1/25 In deze vatniksoep gaan we het hebben over Natalia Vorontsova, ze is een Russische activiste die binnen Nederland overal lobbyt voor het Kremlinperspectief. Haar banden met Russische organisaties maken haar tot een spin in het web voor Poetins propaganda binnen Nederland. Image
2/25 De Natalia Vorontsova uit ons verhaal woont en werkt in Rotterdam. Er is geen relatie met Maria Vorontsova (Poetins dochter). Ze is volgens haar eigen facebookaccount afkomstig uit Chernivtsi, West Oekraine. Als etnische Rus steunt ze het Kremlin door dik en dun.
Image
Image
3/25 Na de aanslag op de MH17 zien we Vorontdsova voor het eerst opduiken bij een protest van 'Break the System'. Haar boodschap "Rusland wordt vals beschuldigd." Later richt de harde kern een afdeling van 'Die Einheit' op dat als partij lobbyt voor nauwere banden met Rusland.
Image
Image
4/25 Wie ook voor nauwere banden met Rusland pleit is Kris Roman. De Vlaming richtte EuroRus op en onderhoudt goede contacten met Kremlin diensten. Hij bemoeit zoch vanuit Belgie met het Associatieverdrag. Vorontsova kent hij uiteraard ook.
Image
Image
5/25 Vorontsova kan meer dan schreeuwen door een microfoon, ze richt "Global Rights for Peaceful People" op, ook betrokken zijn Nederlandse Russen Nikita Ananjev en Elena Plotnikova. Ook de Rus Sergey Markhel wordt lid van de organisatie.

Image
Image
Image
6/25 De GRPP wordt in verschillende landen opgericht. Officieel wordt de Nederlandse tak pas in 2019 geregistreerd bij de KvK. In Moskou is de dochter van Markhel op papier de verantwoordelijke. Ze streeft ook naar het opzetten van een Odesa Republiek.

Image
Image
Image
7/25 De GRPP gebruikt een trucje om zichzelf meer legitmiteit toe te kennen. Het gebruikt wat plaatjes van de OVSE op haar website om een partnerschap te suggereren. Tijdens het illegale Krim referendum gebruikte het Kremlin ook fake OVSE organisaties voor meer cachet. Image
8/25 Ieder van de groep zal sterk lobbyen tegen het associatieverdrag met Oekraine. Natalia
verschijnt samen met Plotnikova en Ananjev in het hart van de NEE campagne van de SP. Ze is de schaduw van Harry van Bommel bij elke bijeenkomst.


Image
Image
Image
Image
9/25 Vladimir Kornilov, die zich uitgeeft als Oekrainse expat en journalist maar in werkelijkheid een Rus is die aan het Kremlin rapporteert, is een andere liaison van Vorontsova. Hij legt contact met de SP en heeft ook weer goede banden met Thierry Baudet.


Image
Image
Image
Image
10/25 Het is niet de enige beinvloedingscampgne, de groep ondersteunt ook actief Bonanza Media, dat werd opgericht met als doel Russisch daderschap rond de MH17 in twijfel te trekken.Het staat onder auspicien van GRU spion Chebanov.
Image
Image
11/25 Bonanza maakt o.a. een propagandadocu die suggereert dat Oekraine achter de MH17 aanslag zit. Er wordt gerommeld met bewijsmateriaal en een suggestief beeld geschapen. De GRU hackte ook de Maleisische tak van het JIT.
Image
Image
12/25 Bonanza organiseert eind 2019 een persconferentie met haar bevindingen maar dat wordt een flop, de pers heeft weinig interesse. Opvallend is ook de aanwezigheid van voormalig hooogleraar en komplotdenker Kees Van Der Pijl die zijn boek presenteert.
Image
Image
13/25 Van Der Pijl, die in 911 een joodse samenzwering ziet, schreef een boek vol Kremlinleugens over de MH17. Het werd met geld van de Russische ambassade ook naar het Engels vertaald. Hij richt zijn dankwoord dan ook naar de diplomaten en opvallend aan Vorontsova.
Image
Image
14/25 Vorontsova kiest voor een politieke draai, na de flirt met de SP wordt ze lid van FvD. Ananjev wordt er zelfs een soort erelid. De AIVD maakt ze dan al een tijdje zorgen over de Russische banden van de partij en waarschuwt Baudet. Image
15/25 Als de AIVD een vrouw verdenkt die enveloppen via de Russische ambassade bij FvD bezorgt dan is Vorontsova er open over in De Andere Krant "Dat was ik". In het artikel wordt verder de spot gedreven met de veiligheidsdienst. Image
16/25 Overigens hebben Ananjev en Plotnikova interessante backgrounds. Zo studeerde Ananjev aan een instituut dat gelieerd is aan de Russische diensten volgens oud CIA baas Comey. Plotnikova is oud buurvrouw en flirt van Viktor Yanukovich volgens het Robert Lansing Institute.
Image
Image
17/25 Met de uitbraak van de oorlog intensiveren ook de protesten. Op De Dam wordt maandelijks voor vrede geprotesteerd door figuren uit de covidconspiracyhoek. Het mantra is duidelijk; het Western is schuldig. Vorontsova zwaait er geregeld met de Russische driekleur. Image
18/25 Maar Vorontsova doet meer, geld voor vergunningen of apparatuur? De Russin trekt de buidel.Ook onderhoudt ze goede contacten met MRIYA, een Russisch medium dat de bijeenkomsten op de Dam streamt. Het wil de protesten voor Russisch publiek veel massaler doen lijken. Image
19/25 Zelfs de zalen van het prestigieuze Krasnapolsky Hotel worden afgehuurd. Wie die kosten van een paar duizend euro ophoestte kan de organisatie niet zeggen. "Dat liep via Natalia, maar mogelijk MRIYA." Over een onschuldig grassroots initiatief kunnen we niet meer spreken. Image
20/25 Bij de protesten op De Dam liggen foldertjes die toch vooral moeten benadrukken dat Oekrainers nazi's zijn. "Rusland moet doorgaan tot de nazi's verslagen zijn." Aldus Natalia. De 'vredeslobby' om Oekraine geen wapens te geven heeft duidelijk een ander doel.
Image
Image
21/25 Vorontsova probeert er ook mensen te rekruteren zoals Max van den Berg. Hij stond ooit met een fakkel in de tuin van Kaag en mobiliseerde zijn achterban bij de recente onrusten in Bodegraven. Hem wordt gevraagd een actie tegen "Russofobie" op te zetten.

Image
Image
Image
22/25 Bij AlternatiefTV van Ab Gietelink klaagt Vorontsova honderuit over Russofobie. Ze haalt de negatieve reacties aan bij een pro Navalny demonstratie. Haar provocaties met Pro Poetin leuzen die de politie deed ingrijpen veegt ze onder het tapijt. Image
23/25 Daar waar Rusland gepromoot kan worden duikt Vorontsova op. Zo ook bij een verkezingsdebat rond vrede van DeNieuweWereld of bij de organisatie van Rusland Reizen waarbij anti NATO aanhangers voor uitgenodigd worden.
Image
Image
24/25 Hoe moeten we Vorontsova's rol zien? Naast haar direct activisme valt ook haar organisatorische rol op. Ze heeft de contacten in de pro Russische circuits, ze faciliteert en brengt mensen bij elkaar om een zo luid mogelijk Kremlingeluid te laten horen.
25/25 Ik doe dit te weinig in mijn soeps maar een woord van dank aan alle journalisten die hierover schreven. In het bijzonder @WilmerHeck van het NRC die veel research deed en zelfs aangeklaagd werd door Vorontsova vanwege een artikel. De klacht hield uiteraard geen stand.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Vatniksoep in het Nederlands (officieel)

Vatniksoep in het Nederlands (officieel) Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @vatniksoep_nl

Apr 27
Wie is deze Maria Butina en waarom spioneerde ze in de Verenigde Staten? Een achtergronddraadje over deze femme fatale die volgens de rechter de hoogste politieke krijgen probeerde te infiltreren.🧵👇 Image
We schrijven 2010, het jaar waarin model FSB en spion Anna Chapman alias Anna Kuschenko in de VS wordt opgepakt, dat weerhoudt het Kremlin er niet van Butina aan te weven. Ze studeerde politieke wetenschappen, een tak waarbinnen de FSB graag rekruteert.
Butina was daarvoor al een bezige bij, zo vervult ze een bestuursfunctie van een rotary club, werkt als vertaalster tijdens gesprekken met buitenlandse politici en is tevens voorzitster van de persdienst van de Doema. Wie dat in retroperspectief bekijkt ....
Read 18 tweets
Apr 22
The second soldier story is from a former American Paratrooper who is currently serving in the defense forces of Ukraine. He also gifted me this patch.

The events didn't happen to him personally but to someone in his unit.🧵👇 Image
"Well you know how it is, people just go on Tinder when they are lonely. One of our guys in the unit had aswell and he got in touch with this really pretty girl - so he thought - ....
They start texting and everything goes well. Little did he knew that it was not this pretty little thing but some guy from the FSB that he was texting with. For those guys a foreign fighter from a NATO country is an extra big prize, especially from our unit which is extra hated
Read 7 tweets
Apr 21
In this thread I will introduce you to UNFOLLOW TUESDAY, a concept aimed at making the reach of scammers, grifters, swindlers, manipulators and chronicical liars smaller within NAFO and Pro Ukrainian circles. Please read to understand the concept and share this thread.🧵👇 Image
Let's be clear, it can be hard sometimes to distinguish people with good intentions from those that try to use this war for their own needs. While following or retweeting these accounts seems innocent it's an opportunity for them to whitewash their reputation and grift. Image
This thread is not meant for your own personal battles, we'll keep it at the current cases stated. So what can you do? If you follow any of these accounts - block. See any accounts you follow or that are following you follow them? Tag them under the tweet
Read 23 tweets
Mar 21
Ok this will be a thread about fighting back against fake accounts who pretend to be NAFO or Ukrainian soldiers. There are a few simple strategies we as a community can use to deal with this problem. I will start simple and then expand to more complex contexts.👇🧵
I started this thread because of a "NAFO account" making a racist remark towards new NAFO member @blaqsauce_ . It's a contradiction of what NAFO stands for. But then I immediately was suspicious. While some edgelords do infiltrate NAFO, most of such occasions it's a fake account.
🇷🇺 has tried to defame NAFO from the get go. I started with charachter assassinations on founder @Kama_Kamilia but as NAFO is a decentralised org it had little effect. Then NAFO was branded a CIA operation but NAFO members just leaned into it changing locations to Langley.
Read 14 tweets
Jan 14
Goed, het veelbesproken stuk van De Telegraaf met de Nederlandse militair die een berg vuile was buitenhangt over Oekraine. Inmiddels ook gebruikt door de 🇷🇺 ambassade. Wat is het waarheidsgehalte en hoe moeten we zijn relaas zien? 🧵 Image
Zelf ken ik inmiddels 10 man in de aangehaalde 3rd Assault Brigade. Meer in oneerstaande draad. Bij journalist @silschoonhoven heb ik de interesse in deze oorlog niet bepaald kunnen ontdekken. Die heb je wel nodig om de zaak te duiden.
Image
Image
Het verhaal van Hendrik kwam mij over als iemand die allerlei misstanden (hearsay) bij elkaar geraapt en aangedikt heeft en dat als persoonlijk anekdotes verkoopt. Dat beeld wordt versterkt door.....
Read 23 tweets
Nov 6, 2025
Ik zette pas uiteen hoe de SP valselijk claimde dat het zo enorm achter Oekraïne stond. Minstens net zo opvallend: de partij laat zich sinds 2014 wel heel vaak in met pro Russische figuren. Een overzicht.👇🧵 Image
Alvorens ik met dit overzicht start even een kleine toelichting. Ik sprak in Oekraïne met academici die de SP typeerden als 'die Kremlinpartij'. Erg goed staan onze socialisten er dan ook niet op.
🇺🇦 OSINT bureau Molfar wees Jasper van Dijk aan als pro Russische propagandist. Hij werd o.a. bekend met zijn motie om Oekraïne vlak voor de invasie geen wapens te leveren. In 2014 verzette de SP zich juist tegen een Russisch wapenboycot. Image
Image
Image
Read 28 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us!

:(