Киянин Сергій Храпко, втративши руку і ногу на фронті, продовжує займатися спортом, навчився їздити за кермом і навіть стрибнув з парашутом. Цитати з інтерв’ю з ветераном, який втратив дві кінцівки, але зберіг любов до життя. 🧵 #вперті_люди
Сергій Храпко втратив ногу і руку у 2015, під час обстрілу на Світлодарській дузі. Після лікування та реабілітації Сергій – постійний учасник ветеранської тусовки. Брав участь у найбільших в Україні спортивних змаганнях військових Invictus Games, постійно ходить у спортзал.
Сергій двічі стрибнув із парашутом та пірнав з аквалангом: «Вперше я стрибав з висоти 4,5 км. Хвилина вільного падіння. Це неймовірні відчуття!». Після стрибка з парашутом він сказав: «Україна дуже гарна з висоти. Варта того, щоб іти воювати і втратити ногу».
Розповідає, як призвичаївся варити їсти. Жартує, що «надає повний комплекс послуг»: «Я не лише шинкую цибулю чи капусту, я повністю готую страву, це повний комплекс послуг: від магазину і до шлунку (сміється). У мене ж є рука, тож не бачу проблеми.», – додає Сергій Храпко.
Ветеран констатує: з 2014 року його не покидала «чуйка», що з Росією буде масштабніша війна. «Я був впевнений, що вони попруть з Донбасу, щоби пробити собі прохід до Криму. Але я навіть уявити не міг, що це будуть Суми, Київщина, Чернігів. Це у голові не вкладалося», – каже він.
Всередині березня 2022-го Сергій з дітьми евакуювався в Австрію. Там шукав тепловізори, спорядження і передавав в Україну. Повернувшись в Україну, Сергій Храпко включився у підтримку Сил оборони: збирає кошти на ремонт авто, ліки.
Днями Сергій Храпко долучився до промоції інклюзивного таксі від @uklon «Вони хочуть запускати таксі для людей із інвалідністю. Це справді необхідна річ. Через повномасштабну війну збільшилася кількість людей з ампутованими кінцівками та з іншими інвалідностями» – зазначає він.
Близьким військових, які втратили кінцівки на фронті, Сергій Храпко радить їх не плекати: «Я чудово пам'ятаю, як дружина сказала: для мене нічого не змінилося. Вставай, ходи, думай, рухайся…бо «булки» потім розслабляються і… будеш вважати, що всі тобі винні».
Також Сергій зазначає, що статеве життя після ампутації не завершується: Все чудово. Можливо, навіть оригінальніше (усміхається). Іноді бувало доволі важко, але це ж індивідуально, залежно від характеру поранення. В цілому, якщо не пошкоджено статеві органи, інтимне життя триває.
“Кожен моджахед після смерті потрапляє в рай, бо в пеклі він вже побував”, – писав свого часу на сторінці в соцмережі білоруський доброволець ЗСУ Данило Ляшук із позивним “Моджахед”. 27 років назавжди 🧵
Він сповідував іслам. Молився щодня. У нього з собою був свій килимок для молитви й, звісно ж, Коран. Навіть під час важких боїв на Бахмутському напрямку.
Хлопець родом з білоруського Бреста. У 14 років переїхав до Криму, де здобув освіту моряка у Севастопольському НТУ.
Після анексії Криму у 2014 році Ляшук ухвалив рішення воювати на боці України, брав участь в АТО. 19 січня 2015 року у районі станиці Луганської отримав поранення.
Після початку повномасштабної війни “Моджахед” знову пішов на фронт.
🚖Онлайн-сервіс виклику авто @uklon запустив новий клас авто – “Інклюзивний”. Український ветеранський фонд став партнером компанії серед ветеранів та їхніх родин
Ветерани, бійці та всі користувачі крісел колісних зможуть безперешкодно пересуватися на спеціально оснащених авто🧵
🔹Новий клас авто доступний в Києві та його передмісті в радіусі 20 км. Далі планується розширення географії.
🔹Вартість поїздки буде на 30% дешевшою від стандартного тарифу.
Як викликати автівку інклюзивного класу?
✅у застосунку Uklon введіть потрібний маршрут
✅виберіть відповідний клас авто
📲 На порталі Дія.Бізнес зʼявився новий розділ — Ветеранський бізнес. Розділ буде корисним ветеранам, їхнім сімʼям, а також родинам полеглих захисників і захисниць. А ви вже бачили?
Деталі у треді⬇️
Розділ на порталі Дія.Бізнес підготували спільно: Український ветеранський фонд, Міністерство у справах ветеранів України, Міністерство цифрової трансформації, Офіс з розвитку підприємництва та експорту.
Що корисного є у розділі?
🔹освітні онлайн-серіали (як розпочати власну справу, як знайти роботу)
🔹програми фінансової підтримки ветеранського бізнесу
🔹безоплатна онлайн-школа для підприємців
🔹безоплатна консультативна підтримка
🌾Добре знаєтесь у побудові та розширенні сільського господарства? Маєте досвід у бюджетуванні проєктів?
Тоді запрошуємо вас до Експертної ради конкурсу #Варто “РобиТИ своє”. Це програма фінансування ветеранського бізнесу від Українського ветеранського фонду і БФ “МХП – Громаді”
Що буде робити експерт?
🔹оцінювати аплікаційні заявки згідно з розробленою методикою
🔹брати участь у публічній презентації проєктів ветеранів і родин полеглих захисників і захисниць
🔹формувати рейтинговий список переможців конкурсного відбору
Ми шукаємо тих, хто розуміє проблематику та потреби бізнесу сьогодні. Зокрема сільського господарства й АПК в Україні.
✅Заповнюйте заявку за посиланням: forms.gle/8p76jd5vyfv7xP…
За цим посиланням також описали деталі: які документи потрібні, вимоги та обов’язки кандидатів.
Максим Яловцов народився в небі, в прямому значенні — в гелікоптері. Його батько служив прикордонником, й коли у матері почалися пологи, він намагався швидко доставити її в лікарню. Через туман екіпаж збився з курсу, й малюк народився на світ у небі.
Історія про нашого героя:
У мирному житті Максим захоплювався спортом: займався змішаними єдиноборствами, був призером чемпіонату Європи-2021 з греплінгу, майстром спорту з фрі-файту та панкратіону.
А також був володарем бронзової медалі чемпіонату Європи з бразильського джиу-джитсу. Любив і футбол, був одним із лідерів фанатського руху ФК “Динамо”.
Ця жінка зараз полюбляє стриманий дрес-код – однотонні стильні костюми. Та у свої 18 обожнювала рок, грала на гітарі та ганяла на скейті.
Вмощуйтесь зручненько. Сьогодні тред про Руслану Величко-Трифонюк, Першу заступницю Виконавчої директорки Українського ветеранського фонду.
Ментальний хребет Руслани сформувало виховання у дитинстві. А прагнення докопатись до істини – улюблена юриспруденція, яка стала її фахом.
І досі зависнути над книгами й сайтом про Закони до ранку для Руслани – звична практика.
Криза – це її драйв і поштовх до дії. Після повномасштабного вторгнення Руслана ввімкнулась у роботу максимально. Тож її коефіцієнт корисної дії просто неможливо оцінити.