Mearsheimer na miarę III RP Profile picture
Feb 18, 2023 15 tweets 7 min read Read on X
Jestem członkiem grupy facebookowej Polskiego Ruchu Antywojennego Panów Leszka Sykulskiego oraz Sebastiana Pitonia i... dobry Boże co tam się dzieje. xD Przygotowałem na szybko mały kolażyk. Miłej soboty. 👇 1/
Od razu po oczach bije kumulacja książąt polskiej folii. Mamy tu linki do Komarenki, Atora i Sandżaji z "Jasnej Strony Mocy" 2/
Oczywiście "Świadomych" nie da się omamić w sprawie trzęsienia ziemi w Turcji. 3/
Jest typ rozklejający "wciąż aktualne" plakaty z czasów sowieckich. 4/
Jest też muzyka, jest wiersz i duszeszczipatielne grafiki. Coś w sam raz dla duszy prawdziwego Sławianina. 5/
Jest sekcja memów i grafik, jako żywo wyjęta z jakiegoś ruskiego telegrama. 6/
Sugestywne posty jednego z Naczelnych pasących swoje stadko 7/
Efekty wspinaczek na intelektualne wyżyny członków grupy. 8/
Jest typ, który już na dzień dobry musi tłumaczyć, że nie jest botem xD 9/
Inny, który wyraża nadzieję, że ich służby mają nas na oku... 10/
Dawaj kolego, nie krępuj się, zwłaszcza ten punkt 3. Naszykuję całą wannę popcornu... 11/
A wisienkę na tym czekoladowym torcie zostawiłem na koniec. Jeden z nich chyba zaczyna łączyć wątki... xDDDDD /end
PS1. Materiały przeklejane prosto z grupki "Popieramy Rosję i Putina" xD
PS2. Nawet się nie kryją specjalnie... xD
PS3. Jezu co za brednie... xD

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Mearsheimer na miarę III RP

Mearsheimer na miarę III RP Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @plMearsheimer

Jun 4
Nikt mnie o zdanie nie pytał, ale i tak się wypowiem. Otóż, jeśli @BartosiakJacek na debacie z @SykulskiLeszek zacznie majaczyć coś o "dzieciach morza wołających swoją matkę" to przeciętny widz, nawet na tle kacapskich narracji Leszka, uzna go za niezrównoważonego. 1/
Jako osoba, która przez łącznie kilka lat słuchała Sykulskiego, a potem przez rok zajmowała się rozbieraniem jego wypowiedzi na atomy, mogę powiedzieć, że facet kłamie, manipuluje, jest kryptoszurem, jest absolutnie beznadziejny w prognozowaniu wydarzeń itp. 2/
Natomiast jest też wyjątkowo sprawny retorycznie i elokwentny. Jego wypowiedzi cechuje pewna żelazna logika. Taka logika bzdury i kłamstwa, które jednak wewnętrznie spójne, wyglądają przekonująco. Do tego dołóżmy pewien akademicki sznyt dodający temu wszystkiemu 3/
Read 11 tweets
Apr 17, 2023
Wszyscy już widzieli, więc ja tylko z kronikarskiego obowiązku. Panie i Panowie, oto kongres "Polskiego Ruchu Antywojennego". Zdaję sobie sprawę, że postacie Panów Pitonia, Sykulskiego i Panasiuka są Państwu znane, jednak gdybyście Państwo znali kogoś, do kogo jednak 1/14 Image
pewne informacje nie docierają, to specjalnie z tej okazji, telegraficzny skrót, skompresowana do minimum dawka informacji. Otóż od lewej, Pan Sebastian "jawnie popieram Rosję, pomógłbym Władimirowi Putinowi" Pitoń. 2/14
Oczywiście Pan Sebastian nazywa siebie "niezależnym analitykiem", żeby nie było wątpliwości. 3/14 Image
Read 14 tweets
Feb 17, 2023
Jest tu ktoś z Gliwic? Geolokalizacja potrzebna. :)
To tu, co prawda zdjęcia z google maps są z lipca 2017 i porównując zdjęcia widać, że w okolicy zaszło sporo zmian od tamtego czasu, ale np. układ okien w kamienicy po drugiej stronie ulicy pasuje.

Okej, oba zlokalizowane. Teraz pytanie, kto jest właścicielem?

Read 5 tweets
Feb 7, 2023
Jak zapewne Państwo wiedzą, w zeszły piątek miała miejsce inauguracja ruchu "antywojennego"Pana Leszka,przywodzącego na myśl najlepsze produkty sowieckiej socjotechniki z lat zimnej wojny. Na mieście krąży plotka o żenująco-komicznym wydźwięku, dotycząca kulisów całej imprezy.1/8
Pierwotnie, wydarzenie miało odbyć się w sali biurowca Wilga, przy ulicy Jagiellońskiej w Częstochowie. Jednak dzięki reakcji społecznej salę wymówiono. 2/8
Sykulski zwrócił się wobec tego do Pana S. z Częstochowy - bliskiego współpracownika Grzegorza Brauna. Z niewiadomych przyczyn, Pan S. odmówił pomocy. Coraz bardziej zdesperowany Pan Leszek, dzwonił dalej aż dodzwonił się m.in do konserwatywnego 3/8
Read 8 tweets
Feb 6, 2023
Leszek Sykulski podczas swojego live 29 grudnia powiedział, że wg niego można jeszcze dogadać się z Rosją, ale wymaga to dokonania "dobrego" wyboru w następnych wyborach parlamentarnych. 1/x
Sykulski zaczyna od przepięknego odwrócenia kota ogonem. Odpowiadając na pytanie widza, dotyczące rosyjskich żądań zmiany sytuacji bezpieczeństwa w Europie Śr-Wsch, wyrażone w rosyjskim grudniowym ultimatum, stwierdził że on żadnych żądań terytorialnych RU wobec PL nie zna.xD 2/x
Brak żądań terytorialnych Rosji wobec PL jest w zasadzie jedynym argumentem Sykulskiego, mającym wg niego dowodzić, że nic ze strony FR nam nie grozi (argumentem w mojej opinii całkowicie absurdalnym - planuję na ten temat dłuższy tekst, ale obowiązki chwilowo nie pozwalają) 3/x
Read 14 tweets
Nov 1, 2022
Jak zapewne część Państwa już wie, Jihadi Leszek postanowił otworzyć wczoraj nowy rozdział swojej kariery. Obyło się bez palenia amerykańskiej flagi pod ambasadą amerykańską, ale mieliśmy twitterowy tego odpowiednik. Legenda czysto naukowej działalności Pana Sykulskiego, 1/21 Image
neutralnej eksperckości, i "chłodnych, analitycznych ocen" mam nadzieję prysła jak bańka a dla tych którzy nadal będą w nią uparcie wierzyć, po prostu i tak nie ma już ratunku, więc nie wiem czy jest się czym przejmować. :) Pan Sykulski dzień otworzył wczoraj akcją hasztagową2/21 Image
na Twitterze (w zasadzie dwiema, ale o drugiej wspomnę w następnym wątku). Natomiast na yt pojawiła się rozmowa z nim na kanale PitońTV oraz "Wieczór "Geopolityczny"" na żywo dla leszkowych "realistów". Z geopolityką i realizmem to już ma mało wspólnego, tyle tylko, że 3/21
Read 22 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us!

:(