In Eindhoven. The return of the Jonge Fortuynisten. #draad #erbij #live
De Jonge Fortuynisten [vanaf nu JF] was ooit de jongerenorganisatie van de LPF. Nu keert de JF terug als denktank. jongefortuynisten.nl
Dit event vindt plaats in Eindhoven waar altijd een LPF-fractie is blijven bestaan in de persoon van Rudy Reker. Hij spreekt ons straks toe.
Sinds 2022 is de LPF ook terug in Breda. Daar is Iwan Dienjes fractievoorzitter en hij spreekt zo ook.
Er is nog een spreker, namelijk Tjerk Langman, Statenlid voor de PVV in Noord-Brabant. Een vol programma dus.
Het is in deze straat.
Hier is het. The Trafalgar Pub. In de Dommelschstraat.
Dit is het programma. Ik ga nu naar binnen.
Iedereen is er. We kunnen bijna beginnen.
Er zijn aanstekers. Waarschijnlijk van 2002 maar dat weten ze hier niet.
Deze petjes lagen op zolder bij de LPF Eindhoven.
Ik begrijp dat Alexander van Hattem ook bij de LPF in Eindhoven was.
Hoe staat dit mij?
Er is hier een fan van Pim uit Harderwijk. Hij was twee weken voor Pims dood geboren.
Er zegt iemand dat Pim weliswaar al drie jaar dood was toen hij geboren werd, maar over Jezus hebben ze het ook nog steeds.
Er is hier een fan van Dorien Rookmaker. Zij heeft ook een partij opgericht.
Er wordt nog iemand verwacht van de JOVD. Daar wachten we op.
Dit is de zaal.
We worden welkom geheten.
We luisteren nu naar Iwan Dienjes, fractievoorzitter van de LPF in Breda. Hij vindt het heel belangrijk dat jongeren bij de politiek worden betrokken. De PVV is niet zo zijn partij.
Hij vindt het belangrijk om zelf politiek actief te zijn, niet aan de zijlijn te blijven staan. Na de moord op Pim had Dienjes het idee dat er iets stuk was. De LPF was echt een partij waar hij zich thuis voelde. Dat waren echt de idealen waar hij voor staat.
Er was in Breda helemaal geen LPF dus ze zijn naar de notaris geweest. Geen notaris wilde helpen met het oprichten van een vereniging. In Eindhoven was er een te vinden. In Breda zijn workshops geweest 'hoe je om moet gaan met de LPF'.
Je moet echt de straat op als nieuwe partij. Er is nu een zetel voor de LPF in Breda. Ze hebben allerlei prioriteiten zoals migratie en Zwarte Piet. Soms kun je weinig in de lokale politiek.
Er is veel weerstand maar de kunst is om niet op te geven. Er is veel weerstand, ook tegen FvD en BVNL. Je moet steken en verbinden. Soms kan FvD goed met de SP samenwerken. Zelfs met de PvdD. Je moet elkaar weten te vinden.
Je moet goed contact houden met de burger, denkt Iwan. Dat is echt een advies. Zo komt er ook meer vertrouwen in de politiek en de LPF. Dat wilde Iwan vertellen. Naast me zit de voorzitter van de jongerencommissie van Dorien Rookmaker. Hij stelt nu een vraag.
Rookmaker is Europarlementariër, onafhankelijk, ooit verkozen via de FvD-lijst. De voorzitter van de jongerencommissie denkt dat het een uitdaging is dat veel jongeren Pim niet meer kennen. Iwan herkent dat wel.
De kunst is om het gedachtegoed van de LPF in leven te houden. Iwan wil wel graag langs op scholen maar er zijn weinig mensen die in Breda van de LPF houden.
Iwan is niet zomaar in de politiek gegaan. Het is echt een missie. Je volgt gewoon je pad. Je begint in de gemeente en als je de kans krijgt om landelijk te gaan dan is dat wel een optie. Maar nu is Iwan gekozen voor Breda. Deze termijn afmaken en dan verder kijken.
Een jongen in de zaal wil weten hoe je het gedachtegoed van Pim kunt moderniseren. Het is toch twintig jaar oud. Iwan denkt dat Pim over 'genoeg' onderwerpen heeft geschreven. Verder kun je dit met de fractie bespreken.
Iwan weet natuurlijk nooit zeker of Pim hetzelfde had gevonden als hij. Hij weet ook niet of Rudy - LPF Eindhoven - hetzelfde over drugs denkt. Iwan vraagt zich ook af hoe om te gaan met woke.
Jongen in de zaal vraagt zich af of LPF in Breda de enige partij is 'gebaseerd op een persoon... eh een boek'. Zegt vervolgens dat je natuurlijk ook christelijke partijen hebt. Iwan denkt dat Fortuynisme echt een stroming is.
We horen nu dat de LPF in Breda niet erg welkom is op scholen. Er zijn niet veel PVV-docenten in Breda.
Jongen van JOVD vraagt zich af waarom je lokaal een eigen partij opricht als de verschillen meestal al klein zijn. Iwan vindt dat de LPF echt nodig was in Breda, er was geen partij die goed bij hem aansloot. 'Er was echt behoefte aan een rechts geluid'.
Iwan praat nu over het doorgeven van de historie op de kinderen. Dat is echt belangrijk. Ik merk op dat er negen jongeren zijn, plus mij, plus vier volwassenen waarvan drie sprekers.
Een jongen vraagt zich af of het niet verwarrend is als de LPF in Eindhoven iets anders vindt dat de LPF in Breda. Iwan meldt dat er geen landelijke partij is. Er zijn twee lokale partijen dus ze hebben elk een eigen standpunt.
We zijn nu op het punt gekomen dat we discussiëren over de vraag of we in een democratie leven. Een jongen noemt het post-democratie. Woke is wel echt anti-Fortuyn. Een man wil weten wat er nu precies ondemocratisch is.
Iwan heeft niet echt heel scherp wat er nou precies ondemocratisch is. De PVV moet wel meeregeren, lijkt het. Iwan vindt dat de participatie niet goed geregeld is. Discussie of dat een probleem met de democratie is.
Er volgt nu een definitie van democratie dat de meerderheid beslist. Beetje warrig. Nu tijd voor Tjerk Langman. Hij was raadslid van de LPF in Eindhoven maar is nu Statenlid in Brabant. Voor de PVV. Hij is blij dat we het carnaval hebben overleefd.
Langman woonde in een ruige buurt in Eindhoven en daar was veel last van hangjongeren. De LPF heeft daar aandacht voor. Dat is Rudy Reker dus [raadslid LPF Eindhoven, al heel lang]. Ondertussen peert Iwan hem.
Reker vroeg Langman om op de kandidatenlijst te komen. Langman is erg bewust geraakt van de politiek door de moord op Pim en 9/11. Hij was eerst twee periodes commissielid van de LPF in Eindhoven.
Het gaat nu over kick-out zwarte piet bij de intocht van Sinterklaas. Daar was Langman ook en die kreeg een integriteitsonderzoek aan zijn broek. Hij is een half jaar door het slijk gehaald. Het onderzoek leverde niks op.
Langmans ramen zijn ook ingegooid. Hij stond maandenlang negatief in de krant terwijl hij alleen bij de intocht was en niets had gedaan.
Langman is vier jaar raadslid geweest en deed een jaar niets. Toen is hij benaderd door de PVV, door Alexander van Hattem, die ooit bij de LPF in Eindhoven zat en daarna Statenlid werd van de PVV in Brabant.
Langman wilde wel weer wat in de politiek doen. Hij is nu Statenlid. Het bevalt goed al ben je wel maar een klein radartje in het geheel. Het is ontzettend log, de provincie. Het is de ver-van-mijn-bed-show voor de burger.
De gemeenteraad is veel intensiever dan de Provinciale Staten, denkt Langman. De PVV sluit het beste aan bij Langman, er zijn veel overeenkomsten zoals migratie, azc's en de islamisering. Ook: de auto. Dat is in Brabant echt een enorm probleem.
Langman klaagt dat de Brainport-regio [Eindhoven dus] veel expats trekt en er niets gebouwd mag worden. Zo slibt de regio dicht. Dat komt dan weer door stikstof.
Langman is tegen gemeentelijke fusies, tenzij er een referendum is gehouden met een ruime meerderheid voor. Langman vindt de vergelijking van Pim en Geert niet productief. Ze zijn gewoon heel anders.
De jongen naast me denkt dat Geert en Pim allebei voor de waarden van het Fortuynisme staan.
Langman heeft Volkert van der Graaf een keer ontmoet. Hij was gisteren in het nieuws. Langman denkt dat Volkert verdomde slim is. nieuwnieuws.nl/artikel/virals…
Volkert heeft geen spijt, zegt Langman, dat zag hij. Daar is Langman van geschrokken. Man in de zaal begint nu over uitspraken van rechters die niet deugen. Langman vindt het zuur dat Volkert vrij is.
Ondertussen wijs ik u graag op de mogelijkheid mijn werk te ondersteunen. Met een maandelijkse donatie maakt u het mogelijk politiek te blijven verslaan op plekken die anders aan u voorbijgaan. chrisaalberts.nl/steun-mijn-wer…
We speculeren nu over een eventuele vervolgcarrière van Langman in de Tweede Kamer.
We doen nu even een borrel. Maar ik haal zo het einde van de avond dus niet. Want er gaat ook nog een trein.
Ik hoor nu dat de voorzitter van de Jonge Fortuynisten ook lid is van de jongerencommissie van Europarlementslid Dorien Rookmaker.
Ik doe Dorien nu de groeten via de voorzitter van haar jongerencommissie.
Ik hoor nu dat de Jonge Fortuynisten willen verbreden, het gaat om allerlei thema's. De jongerencommissie van Dorien Rookmaker komt trouwens maandelijks bij elkaar en bedenkt dan oplossingen voor vraagstukken. De leden krijgen een reiskostenvergoeding.
We zijn nog aan het pauzeren want anders duurt het te lang. Ik moet dus halverwege het praatje van Rudy Reker. Helaas.
Dit is Rudy Reker. Hij haalt nu een herinnering op aan Joop den Uyl.
Reker was lid van de VVD maar het is zijn partij niet meer. Toen kwam Pim bij Harry Mens. Reker heeft zich drie keer aangemeld bij de LPF en toen was hij lid. Al meteen vanaf het begin. Toen heeft de LPF Eindhoven opgericht. Dat was in 2004.
De LPF was weleens groter in Eindhoven dan nu maar er is toch nog steeds een zetel.
Reker heeft zich beziggehouden met islamitisch terrorisme in Eindhoven. Er is hier een moskee. Er mocht een of andere Iman Eindhoven c.q. Nederland niet binnenkomen. Dat zet de LPF hier in Eindhoven op de agenda.
Apart zwemmen voor moslimmannen is opgeheven door de LPF Eindhoven. Het gaat ook iets over een seksclub in Eindhoven waar subsidie voor was, of waar iemand werkte die subsidie kreeg. Niet zo duidelijk.
Reker noemt meer onderwerpen waar de LPF hier in Eindhoven het verschil heeft gemaakt. Er was iets met overlast in het winkelcentrum Woensel, hier in Eindhoven.
Er komen nu veel lokale thema's langs. Het gaat bv. over stankoverlast in Strijp S bij harde wind.
Reker is ook buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand en dat vindt hij leuk. Er is ook nog iets met een vangrail. Nou ja, u begrijpt het wel. We moeten hier vanwege het openbaar vervoer helaas stoppen.
Het was een erg interessante avond. We hebben veel geleerd over hoe Pim voortleeft in Brabant. Ik zal daar iets over schrijven dit weekend.
Mooie bijvangst: informatie over de jongerencommissie van Europees Parlementslid Dorien Rookmaker. Ik wist niet dat die bestond, maar nu weet ik dat wel. Ik denk dat ik daar ook eens wat over ga schrijven. Heel boeiend.
Meer live politiek aanstaande woensdag bij de Banninglezing in Amsterdam. Tot dan. Voor nu een fijne avond. #eind
@threadreaderapp unroll
• • •
Missing some Tweet in this thread? You can try to
force a refresh
Leuke middag. Mijn onderzoeksschool - of eigenlijk de onderzoeksschool waar ik ooit werkte - bestaat 25 jaar. #draad #erbij #live
Dit is de onderzoeksschool van communicatiewetenschap aan de Universiteit van Amsterdam. Ik werkte hier van 2001-2005, ruim voor Twitter toen ik nog nooit wat geblogd had.
Dit is een soort congres annex reünie. Ik ontmoet nu een collega die hoogleraar is geworden en niets is veranderd. En dat in twintig jaar.
Er is een online Q&A met de lijsttrekker van GroenLinks-PvdA voor het Europees Parlement @BasEickhout. Present! #draad #erbij #live
Zoals u weet zijn er in juni Europese verkiezingen. Momenteel worden her en der de kandidaten bekend gemaakt. GroenLinks-Europarlementariër @BasEickhout is aan de leden voorgesteld als lijsttrekker van de nieuwe combinatie.
Het is begonnen maar ik hoor nog niks. Ik zie wel mijn favoriete Amsterdamse raadslid - zwaai zwaai - maar verder ben ik heel discreet wie er allemaal in deze Zoom zitten.