Cees Profile picture
Oct 9, 2023 14 tweets 6 min read Read on X
Een vraag voor journalisten (hallo @TijsvandenBrink) die hun eigen functioneren tijdens de covidcrisis evalueren.

Wie had de crisisaansturing in handen in NL, en waarom zagen wij deze mensen zelden of nooit aan de praattafels en werd daar niet of nauwelijks over geschreven?

1/1/2020 - 1/7/2020: Pieter Jaap Aalbersberg (NCTV, J&V)
1/7/2020 - ...: Niels Obbink (PSC19, J&V)

De Nederlandse bevolking was in de veronderstelling dat het bij VWS met OMT en RIVM lag.

1/

Image
Image
De verantwoordelijkheid lag politiek dus bij minister van J&V, Ferd Grapperhaus.

Hij had dan ook wel een podium verdiend. Of misschien zijn hoogste ambtenaar Dick Schoof (ex-AIVD tot maart 2020, ex-NCTV)

Een lijst met fiatteurs van Kamervragen toont enige betrokkenheid. Image
Waarom dit interessant is? Raad eens waar de maatregelen vandaan kwamen.

Spoileralert: Niet uit het OMT of VWS, maar vanuit de NCTV.

Zoals de mondkapjes voor gedragsbeïnvloeding.
Image
Image
Zo erg zelfs, dat Binnenlandse Zaken er af en toe op moest wijzen dat de Tweede Kamer moest worden geïnformeerd omdat het een inperking van grondrechten betrof. Image
Sterker nog, het was zelfs zo erg dat VWS vraagtekens zette bij de maatregelen en om onderbouwing vroeg. Image
VWS werd wel geïnformeerd over de op handen zijnde maatregelen van de NCTV.

Dat nog net wel. Image
De keuze om de leiding bij de NCTV te leggen, was vanuit een bepaald perspectief wel begrijpelijk.

Bij nieuwe maatregelen vormden zij de Haarlemmerolie tussen de crisisfacade van VWS, het OM en de Rechtspraak. Die zaten dus gewoon aan tafel. Image
Korte klappen, gauw thuis. Quarantaineplicht voor inreizigers stond op de planning op 12 augustus 2020.

Wetgeving was in de maak, ondanks het heerlijke zomerweer met 0 coronapatienten op de IC.

J&V regelde het alvast, maar nog niet communiceren op Rijksoverheid.nl
Image
VWS werd achteraf meestal netjes geinformeerd over de maatregelen, als dat zo uitkwam. Image
Die maatregelen werden dus door de NCTV aangedragen en in het Torentje, waar Aalbersberg ook in zat, besloten.

Zoals de mondkapjes, zonder OMT-advies. Image
Niet alleen VWS werd zo af en toe verrast door die strenge maatregelen. Ook Binnenlandse Zaken was zo nu en dan 'not amused'. Image
Als Binnenlandse Zaken door de NCTV werd gevraagd om even mee te lezen op de nieuwe maatregelen, leverde dat wel eens wat gedonder in de glazen op.

OMT-advies nodig, wankele basis, grondrechten.

Lastig allemaal.
Image
Image
Ook na de aantreding van Niels Obbink in juli 2020, lag de regie nog bij de NCTV.

Ter illustratie plaatje 2. Nieuwe maatregelen ui de koker van de NCTV. 14/12/2020
Image
Image
Dus, @TijsvandenBrink, de vraag is waarom er binnen het journaille dit tot op de dag een omerta heerst over dit puntje.

Als jullie het niet geweten hebben, bij deze.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Cees

Cees Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @CeesCees72

Nov 10, 2025
W💣B over Dick Schoof (@MinPres), toenmalig SG van J&V en voorzitter van de ACC19.

December 2020, vlak voor de komst van de vaccins, wilde men de zweep erover gooien voor een maximaal 'shockeffect' onder de burgers.

Meerdere maatregelen gelijktijdig zodat er geen relatie hoeft te worden aangebracht tussen een enkele maatregel en het effect. Hiermee komen de maatregelen niet door de proportionaliteitstoets.

Ook de avondklok komt ter sprake.

De oppositie en coalitie partijen moesten verenigd worden.

1/4Image
Het was ook Dick Schoof die een negatieve PCR-test wilde afdwingen voor inreizigers.

Ook hier wordt voor 'het gewenste gedrag' getracht 'een soort van shockeffect' te bewerkstelligen.

Het streven is om de komende dagen verschillende bewindspersonen samen met een 'expert' de urgentie van de situatie toe te lichten in praatprogramma's.

2/4Image
De rechtszaak die @viruswaarheid aanspande tegen de verplichte PCR-test voor inreizigers, werd gewonnen. Er was geen wettelijke basis om inreizigers te verplichten een PCR-test af te nemen.

Zoals te doen gebruikelijk, worden dan geen knopen geteld, maar dan wordt er direct een nieuw wetgevingstraject gestart om het idee van Schoof alsnog van een juridische basis te voorzien.

3/4Image
Read 4 tweets
Jul 9, 2025
Bij de implementatie van het veelkoppige monster Palantir, hoort natuurlijk ook een reparatiewet. Een wet die het combineren van datasets (belastingdienst, gemeente, banken, zorg, telefonie, social media, etc) en op basis daarvan lijstjes met "verdachten" maakt mbv (AI) algoritmen, legaliseert.

Dit is de Wet Gegevensverwerking door Samenwerkingsverbanden (WGS).

Volgens de AVG mag een instituut alleen jouw gegevens bewaren en gebruiken als er een doelbinding is. Een bank houdt jouw bancaire gegevens bij, de belastingdienst jouw belastingzaken, etc.

Met Palantir worden deze gegevens samengevoegd. Vervolgens worden op die gecombineerde data algoritmes (AI, machine learning etc) losgelaten, zodat die analyse leidt tot een lijstje potentiële boeven. De politie kan dan tot actie overgaan. "Predictive Policing" heet dat.
Wanneer jouw naam ten onrechte op dat lijstje komt, ontstaan Toeslagenaffaires of erger. De grondig gesurveilleerde burger heeft immers nog niet iets aantoonbaar fout gedaan. Bepaalde combinaties van transacties en gedragingen hebben tot een verdacht profiel geleid.

In Nederland is men sinds ongeveer 2014 met Palantir bezig onder de naam "Raffinaderij".

Terug naar de WGS. De wet is in december 2020 aangenomen door de Tweede Kamer en in juni 2024 door de Eerste Kamer.

In de tussentijd heeft de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) gevochten als een leeuw om deze 1984-wet tegen te houden.

nos.nl/l/2405016

De AP stuurde een vernietigend advies naar de Eerste Kamer en zocht de media op. Dit advies sloeg bij Justitie, OM en andere betrokkenen bij de griezelwet in als een bom (plaatje 2 en 3). Dit leidde weer tot frustratie onder de ambtenaren (plaatje 4).
Vage doelen, vage signalen, data over financiën, woonsituatie, politiegegevens en zelfs seksueel gedrag zouden worden gecombineerd.

1/

ps: De volgende posts zijn korter.Image
Image
Image
Image
De ambtenaren wisten dondersgoed waar ze mee bezig waren.

Het ging om data waarvan de burger zelf niet eens weet dat die bestaat.

2/ Image
Het gaat om zwarte lijsten maken tbv het RIEC.

Zie hoe omzichtig de ambtenaren te werk gaan om de waarheid niet te veel schade aan te doen.

RIEC's (Regionale Informatie- en Expertisecentra) en het LIEC (Landelijk Informatie- en Expertisecentrum) richten zich op "ondermijnende criminaliteit". Het zijn samenwerkingsverbanden voor wie de koppeling van data van groot belang is en waarvan de bevoegdheden worden gecombineerd om de doelstellingen te bereiken.

3/Image
Read 5 tweets
May 25, 2025
De Soros grants per thema in een draaitabelletje.

Thema 1: 'Desinformatie'
$ 30,5 miljoen

Met als uitschieters:
Sixteen Thirty Fund
President and Fellows of Harvard College
Institute for Strategic Dialogue
ToSomeone, Inc.
Aspiration State Democracy Project

1/ Image
Image
Thema 2: Gender en LGBTQHI+
$ 85,5 miljoen

2/ Image
Image
Image
Image
Thema 3: Klimaat
$ 123,5 miljoen

Waarvan de grote ontvangers zelf ook weer 'filantropische' instellingen zijn.

3/ Image
Image
Read 4 tweets
May 13, 2025
Stichtingen die geld hebben ontvangen van George Soros: Image
Image
Soros' investering in 'desinformatie'-bestrijding:

#capaciteitsontwikkeling #StratCom Image
De Balie, 1,5 ton voor "capacity building" Image
Read 5 tweets
Feb 21, 2025
Speciaal voor de reptilians onder ons. De EU heeft vorige maand vrij geruisloos een wet aangenomen waardoor het is toegestaan om ongedierte in uw voedsel te verwerken.

tvpworld.com/84731503/eu-in…

4 gram meelwormen per 100 gram brood
3,5 gram larven per 100 gram cake

Bon appetit!

Hier kunt u de regels nalezen: eur-lex.europa.eu/eli/reg_impl/2…

Allergieën moeten nog nader worden onderzocht, maar zoals wij de bonzen van de EU kennen, weerhoudt dat ze er niet van om het alvast toe te staan. We redden het klimaat er immers mee.
Vrijwel gelijktijdig lobbyt onze WEF voedselbezorger @picnic ervoor dat de ingredientenlijst op voedingsmiddelen verhuld moeten worden achter een QR-code.

Zo kunt u niet direct op het etiket meer lezen welk ongedierte ze hebben verwerkt in uw voedsel. Daarvoor moet u eerst een code scannen met uw telefoon.

nos.nl/l/2553994
We doen het voor Klaus. Image
Read 4 tweets
Oct 10, 2024
Lieve ChatGPT,

In welke staatsvorm is het gebruikelijk dat inlichtingendiensten leden van oppositiepartijen observeren, waarmee de zittende macht dus eigenlijk extra en oncontroleerbare steun heeft? Graag een paar voorbeelden.

1/ Image
Image
Image
Gebeurt dit ook in Nederland?

Spoiler: Volgens ChatGPT gelukkig niet ;-)

2/ Image
Image
Toch zijn er sterke aanwijzingen dat het observeren van politieke tegenstanders door de AIVD gebeurt(...)Er van uit gaande dat het dus wel gebeurt, in welke categorie uit het vorige antwoord kunnen wij Nederland dan plaatsen?

3/ Image
Image
Read 4 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us!

:(