#Frigo ile ilgili kendi çalışmamda şirketim halka açıklığının çok olduğunu patronun nasıl bundan rahatsız olmadığını merak etmiştim. Şirketin yaptırımlarına ve geleceğine güvenmek için ya geri alım ya da imtiyaz çıkmalı diyordum.

Şirket bugün imtiyazlı pay kararı açıkladı.
Bu imtiyaz durumundan memnun olmayanlar için de 50 Milyon TL’lik geri alımı öldüm fiyatından (6.30₺) yapabileceklerini belirtmişler.
Ben daha yüksek bir cayma hakkıyla imtiyaz açıklar diye düşünmüştüm. Bu açıkçası iyi niyet göstergesi olurdu. Ama yapmadılar. Neden yapmadılar? Belki kötü niyetinden belki yatırım var, yakınlarda olan bedelli var ve işletme sermayesi ihtiyacı var belki bundan yapamadılar.
Takibimde diyordum. Hala takibimde olacak. Al sat tut tavsiyesi değildir.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with BeyazYakaGiyer

BeyazYakaGiyer Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @beyazyakagiyer

Jan 25
Ian Cassel (@iancassel) başarılı hisse senedini şöyle tanımlıyor: Başarılı hisse senedi seçmenin %10'u harika hisse senetleri seçmektir. Geri kalan %90 onları satmamaktır.
Günaydın portföyümü aktif yönetip defalarca kara kanıp iyi şirketlerimi satan biri olarak, bu sabah bazen karda oturmanın bazen de beklentiyi bilmenin sonucunda neye sahip olabileceğimizi yazmak istedim.
Dün tasarrufu ve fare yarışını anlattığım yazıma karşın harcamanın ya da araba almanın daha kârlı olacağını söyleyenler için bu konuyu seçtim diyebilirim. Çünkü yazının devamında yapacağım alıntı ile dolar bazlı elde edilebilecek kârları da paylaşmak istedim.
Read 9 tweets
Jan 24
Her ay maaş için çalışıyor, sonra o maaş ile para arttırabildiğinizi fark edip yeni borçlara giriyorsanız, size yeten evinizi değiştirmek ya da sapasağlam arabanızı yenilemek fikrine kapılıyorsanız "Fare Yarışına" hoşgeldiniz. 🐁
Günaydın bu sabah uzun bir aradan sonra tutumluluk üzerine yazmak istedim. Dünkü yazımı merak edenler için buraya bırakıyorum.
Kitabında Robert T. Kiyosaki şöyle özetliyor: maaşı aldığımızda açgözlülük veya arzu, paranın satın alabileceği tüm harika şeyleri düşünmemizi sağlar. Daha sonra bir kalıp oluşur: kalkın, işe gidin, faturaları ödeyin, kalkın, işe gidin, faturaları ödeyin.
Read 9 tweets
Jan 23
Howard Marks şöyle diyor: İyi zamanlarda sadece kötü dersler alırsınız. Yatırım yapmanın kolay olduğunu, bütün sırlarını bildiğinizi ve riskler konusunda endişe etmemeniz gerektiğini öğrenirsiniz. En değerli dersler ise zor zamanlarda öğrenilir.
Son bir yılda borsaya dahil olan yatırımcı profili henüz kaybetmekle ve kötü dönemlerle karşılaşmadı.
Bir şekilde borsayı sadece yükseliş ile içselleştirdi. Bu da boğa dönemi illüzyonunu doğurdu ve kendini her konuda bilgili ve kazanabilir görmesini sağladı .
Read 8 tweets
Jan 22
Herkese merhaba bugün Ankara’da gerçekleşen @NNFHedefPortfoy ve @HKHHedefPortfoy sohbetlerinde konuşmacılar @yasaryildirimFK ve @YUNInvest’di. Oturumdan aldığım bazı notların satır başlarını sizlerle paylaşacağım. Umarım faydalı olur.
Yunus Şahin 💬

📌İmalat verilerinin geriye gittiğini görüyoruz.
📌Hizmet dönemine girdik diyebiliriz.
📌Türkiye’de ekstra durum var.
📌Dövizin sabit kalması ile sanayi etkilenebilir. Biliyoruz ki sanayi için en büyük maliyet işçilik.
📌Sanayideki maliyetlerin arttığı ve gelecek dönem marjların düşeceğini düşünüyorum.
📌Avrupa resesyonu, eur/usd paritesi ve marjları düşününce sanayici için en kötü yıllardan biri (hatta belki de son 10 yılın en kötüsü) olabilir.
Read 24 tweets
Jan 20
Herhangi bir paylaşımı maksimum 100 beğeni alan bir sanatçının son günlerde borsa terimlerini söyleyerek etkileşim alma istediği dışında bir şey görmüyorum ben.
Türkçe konuşan yabancıya duyduğumuz sempatiden midir bilmem böyle şeylere çok anlam yüklüyoruz. Ne övülecek ne gömülecek bir olayı bir kaç kişi dm ile iletince yazayım dedim.
Belki sizin gördüğünüzü de görmüyor olabilirim. Bu yüzden çok bir şey yazmak da istedim ilk anketten beri. Her bir kişinin hem yatırım ekosistemine hem de ülkeye ürettiği değer benim için daha kıymetli.
Read 4 tweets
Jan 20
“Şirket çalışanlarının şirket hisselerini geri almalarının tek bir nedeni olabilir: Hisse fiyatlarının hissenin gerçek değerinin altında olduğu ve ileride yükseleceğini düşünmeleri.” - Peter Lynch (Borsada Tek Başına)
Bu kitaptan ne alıntı yapabilirim diye her baktığımda yüzlerce yerini not aldığımı ve çizdiğimi görüyorum. Her aldığım not gerçekten şuan yaptığım orta ve uzun vadeli yatırımların özünü anlatıyor gibi.
Bu sabahın konusu bu aralar halka arzlarda sıklıkla gördüğümüz şirket çalışanlarına ayrılan paylar ve buna çalışanlar tarafından yüksek pay talebi.
Read 8 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(