جیمز بی‌دین Profile picture
Jan 6, 2023 8 tweets 6 min read Read on X
1. میدونید بیشترین آسیبی که بچه‌های بازداشتی پس از دستگیری میبینن از چیه؟ از گوشی. از این لامصب کارراه‌اندازِ دردسر آفرین!
باورتون میشه میرن تاریخچه استوری‌هاتون رو از #آبان 98 میکشن بیرون و چک میکنن؟
باورتون میشه هر یک استوری رو 6ماه تا1 سال اضافه حکم میدن؟
#امنيت
#مهسا_امینی
2.در این رشته پاکسازی کامل اینستاگرام رو باهم مرور می‌کنیم. اگر مثل من اینستا ندارید که راحتید اگر دارید بااااااید وقت بذارید و امروز گوشی رو پاک کنید.
حتی نگید من میرم تجمع گوشی نمیبرم. کلاً باید تاریخچه اینستا رو پاک کنید. زمان میبره اما فوق‌العاده مهمه.
اولین کار:
#مهسا_امینی
3. وقتی اون 3خط بالا رو میزنید چنین صفحه‌ای باز میشه. گزینه دوم از بالا که با قرمز مشخص شده your activity رو میزنید براتون یک صفحه جدید باز خواهد شد.
#امنیت_سایبری
#مهسا_امینی
4. وقتی صفحه جدید باز شد باز دوباره یک‌سری گزینه میاد که ما با گزینه‌هایی که اینجا قرمز کردیم کار داریم. تو صفحه خودتون همه گزینه‌ها یک رنگ هستنا!
بالاترین گزینه photos and videos هستش که عکس‌ها و ویدئوهایی که گذاشتید رو میاره و راحت همه رو پاک می‌کنید.
#مهسا_امینی
#امنیت_سایبری
5. بعد از پاکسازی عکس و فیلمها، گزینه پایینی interaction هست که باز تاریخچه لایک‌ها و کامنتها و ریپلای‌هایی که به استوری دیگران دادید رو میاره و اینجا رو هم کامل پاک می‌کنید.
#مهسا_امینی
#امنیت_سایبری
#امنیت
6. و بعد گزینه archived که تاریخچه استوری‌هاست.
فکر کنید دوست من تو تابستون که علی کریمی با یک ملا تو محرم بحثش شد یه استوری حمایتی ازش داشته همونم الان گذاشتن رو پرونده‌ش.
استوری فراخوان که ببینن لیدری میبندن و واقعا اذیت میکنن.
پس تاریخچه رو کامل کامل پاک میکنید.
#مهسا_امینی
7. سختی کار همینجاست چون استوری‌ها دونه به دونه پاک میشه ولی بازم میگم از شام امشب واجبتر حذف ایناست.
بعد که همه اینارو پاک کردید تازه همه میرن تو سطل آشغال یعنی گزینه آخر recently delete و اینجا باز باید برید و همه رو دیلیت کنید تا حسابتون پاک بشه. مثل 2تا عکس دیگه.
#مهسا_امینی
8. در کل اگر توضیحات حرفه‌ای نبود ببخشید و اگر نکته‌ای دارید اضافه کنید. راستش من چون اینستا ندارم بلد نبودم و یکی از کاربرای عزیز کمکم کرد، ولی انقدر دیدم که بچه‌ها با اینستا اذیت شدن که گفتم هرطور شده تا #یکشنبه18دی این نکته مهم رو بگم. به امید پایان این شب سیاه✌
#مهسا_امینی

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh

Keep Current with جیمز بی‌دین

جیمز بی‌دین Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @james_bidin

Apr 12
۱. کسانی که توی خیابون بودن میدونن ما برای شکست دادن رژیم کف خیابون ۲ راه بیشتر نداریم. یا بصورت میلیونی به میدون بیایم که دیگه تیر و تفنگ اثر نداشته باشه یا نظم سرکوبگرانه دستگاه سرکوب شکسته بشه و اقتدار نظامی رژیم بیوفته تا ترس از سرکوب و کشته شدن در بین معترضین از بین بره.👇
۲. چون حتی اگه اسلحه هم دست بگیریم حکومت اسلحه‌های سنگین‌ترش رو به میدون میاره و حمام خون راه میندازه. با حکومتی که چند دهه جنگیده و جنگ رو تمرین کرده و هیچ ترسی از استفاده از هر نوع سلاح حتی بمب بر علیه دشمنش (مردم) نداره نمیشه مستقیم جنگید. سلاح برای حمله‌های جانبی کارایی داره.
۳. پس چطور این نظم سرکوبگرانه از بین میره؟ اینم باز ۲ حالت داره. یا سیستم دچار فروپاشی بشه و چند دستگی بوجود بیاد و ساختار از بالا بهم بریزه که این در اثر یک روند فرسایشی شکل میگیره که با توجه به ایدئولوژیک بودن حکومت و رهبری واحد، حداقل تا زمانیکه خامنه‌ای زنده‌ست امکانش نیست.
Read 9 tweets
Mar 3
۱. مطمئنم این #رشته_توییت یکی از #مهم ترین و مفیدترین افشاگری‌ها خواهد بود چون قصد دارم یکی از کثیفترین باندهای به‌ظاهر روزمره‌نویس رو معرفی کنم که توشون خیلی فالوور بالاهم هست و ممکنه جنجال هم بشه حتی ممکنه حمله کنن که پیجم رو بزنن چون پشتشون قویه ولی مهم نیست فقط لطفا نشر بدید.
۲. داستان این باند اینه که حدودا ۱۰۰تا اکانتن. سرتیمشون یه بسیجیه که تونسته بین تینیجرها نفوذ کنه و جذبشون کنه. بعضی‌هاشون چندتا اکانت دارن. اکثرا ناشناسن ولی چندتایی‌شون هم شناس فعالیت میکنن. کار اصلی‌شون تبلیغاته. تبلیغات تجاری. پس هرچی فالوور بیشتر داشته باشن فاکتورشون چربتره!

Image
Image
Image
Image
۳. به طرز سرسام‌آوری دنبال جذب فالوور هستن چون همه چیز به اون برمیگرده. بخاطر‌همین مدام درحال توییت‌هایی با محتوای "فالو=بک" به اشکال مختلف هستن. گروه‌های حمایتی دارن و توسط سرتیم حمایت میشن.

Image
Image
Image
Image
Read 20 tweets
Feb 13
۱. چند روز قبل توییتی از یک کاربر به ظاهر برانداز دیدم که بنظرم خیلی عجیب اومد، رفتم تو پیجش و دیدم توییت قبلیش با این توییتش، ۱۸۰درجه از لحاظ فکری متفاوتن، فکر کردم حتما سایبریه و ۲تا اکانت داره و با اکانت اشتباهی توییت زده اما قضیه خیلی فراتر از اینها بود.
#خیلی_مهم
#رشته_توییت
Image
Image
۲. رفتم جلوتر و با کمک یک کاربر فهمیدم ایشون کارمند وزارت رسانه اماراته و اصلا فارسی بلند نیست و به احتمال زیاد این توییت از دستش در رفته و متوجه معنیش نبوده!!!!
چی شد؟ بله الان بعد چند روز تحقیق با اطمینان میگم وزارت رسانه امارات حدود ۵۰تا اکانت برای نفوذ در بین ما داره.
۳. البته عین همین کاربرها رو در بین اپوزسیون چند کشور دیگه مثل ترکیه، عراق، مصر و سودان هم داره ولی صحبت ما اینجا سر نفوذ این ۵۰اکانت بین کاربران براندازه. تمام این اکانت‌ها قبلاً اسم دیگه یا عکسی با هوش مصنوعی داشتن اما از سال گذشته با عکس یک شخص واقعی و یک اسم و فامیل

Image
Image
Image
Read 16 tweets
Jan 4
۱. عزیزانم یه چیز خیلی مهمی رو توضیح میدم و رد میشم. ببینید هیچکسی از کشته شدن بچه‌ها خوشحال نمیشه. اما نوع واکنش به کلیّت یک اتفاق خیلی مهمه. ما با یک دستگاه پروپاگاندای عجیب طرفیم که درحال اجرای یک سناریوی کثیف هست و ما چاره‌ای نداریم جز اینکه رادیکال جلوش وایستیم.
#کرمان
#کتلت
۲. برای جا انداختن مطلب اول بریم ۴سال قبل. رژیم بعد از خیزش آبان در تنش سنگینی با امریکا قرار گرفت. ترامپ گفت دست از پا خطا کنید ۵۲ نقطه حیاتی شما رو میزنیم. اینا تلاش میکردن برای مردم جا بندازن که ترامپ میخواد تخت جمشید رو بزنه تا ترس و #همدلی ایجاد کنن.
بعد هم که قاسم #کتلت شد. Image
۳. کاری که رژیم اونجا کرد چی بود؟ رفت پیغام فرستاد که باشه ما تسلیمیم فقط بذارید برای حفظ ظاهر چندتا موشک بزنیم به اطراف پایگاه شما.
بعد چی؟ یک هواپیما با ۱۶۷تا مسافر و چندین کودک رو با موشک زد و پرپر کرد. چرا؟ چون موج همدلی ایجاد کنه!
این موج #همدلی خیلی مهمه رفقا. خیلی، خیلی... Image
Read 15 tweets
Nov 27, 2023
۱. جناب آقای عباس میلانی @milaniabbas سلام. من یکی از جوانان داخل ایران هستم که دارم به شما پیام میدم. با دیدن فیلم چند سوال و یک درخواست برام بوجود اومد که دوست دارم بهتون بگم.
از این فیلم مشخص بود که شما دانشجویی بودید که با بودجه دولتی به غرب فرستاده شده بودید تا/
#مهسا_امینی
۲. پس از اتمام تحصیلات برگردید و به کشور خدمت بکنید اما درهرصورت طی حال و هوا و جو اون زمان جذب مارکسیسم و کارهای چریکی قرار گرفته و به سمت این قبیل کارها گرایش پیدا کرده بودید که البته در بدو امر دستگیر و با کمترین تادیب آزاد شدید. و طبق بیانات خودتون فرصتی بهتون داده شد که/
۳. به آغوش جامعه برگردید و دِین خودتون رو بهش ادا کنید. سوال اولم اینه که شما چه خدمتی به جامعه کردید؟ آیا بعد از اون جریان به شرایط عادی برگشتید و به ایران و نسل‌های بعدش خدمت کردید؟ اگر بله چه خدمتی؟
با شرکت در انقلاب۵۷؟ با نوشتن کتابی سراسر اغراق به اسم نگاهی به شاه؟ چه خدمتی؟
Image
Image
Read 11 tweets
Nov 14, 2023
۱. از عمده‌فروش‌های بازاری تا مغازه‌دارهای محلی به هرکی میرسم داره خون گریه میکنه. مردم رو قشنگ به خاک سیاه نشوندن. تو اکثر صنف‌ها مستاجرها دارن جمع میکنن و یه عده جدید با هزار امید میان بجاشون ولی اونها هم بعد یه مدت با ضرر جمع میکنن و بعدی...
خشم عمومی درحال فورانه/
#قیام_نهایی
۲. مردم همه از شدت فشار و استرس مریض شدن و مطب دکترها جا نیست. کارگرها و کارمندها همه دارن له میشن و از اضافه‌کاری یا شغل دوم خسته‌ان.
جمهوری اسلامی رسما تو فساد خودش داره غرق میشه و کشتی اقتصاد نافرم به گل نشسته. تو مترو یه لبخند نمیبینی، تو خیابون یه خوشحال نمیبینی، همه کلافه!
۳. وضعیت فقر طوری شده که درطول روز نمیشه از کنار سطل زباله‌ای رد شم و نبینم کسی توش داره سرک میکشه. پلاستیک جمع‌کن‌ها با گونی‌های بزرگ بی‌شمار شدن. سر چهارراه و ترافیک‌ها دست‌فروش و شیشه پاک‌کن و اسفند دودکن بیداد میکنه. بچه‌های کار لای ماشین‌ها میلولن. همه چی خاکستری و سیاه شده.
Read 11 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!

This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us!

:(