceden haber aldı, 3 gün önceden sınır birliklerini alarm durumuna geçirdi.
👇
Kemal Kılıçdaroğlu: " Ben buna Kontrollü Darbe demeyeceğim de ne diyeceğim!? Kim bu darbeyi savunuyor? Ben mi savunuyorum? Darbenin açığa çıkmasını istemeyenler kimler? İktidarda olanlar yani sarayın 15Temmuz'u"
Binali Yıldırım: "Darbe %100 başarı ile sonuçlanmıştır. Nokta."

#MaviOtobüs
15 Temmuz 👇
Fethullah Gülen:"Uluslararası komisyon araştırırsa #15Temmuz'un altı boş çıkacaktı, darbeye benzer hiçbir yanı yok; Hitler'in yaptığına benziyor. Türkiye için en güzel sistem demokrasidir."
#MaviOtobüs
15 Temmuz 👇
Aslında 15Temmuz
TÜRK HALKINA YAPILMIŞ BİR İHANETTİR.

Bu ihaneti yapanlar 15 Temmuz darbe kalkışmasını araştırmayanlardır.

Bu ihaneti yapanlar darbeyi araştırmayıp fütü fütü diyenlerdir.

EN KISA ZAMANDA YAPTIĞINIZ İHANETİN İÇİNDE SİZE DESTEK OLANLARLA BERABER BOĞULASINIZ..

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh

Keep Current with Özgür Medya

Özgür Medya Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @Ozgurmedya_tr

Nov 4, 2023
Avukat Figen Çalıkuşu: 15 Temmuz yargısı tasfiye edilecek, süreç başladı.

Zaten 15 Temmuz yargılamalarına bakan hakim ve savcıların tasfiye edileceği belliydi
Nasıl belliydi? diye soranlar olacak

Anlayacağınız dilden Kısa ve öz yazalım

+
-İçişleri Bakanlığı'na Ali Yerlikaya atandıktan hemen sonra, Süleyman Soylu tarafından ihraç edilen birinci sınıf Emniyet müdürleri göreve İvedilikle döndürüldü.
Akabinde ne kadar mafya çete varsa operasyon yapıldı ve tutuklandı. Devamı geliyor, Alttan yukarıya doğru.
+
-Şimdi ise başta İstanbul adliyesi olmak üzere bütün adliyelerde rüşvet operasyonu için hazırlıklar tamamlandı
Bir kaç güne kalmaz avukat, savcı, hakim ve aracılara operasyon düzenleyecek.
Bunun için bütün isimler belirlendi

Adı "rüşvet operasyonu"
+
Read 5 tweets
Mar 3, 2023
Meral Akşener' seçilebilir bir aday çıkaralım dediğinde diğer 5 parti liderleri ille Kemal Kılıçdaroğlu aday olsun demeleri Akşener'i bu konuşmaya zorladı.

İşte Meral Akşener'in bugün kü ses getiren o konuşması;
+
Meral Akşener: En sonda söyleyeceklerimizi başta söyleyim; İYİ Parti bir dayatmaya mecbur bırakılmış, ölüm ile sıtma arasında tercihe zorlanmıştır. Buna boyun eğmeyecektir. Kişisel ikbal hesapları için üretilmiş siyasetin hınk diyicisi olmayacaktır.
Meral Akşener: Ben ve arkadaşlarım ilk günden beri aynı kararlılıkla duruyoruz. Nasıl 2002 yılında milletin aleyhine plan yapanların karşısında durduysak bugün de duruyoruz. Nasıl 2010’da durduk, bugün de aynı yerde duruyoruz.
Read 26 tweets
Feb 28, 2023
Adana'nın Çukurova ilçesine bağlı Örcün Mahallesi’nde ormanlık alanda bir kadın ve erkek tabanca ile başlarından vurulmuş halde bulundu.
Kadın ağır yaralı halde hastaneye kaldırılırken erkek şahıs olay yerinde hayatını kaybetti.
+ Image
-Polis ekipleri olayı gerçekleştiren kişi veya kişileri yakalama çalışmalarına devam ettiği bildirildi.
İstanbul Büyükçekmece Sinanoba Mahallesi Ertekin Caddesi üzerinde park halindeki bir aracın içinde battaniyeye sarılı ceset bulundu.

Aracın ceset ile birlikte Bursa’dan geldiği iddia edildi.
+ Image
Read 4 tweets
Feb 28, 2023
Gülen cemaati soruşturması kapsamında, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde teknisyen olarak çalışan H.H.U ve özel eğitim kuruluşunda öğretmen olan M.Y.B. gözaltına alındı. #deprem
- Emniyetteki işlemleri tamamlanan 2 kişinin, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.

Savcılıkta ifadeleri ardından öğretmen M.Y.B. çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı, H.H.U. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. #Deprem
İstanbul merkezli olmak üzere Ankara, Artvin, Batman, Bursa, Kayseri ve Trabzon'da Gülen cemaati soruşturması kapsamında (KPSS-Lisans) sorularını evlerinde hazırlandı suçlamasıyla 12 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Gözaltı kararı verilen 12 kişiden 11'i gözaltına alındı. Image
Read 4 tweets
Aug 17, 2022
SON DAKİKA | Türkiye ve İsrail karşılıklı olarak 'büyükelçi' atama kararı aldı

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu:
Türkiye olarak İsrail’e büyükelçi atama kararı aldık. Hayırlısı olsun.
İsrail Başbakanı Yair Lapid tarafından yapılan açıklamada, “İlişkilere seviye atlatmak halklarımız arasındaki bağı güçlendirecek; ekonomik, ticari ve kültürel bağları genişletecek; bölgesel istikrarı artıracak” dedi.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da İsrail Başbakanlığı’nın kararı duyurmasından kısa süre sonra Kırgızistan’da yaptığı basın toplantısında, “Türkiye olarak İsrail’e büyükelçi atama kararı aldık” açıklamasında bulundu. Image
Read 4 tweets
Aug 16, 2022
Hz Yusuf cezaevindeyken, tahliye olan mahkumlara, krala benden bahsedin dedi.

Sonrasında

Benim Rabbim varken, onun yarattığı bir kuldan yardım istedim deyip günlerce gece gündüz ağladı

Kraldan yardım talep ettiği için cezaevinde 7 yıl fazladan yattı.
Rabbimin hikmetinden sual olunmaz.

Hz Yusuf'un Fazladan Cezaevlerinde yattığı sürede bütün mahkumların hidayete ermesine vesile oldu.

O mahkumlarla kıtlık zamanların da buğdayları saklayacak silolar, ambarlar yaptıklar.
1. Hz Yusuf biranda unutarak Rabbinden değilde, kraldan yardım istedi

Rabbim, ben varken başkasından yardım istemeyin diyerek 7 yıl ceza verdi.

Rabbin varken içinden çıkamadığınız konularda başkasından medet yardım dilenmeyin!

Benim gibi..!

Rabbim,den yardım dilemeliyim.
Read 5 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!

This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us!

:(