ТРЕД🧵

через позицію купи моїх співвітчизників я усе-таки змушений написати чому Ізраїль далеко не друг Україні і є реальним другом Росії
Це спроба пояснити як позицію Ізраїлю щодо, у першу чергу, Росії, а в другу - щодо нас
Тому я поділю тред на умовні частини:
1. передумови нинішніх позицій країн
2. Стосунки РФ та Ізраїлю в 1991-2014.
3. Позиція Тель-Авіва після 2014
4. Ізраїль, РФ і ми з 2022
*Бонусні частини
Одразу окреслю пару моментів:
1. Ізраїль звичайно має право на існування, і це право було підтверджено ще в 1948 більшістю країн світу, зокрема УРСР (так, її посол в ООН тоді відіграв дуже важливу роль). Особисто я за «Дві держави»
2. Так, після Війни 1967 Ізраїль дійсно є окупантом (Голани) і навіть гірше – вони анексували територію, зарезервовану для Палестини. Політика створення незаконних поселень на Західному Березі, а до 2005 – у Газі є нічим іншим аніж як проявом переселенського колоніалізму
3. ХАМАС – кончені відморозки, викормлені у тому числі й свідомою політикою Ізраїлю.
4. Ні, Ізраїль не продавав РФ «ліцензії на створення Ланцета», це цілком самостійний виріб ОПК РФ, який до повномасштабки не отримував достатньої уваги і вперше був застосований в 2021 у Сирії
1. ПЕРЕДУМОВИ
Ізраїль часто звинувачує Україну в «непідтримці в ООН», повністю ігноруючи не лише міжнародне право, але й глобальний контекст, в якому опинилася Україна після 1991.
Також ізраїльтяни та їх добровільні прихильники часто апелюють до «морально-історичних» аргументів, звинувачуючи Україну в підтримці «ворогів іудеохрист…[закреслено] Західної цивілізації.тм». Ну що ж.
Україна – молода держава, що отримала у спадок від СРСР не тільки потужну промислову базу, компетенції й купу зброї, але й потужні зв’язки з країнами дружніми до Совку, і тому мала грати картами з наявної колоди.
Враховуючи небажання США та великих країн ЄС підтримувати євроатлантичні прагнення України, ми вибудували вигідні та прагматичні стосунки з рядом країн Африки та Азії. А якщо ви з кимось успішно торгуєте, то ви б не хотіли псувати дипломатичні стосунки з цілими регіонами.
Питання палестино-ізраїльських стосунків як раз є одним з таких – зокрема і для Росії, але в цьому випадку Тель-Авів воліє закривати очі на підтримку не лише Палестини, але й Сирії та Ірану з боку постійного члена Радбезу ООН.
Ізраїль, у свою чергу, після 1991 р. перейшов до більш багатовекторної політики, налагодивши хороші стосунки (до того таємні) Китаєм, а також з Росією. Так, точно відомо про продаж до КНР безпілотних технологій, зокрема одного героїв Карабахської війни 2020 – БПЛА сімейства Harpy

Image
Image
Image
Також існує ймовірність того, що китайський літак J-10 створений на основі переданої Ізраїлем документації проекту власного аналога F-16 – “Lavi”. Правда, тут вже американці не порушували цього питання, і скоріш за все J-10 був просто результатом натхнення західними літаками
Image
Image
Все це стало можливим завдяки тому, що після придушення протестів на площі Тяньаньмень в 1989 майже всі західні країни та союзники США припинили військову співпрацю з КНР. Але не Ізраїль.

nytimes.com/1985/07/22/wor…
web.archive.org/web/2008051623…
web.archive.org/web/2012053003…
І звернемося до улюбленої теми ізраїльтян зі звинуваченнями UA у поганих голосуваннях в ООН. Ну от, будь ласка, одне з перших голосувань по їх нинішній війні

Image
пам'ятаєте аргумент щодо того, що Ізраїль не продає нам зброю через голосування в ООН? Ось список країн, які купують дофіга зброї в Ізраїлі, але проголосували не "за" них:
Азербайджан
Бразилія
Бельгія
Колумбія
Марокко
Казахстан
Чилі
В'єтнам
Чи банально візьмемо країни, які визнають Палестину: Купа цих країн спокійно купує ізраїльську зброю і підтримує нормальні стосунки з цією країною. Image
Питання ж етичності продажу зброї таким великим демократіям з ідеальною історією дотримання прав людини як Азербайджан, В’єтнам, Туреччина (так, у них було багато проектів), Казахстан, ПАР (саме в часи апартеїду), Колумбія, КНР, Бразилія (лол), Індія етс має бути взагалі закритим
"Чому ви це згадуєте? А кому Україна продавала зброю? Це не ваша справа!"

вибачте, але якщо держава, яка продає зброю майже усім підряд, але принципово відмовляється продавати її прямим противникам РФ, то вона не має право навіть заїкатися щодо якихось моральних повчань іншим
2. Стосунки РФ та Ізраїлю в 1991-2014


Image
Image
Image
Image
повернемося до історії стосунків Москви та Тель-Авіва (стосунки з нами до початку 2010-х нерелевантні).
Більшість матеріалів цього сегменту була взята з англ. вікі на тему – чомусь українці, які люблять писати в Вікі за що завгодно, тут не постаралися.
en.wikipedia.org/wiki/Israel%E2…
Розпад СРСР означав й відновлення стосунків з (вже) Росією. Цей процес був взаємопов’язаним і з потужним числом репатріантів російськомовних емігрантів – «Пострадянська алія» (додаю й графік по міграції)
Image
Image
Ці люди, які остаточно не поривали зв’язків з країнами народження і значною мірою були носіями саме російської культури, стали важливим фактором в електоральній боротьбі в самому Ізраїлі.

Спробую розкрити цю тему далі в наступних тредах
theguardian.com/theguardian/19…
Поки що коротко зазначу: в 90ті стосунки між Москвою та Тель-Авівом розвивалися доволі динамічно - наче це не Совки озброїли і натренували тих же сирійців чи радикальних палестинців
З цікавого: красномовна позиція Ізраїля щодо бомбардувань Югославії та підтримки РФ у ті складні для русні часи
Втім, виходець з гебістських кіл Примаков був прихильником старої лінії на дружбу з арабами. Він і не думав, що Путін зможе сподобатися усім сторонам у регіоні Image
з обранням більш проізраїльського Володимира Путіна відносини між Ізраїлем і Росією почали суттєво покращуватися; так в 2001 новообранний прем’єр Аріель Шарона описав Путіна як «справжнього друга Ізраїлю"
(якщо ваша держава за пару років принципово встає на бік противників мусульманських народів, то в мене виникають питання щодо її адекватності, але ок) Image
Певне похолодання в стосунках цих двох держав намітилося під час ІІ Ліванської війни в 2006, коли хвалені Меркави показали себе не дуже добре проти російських ПТРК і РПГ

Image
Image
Image
Вже тоді стали проявлятися прагматичні фактори такого навіть трохи догодливого ставлення Ізраїлю до РФ – питання експорту зброї до ворожих до Тель-Авіву режимів.

(Ремарка: на цьому моменті можуть прибігти семітофіли і вказати, що Україна взагалі була проросійська в ті роки...
...і будуть навіть трохи праві. Але давайте не забувати, що ми тоді й формально і фактично були нейтральною країною і мали, еее, величезний кордон і купу ОРГАНІЧНИХ зв’язків з РФ.
Якщо вже проводити аналогії, то чимось подібним до дружби РФ з Ізраїлем могла стати дружба України з Іраном (який ще на початку 00-х не був прям сильно ворожим до Заходу).
Візьмемо нульові:
2005-... - Ізраїль домігся зупинки продажу ОТРК "Іскандер" до Сирії

Пізніше, вже під час візиту Мєдвєдєва до Сирії в 2010, це питання навіть не будуть підіймати
Image
Image
Задовбався, допишу завтра

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with екзильуліжечку (забанений)

екзильуліжечку (забанений) Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @ELizhechko

May 25
ПРОДОВЖЕННЯ ДРУГОЇ ЧАСТИНИ 🧵про позицію Ізраїля щодо РФ і нас: взаємний вплив на експорт зброї, Як Ізраїль Злив Грузинські Дрони Росіянам, перший прямий продаж ізраїльської зброї до РФ

ПЕРША частина тут

2009 – Нетаньяху з усіх сил намагався зупинити продаж ЗРК С-300 Ірану в обмін на «непродаж» Ізраїлем певних видів озброєння Грузії. Враховуючи скільки часу (десь 10 років) РФ ніяк не могла продати С-300 іранцям, Ізраїль все більше ставав прихильним до РФ

web.archive.org/web/2009091301…
Image
смішний момент: коли Обама в 2015 знімав з Ірану санкції він між іншим кинув, що "шокований, що росіяни так довго не продавали ЗРК Ірану і що це абсолютно нормально продавати таку зброю іранцям".

Ізраїльтяни були ШОКОВАНІ, але не російськими партнерами Тегерану, а саме США Image
Read 22 tweets
Feb 3, 2023
працюю з якимось дуже піздатими джерелами:
“Close cohabitation in tight spaces, filth and vermin, and above all the disgusting sexual deviations indulged in especially by the Chinese male make such a measure absolutely necessary. Sodomy by inserting the penis into the cloacae..>
> of large geese and ducks . . . and also pederasty, sexual abuse of children of both sexes, and rape in its most shocking forms, are all on the agenda in all of China. . . . The Chinaman certainly excites our genuine admiration with his sedulousness and . . .
...>with the power and agility of his beautiful, athletically built body. . . . But as soon as the sun sets, depravity takes over in the opium dens, the harbor gin shops, and the bordellos
Read 4 tweets
Jan 6, 2023
насправді наша культурна політика та внутрішня пропаганда з 00-х працювали дуже добре, просто їх ключова аудиторія - діти, підлитки та молодь - демографічно дуже вузька

просто я бачу, як меми, закладені ще у школі, формують вже сучасні політичні уявлення в українців)
смішно сказати, але (доволі цинічне) покоління 40-55, на якому у цілому наша країна й стоїть, у своєму наївному сприйнятті пропаганди значно відстає від своїх дітей та онуків.
правда, у цьому контексті Ст*рн*нко виглядає як бумер))
Read 5 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us!

:(