У 2022-му ми допомогли реалізувати вісім ініціатив ГО. Одна із них – комікс для дітей ветеранів “Мій тато повернувся з війни”.
❤️🩹 Уявіть ситуацію: чоловік повернувся з війни. Він намагається адаптуватись до цивільного життя після пекла, у якому побував. Одного вечора... 🧵
...ветеран сів пограти у комп’ютерну гру. Біля нього бавиться його син. Хлопчик вирішив пожартувати з татком: він підкрався до нього позаду і закрив рученятами йому очі… Чоловік стрімко схопився та різко повернувся до ймовірної “небезпеки”, готовий дати відсіч...
...Секунда аналізу ситуації й ветеран міцно обіймає переляканого сина. Він вже не на війні.
Це реальна історія Іллі Шполянського, ветерана АТО/ООС, діючого військовослужбовця, учасника команди ГО “Асоціація учасників та інвалідів АТО” з Миколаєва, які створюють комікс для дітей
Комікс зрозумілою для дитини ветерана мовою пояснює що відбувалось з татом на фронті і як потрібно далі жити разом.
Говорити на таку складну тему допоможе головний герой коміксу – кіт Патрон. Це кіт Іллі Шполянського, який пройшов бойові дії на Донеччині й ветеран привіз додому.
🔗 Ми розповіли історію створення коміксу “Мій тато повернувся з війни” на нашому сайті. Читайте за посиланням: veteranfund.com.ua/2023/05/04/kom…
Якщо й ви хочете зробити добру справу для ветеранів – не баріться. Подавайте заявку на конкурсну програму #Варто+ГО 2023.
Це історія про те, як 56 наших воїнів 19 днів стримували майже 3000 російських окупантів ‼️
Цією ротою командував штаб-сержант Іван Антонюк. Він – кавалер “Сталевого Хреста”, відзнаки Головнокомандувача ЗСУ. І далі – його історія 🧵
Він мав дев’ятирічний досвід служби у війську. Перед повномасштабним вторгненням був приватним підприємцем. Але 24 лютого був у строю. Очолив роту в новоствореному 36-му окремому стрілецькому батальйоні. Спочатку – завдання на Сумщині, потім – схід.
“Роту я собі підібрав золоту. Це правда, я довіряв кожному і всі довіряли мені. А згодом це показав «нуль» у селі Піски під Донецьком, куди ми зайшли першими з нашого батальйону”, — пригадує Іван.
❓Як ефективно застосовувати 60-мм міномет для точкового ураження противника?
Порадами ділиться “Вальде”, військовослужбовець ЗСУ. Разом з побратимами він використовує легкий міномет M224А1, що має калібр 60 мм. Актуально і тим, хто користується іншими моделями 60-мм міномета 🧵
💬 Основними нашими цілями була ворожа піхота, котра або переміщалася між позиціями (евакуація поранених, перезміна на позиціях, розвідка, працюючі розрахунки), або навпаки — шанці та нори, куди покласти треба “просто в макітру” pocіянину, а місцеві вогневі засоби не такі влучні.
🔹Взаємодія з підрозділами, дорозвідка, підготовка позиції
Важливо на цьому етапі побудувати взаємодію із лінійним підрозділом, під боком у якого ми будемо лазити. Ввічливість, відсутність понтів та конкретність запропонованої користі від роботи дозволяли комфортно себе почувати.
“Кожен моджахед після смерті потрапляє в рай, бо в пеклі він вже побував”, – писав свого часу на сторінці в соцмережі білоруський доброволець ЗСУ Данило Ляшук із позивним “Моджахед”. 27 років назавжди 🧵
Він сповідував іслам. Молився щодня. У нього з собою був свій килимок для молитви й, звісно ж, Коран. Навіть під час важких боїв на Бахмутському напрямку.
Хлопець родом з білоруського Бреста. У 14 років переїхав до Криму, де здобув освіту моряка у Севастопольському НТУ.
Після анексії Криму у 2014 році Ляшук ухвалив рішення воювати на боці України, брав участь в АТО. 19 січня 2015 року у районі станиці Луганської отримав поранення.
Після початку повномасштабної війни “Моджахед” знову пішов на фронт.
Киянин Сергій Храпко, втративши руку і ногу на фронті, продовжує займатися спортом, навчився їздити за кермом і навіть стрибнув з парашутом. Цитати з інтерв’ю з ветераном, який втратив дві кінцівки, але зберіг любов до життя. 🧵 #вперті_люди
Сергій Храпко втратив ногу і руку у 2015, під час обстрілу на Світлодарській дузі. Після лікування та реабілітації Сергій – постійний учасник ветеранської тусовки. Брав участь у найбільших в Україні спортивних змаганнях військових Invictus Games, постійно ходить у спортзал.
Сергій двічі стрибнув із парашутом та пірнав з аквалангом: «Вперше я стрибав з висоти 4,5 км. Хвилина вільного падіння. Це неймовірні відчуття!». Після стрибка з парашутом він сказав: «Україна дуже гарна з висоти. Варта того, щоб іти воювати і втратити ногу».
🚖Онлайн-сервіс виклику авто @uklon запустив новий клас авто – “Інклюзивний”. Український ветеранський фонд став партнером компанії серед ветеранів та їхніх родин
Ветерани, бійці та всі користувачі крісел колісних зможуть безперешкодно пересуватися на спеціально оснащених авто🧵
🔹Новий клас авто доступний в Києві та його передмісті в радіусі 20 км. Далі планується розширення географії.
🔹Вартість поїздки буде на 30% дешевшою від стандартного тарифу.
Як викликати автівку інклюзивного класу?
✅у застосунку Uklon введіть потрібний маршрут
✅виберіть відповідний клас авто
📲 На порталі Дія.Бізнес зʼявився новий розділ — Ветеранський бізнес. Розділ буде корисним ветеранам, їхнім сімʼям, а також родинам полеглих захисників і захисниць. А ви вже бачили?
Деталі у треді⬇️
Розділ на порталі Дія.Бізнес підготували спільно: Український ветеранський фонд, Міністерство у справах ветеранів України, Міністерство цифрової трансформації, Офіс з розвитку підприємництва та експорту.
Що корисного є у розділі?
🔹освітні онлайн-серіали (як розпочати власну справу, як знайти роботу)
🔹програми фінансової підтримки ветеранського бізнесу
🔹безоплатна онлайн-школа для підприємців
🔹безоплатна консультативна підтримка