Murat AĞIREL Profile picture
Mar 15, 2023 9 tweets 4 min read Read on X
Gelin…

Dere ıslahı yapmak yerine Japonya’dan borç alarak Taliban’a para gönderen Şanlıurfa Belediyesi’ni anlatayım.👇
2-Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sel felaketi ile ilgili paylaşımında şunları yazdı:

“Yakın geçmişimizde yaşanan en büyük #selfelaketi ile karşı karşıyayız. Metrekareye yağan 170 kilogram yağışla birlikte 65 yıldır görülmeyen bir afet geçirdik.”
3-Yani depreme “Asrın Felaketi” diyen partinin yönettiği belediye sele, “Yarım Asırlık Felaket” demişler.

Gerçekten öyle mi?

Oysaki 2021 yılında AFAD ve Şanlıurfa valiliğinin ortaklaşa düzenlediği IRAP var. Yani İl Afet Risk Azaltma Planı…

sanliurfa.afad.gov.tr/kurumlar/sanli…
4-Madde madde yaşanacakları yazılmış raporda.

Mesela sel felaketi bölümünü inceleyelim…

Taşkın olacak dereleri ilçeler dahil yazmışlar.
5-İl merkezi için hangi derelerden bahsediliyor raporda?

Cavşak, Karakoyun, Akpınar derelerinden bahsediliyor ve sel olacak yerler derecelendiriliyor.

Peki yağan yağmurlarda hangi dereler taştı?

Cavşak, Karakoyun ve Akpınar…
6-Peki, taşan dererler için ne deniyor biliyor musunuz?

Yer teslimi yapılmayan yerlerde ıslah çalışması yapılamamış. Hatta yapım ihalesi yapıldığı halde yer teslimi yapılmadığından ihaleler iptal edilmiş!
7-Başka ne denmiş?

Büyük projelerin finanse edilmesindeki sorunlar, ödenek yetersizliği, yağmur ve kanalizasyon sistemlerinin geliştirilmemesi, taşkın olacak yerlerin imara açılmış olması, derelerin temizliğinin yapılmaması gibi sebepler var.
8-Başka ne tespitler yapılmış?
Hoca kılıklı soytarı çıkar kırmızı çizgi kanun değişmediği için tanrı cezalandırıyor der, yöneticisi çıkar yarım yüzyılın felaketi der ama gerçek İŞ BİLMEZLİKTİR.

Rapor kapı gibi hazırlanmış.

Ölümler göz göre göre gelmiş.
9-Dahası da var.

Dere ıslahı için para bulunamadığı yazan raporun aksine Şanlıurfa Belediyesi Japonya’dan borç para almış.

Ama bunu dere ıslahında kullanmak yerine Taliban’a göndermiş.

sozcu.com.tr/2022/gundem/ak…

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh

Keep Current with Murat AĞIREL

Murat AĞIREL Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @muratagirel

Mar 20
1-1- Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok mal beyanının bir kısmını açıklamıştı onu da eksik açıklamıştı.

Bir kısmını diyorum çünkü Antalya’yı sanırım eklemeyi unuttu.

Eksik diyorum çünkü banka, döviz ,araç, altın gibi malvarlıklarını açıklamadı.

Ben yeni bilgilere ulaştım ve inanın çok şaşırdım. Sorularımı tekrar emek istiyorum.
2-Altınok’un mal beyanında yer alan Etimesgut İlçesi, Erler Mahallesi 44050 Ada 1 Parsel İle İlgili edindiğim bilgiler şunlar;

Bu arazi öncesinde parçalı yapıda bir araziymiş.

Eski sahipleri şöyle:

Eski 451 parselden; 12 159 m2 (Bekir Akar:1831 metrekare, Ahmet Kuru: 5168 metrekare, A.İhsan Oğultürk 5160 metrekare)

Eski 696 parselden; 8495 metrekare (Sinan Aygün: 2500 metrekare, Rifat Hisarcıklı: 2500 metrekare, Salih Bezci: 3495 metrekare)

Eski 716 parselden; 7527 metrekare (Turgut Altınok: 3785 metrekare, Hacı Altınok: 3785 metrekare)

Yoldan ihdas; 534 metrekare (Yenimahalle Belediyesi)
Yani arsaların eski sahipleri bu kişiler.Image
Image
3-Sonrasında eski 451 parselden 12 bin 159 metrekare, eski 696 parselden; 8 bin 495 m2,Turgut Altınok ve kardeşi Hacı Altınok’un hisselerinin olduğu 716 sayılı parselde toplanarak 28 bin 758 metrekare, 44050 Ada 1 parsel oluşmuş.

Bu parsellerdeki (451 ve 696 parseller) hissedarlardan satın alınan 10 bin 328 metrekare arsaların alıcıları ve aldıkları metrekareler ve ortakları şu şekilde oluşmuş.Image
Read 12 tweets
Dec 21, 2023
1-Yabancı Uyruklu kalpazanlar hakkında araştırma yapıyorum.Güncel rakamları arıyordum ve bu nedenle Cimer’e bilgi edinme kapsamında 197/1 den işlem tahsis edilen kişi sayısı kaçtır diye 12.10.2023 tarihinde yazdım. Image
2-197/1 nedir diye merak edenler için 👇 Image
3-Cimer’e yaptığım başvuruya kısa sürede cevap geldi ve istatistiki verilerin adresinde yayınlandığını 2023 verilerinin 2024 yılında açıklanacağını belirttiler. adlisicil.adalet.gov.tr
Image
Read 7 tweets
Dec 3, 2023
Yargılama konusu olmayan Milletin ve Devletin aklı ile alay eden ,üst perdeden akılları sıra gözdağı veren ,bizatihi kendilerinin umursamazca gözümüze soktukları muhteşem hayatlarının kaymağını özür dilerim kaynağı sormaya devam edelim .

Zira Çocuklarını, özel günlerini ve hatta yatak odalarını imtina etmeden kamuya açık şekilde sosyal medya hesaplarından paylaşan yaşam tarzlarını kamuoyunun dikkatine sunan bu kişilerin mutlaka bir açıklamalarının olduğunu düşünüyorum.👇
2-Nevra Bilem

Bilem, 2022 yılında Gelin Evi programına katılmış ve böylelikle tanınmaya başlamış. Nevra hanımın altına karşı bir tutkunluğu var.
Image
Image
3-Yarışma sonrasında Nevra hanım rüzgarı arkasına almış ve diğer örneklerinde de olduğu gibi kocası ile birlikte hayatlarını gözler önünde yaşamayı tercih etmiş.

Yine doğum günü veya evlilik yıldönümü ve yine muhteşem bir organizasyon.Muhtemelen bir otel odası ve romantik bir masa sergilenen ‘’kuyumcu’’ gösterisi!

Nevra hanım da kocasına Rolex marka saat hediye ediyor.
Read 9 tweets
Dec 1, 2023
Açlık sınırının asgari ücreti geçtiği, sadece soluduğumuz havadan verginin alınmadığı (şimdilik) canım ülkemde yaşamak çok zor hale gelmiş durumda.

Tabii bu durum vergisini veren, yasalara uyan insanlar için geçerli bir durum. Son günlerde “Güzellik Merkezi” ve “Kozmetik” adı altında ticaret yaptığını iddia eden kişilerin bizlerin, çocuklarımızın hayal dahi edemeyeceği bir hayat yaşadığına şahit oluyoruz.
Külçe altınlar, Range Rover, Porsche, Ferrari, Mercedes ve markasını bilmediğimiz araçlar, yatlar, uçaklar, lüks markalar…+++
2-Karı koca aşkı, yatak odaları, özel günleri dahil olabildiğince abartarak ve görgüsüzce toplumun gözüne sokuyorlar. Bu hayatı sorgulayan ve sadece kaynağı ne sorusunu soran yurttaşlara ise hakaret boyutunda üst perdeden cevap veriyorlar.
Tabiki yargı ve emniyet kamuoyunun tepkisine sessiz kalmadı. MASAK, Emniyet Mali şube ve Savcılıklar para kaynağını araştırmaya başladı. Birçok isim hakkında işlem yapıldı, yapılıyor.
Peki, işlem yapılmayanlar? Bu kişilerin ayrıcalığı nedir?

Yaşadıkları ultra lüks hayatın kaynağı neden sorgulanmıyor?
3-Mesela Neslim Güngen… Ticaret sicil gazetesine göre Neslihan Güngen ve kocası İnanç Güngen.

Geçen akşam @IT_Uzmani arkadaşın moderatör olduğu bir space odasına girip yanlış bilgiler vermiş ve itiraflarda bulunmuştur.

Gelin adım adım sorgulayalım…

Zira Servetleri öyle bir servet ki para makineleri ile para saçıyorlar. Eminim diğerleri gibi bu videonun bir parodi olduğunu ve izlenme sağlanmak için çekildiğini iddia edecekler. O zaman devam edelim soralım.
Read 20 tweets
Apr 25, 2023
1-HÜDA PAR ile Terör Örgütü Hizbullah arasında bir ilişki var mı diye sorulduğunda ısrarla ‘’bağımız yok ‘’ deniyor.

Buyurun açık kaynaklardan kısa sürede ulaşılabilecek HÜDA-PAR kadrolarının bir kısmını ve yaptıklarını hatırlayalım.
2-Cahit Sıtkı Tarancı'nın yeğeni gazeteci,şair Namık Tarancı Diyarbakır temsilcisi olduğu Gerçek dergisine giderken 1992'de Hizbullah'ça öldürüldü.. Image
3-Konca Kuriş’i duymuşsunuzdur.

Kuriş ,Hizbullah’ın cani yöntemlerini kabul etmedi ve örgütten ayrıldı.
Kuriş, bu tutumundan dolayı Hizbullah tarafından Konya'daki hücre evinde domuz bağı işkencesi ile öldürüldü.
Image
Image
Read 32 tweets
Apr 24, 2023
1- Cumhur İttifakı ortağı HÜDAPAR ve Hizbullah arasındaki bağlantıları anlatmaya devam…

Konca Kuriş’i duymuşsunuzdur.
İslami çevreleri hedef almasının ardından Hizbullah'ın içinde de bir rahatsızlık ortaya çıktı ve bazı kişiler buna tepki olarak örgütten ayrıldı.
Bunlardan biri… twitter.com/i/web/status/1… Image
2-Bugünkü HÜDAPAR Genel Başkan Yardımcısı ve Hizbullah sanıklarının avukatı Hüseyin Yılmaz, Gonca Kuriş cinayeti hakkında ne söylüyor…

“Mahkeme heyetiyle izledik. Özel harp dairesinde görevi islami konuları sulandırmak.Yani sadece feminist duyguları için değil yani İslam'a… twitter.com/i/web/status/1… Image
3-Hizbullah’ın ilk cami örgütlenmesi 1989 yılında Diyarbakır İskenderpaşa Camiinde başladı.1994 yılına kadar 162 cami ve mescidin 94 ünde örgütlenme tamamlandı.
2000 yılına gelindiğinde polis, yaklaşık iki bin kişi gözaltına almış ve bunların yarısı tutuklanmıştı. Bunların… twitter.com/i/web/status/1…
Read 24 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!

This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us!

:(