#ققنوس_ایران

"آزادی زنان "

چگونه نیمی از بدن فلج شده ایران بکار افتاد ؟
در دورانی که در کشور های اروپا و آمریکا،زنان دوش به دوش مردان در کارهای اجتماعی و سیاسی و علمی و ادبی مشغول کار و فعالیت بوده و نیمی از امور میهن خود را بعهده داشتند،در همان هنگام در کشور ما ⬇️⬇️
زنان و دختران ما در سیاه چادرها مثل مردم هزارسال پیش زندگی می‌کردند. اینان از کلیه امور اجتماعی برکنار بودند و کارشان خانه نشینی و تحمل زجر و محنت و مصیبت و غوطه ور شدن در جهل و خرافات و موهومات بود . عده ای از مردان جاهل و نادان ،زنان را محکوم و برده و کنیز و ⬇️⬇️
زر خرید خود می‌دانستند و از هیچگونه ظلم و شقاوت و بی‌رحمی نسبت به آنان فرو گذار نمی‌کردند. حتی قتل و جرح و همه گونه شکنجه و عذابی را در مورد آنها مجری می‌داشتند. بدین ترتیب نیمی از بدن ایران فلج شده و در شدیدترین محرومیت ها و ناکامی ها بسر میبرد! برای بیگانگانی که ⬇️⬇️
به ایران می‌آمدند، زندگی زنان ایرانی و افکار و عقاید عجیب و غریب آنها مایه تعجب و حیرتشان میشد و پس از بازگشت به میهن خود درباره آنها افسانه های شگفت انگیز انتشار می‌دادند! این موضوع رقت بار توجه "رضاشاه " را جلب کرد و برای آزادی زنان که در آن هنگام با اوضاع نامناسب و⬇️⬇️
جهل و تعصب اکثریت مردم از مشکل ترین کارها محسوب می‌شد شروع بکار نمود . بلاخره روز ۱۷ دی ۱۳۱۴ فرا رسید و در این روز میلیونها تن از زنان و دوشیزگان ایرانی که از همه چیز محروم بودند، پرده جهل و خرافات را به یکسو زدند و مردانه قدم پیش گذاشتند و در کلیه امور اجتماعی ⬇️⬇️
دوش به دوش مردان مشغول بکار شدند. امروزه از بین همان نسل و طبقه ای که معلوماتشان از چهار دیوار خانه و سحر و جادو و مطالبی که از روضه خوانها می‌شنیدند تجاوز نمیکرد،و چشمشان بجز تکیه محل و حسینیه و مجالس روضه خوانی جایی را ندیده بود ،زنان و دخترانی پا به میدان گذاشته اند ⬇️⬇️
که کرسی استادی دانشکده ها را اشغال کرده و از بهترین پزشکان کشور محسوب شده و به امور سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و بین المللی مانند مسائل عادی اطلاعات کامل و مبسوط دارند.(اشاره به دوره پهلوی دوم محمدرضاشاه )

شوربختانه اکنون وضعیت زنان در دوره حکومت اسلامی بسی دهشتناکتر ⬇️⬇️
از دوره قاجار نیز هست ! برای تار مویی دختران نازنین وطن را مورد تجاوز و قتل قرار میدن 😔 #نیکا_شاکرمی
#مهسا_امینی و.....!

رضاشاه با آزادی بانوان خدمت بزرگی به ملت ایران کرد و با این اقدام در تحول اوضاع اجتماعی ایران و تربیت نسل آینده ایران قدمی بزرگی برداشته بود ..⬇️⬇️
برای بازگشت به آن دوران باشکوه ،برای آزادی به خیابان ها خواهیم آمد

#فراخوان_سراسری ۱۷ دی ماه
#ققنوس_ایران
#رضاشاه_روحت_شاد

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh

Keep Current with 👑ꜱᴇᴘɪᴅᴇʜ|ܢܚܝ݆ߺࡅ࡙ܥ‌‌ہ👑

👑ꜱᴇᴘɪᴅᴇʜ|ܢܚܝ݆ߺࡅ࡙ܥ‌‌ہ👑 Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @With_pahlavi3

Jun 11
بی بندو باری و هرزگی های ایندیرا مادرِ خمینی،از زبان پسرش آخوند مرتضی پسندیده :

تا آنجا که از کودکیم بخاطر مانده اینست که پدر مادرم در کمال عسرت و تنگی در کراچی زندگی میکردند ،پدرم از طایفه نجس ها بشمار می‌رفت که روزانه لازم می آمد ده ساعت نجاسات و خاکروبه ها را از کوچه ها و⬇️⬇️ Image
خیابان ها جمع آوری کند و عصرها با انبانی چرمین که بگردن می انداخت مقداری نان خشک و پیاز و گاهی گردوی جنگلی و یا چند قطعه نارگیل کپک زده که درزباله ها پیدا میکرد بخانه میآورد و به خورد خانواده میداد.
ما در خانه هیچ موجودی بجز دو بز ماده و یک مرغ و خروس گر نداشتیم آن مرغ و خروس⬇️⬇️
گویا از خانه همسایگان بما پناه آورده بودند ،اما آن دو بز سفید را چند آشنا که پنهان از پدرم می آمدند و هرگز مادرم برای آنان اسم ثابتی نداشت آورده بودند، چون پدرم از داشتن هرنوع خویش و قومی بجز یک برادر کوچکتر بمن مطلبی نگفته بود ،لیک مادرم در غیاب پدرم میهمان‌های مرد بسیاری ⬇️⬇️
Read 19 tweets
Apr 23
ناگفته هایی از منتظری و خمینی !

آیت الله منتظری،طلبه ای شد بُله و بی استعداد،پرخور و هیز و بدچشم که در شهوت رانی کم از برادرم روح الله نداشت و خودش تعریف میکرد بوقت حاجت جنسی با مرغ لاری و غاز و بوقلمون و سگ هم جماع مینمود،تمام صورتش پراز جوش و عفونت دهانش همه را متاذی میکرد⬇️⬇️
Image
Image
آخوند پسندیده(برادر خمینی)در ادامه می‌گوید:یکروز روح الله چند نفر عوام در مدرسه فیضیه دور خود جمع کرده بصدای بلند دو رگه دهانی مآب خود ازهمین حرفها میزد که آژانی سررسید و با باتون پنج شش ضربه بسرش زد و چون خواست مقاومت کند و درشتی نماید چیزی نمانده بود که پاسبان قلچماق باتونش⬇️⬇️
را به نا بدتر جای روح الله فروکند که روح الله دوپا قرض کرد و فرار کرد ،در همین واقعه کتک خوردن روح الله ،بچه آخوند اصفهانی(منتظری) دیگری که دو سه باتون به کتفش اصابت کرده بود با ما دوست شد و بعدها خویشاوندی سببی هم با ما پیدا کرد، این مرد شیخ حسینعلی ملقب به جلقی، بود که⬇️⬇️
Read 18 tweets
Apr 15
روایت گوشه ای از جنایاتِ پاسدارانِ خمینی ،در اوایل پیروزی شورش ۵۷،از زبان آخوند مرتضی پسندیده:

۱-دختری برای خرید کفش بمیدان ولیعصر(ولیعهد) میرود، بین پاسداران و چند نفر مخالف تیراندازی می‌شود و دختر از ترس به کیوسک تلفن پناه می‌برد ،اورا می‌گیرند ،چون باکره بود ⬇️⬇️ Image
چند دسته به او تجاوز میکنند و همان روز اعدامش میکنند،دو ساعت بعد معلوم میشود دختر بیگناه بوده ،رییس پاسدار ها و شیخ حیا نکرده،بهنگام تحویل جسد به خانواده اش میگوید: حال که جرمی نداشته ما اورا بدستور امام اجازه می‌دهیم در گورستان شهدا دفن گردد و به بهشت روانه شود،⬇️⬇️
۲-در بابلسر دو دختر بچه ده دوازده ساله با کُلفَت خود لب دریا می‌روند و با ماسه ها مشغول بازی میشوند، چند پاسدار برای اخاذی ، خدمتکار و بچه ها را جلو چشم پدر و مادر بشلاق می‌بندند که اینان در ،دریا نیمه برهنه شنا میکردند، یکی از دخترها و همچنین کلفت در نخستین ضربات جان میدهند⬇️⬇️
Read 21 tweets
Apr 9
آخوند مرتضی پسندیده(برادرِ خمینی)در کتاب خاطراتش میگوید:حقا اگر بقول شما این #رضاشاه_کبیر و بگفته ما،رضا قلدر،سلطنتش ده سال دیگر ادامه می‌یافت نسل آخوند و ملا رااز سرزمین ایران برمیداشت و همه شمارا راحت میکرد.

رضاشاه این قوم را خوب می شناخت و می‌دانست مفتخوارتر و بیکاره تر⬇️⬇️ Image
و بی دین تر از گروه روحانی و روحانی نما در روی زمین پیدا نمیشود و می‌دانست تمام تقلبات در امر ازدواج و طلاق و دوز و کلک های سند سازی و جعل امضا و اتهامات دروغ و چپاول اموال موقوفه و صغار همه از مغز کِرم خورده عمامه داران و ریش داران و نعلین به پایان تراوش میکند،از اینرو⬇️⬇️
نخستین کاری که کرد این بود که اداره ثبت اسناد را در کشور بنیاد گذارد و بساط ازدواج کردن و طلاق دادن را در محاضر رسمی با شرایط خاصی عملی نمود و این یکی از بزرگترین صدمه هایی بود که به ملایان وارد شد،تقویت دادگستری و ارجاع کلیه دعاوی چه دینی و چه غیر دینی بدان وزارت ⬇️⬇️
Read 11 tweets
Apr 4
مرتضی پسندیده(برادر خمینی)در پرده دَری ها و خاطراتش میگوید:
(بعداز فتنه ۵۷)روح الله خمینی،تاجِ #محمدرضاشاه را در خلوت بسر گذاشته و خطاب به پسرش سیداحمد و سیدحسین(نوه اش)میگفت:کدام امام یا پیامبری به قوزک پای من می‌رسد؟من از تمام اولیا و انبیا سَرم،مگرنمی‌بینی این ملت خودش پشت⬇️⬇️ Image
بمن داده ،همه اشان گفتن تو امام امتی،تو پیامبری،تو خدایی،خودشان از بزرگ تا کوچک،عالم و نادان سوگند خوردندکه مرا در ماه دیده اند وهمه چیزشان را بمن تفویض کردند،من بچه گدا بودم بیسواد و الواط و آدمکش بودم ولی هفتاد سال ریا کردم،تدلیس نمودم و موفق شدم،بیشترشان مرا می‌شناختند ولی⬇️⬇️
مرا خواستند و با منت برکرسی خدایی ام نشانده اند، رییس جمهورشان دست مرا میبوسد و حکم ریاست ازمن میگیرد ،مردم آب دهان و ادرارم را بجای تربت و دارو میبرند . تا ده روز دیگر صبر کنید ،میدهم نقشه ایران را عوض کنند،پس از آنکه آنرا تکه تکه و ملوک الطوایفی کردم و هر قطعه اش را بیکی از⬇️⬇️
Read 16 tweets
Apr 1
خاطرات آخوند مرتضی پسندیده و برادرش روح الله خمینی از همخوابگی با زنان شهرنو !

روح الله در آن اوقات عاشق مسجدشاه و شهرنو تهران شده بود و هروقت دستور برفتن تهران میدادند روحش قبل از خودش بدانجا پرواز میکرد،درمورد شهرنو معلوم بود برای چه میرود،اما وقتیکه راجع به مسجدشاه جویا⬇️⬇️ Image
شدم گفت:در بیشتر حجره های آن صیغه و متعه هست و با سی شاهی الی دوقران میتوانیم عیشی حلال و بی دغدغه بکنیم.
اتفاقا یک روز جمعه باتفاق همدیگر به مسجدشاه رفتیم ،همینکه یک دسته طلبه و آخوند هردوما را تقریبا بلاتکلیف و غریب یافتند، ملایی نیمه خمیده با دو قبضه ریش و عمامه⬇️⬇️
از جمعشان شتابان بجانب ما آمد و سلام علیک غلیظی داد و گفت میبینم که هردو غریب هستید ،من از جانب خدا و دین وظیفه دارم هردو شما را که نجابت و طهارت از پک و پوزتان می‌بارد دستتان را بدست عفیفه پر عصمتی بسپارم و صیغه را جاری کنم ،ملا چون دید ما دو دل هستیم بدون آنکه بگذارد⬇️⬇️
Read 18 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!

This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us!

:(