Астрофізики, досліджуючи за допомогою радіомасиву #ALMA воду в диску протозорі V883 Оріона на відстані ~1305 св. роки, встановили вражаючий зв'язок між водою та міжзоряним середовищем, що приводить до висновку, що земна #вода старіша за саме #Сонце! ⬇️⬇️
Мова йде про встановлення зв'язку між планетезималями (первинними "складовими" планет) та кометами. Ці нові спостереження показали перше виявлення молекул води в протопланетному диску ще без його суттєвої трансоформації.
Були нарешті знайдені свідчення, які пов'язують воду на пилинках міжзоряного середовища та планетних систем, включно з нашою. Суть полягає у порівнянні вмісту дейтерія та водню у водних молекулах в прото- та вже сформованій планетній системі.
Були проведені спостереження ізотопного складу води в системі V883 на хвилях 1,6 мм та 1,3 мм (Band 5) телескопами ALMA. Результати свідчать про відносну незмінність цього складу для представиників усіх етапів формування Сонячної системи: протозоря - протопланетний диск та комети
Це означає, що вода нашої системи утворилась задовго (можливо, навіть за мільярди років) до утворення Сонця. В газопиловій хмарі міжзоряного середовища, з якої утворилось Сонця, вже були молекули води на пилинках хмари.
Об'єднуючи досліження ізотопів водню води молодої протозорі в сузір'ї Оріона та рез-ти досліджень нашої системи (в основному, дослідження комет та астероїдів), вчені тепер можуть стверджувати, що та давня вода міжзоряного середовища є тією ж водою, яка наразі оточує нас на Землі!