Ostatnio obserwujemy niemal paraboliczne wzrosty na wielu projektach, które chociaż "przechodziły obok" AI. Dzisiaj chciałbym, żebyśmy krótko porozmawiali o modach, trendach albo jak kto woli "narracjach" na rynku #krypto i nie tylko. Zapraszam.
1/
Za sprawą Chat GPT-3 o AI mówi już niemal każdy. Ludzie obawiają się, że jutro stracą pracę a inni szukają sposobów jak dzięki sztucznej inteligencji więcej zarabiać... na razie głównie dzięki tytułom, które się klikają 🤷♂️
2/
Mania ogarnęła również inwestorów. Token $AGIX wzrósł jakieś 15x w lekko ponad miesiąc, przebijając nawet na chwilę szczyt ostatniej hossy. Inne projekty powiązane z trendem radzą sobie niewiele gorzej.
3/
Pytanie - co takiego wydarzyło się na tym projekcie i innych podobnych, że ich wartość wzrosła tak drastycznie? 🤷♂️ Jak wielu inwestorów w ogóle wie czym tak naprawdę zajmuje się SingularityNET, który stoi za tokenem $AGIX?
4/
Jesteśmy właśnie na etapie, gdzie kolejne projekty "powiązane" z AI powstają "na kolanie". To moment, w którym zakochiwanie się w bajeczkach i obietnicach produktów powiązanych ze sztuczną inteligencją może Cię słono kosztować.
5/
Zarobią raczej ci, którzy są tu dla pieniędzy - nie dla technologii.
6/
W dodatku gorączki dostają nawet inwestorzy tradycyjni. Wczoraj podczas prezentacji sztuczna inteligencja od Google zwróciła błędną odpowiedź, przez co kurs akcji momentalnie zanurkował o kilka procent.
7/
Z drugiej strony niektóre akcje w jakikolwiek sposób powiązane z AI również mocno odbiły od dna. Dla niektórych trend spadkowy trwał znacznie dłużej niż aktualna bessa. Obecnie ceny tych akcji są w niektórych przypadkach najwyżej od roku.
8/
Musisz pamiętać, że rynek ogólnie bardzo rzadko jest odpowiednio wyceniony. To miejsce, którym rządzą najbardziej prymitywne emocje. Dlatego zwykle poruszamy się od skrajnego niedowartościowania do przewartościowania. Wzrost o 15x w miesiąc raczej nie jest racjonalny.
9/
Ale nie wiemy jak skrajnie rynek przewartościuje aktualny trend. Może to już koniec? W 2021 roku narracja pod gaming, metaverse i #play2earn pożyła kilka miesięcy. W tym czasie projekty rodziły się jak grzyby po deszczu i rosły niesamowicie.
10/
Tokeny powiązane z Defi miały swoje 5 minut w pierwszej części ostatniej hossy. Później mimo, że w wielu przypadkach projekty okazały się udane, a ich popularność nie słabła - nie były dobrym miejscem do lokowania kapitału.
11/
Ogólnie moim zdaniem narracje na rynku krypto w latach 2020-2021 były genialne i naprawdę trudno mi sobie wyobrazić coś równie chwytliwego jak czołowe trendy, które w tamtym czasie powstawały. Wtedy naprawdę było sporo powodów, żeby zachęcić "ulicę" do inwestycji w #krypto.
12/
Defi:
"Ja mam na blockchainie 20%, a Ty niecały 1% w banku".
Cokolwiek2Earn:
"Gram i zarabiam", "Chodzę i zarabiam".
NFT:
"Tworzę/Sprzedaję/Handluję JPEGami i zarabiam mnóstwo pieniędzy".
13/
Osobiście czekam na równie nieskomplikowaną narrację, która znów zachęci prostych ludzi do ulokowania pieniędzy w branży krypto. Jednak póki co społeczność dobrze radzi sobie w nakręcaniu samej siebie 😉
Pozdrawiam i uważajcie, żeby Wam czegoś nie urwało ♥️
14/
• • •
Missing some Tweet in this thread? You can try to
force a refresh
Wielu nowych #krypto inwestorów jest wabionych możliwością mitycznego "x100". Dziś chciałbym porozmawiać o pewnych pułapkach myślowych, w które wpadamy poszukując tych "gemów" oraz dlaczego memcoiny to niejedyna droga do osiągnięcia tego celu.
1/
Shillerzy memcoinów uważają, że to ich strategia jest najlepsza, a szukanie fundamentów w projektach czy gorzej - inwestowanie w tokeny o kapitalizacji wyższej niż $5mln to zabawa dla boomerów. Często celowo pomijając przy tym wiele pośrednich strategii.
2/
Dychotomia myślenia jest zjawiskiem, które ogólnie bardzo często (może nawet coraz częściej) obserwujemy w świecie inwestowania (ale też poza nim). Zagadnienie to polega na uogólnianiu pewnych zjawisk i postrzeganiu rzeczywistości wyłącznie w skrajnych aspektach.
3/
To jak - hossa czy bessa? Ostatni rajd na akcjach i kryptowalutach jest dość imponujący. Zapraszam na cykliczny przegląd najciekawszych (moim zdaniem) wykresów z ostatniego czasu. Być może pozwoli Ci to ocenić w jakim miejscu się aktualnie znajdujemy. Zaczynajmy 👇
0⃣
Nie da się ukryć, że rynek akcji w 🇺🇸 jest już nieco przegrzany po ostatnich wzrostach. Wskaźniki dawno nie pokazywały tam "ekstremalnej chciwości". Rośnie ryzyko schłodzenia i odreagowania wzrostów. Ale czy tylko na odreagowaniu się skończy?
1⃣
Jak zawracać to teraz. Wskaźniki techniczne również pokazują przynajmniej krótkoterminowe przegrzanie. W tej bessie to wystarczyło do zawrócenia i wybicia kolejnego dna w następnych tygodniach.
Kojarzycie jak influ często mówią - "dorobiłem się na krypto"? Dziś krótko o tym dlaczego to influencerzy potrzebują Cię bardziej niż Ty ich. Zapraszam na opowieść o kimś kto bez swojej społeczności byłby zwykłym sprzedawcą zapiekanek.
1/
Tubylec jest bardzo skromny - nie chce, żeby fani zaczepiali go na ulicy i robili sobie z nim zdjęcia, więc pozostaje anonimowy. Często podkreśla, że nie leci w kulki z ludźmi, którzy mu ufają. To dlatego, jak wspomina, ma aż tylu obserwujących.
2/
...albo dlatego, że duża część tych obserwujących to azjatyckie boty, o których Tubylec dziwnym trafem chyba nigdy nie wspominał w swoich wątkach. Spora ilość botów w obserwujących nie boli i nie przeszkadza w budowaniu sieci kontaktów, jakże przydatnej w shillerskim świecie.
Padł zarzut, że spompowałem token $GIGA po jednym z moich ostatnich wpisów 🥲 ogólnie uważam, że ta uwaga jest całkiem sensowna. Dziś chciałbym się do tego odnieść, ale też pogadać o shillowaniu projektów, "zrzucaniu toreb" i moim stosunku do tego kontrowersyjnego tematu.
1/
Kilka dni temu wspominałem o $GIGA jako przykładzie tokenu opartego na #realyield. Niefortunnie w ciągu następnych 24h jego jego cena wzrosła ponad 50%. Moim zdaniem mieliśmy tu dużo szczęścia. Projekt kilka godzin później opublikował trailer i emocje znów ożyły.
2/
Kapitalizacja rynkowa tokenu na tamtą chwilę wynosiła jakieś $5mln.
Dzienny wolumen ~$200k.
Ponad milion $$ w puli płynności.
2k+ hodlerów.
Żeby ruszyć tym wykresem o 50% potrzebne jest przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy $$.
Ostatnio naszła mnie mała refleksja. Przyznam, że problem, który zauważyłem coraz bardziej się nasila i nieco mnie demotywuje jako początkującego influ. Dzisiaj trochę ogólnie, ale chciałbym poruszyć kwestię umiejętności czytania ze zrozumieniem u części użytkowników TT.
1/
Zdarza mi się coś skomentować. Po czym pojawia się ktoś kto próbuje wmówić mi moje własne intencje. Do tej pory wydawało mi się, że słowo "cieszy" można zinterpretować tylko w jeden sposób. Uważam, że jeśli nie jesteś pewny intencji autora, lepiej nie komentować i nie obrażać
2/
Innym razem pojawia się ktoś, kto napisze komentarz i za nic nie jestem w stanie domyślić się o co chodzi autorowi. Pominę kwestię interpunkcji, która często jeszcze bardziej komplikuje i tak zagmatwaną sprawę 🧐
Witam ponownie 🙂 ostatnio Pan @jarzoombek wrzucił na swój YT film o #realyield. Oczywiście polecam się zapoznać (link na końcu wątku). Pomyślałem, że dorzucę swoje trzy grosze i nieco uzupełnię tą analizę o własne przemyślenia z przykładami. Zapraszam 😉
1/
Jestem dużym fanem narracji #realyield od niemal roku. Projekty z tego nurtu dały mi zarobić już dość dużo. $GMX i $GNS stanowiły dla mnie swego rodzaju hedge w czasie bessy i w zasadzie były to jedyne alty, które skupowałem dość agresywnie.
2/
To co podoba mi się w tym trendzie to fakt, że token jest powiązany z sukcesem projektu, który za nim stoi. W ostatniej hossie było kilka tokenów, które nie podążały tak mocno za zyskami platform, które reprezentowały. Przykładem może być $SNX, $TRX lub $UNI, token Uniswapa.