Ella Travels (Ella Kenan) Profile picture
Jun 8, 2023 15 tweets 8 min read Read on X
בואו לטייל איתי בברבדוס! היא גם אחת הרפובליקות הצעירות בעולם וגם יש בה את מזקקת הרום העתיקה בעולם. היא מולדתה של ריהאנה, יעד מפונפן לעשירים, קהילה יהודית ובית כנסת עתיק מ-1654. אה ומקור השם שלה מצחיק. מטיילים ולומדים עם #פידטיולים ImageImageImageImage
ברבדוס היא מדינת אי באוקיינוס האטלנטי, מעט מזרחית לים הקאריבי. בניגוד ליתר איי הקאריביים בהם ביקרתי (סה״כ 11 איים), היא מאופיינת בטופוגרפיה שטוחה מאד. אחד החששות הכי גדולים במדינה הוא קצב עליית מפלס הים, שעולה בכ-3 מ״מ בשנה. היסטוריה. כמו ביתר איי הקאריביים, גם תושביה המקוריים >
של ברבדוס היו שבטים שמקורם מדרום אמריקה. לא ברור בדיוק מי האירופאים הראשונים שהגיעו לאי במהלך המאה ה-15 וה-16 - ספרדים או פורטוגזים אך הם לא הקימו התיישבות. האנגלים הגיעו ב-1625 והקימו התיישבות. ברבדוס נתפסת כערש נתיב סחר העבדות האפריקאי ע״י הבריטים, עם עדויות שהביאו איתם עבדים>
אפריקאים כבר ב-1625. במקור, ברבדוס הייתה מלאה ביערות, אך אלו פינו את מקומם למטעי הסוכר, בהם הועבדו מרבית העבדים. ברבדוס נשארה חלק מבריטניה עד שקיבלה עצמאות ב-1966 ונשארה כחלק מחבר העמים הבריטי, עד שפרשה והפכה לרפובליקה ב-30 לנובמבר 2021, מה שעושה אותה לאחת הרפובליקות הצעירות twitter.com/i/web/status/1…
בעולם. העזיבה של חבר העמים הבריטי הציתה עוד דרישות והפגנות בעד עזיבה של איים קאריביים נוספים את הממלכה. לראיה, הביקור האחרון של קייט ווויליאם בקאריביים לא הוכתר כהצלחה (בלשון המעטה), ובמהלכו היו הפגנות לקריאה להתנתקות מבריטניה ודרישה לפיצויים על תקופת הקולוניאליזם. נשיאת המדינה > ImageImage
שהכריזה על ההיפרדות ב-2020 ציינה כי "הגיע הזמן להשאיר מאחור את העבר הקולוניאלי". עם זאת, יש לציין, כי בהשוואה ליתר מדינות הקאריביים (ודאי בהשוואה לסנט לוסיה, גרנדה ודומיניקה) ברבדוס היא אחת מהמדינות העשירות בקאריביים. מלבד קני הסוכר, תעשיית התיירות המקומית מושכת אליה אמריקאים >
וקנדים רבים שמגיעים לריזורטים ודירות יוקרה לצד חיי לילה ומסעדות. במובן הזה, ברבדוס היא אבן שואבת לעשירי צפון אמריקה ואין בה יותר מדי אופציות בטווח הזול והבינוני. בנוסף לתיירות, הרבה מהחוסן הכלכלי של ברבדוס נשען על תעשיית הבנקאות המפותחת. אישיות מעניינת שמגיעה מהאי היא הזמרת Image
והמיליארדרית
ריהאנה, שקראו לרחוב בו גדלה Rihanna Drive, יש בתי קפה וחנות מזכרות לכבודה והיא גאוות האי (ובצדק!).
אוכלוסיית ברבדוס מונה כ-300,000 תושבים, כ-85% צאצאי עבדים שהובאו מאפריקה. יתר האוכלוסייה ערבוב של בריטים וקהילות סוריות ולבנוניות.
מגיעים לברבדוס? ברכותיי, הגעתם > ImageImage
לאחת המדינות הכי יקרות בקאריביים. יש סופר מרקטים במחירים סבירים אבל בגדול כל דבר אחר מאד יקר (אין סיכוי לצאת ממסעדה בפחות מ40-70 דולר) ואין ספק שזה יעד של עשירים. לא ראיתי עוד אי בקאריביים עם כזו כמות של נדל״ן יוקרה. מלבד טיול סביב האי הקטן (שלוש שעות ברכב), יש חופים מהיפים
שראיתי בקאריביים. יש חיי לילה ומסעדות מצוינות. הבירה, ברידג׳טאון היא מרכז היסטורי ויש בה אתרי מורשת רבים של UNSECO, ביניהם בית ג׳ורג׳ וושינגטון בו הוא שכן ב-1751, מבנים אדריכליים קולוניאליים ובעיקר בית הכנסת נידחי ישראל. בית הכנסת הספרדי הוקם ב-1654.
יהודי ברבדוס הראשונים הגיעו ImageImage
ב-1628 עקב רדיפות בפורטוגל וספרד. בית הכנסת נחרב ב-1831 עקב הוריקן הרסני ונבנה שוב מיד לאחר מכן. כיום, עיקר הקהילה היהודית מורכבת מיהודים אשכנזים מצפון אמריקה שחיים בברבדוס ובית הכנסת מתמלא בעיקר בחגים מתיירים יהודים שמגיעים לחופשה באי (בלי עין הרע לא חסר כאלה). באתי מדי יום לבקר ImageImageImage
שם אבל הוא היה סגור במהלך כל השבוע, ולכן לצערי לא נכנסתי ויש לי רק תמונות מבחוץ. ברבדוס היא גם בירת הרום של הקאריביים ובה מזקקת הרום העתיקה ביותר - Mount Gay, שפעילה ברצף מ-1703. המזקקה מציעה מרכז מבקרים. יש גם גן בוטני ומבצרים אבל הכי טוב לעשות בטן גב (זה לא ככה בכל הקאריביים)> ImageImage
השם של ברבדוס? מקורו במגלה הארצות הפורטוגזי פדרו קמפוס שהגיע לאי ב-1536 (לא בטוח אם אחרי או לפני הספרדים כאמור), וקרא לאי ברבדוס על שם עצי התאנה שלהם שורשים מתנפנפים שמזכירין זקן. ברבדוס = מזוקנים. כן למדינה הזו קראו על שם זקן. תודה רבה שהגעתם וקראתם עד לכאן:) Image
למי שלא מכירים/ות, אני אלה ואני מטיילת במקומות מרוחקים מסביב לעולם (לפעמים גם קרוב, כמו לדוגמא בימים אלו כי קצת התעייפתי). אני מעלה מידע נוסף באינסטגרם, מוזמנים/ות לבקר :)
bit.ly/3F4XktX
אתר: bit.ly/3or3Asc Image
@sarig_aviv לאבא. אני אוציא כתבה בקרוב.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh

Keep Current with Ella Travels (Ella Kenan)

Ella Travels (Ella Kenan) Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @EllaTravelsLove

May 14
היי, כבר כמה זמן מחכה להפיץ את השרשור הזה, על ההצלחות שלנו, עם ישראל, ברשתות ב-7 חודשים האחרונים. בחרתי דוגמאות מעטות ומהטוויטר (רוב הפעילות שלנו לא בטוויטר).

בחודשים האחרונים אנחנו בנינו ובונים מערכים ארוכי טווח שנותנים מענה לניסיון ההשמדה התודעתי שמנסים לעשות לישראל ולעם היהודי (כן, כן) ברשתות. ולא זו לא קונספירציה, אנחנו מכירים את פעילות רשתות הבוטים הזרות, תכנית 100 השנים של האחים המוסלמים (ליטרלי מפורסמת ברשת), עבודת ה-BDS ועוד. זה אמיתי וזה קורה, נרדמנו בשמירה אבל אפשר להציל את זה.

אני מביאה כאן עיקרים, יש לנו עוד כל כך הרבה קייס סטאדיז ואני מעדיפה לא לחשוף את שיטות העבודה לכל אויבינו שמתרגמים אותי:) אז תודה על ההבנה.

בתמונה כאן ⬇️ מנהיג שהבין בדיוק איפה מלחמות מוכרעות ב-2024:Image
לוקח זמן להרכיב באופן מלא את התמונה המלאה של מכונת הרעל הפלסטינית (שבחלקה הגדול לא פלסטינית בכלל והיא תוצר של השתלבות אינטרסים של מספר מדינות וארגונים), וגם לתת לזה מענה בתקציבים נמוכים.
יש פה ניסיון מאורגן לנצל את מערכת הבקרה של הליברליות המערבית שהתקלקלה לצערי באמצעות הסתה ברשתות החברתיות, קידום אג׳נדות בעייתיות (לא קשורות לישראל) וניסיון לשכתב היסטוריה.
כמויות התוכן שאנחנו מזהים ברשתות בכמות לא סבירה של הכחשת שואה, הכחשת ה-7 באוקטובר, עיוות ההיסטוריה העתיקה והמודרנית של האזור שבין הנהר לים ועוד היא גדולה מדי והיא מאורגנת. אם משהו לא ישתנה, נמצא את עצמנו עוד 5 שנים שואלים את cgpt או bard מה היה ה-7 באוקטובר או מה הייתה השואה ונקבל שיש דעות חלוקות לגבי קיום האירועים.

אני מרחיבה הרבה על המתודולוגיה שלי בפרק הזה עם @raz_sauber אם אתם מתעניינים/ות ובא לכם מעט אופטימיות בתקופה נוראית:
open.spotify.com/episode/0okDFD…
Read 12 tweets
Jan 19
Let me introduce you to Hostage Aid Worldwide, an NGO focusing on the human rights of hostages worldwide. Founded by released hostages and their families.

Magical, right? Think again.

This is an organization of bigots and racists led by @ZakkaNA.

Hostage Aid excludes Israeli hostages from its count, acknowledging them only if they are Israeli hostages with dual citizenship. If they are solely Israeli, they are not considered human.

Here are some examples, when some of the Israeli hostages returned in an hostage-prisoner deal, they mentioned only the ones with dual citizenships, disregarding the human rights of Israelis.

Can we trust such people? No.

There's more.

In addition, their 2023 report only mentions Israeli hostages with dual citizenship. Israeli hostages with just an Israeli citizenship? Not mentioned.

They're not human being according to @HostageAid

The president, Nizar Zakka @ZakkaNA is the one signed on this annual report.

Could Lebanese Nizar be a bigot?

Please share this on all platforms.

Anyone who believes in human rights for only some individuals doesn't believe in human rights at all.Image
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
This is the 2023 annual report in which they omitted Israeli hostages and mentioned only Israelis with dual citizenships and non Israelis.

Also, on October 7th they condemned only the kidnapping of American hostages, while they knew they're also Israelis.

Racists.
Image
Image
Read 4 tweets
Oct 28, 2023
אני אשמח לשתף כמה דברים לטענות שזה לא עוזר. אולי קהל היעד לא ברור. אין לי עניין לשכנע את האסלאמיסטים האנטישמיים בצדקת דרכי. זה לא שווה את האנרגיה. מה שמעניין אותי זה אירופאים, אמריקאים ואוסטרלים (לא מהגרים או בני מהגרים) וה-90% במציאות וברשתות החברתיות שלא מגיבים ורק קוראים את השרשורים. הם רגילים לראות רק צד אחד.
יש ערך רב בסרטונים ובעשייה שנעשתה עד כה, דיבייטים באוניברסיטאות וכו׳ אבל בסוף חסרה איזושהי התארגנות אזרחית אותנטית. אז קודם כל אמל״ק: זה עובד, אבל יש הרבה עבודה שצריכה עוד להיעשות כולל בשוטף.
👇🏼
ההתארגנות האזרחית האותנטית הזו שקיימת בצד השני ולא הייתה קיימת אצלנו עד ה-07.10. שימו לב לחלק גדול מהסרטונים שלנו אל מול התוכן האנטי ישראלי. הקדשתי השבוע הרבה מאד זמן למחקר על זה. הסרטונים שלנו נראה כמו טריילרים מקצועיים לסרטים עם מוזיקה דרמטית והצד השני הוא raw, הוא אמיתי, הוא חייל ברשתות החברתיות.
אנחנו מראש מגיעים מופסדים לסיפור הזה. יש לנו הזדמנות חד פעמית, שלא הייתה קיימת להתגייסות אזרחית, אותנטית, אמיתית, מלאה לתדמית שלנו כמו שהחמאס מחויב לשלו. יש לנו את החומרים, יש לנו את הנשק של דאעש ואמנת חמאס (הכל אמת כמובן)
👇🏼
ואת היכולת לחבר בין זה לבין מחאות אסלאמיסטיות במדינות מערביות ולהראות למערב שישראל זה לא הסיפור אלא טרור ג׳יהאדיסטי עולמי. אסור לנו להפסיק עם זה. מה השיטה שלנו? השיטה עובדת כדלקמן:
אנחנו מחזקים את התוכן שאנחנו משתפים.
אנחנו מגיבים אצל משפיעני דעת קהל מערביים. אין המון טעם ללכת על הערבים ולגוב האריות עצמו. אפשרי, אבל קשה לי להאמין שבמצב ההסברתי שלנו אנחנו כרגע בעלי יכולת לעשות שם שינוי ולכן כדאי לנו להתמקד בנצחונות מהירים דרך המתנדנדים הפסיביים שאינם מהגרים במדינות מערב.
👇🏼
Read 8 tweets
Jul 5, 2023
*הנחה קבועה ורב פעמית לחבילות אינטרנט esim מוזלות לחו״ל*
אני משתמשת ב-airalo (השתמשתי בהם מעל 15 פעמים לפני שחברנו יחד) שמציעים חבילות אינטרנט לחו״ל עם עלויות מצחיקות ליעדים. לדוגמא: 5 GB ליוון - 15 דולר שהם כ-55 ש״ח. 5 GB לספרד עולים רק 11.5 דולר שהם כ-43 ש״ח>
ב-airalo אפשר למצוא חבילות זולות יותר ב-30%-90% ממה שמציעות חברות הסלולר בישראל. לא צריך להחליף סים אלא רק להוריד אפליקציה. החסרונות: זה לא תומך בכל המכשירים (אם כי ברובם), ואם אתם נוסעים לשהות ארוכה מאד ביעד, לא בטוח שזה הפתרון. הכנתי לכם מדריך מפורט עם קישור להנחה 15% הנחה >
וההנחה תקפה לשימוש רב פעמי, ואתם מוזמנים/ות להשתמש בה בכל רכישה שלכם. במדריך ניתן לבדוק אם airalo עובד על הסמארטפון שלכם | מדריך רכישה והתקנה | קישור להנחה (ההנחה מתעדכנת בקופה אוטומטית, אין צורך להזין קוד אלא רק לרכוש דרך הקישור). bit.ly/45ZVkR2
Read 5 tweets
Jun 21, 2023
בוקר טוב! המידע שלי ראשוני וחסר והוא פורסם ממש לפני פחות מ-30 דקות. מטוס קנדי המשתתף בחיפושים הפעיל מערכת P8 פוסידון שיש לה יכולת ניטור תת ימית. המערכת הצליחה לקלוט רעשי דפיקות על מתכת סדורים, כל 30 דקות. גם לאחר 4 שעות ניתן היה לשמוע את הרעשים. כל זה בסמוך למיקום האחרון הידוע>
של הצוללת. זה מאד ראשוני, ואין לי מידע נוסף כרגע. אני גם צריכה להתארגן ולצאת אז לא העמקתי מספיק במערכת P8 פוסידון שמופעלת מהאוויר ואיך זה עובד. נתעדכן בהמשך היום.
מקורות:NBC News, Independent, CNN
Read 5 tweets
Jun 20, 2023
עדכון על צוללת Titan:
*נכון לעכשיו יש 3 תרחישים; התרחיש הראשון, דליפה בצוללת שתסתיים באופן וודאי במוות מהיר.
*בתרחיש השני, הצוללת נתקעה פיזית - בין אם הריסות הטיטאניק, סלעים וכדו׳. במקרה הזה, מעריכים כי נותרו להם כ-40 שעות חמצן, אבל גם זה לא מעודד. יש כיום צוללות ספורות בעולם >
שמגיעות לעומק הזה, וגם אם יגיעו ועד שיגיעו, לא יישאר הרבה חמצן אם בכלל וגם לצוללת ייקח שעות לעלות למעלה. אין דרך לחלץ אותם פיזית מחוץ לצוללת בעומק הים.
אגב יש ספינה אחת שכבר שלחה לפני כ-12 שעות צוללת אחת לקרקעית הים בקרבת הטיטאניק - ללא הצלחה.
*תרחיש שלישי - הצליחו לצוף לפני הים
והם מחכים לחילוץ. יש כ-900 כלי טיס שסורקים את פני הים בחיפוש אחר הצוללת בתרחיש הזה. את הצוללת אי אפשר לפתוח מבפנים ולכן צריך להגיע אליהם לפני שהחמצן נגמר. בכתבה של CBS מלפני כ-7 חודשים, התלווה הכתב עליו כתבתי בבוקר, דיוויד פוג, לצלילה בצוללת. הוא תיעד אותה כגליל קטן, אי אפשר> Image
Read 8 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!

This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us!

:(