Yuriy Profile picture
Jul 20 37 tweets 6 min read
Дивлячись на зацікавленість навколо цивільної зброї, а ще срачики про короткоствол і травмати, думаю що читачам соціальної мережі "Твітер" буде корисно почитати пояснення що це і до чого.

Автором є Іван Заварський (гуглити #екіпаж_Джмелик)
Повторююсь, автором є Іван Заварський, який окрім недавньої держслужби і волонтерської діяльності (за можливості — донатьте) проводить збройові курси, які я дуже раджу.

Оригінал тут facebook.com/jonathan.zatva…, а дале тредик-передрук оптимізований для твітора
Травматичні пістолети, вони ж пристрої для відстрілу боєприпасів травматичної дії, вони ж просто "травмати" - вид зброї, яку ви можете оформити з 18 років, проте тут є нюанс.
Нюанс цей - це "підстава отримання", оскільки згідно наказу №622, який і регулює весь обіг зброї - "травматика" озволяється окремим категоріям населення: дружинники, судді, прокурори, журналісти, державні службовці, тощо. Але про категорії - поговоримо трішки пізніше.
Що таке травматична зброя?

Це пістолети, які мають гладкий ствол на відміну від бойових аналогів (там нарізний) та призначені для відстрілу ГУМОВИХ боєприпасів.
Чому я виділив гумових? Тому що спроба вставити бойовий патрон може наробити багато біди і позбавити вас кількох зайвих деталей - пальців, руки, можливо очей, як піде словом.
Весь нюанс у стволі - він гладкий, але всередині є лійка-звуження, а це означає, що коли ви стріляєте гумовою кулькою, вона під дією порохових газів стискається, проходить через цю лійку і летить в сторону мішені.
Зроблено це власне тому, щоб не вставляли бойові боєприпаси із сталевоюсвинцевою кулею, а повірте "геніїв-експерементаторів" не бракувало((

Калібр у зброї свій - 9 Р.А, але є ще 45acp (досить небагато моделей)
Для чого існують травмати?

Концептуально - це засіб, яким ви мали б мати змогу захистити себе у випадку нападу, але при цьому ви не наламали зайвих дров.
По факту, травмати стали використовувати для холостіння та практики, використовувались на службі (копи окрім табельного Форт-17 брали на виклики травмати, бо відповідальність за застосування геть інша), а ще брались для статусу, понтів,як атрибут "особливості та привілейованості"
Процес оформлення: думаю не секретом буде те, що дуже велика кількість пристроїв оформлена не дуже прозорим способом. Не буду вдаватись в деталі, просто наведу приклади: якщо ви дивувались рекламі в інтернеті чи на вулицях "Вступи в наше журналістське товариство =>
=> всього за 2-3 тис грн", то тепер ви розумієте на кого вона орієнтована. Або ж, коли була ситуація із біженцями на кордоні між Білорусю і Польщею, МВС сказав, що буде залучати дружинників з травматами для охорони і тоді багато людей дуже захвилювалось. Так от, теж не просто так
Особливості травматів:

1) Асортимент

Треба розуміти, що згідно законодавства, ви можете придбати лише українські пристрої для відстрілу травматичної зброї. Їх не так багато і довгий час альтернатива переробленому ПМу були лише продукція Форт, яка мала специфічну славу.
З часом ситуація помінялась - з'явились нові гравці: T-rex (на базі CZ), Вій (на базі Тауруса, яка на базі Беретти), Flarm (на базі Grand Power), та й після зміни керівництва Форт ввів довгу гарантію і суттєво покращив якість продукції, тому на даний момент вибрати є з чого.
Доступні і субкомпакти і full-size на 15-17 патронів.

При цьому середній цінник - десь в 25-30 тис грн.
2) Патрони

Я їх ділю на три типи:

а) Сертифікат на 50 Джоулів - це стандарт, який ви маєте право застосовувати при самообороні по законодавтсву. Якщо діло дійде до стрільби, то після цього слідчо-оперативна група буде розбиратись і можуть виникати питання.
Недолік: дуже слабкий боєприпас у варіанті 9 Р.А, реальний ефект лише при дуже близьких відстаннях.
б) Фабричні посилені боєприпаси потужність яких може сягати від 50 до 90 джоулів, які роблять певні компанії в Україні. Ці боєприпаси цікаві тим, що є не "кустарним самокльопом", а мають певну стандартизацію і якість і можуть давати прогнозований результат.
Це хороший варіант для тренувань і напрацювань навичок, але варто пам'ятати, що при бойовому застосуванні вам не світить нічого хорошого
в) Релоад, він же "самокльоп" - роблять всякі тіпочки, оголошення про які можете знайти самі знаєте де. Викликає дикий екстаз в окремих фанатів травматики, які хочуть щоб їхній пістолет бабахкав по серйозному.
Там І навіски по 150-200+ джоулів, і стальні кульки, які шиють лобове скло автомобіля краще за бойове, але я при жодних обставинах не рекомендую вам їх брати.
Чому? Все просто:

- нестабільний патрон
- не прогнозований результат
- застосування банально нищить конструкцію пістолета, який на це не призначений - швидкий вихід з ладу окремих деталей
- банально незаконно
- таким боєприпасом можна вбити, а після цього присісти самому
3) Дальність застосування

Об'єктивно дієва дальність застосування - це 5-7 метрів. Дистанції далі - недостатній імпульс + складність прогнозування польоту, бо на відміну від бойового пістолета, де куля закручується по каналах ствола як шуруп, в травматів ствол гладкий =>
=> а резинова кулька не найстабільніший метальний снаряд, тому про прицільну стрільбу може мова йти лише дуже приблизно

Звісно, що для спортивного варіанту можна досягти адекватної робочої дальності в 15 метрів, але це знову ж таки суто для стрільби спортивної по картону.
Висновки:

1) Моя позиція щодо травматів досить проста - давно вважаю, що вони мають бути доступними для всіх категорій населення, тому що це об'єктивно краща зброя для "ламання дров" ніж бойові аналоги
2) Наша пісня гарна-нова, тому знову нагадаю про тренування із будь якою зброєю, без яких ви не зможете адекватно взаємодіяти з нею.
На жаль, власники травматів умовно діляться на 3 категорії:

а) Ті, хто тренуються - силовики, спорстмени
б) Ті, хто купив аби було - вони не тренуються
в) Ті, хто понтуються - в будь якій незрозумілій ситуації тягнуться по травмат, щоб козирнути, що особисто я вважаю поганим.
Для хорошої і ефективної роботи, коли ваше тіло самостійно відпрацює вивчені алгоритми, треба витратити не один десяток годин в тирі, спалити не одну сотню патронів і лише тоді мова може йти про те, що ви будете здатні себе захистити.
Якщо ж ви купили травмат і поклали його валятись в барсетку, обгорнули серветочкою, кинули в коробочку і запхали в бардачок авто, то серйозно - краще б ви не купляли, бо в критичній ситуації буде як в анекдоті:
- Уявляєш, мене пограбували - забрали гаманець і телефон!
- Але ж у тебе є пістолет?!
- Слава Богу, що вони хоч його не знайшли!
3) Травматика хороший засіб для тренувань - хоч холостих, хоч зі стрільбою. Це не панацея і не 100% замінник бойовій зброї, але для деяких стрільців-спортсменів, які не можуть брати спортивну зброю додому - це варіант для домашніх тренувань
4) Якщо ви попадаєте в непевну ситуацію і думаєте чи витягувати травмат, моя вам порада - не витягайте. Будете витягати тоді, коли сумнівів не залишиться і пістолет залишиться останнім варіантом вирішення ситуаціїзахисту життя та здоров'я.
5) Принцип ІТ працює і в зброї: підібрав патрон і вона стабільно працює? Тоді забери руки і НЕ ЧІПАЙ!
Сподобався тред? Окрім лайків та ретвітів, сходіть на оригінал у FB facebook.com/jonathan.zatva… і залайкайте там, а ще підпишіться на Івана щоб слідкувати за анонсами збройових курсів і донатьте #екіпаж_Джмелик
Заблудились у цьому треді? Початок тут .

Лайк, ретвіт, поширення і це все.
. @threadreaderapp pls unroll
тільки Затварський, механічна помилка за яку зараз мені соромно

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Yuriy

Yuriy Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @yurnov

Jan 27
У avgeek комюніті уже місць цікава тема. Блогер Trevor Jacob виложив відео I crashed my plane про політ через гори на маленькому одномоторному літаку, про те, що в польоті відмовив двигун і він вистрибнув з парашутом
за повідомленнями, на наступний день він звернувся у страхову компанію.

Зараз поясню, чому це викликало бурне обговорення, при цьому багато коментаторів підозрюють, що літак було зруйновано спеціально, заради конекту.

Цікаво буде почитати звіт комісії
Чим викликані підозри, що це зроблено заради контенту?

Багато дій Тревора прямо суперечать усьому, що вчать в авіашколі. Правильні дії при відмові двигуна — штурвалом долягнути best gliding rate, тоді тримером зафіксувати це для зняття навантаження з штурвалу, =>
Read 13 tweets
Sep 6, 2021
у коментарях було запитання про легальність польоту

Скучний тредик про легальність/нелегальність польотів побутових БПЛА (дронів), що можна, що не можна, як отримати дозволи на польоти на прикладі дронів DJI і їхніх безполітних зон. Почнемо з інтро.

Ретвіт, лайк і т.д.
Для початку слід розуміти, що DJI — китайська компанія що орієнтується в першу чергу на ринок США, і їй не дуже цікаво які обмеження і заборони є у тій чи іншій країні (поки не заставляють)
і хоча common sense допоміг віднести крупні міжнародні аеропорти до no fly zone, те що дрон дозволяє літати у тому чи іншому місці не означає, що тут літати легально
Read 30 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(