Gidon the Sluis 🇮🇱🧡🇳🇱 Profile picture
May 4, 2023 8 tweets 4 min read Read on X
1/Mijn opa's oudste broer Arnold woonde met zijn vrouw Bertha en drie dochters, Lies Jet en Emma, in Veghel. Allen werden gruwelijk vermoord in 1942 z"l.
Ik kwam vorige maand speciaal voor de struikelsteenceremonie met mijn gezin in Veghel.
Zie 📽️👇

#4mei Image
2/ Mijn 3 dochters gaven de stenen aan van mijn 3 achternichtjes, Lies, Jet en Emma (zie foto 👇).
Mijn dochter van 8 vroeg: "Hoe hebben ze nou een 3-jarig meisje kunnen vermoorden??".
De ceremonie in Veghel waar mijn oudoom met gezin woonde heeft diepe indruk achtergelaten. Image
3/ Niet ver van waar ze woonden zien we nog de sjoel van Veghel die slechts 77 jaar heeft gefunctioneerd. Er zit nu een Italiaans restaurant. De originele gevelsteen zit er nog: "Dit is de poort des Eeuwige, door welke de rechtvaardigen zullen ingaan" (Psalmen 118). ImageImageImage
4/ Mijn opa (uiterst links) was de enige van 7 broers en zussen die de holocaust overleefde. Al zijn broers en zussen en hun kinderen vermoord...Mijn oma (links zittend met mijn tante-mijn pa nog niet geboren) was een zuster van de vrouw van Arnold.(Bertha rechts zittend met Jet) Image
5/ Mijn oma heeft haar ouders, broer en zus (getr met Arnold) met al hun kinderen nooit meer teruggezien. Allen vergast. Een feestcantate tgv huwelijk heeft de oorlog overleefd maar de gedichten en wensen die erin staan voor een lang gelukkig leven zijn te pijnlijk om te lezen. Image
/6 Vandaag staan we stil bij hen en morgen 5 mei viert NL feest. De jaren na de oorlog heeft mijn familie nooit feest kunnen vieren. Diepe sporen die tot vandaag te voelen zijn. De oorlog nooit voorbij. Zij die vermoord zijn mogen nooit vergeten worden.
#4mei #vrijheid #5mei
/7 Ik wist niet als kind wat oudooms en achterneven/nichten waren en waarom mijn gehele familie op 2 handen te tellen waren. Vrijheid is geen gegeven.Laten we juist daarom extra stilstaan bij allen die vermoord zijn en voor vrijheid gevochten hebben.
Ook oom Arnold en zijn gezin

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Gidon the Sluis 🇮🇱🧡🇳🇱

Gidon the Sluis 🇮🇱🧡🇳🇱 Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @thesluis

Jun 30
📌 Draadje: Wat betekent zionisme voor Nederlandse joden die zich zionist noemen? 🇮🇱🇳🇱

1/
Niet alle joden zijn zionist, en niet alle zionisten zijn joods. Maar onder Nederlandse joden zijn er velen die zich zionistisch noemen.
Maar wat betekent dat nou in de praktijk? 🧵👇 Image
Image
2/
Voor veel zionistische joden in Nederland draait het om verbondenheid met Israël: emotioneel, cultureel, of religieus.
Israël is voor hen meer dan een land; het is een symbool van veiligheid, identiteit en continuïteit. Image
3/
Sommigen zijn cultureel zionist: ze vieren Yom Ha’atzmaut, spreken Hebreeuws, volgen Israëlische nieuwsmedia, en voelen zich thuis in de Israëlische cultuur. Maar ze wonen gewoon in Nederland. Image
Read 11 tweets
Jun 17
1/6 🧵🇮🇷🚀🇮🇱
Context en feiten over recente Iraanse aanvallen op Israëlische steden
In de afgelopen dagen voerde Iran grootschalige raket- en droneaanvallen uit op meerdere Israëlische steden, zoals Tel Aviv, Petah Tikva, Bat Yam en Haifa, waarbij sirenes afgingen en bewoners zich in schuilkelders moesten begeven. Minstens 24 burgers zijn omgekomen, allen in woonwijken zonder militair doel, en honderden raakten gewond.
Deze feiten vormen de basis voor de juridische analyse van mogelijke schendingen van het internationaal-humanitair recht (IHL) door Iran. 👇Image
Image
2/6
1. Schending van het onderscheidingsbeginsel
Bron: Aanvullend Protocol I bij de Verdragen van Genève van 12 augustus 1949 betreffende de bescherming van de slachtoffers van internationale gewapende conflicten (Protocol I).
Artikel 48: Partijen moeten te allen tijde onderscheid maken tussen de burgerbevolking en strijders, en tussen burgerobjecten en militaire doelen.
Artikel 51 lid 2: Verbiedt directe aanvallen op de burgerbevolking.
Zie Aanvullend Protocol bij de Verdragen van Genève Art. 48 en Artt 50–51 voor bescherming van burgers via wetten.overheid.nl.

Toepassing: Iran richtte raketten op dichtbevolkte woonwijken in Israël, zonder dat duidelijk was dat daar legitieme militaire doelen aanwezig waren. Het willens en wetens grootschalig afvuren van ongeleide of beperkte-geleide wapens in stedelijke woongebieden maakt dat onderscheid praktisch ontbreekt.

Conclusie: Door gericht geweld op woonwijken/stedelijke gebieden zonder afdwingbaar onderscheid, is het onderscheidingsbeginsel geschonden.Image
3/6
2. Disproportioneel geweld (proportionaliteitsbeginsel)
Bron: Protocol I bij de Verdragen van Genève, Artikel 51 lid 5 sub b: “Aanvallen waarbij denkbare burgerslachtoffers of -schade onevenredig zijn ten opzichte van het concrete en directe militaire voordeel, zijn verboden.”
Artikel 51: ‘Een aanval zal worden geannuleerd of opgeschort indien verwacht kan worden dat hij aanzienlijke burgerlijke verliezen of schade zal veroorzaken die onevenredig zijn in verhouding tot het concrete en directe militaire voordeel’.
Zie wetten.overheid.nl.

Toepassing: Minstens 24 burgerdoden zijn gevallen in woonwijken zonder militair doel, plus meer dan 700 gewonden en schade aan woongebouwen, terwijl geen overtuigend militair voordeel is aangetoond dat zulk grootschalig geweld rechtvaardigt.
Iran heeft niet aangegeven welk concreet doel men voor ogen had, behalve wraak.
Gezien de vele raketaanvallen op woonwijken, waarbij bekend is dat deze wapens niet voldoende gericht zijn om uitsluitend militaire objecten te treffen, was vooraf duidelijk dat het geweld disproportioneel zou zijn.

Conclusie: De burgerlijke schade is dientengevolge disproportioneel ten opzichte van wat in die woonwijken als militair doel beoogd zou kunnen zijn.Image
Read 6 tweets
May 20
1/ Waarom de aantijging van “genocide” in Gaza juridisch en feitelijk bespottelijk is

De term genocide wordt te pas en te onpas gebruikt, vooral in het discours rond Gaza.

Maar wat is genocide eigenlijk?
Klopt het om dat label op het Israëlisch-Palestijns conflict te plakken?👇🏻 Image
2/
Genocide is een juridische term uit het Genocideverdrag (1948). Het vereist de bedoeling om een nationale, etnische, raciale of religieuze groep geheel of gedeeltelijk te vernietigen. Niet alleen doden dus, maar doden met intentie om een groep uit te roeien.
3/
De sleutel is intentie (dolus specialis). Bewuste plannen, verklaringen of patronen van handelen die erop wijzen dat het doel is om een bevolkingsgroep te vernietigen. Zonder bewijs van die intentie is er juridisch geen sprake van genocide.
Read 10 tweets
May 18
1/9
Mazzeltof @YuvalRaphael_IL met het winnen van de publieksstem én een indrukwekkende tweede plaats - ondanks de tegenwerking van bevooroordeelde juryleden! 👏🏻🇮🇱🎶🤟🏻
Draadje met opvallende details volgt hieronder 👇🏻
#Eurovision2025 Image
Image
2/9
Israël is met afstand de publieksfavoriet, ondanks een mediacampagne in het Westen waarin het publiek werd wijsgemaakt dat de meerderheid tegen deelname én tegen Yuval Raphael zou zijn. Mooi niet dus!
3/9
Israël kreeg van het publiek in maar liefst 13 landen de volle 12 punten — inclusief Nederland, Spanje, het VK en Frankrijk. Oostenrijk? Geen enkele keer!
Read 10 tweets
May 11
1/
Hoe kon de Holocaust gebeuren in Nederland, in het 'geciviliseerde' Europa?
Hoe konden zóveel mensen meewerken met de nazi’s of wegkijken. Hoe kon dat??
Vandaag de dag zien we een wereldwijde reactie op Israël die opnieuw niet rationeel is en dat is angstaanjagend herkenbaar. Image
2/
Op 7 oktober vond een massaslachting plaats.
1200 Joden werden vermoord, verbrand, verkracht. Gezinnen uitgevlakt.
Meer dan 250 mensen, dood en levend, werden Gaza binnengesleept als gijzelaars.
Israël móést reageren.
1. Om burgers te beschermen
2. Om gijzelaars te bevrijden Image
3/
De militaire actie is langdurig, juist om onnodige burgerslachtoffers te voorkomen.
Toch roept de wereld: 'Genocide!', 'Holocaust!'.
Zonder enige nuance, feitenvrij.
Maar de feiten doen ertoe.
Ipv te oordelen op basis van emoties, moeten we vragen: Wat gebeurt er écht? Image
Read 10 tweets
May 7
Israel lanceert: Gideons strijdwagen (goedgekozen naam trouwens!)
Het verwijst naar de Bijbelse Gideon.
Geen mythe, maar een moreel kompas.
Een oproep tot helderheid en moed – te midden van verwarring en moreel verval met het kwaadaardige Hamas aan het roer
1/6 Image
2/6
Zoals de Bijbelse Gideon met een kleine groep het kwaad trotseerde, zo vraagt ook onze tijd om overtuiging boven aantallen. Niet macht, maar morele waarheid maakt het verschil. Het goede zal het kwade overwinnen.
3/6
In die geest staat Hamas voor een fundamentele keuze. Een tweesprong die alles bepaalt – niet alleen voor Gaza, maar voor de hele regio. Zijn ze daadwerkelijk geïnteresseerd in het welzijn van de Palestijnen?
Read 6 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us!

:(