✨Загальна інформація
Procreate — растровий графічний редактор, розроблений австралійською компанією Savage Interactive для оп.систем IOS та IpadOS. Коштує $9.99, купується один раз на все життя і внутрішніх платежів наразі немає. Хмарного сховища теж немає.
✨Налаштування полотна
Прокріейт має стандартні формати, але ви можете створити власний. Усе як і зазвичай, однак є і специфічні налаштування. Не так вже й давно додали CMYK, але я чула, що він тут не дуже хороший, тому краще малювати в RGB та потім перевести в cmyk у Фотошопі
Прокріейт відомий тим, що записує таймлапси процесу малювання. Якщо ви хочете їх викладати, впевніться, що при створенні полотна у вас в налаштуваннях стоїть висока якість відео, бо потім не вийде його покращити.
Є ще налаштування фону, але це вже можна міняти під час малювання
✨Налаштування всередині полотна
Щоб було трошки простіше, переклала деякі команди. Наступними твітами частину розберу детальніше, але от про анімацію розповім пізніше.
✨Жести
Першим ділом розберу їх, бо це важливо для роботи. 1. Подвійний тап двома пальцями — відміна, трьома — відминити відмину; 2. Трьома пальцями вниз — меню копіювати-вставити; 3. Потерти трьома пальцами — очистити шар; 4. Тап чотирма пальцями — приховати інтерфейс.
Раджу передивитися детальніше самостійно й налаштувати так, як зручно буде вам. А ще моя порада — в останніх налаштуваннях ввімкніть перший пункт. Тоді ваші пальці не будуть залишати рандомних крапочок та ліній на полотні, а програма буде реагувати лише на спеціальні доторки.
І детальніше розкажу про Quick Menu. У мене воно налаштоване на квадратну кнопочку посеред зміни розміру та прозорості пензлика (так, це кнопочка). Там ви можете помістити зручні для себе команди (затримавши палець на одній з «комірок»), пензлики і навіть створити кілька менюшок.
✨Лінійки 1. Горизонтально-вертикальна 2. З діагоналями 3. Перспектива 4. Симетрія
Можна змінювати колір (вгорі), прозорість та товщину, а також крутити — для цього потрібно взятися за зелений кружечок зверху. В перспективі можна ставити кілька точок, а також переміщати лінію горизонту, якщо взятися за синій кружечок.В симетрії є кілька опцій — вказані на відео
Щоб малювати під лінійку на певному слої, потрібно або активувати Drawing Assist в налаштуваннях лінійки, або тицьнути один раз на потрібний шар і обрати це в його налаштуваннях.
При цьому, якщо лінійка вмикалася вже один раз на полотні, то щоб знову використати її, не обов‘язково буде вмикати цю сітку. Ви можете просто ввімкнути Drawing Assist в налаштуваннях шару.
✨Нажим та згладжування
Теж нещодавно в Прокріейт додали функцію загальної стабілізації та динаміки нажиму.
‼️Ці налаштування застосовуються до всіх пензлів, «пальця» та гумки. Це може бути не завжди комфортно. У такому випадку краще налаштовувати стабілізацію окремо у пензлів.
✨Пензлі, «палець» та гумка
Прокріейт одразу дає вам класну базу пензлів, але ви також можете завантажувати різні сети, створювати свої підбірки та пензлі. Почнемо з початку. Якщо тицьнути на якийсь пензлик, то вам одразу відкриється вікно з купою налаштувань.
Налаштувань багато і можна заплутатися, але не всі з них можуть бути вам потрібними.
Перший пункт відповідає за вигляд пензля. Лайвгак — якщо взяти круглий пензель і викрутити в нього Spacing, то можна зробити собі пензлик для малювання намиста. Так само і з іншими формами.
Далі йде стабілізація. Тут є два налаштування, які за неї відповідають: SteamLine та власне стабілізація. Перше не таке «агресивне», як друге. Воно вирівнює лінію, але відчувається природнішим. І має налаштування нажиму. Стабілізація працює як і в загальних налаштуваннях.
Далі більш специфічні налаштування, в які, на мою думку, варто лізти тоді, коли ви створюєте власний пензлик або хочете налаштувати якийсь ну дуже конкретно.
Звужування, форма та текстура
Рендеринг, одне з моїх улюблених налаштувань.
Воно відповідає за те, як пензлик «ложиться» на полотно. Якщо ви, як я, хочете добитися ще більшого ефекту олівця, то потрібно поставити Blend mode на Multiply. А якщо ви хочете, щоб пензлик «світився» — на Add.
Наступні налаштування відповідають за прозорість, як виглядає колір саме на цьому пензлі, знову ж таки яким він кладеться на полотно та те, як він взаємодіє з Apple Pencil.
Властивості, ще одна неймовірно корисна штука.
Тут ви можете налаштувати максимальний та мінімальний розмір та прозорість, а ще змішування — Smuge. Чим менший відсоток ви поставите в цьому пункті, ти м‘якіше різні кольори будуть змішуватися наступним інструментом «палець».
По суті інструмент «палець» або ж, як він насправді називається, Smuge — це аналог розмиванню в Paint Tool Sai. Неймовірно зручна річ. У гумці ніяких специфічних налаштувань немає.
🪄Корисний жест, якщо ви хочете використати на Smuge або гумці той же пензлик, яким малюєте — затримайте палець на потрібному вам інструменті і він автоматично встановиться на ваш пензлик.
🪄Як завантажити пензлі?
Прокріейт хитрий — підтримує не тільки пензлі, створені конкретно для нього, а ще й Фотошопні. Усе, що треба, це завантажити файл з пензлями у файли на Айпаді та тицьнути на нього, і ваші пензлі автоматично опиняться в Прокріейті. Це працює і зі шрифтами.
🪄Як створити пензлик?
Вам потрібно намалювати або експортувати форму та текстуру на квадратному форматі і чорному фоні і зберегти у png. Потім у вікні з пензлями натиснути на плюсик у верхньому правому кутку і завантажити зображення в відповідних пунктах.
‼️Зауважте, що текстуру потрібно робити безшовною. На моєму відео як раз видно непотрібний стик, який буде вам лише заважати. І також варто поритися в налаштуваннях створеного пензлика, щоб довести його до потрібного вам стану. Я робила все доволі грубо чисто для демонстрації.
🪄Фігури
Малюючи будь-яку фігуру, затримайте перо на кілька секунд, і фігура вирівняється. А якщо натиснути на невеличку кнопку Edit Shape вгорі, то можна буде налаштувати фігуру.
🪄Контур
(Це може спрацювати й в інших програмах)
Допустимо вам хочеться зробити текстові бабли з контуром. Намалюйте їх білим і продублюйте. Нижній дублікат зробіть чорним і розмийте десь на 2% і продублюйте стільки разів, щоб утворився контур, а потім злийте. Вуаля ✨
✨ШАРИ
Тут стандартні налаштування, як і в усіх малювальних програмах. Якщо натиснути на шар, то зліва від нього з‘явиться вікно з командами. Я не буду розбирати найпростіші з них, але на деяких зупинюся.
Якщо натиснути на літеру праворуч, то з‘являться прозорість та режими шару.
Маски
Звичайна маска працює як подушка безпеки, якщо вам, наприклад, треба щось стерти і подивитися, як це буде виглядати. «Стирати» треба чорним.
Відсічна маска не дає вам виходити за кородони того, що намальовано на нижньому шарі.
Як щодо стріму десь о 20:00, щоб відволіктися трохи від усього, що сьогодні в твіттері відбувається? Буду малювати Елос, що вирішила потанцювати. m.twitch.tv/thyinum
Почала стрім, заходьте ✨
Колись я зможу провести стрім з айпаду нормально, вибачте 😭