views
Chris is erbij Profile picture
Mar 20 90 tweets 13 min read Read on X
Lancering van #Charge, het wetenschappelijke bureau van #Volt Nederland. #draad #erbij #live Image
Goede bewegwijzering hier bij Amsterdam Sloterdijk. Image
Ze denken dat we gek zijn. Dit is tien meter verder. Image
Dit is het logo. Image
De lijsttrekker is er ook! Het is @RLanschot!
De hoofdspreker is er ook, het is @Mendeltje van de @dehaagse! Image
Bestuurslid Stijn vertelt me dat Charge een platform is en geen bureau. Dat geeft een Europese uitstraling. Ze zijn ook klein dus de kennis in het netwerk binnen en buiten Volt wordt verbonden via het platform.
Het heeft wellicht onbewust een wat camping-achtige uitstraling. Image
Koffie en koek maar geen hele plakjes.
Image
Image
De koek links is een soort boter. Ik zit nu in de zaal en ontmoet Berrie. Dat is de directeur. Hij vertelt me dat ik als eerste een kaartje heb gekocht. Image
Slechte experimentele pingelmuziek op de achtergrond. Image
De tijd dat Volt nog een jongerenpartij was ligt wel achter ons, zo te zien.
Ik begrijp dat ze dit niet wilden doen in Pakhuis de Zwijger [voor de niet-Amsterdammers: een debatcentrum met elke dag hetzelfde debat over burgerparticipatie].
Mocht u nou zin hebben veel over Volt te lezen, dan heb ik nog een tiendelige serie voor u. Komende week ook uit op papier. chrisaalberts.nl/item/bureaucra…
Nu komen de jongeren binnen. Ik geloof dat er geen pers is vandaag. Beetje gek: achterin de zaal zijn de stoelen zacht, voorin van hout. Dus nu zoeken veel mensen de achterste rijen op terwijl de voorste rijen niet vol zitten.
Ik hoor nu dat het partijcongres van Volt de dag na Koningsdag is. Slim gepland.
Nu zit het opeens vol. Er zijn 180 kaarten verkocht, begrijp ik. Idee van de ouderensoos is nu wel weg. Naast mij partijfenomeen @DatemaFriso die nog steeds moties schrijft in zijn vrije tijd.
We kijken nu naar Europapa.
Ik doorsta dit voor mijn lezers, waarvan ik hoop dat ze willen bijdragen aan deze verslaggeving. Ondertussen beginnen de Volt'ers te joelen enzo. chrisaalberts.nl/twitter/
Nu moderator @maartenbouwhuis, die meldt dat hij Volt-lid is. Het thema van deze avond is 'Wij Europeanen'. Eerst de nummers 1 en 2 van de Europese lijst @RLanschot en @annastrolenberg.
Gejuich om de peiling dat Volt op twee zetels staat in de peiling die vandaag is gepubliceerd. Van Lanschot begint nu over een wetenschappelijk fundament, dat is heel belangrijk. Image
We horen dat dit het eerste wetenschappelijke platform van Volt is. Anna vindt dat heel belangrijk. Er is te weinig oog voor wetenschap. Anna kijkt uit naar een debat met scholieren dat later vanavond plaatsvindt.
Reinier denkt dat iedereen in Europa Europeaan is, ook verstokte PVV'ers. Ze hebben het alleen nog niet door. Lachje in de zaal. Er komen steeds meer mensen voor wie Europa vanzelfsprekend is.
Reinier vertelt dat zijn nieuwe boek vol dit soort quotes zit. We krijgen nu bestelinformatie. [Het lijkt FvD wel]. We horen dat Reinier fulltime werkt voor Volt. Anna werkt er nog naast tot mei.
We horen nu Martine van Veelen, die voorzitter is van Charge. Ze is erg trots op het team. Ze gaat nu vertellen dat ze voor een bedrijf werkt dat door de EU is gesubsidieerd. Bouwhuis noemt het een no-brainer dat ze enthousiast is over de EU.
Van Veelen begint erover dat het een platform is omdat dat de organisatie flexibel is. De veranderingen gaan snel. Daarom is dat. Het moet wel allemaal uitgebouwd gaan worden.
Charge begint het onderzoek naar burgerparticipatie en Europese integratie. Van Veelen: 'daar is echt over nagedacht'. Ze vertelt nu dat de democratie 'een andere vorm moet krijgen'. Dat moet wetenschappelijk onderbouwd worden.
Van Veelen ziet veel problemen in de democratie en daarom moet er vernieuwd worden. Ze wil niet zeggen dat het helemaal niet functioneert. Van Veelen begint nu over haar favoriete Europeaan Joost Klein.
Van Veelen denkt dat we het allemaal nodig hebben, dat geluid dat ons een maakt. Van Veelen vertelt dat al lang naar deze lancering is toegewerkt. Applaus voor iedereen die eraan gewerkt heeft.
Nu Berrie van der Molen, de directeur. Hij heeft een rode trui aan. Hij gaat vertellen over de plannen. De zaal doet alsof ze enthousiast zijn. Hij is blij dat de zaal vol zit.
Van der Molen is erg trots, hij is al sinds mei vorig jaar directeur. Er was al een symposium. Hij is blij dat zoveel mensen komen aan een wetenschappelijk onderbouwd verhaal over Europa en democratie.
Van der Molen vindt het een spannende tijd met veel verkiezingen, de formatie en Trump. Progressieve politiek wordt uitgedaagd, er is weinig ruimte voor nuance. Image
Van der Molen vindt dat zaken als vreemdelingenhaat en racisme niet normaal mogen worden. Het is tegelijk ook niet de bedoeling om in de eigen bubbel te komen.
Van der Molen waarschuwt over vooroordelen en racisme in onszelf, dat je bij een overval meteen een gekleurde dader voor je ziet. Daar moeten we op reflecteren.
Van der Molen weet uit zijn eigen onderzoek naar drugs dat XTC minder erg is dan alcohol maar daar win je het emotionele debat niet mee. Charge gaat wetenschap ontsluiten voor iedereen, niet alleen binnen Volt.
De keuze voor 'platform' is bewust, want het past bij de grassroots beweging die Volt is. Charge is ook een waakhond, de interne tegenmacht. Charge moet ervoor zorgen dat Volt een op wetenschap gebaseerde partij blijft.
Van der Molen prijst deze locatie, een broedplaats. Cultuur is even hard nodig als wetenschap. Applaus. We hebben verbeeldingskracht nodig, grotere dromen.
We moeten allemaal onze verbeeldingskracht gebruiken, denkt Van der Molen. Het gaat over Europese identiteit. We zijn allemaal Europeanen. Applaus.
Van der Molen ging dit doen omdat hij zag dat kennis over drugs een steeds kleinere rol speelt in het publieke debat. Dat wil hij veranderen. [Dit is wel vrij naïef, met alle respect].
We luisteren nu naar @Mendeltje. Europees burgerschap is geen populair thema dus ze is blij met de volle zaal. Ze maakt nu reclame voor ons boek. Deze. >> chrisaalberts.nl/item/retourtje…
In haar werk bij de Tweede Kamer ging het vaak om de vraag hoe Kamerleden invloed kunnen hebben op de EU, als ze iets niet willen of juist wel. Van Keulen maakte haar vak van de vraag: hoe kun je je stem laten horen in de EU?
Europees burgerschap is een juridische term. Het geeft rechten, bv. verblijfsrecht en stemrecht bij de Europese verkiezingen. Veel mensen kennen die landen. Minder mensen voelen zich Europees burger. Veel mensen weten niet dat ze Europees burgerschap hebben.
Scholen hebben in Nederland de taak actief burgerschap te stimuleren. 75% van de Nederlanders denkt te weten hoe de EU werkt. Van Keulen betwijfelt het een beetje.
Van Keulen refereert aan ons tweede boek, namelijk wat Europarlementariërs doen. Ze zijn wetgevers, niet op een manier zoals de Tweede Kamerleden doen. chrisaalberts.nl/item/wat-doen-…
Van Keulen meldt dat Europarlementariërs soms heel druk zijn met wetgeving maar als gevolg daarvan onzichtbaar zijn. Mensen weten nooit wat ze gedaan hebben.
Van Keulen zegt dat docenten graag over de EU zouden vertellen maar er is weinig feitelijke informatie. Als de Europese Commissie dit regelt, levert dat kritiek op.
Volgens Van Keulen heeft het allemaal om vier dingen: timing is verschillend in Brussel en Den Haag, de agenda's zijn anders. Daarnaast: taal, er is veel jargon, tunnelvisie, iedereen vindt het wiel opnieuw uit en taboe op terugkijken: er is weinig verantwoording.
De tip van Van Keulen is het wiel niet opnieuw uit te vinden. Lees oude rapporten, dan zie je dat veel dingen al uitgezocht zijn. Ook een advies aan Volt/Charge.
Europa wordt vaak gezien als een specialisme. 'John op de vijfde doet Europa'. Een nieuw Kamerlid liep bij de introductie snel langs een standje van Europa en zei: 'ik ga landbouw doen'. Zaal lacht. De vrouw werd later staatssecretaris en kwam veel in Europa.
Van Keulen heeft tot slot een hartekreet: er worden te weinig kritische vragen over Europa gesteld. Van Keulen hoopt dat iedereen dat meer gaat doen, ook binnen Volt. Applaus.
Eerste vraag uit de zaal: hoe krijg je burgers meer betrokken bij de EU? Van Keulen denkt dat Europapa erg helpt. Het belangrijkste is het samenspel: overal moet men er iets aan doen. Europees nieuws op helpt ook. Van Keulen heeft geen aandelen.brusselsenieuwe.nl
Man in zaal begint betoog dat Europese regels voor Nederlandse regels gaan. Voor dat principe is allergie in Nederland voor. Kan Van Keulen dat oplossen? Van Keulen vindt het lastig. Soms is het wetgeving waar Nederland tegen stemde. Dat is ingewikkeld.
Man uit zaal wil weten hoe Tweede Kamerleden beter met Europa om kunnen gaan. Van Keulen denkt dat er veel momenten zijn waarop Kamerleden invloed kunnen hebben.
Volt wil meer Kamerleden, zegt moderator Bouwhuis. Van Keulen denkt dat dat goed zou zijn, want dan kun je beter controleren wat er in Brussel gebeurt.
Van Keulen benadrukt dat Europarlementariërs technisch werk doet. Ze grapt dat Van Lanschot steeds kleiner wordt.
Nu gaat Anna Strolenberg iets zeggen. Hoe gaat ze in de media komen, bij Jinek misschien? Ze was in Brussel en sprak de correspondenten daar. Ze weten goed wat er speelt. [Dit is echt onzin, Jinek zal nooit bellen].
Er is tien minuten pauze.
Verbazing dat Van Keulen vertelde dat RTL geen correspondent heeft in Brussel. [Suffe feitjes blijven een enorme waarde hebben bij dit soort avonden.]
Er is nu een debat met scholieren. Ik denk dat u dat wel gelooft.
Dit is een debat over hoe Europees burgerschap gestimuleerd kan worden. De vraag is eigenlijk of je dingen moet verplichten of dat het allemaal vrijwillig moet zijn.
Bij Volt houden ze enorm van dit soort scholierendebatten. Veel applaus.
Moderator zegt dat debatten in het Europees Parlement veel minder boeiend zijn. Dat klopt en de zaal lacht.
Er zijn wat mensen van mening veranderd over de stelling. Reinier van Lanschot is juryvoorzitter en wijst nu een winnaar aan. 'Victor' heeft gewonnen. Applaus.
Nu komen de Kiesmannen. Ze maken creatieve programma's, dit half jaar over de Europese Unie. Ze vinden het heel leuk hier te zijn.
Grapje dat er weinig vertrouwen in de politiek is, is een breed fenomeen. Laagste vertrouwen is in de Groep Gündogan. Besmuikt lachje in de zaal. [onbeschoft als je weet hoe het ging]
Nu gaat het over wat Volt is. Deze sheet laat zien wat men eet of drinkt op de borrel. Image
Nu een liedje wat Volt is in een liedje. Stukje.
Uw verslaggever denkt dat hier een leuk netwerk ontstaat voor mensen die allemaal aan gesubsidieerde clubjes kan factureren. [is dit wetenschap?]
Het gaat nu over de herkenbaarheid van Volt. @RLanschot wordt gekoppeld aan de bank.
@RLanschot Grapje over het gewicht van @MChahim. [zoals ik zal zei: leuk doen als mensen er niet bij zijn]
Nu kiezen we uit twee foto’s die de Europarlementariër is.
Nu over hoe je je identificeert met de doelgroep. We zien Balkenende op een skateboard. De opkomst onder jongeren is laag. We krijgen een filmpje met rappers. Dat werkt.
Na een filmpje van de Kiesmannen ging de opkomst omhoog, is nu de suggestie, wat grappend. Image
Kiesman zegt dat de kandidaten hopelijk zichzelf blijven en geen Europese ambtenaar worden. Want daar heeft iedereen een hekel aan. [men kent het Europees Parlement dus niet]
Een liedje.
Nu Kors de Vries die onderzoek deed. Moderator zegt dat de avond eindigt met wetenschap. Hij gaat tien minuten praten. Hij werkt voor de Universiteit van Humanistiek. Hij schreef een rapport over democratische vernieuwing.
Nu horen we wat de definitie is van een democratische vernieuwing. Het ging over burgerfora en G1000 en dat soort zaken. Dit onderzoek is er omdat er steeds meer vernieuwing is. Het gebeurt heel veel.
De claim is vaak dat democratische vernieuwing werkt tegen populisme. Er is veel literatuur gelezen. Het gaat vaak over inclusie en representativiteit en bovendien over de vorm van beraadslaging en welke informatie burgers nodig hebben om mee te doen.
Zwak is dat er vaak niet wordt teruggekoppeld wat er met de uitkomsten is gedaan. Er moet meer aandacht voor privacy komen. Vooral als het een gepolariseerd debat is.
Nog een vraag is hoe het mandaat is geregeld. Gelote burgers hebben geen mandaat, politici wel. Hoe zit dat dan als je niet meer van verkiezingen uitgaat.
Er moet ook meer aandacht komen voor de verbreding van democratische macht. Mensen die niet meedoen, hoe kun je die meer macht geven. Bv kinderen en statenlozen. Daar ligt een kans voor democratische vernieuwing om democratischer te worden.
Dit is dus een lange lijst waar meer aandacht voor moet komen. Er wordt te weinig nagedacht, dat is de kern.
Er gebeurt echt iets wezenlijks als dit allemaal mee wordt enorm genomen, zegt de onderzoeker. Applaus.
Directeur Berrie krijgt nu een exemplaar van het rapport en is heel blij. Er komt een Engelse vertaling.
Nu krijgen de nummers 1 en 2 van de Europese lijst dit rapport. Applaus voor het rapport. [geen plek waar je zo weinig democratisch kunt innoveren in het Europees Parlement]
Nu zegt Anna Strolenberg dat dit een mooi startpunt is. Ze wil vluchtelingen in de discussie meer een stem geven.[huh?]
Directeur Berrie denkt dat de kritische stem van Charge uit de roast van Kiesmannen blijkt. Hij is erg tevreden en blij. Dank aan alle sprekers.
Morgen een reflectie op de functie van een wetenschappelijk bureau. Ondertussen wijs ik u graag op de noodzaak deze verslaggeving te steunen. Veel dank. chrisaalberts.nl/twitter/
De borrel begint en deze draad eindigt. #eind
@threadreaderapp unroll

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Chris is erbij

Chris is erbij Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @ChrisIsErbij

Mar 16
Partijcongres van de #ChristenUnie. In Apeldoorn. #draad #erbij #live Image
Ik ben even zoeken. Dit is denk ik de verkeerde kant van het gebouw. Image
Gevonden! Raar gebouw. Er staat ook een rij. Image
Read 94 tweets
Mar 15
Bij de Jonge Fortuynisten in Eindhoven. #draad #erbij #live Image
Het is in de Trafalgar Pub! Image
Vier weken geleden was ik hier ook. Toen met lokale LPF-politici. Ze bestaan nog. Een verslag. chrisaalberts.nl/2024/02/17/de-…
Read 47 tweets
Mar 7
In debat over gendergelijkheid. In Amsterdam. #draad #erbij #live Image
Het is in dit debatcentrum. Image
Het is heel chique hier. Image
Read 53 tweets
Mar 2
In Bussum. #SP-congres. #draad #erbij #live Image
Een lekker vol programma vandaag bij de SP want er is een afscheid van Lilian Marijnissen en van Tiny Kox, die superlang Eerste Kamerlid was. Vanmiddag speech van de nieuwe leider Jimmy Dijk.
Deze draad duurt tot ongeveer drie uur want daarna moet ik naar Torch Gallery in Amsterdam voor de opening van Arena Candidus Solvay van @looovetinkebell. Programma bij de SP duurt tot half vijf maar ik weet niet of dat inclusief of exclusief borrel is. We zullen zien.
Read 102 tweets
Feb 29
Politiek café. Fractievoorzitter @RPHofland van D66 in debat over @kreuger_kevin van #JA21. Over de staat van de stad. #draad #erbij #live Image
In Two Chefs in Amsterdam West. Er is nog een ALV bezig over een lid van de kascommissie. Dat moest nu Image
De mannen van JA21 en D66 zijn er al. We bespreken nu @ImaneAmsterdam, de nieuwe fractievoorzitter van GroenLinks in Amsterdam.
Read 54 tweets
Feb 27
Rally van Hart voor Den Haag. #draad #erbij #live Image
Ik sta hier met een oude mevrouw en we kunnen het niet vinden. Image
Hier is het. Image
Read 83 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us!

:(