Chris is erbij Profile picture
Jun 11 20 tweets 3 min read Read on X
Boekpresentatie ‘ongrondwettelijk’ van Kenneth Manusama over het Amerikaanse Hooggerechtshof. #draad #erbij #live Image
We zijn in boekhandel het Martyrium in Amsterdam Zuid. Image
Er is ook een ramsj-kelder. Binnenkort. Image
Zo ziet het boek eruit. Image
Er zijn hier ook prominenten, zoals Wim Voermans.
De uitgever heet ons welkom. Dit is het tweede boek van Manusama. Het boek gaat over het hooggerechtshof. Het was heel snel duidelijk dat het daarover moest gaan.
Het boek is kort en toegankelijk. De uitgever denkt dat veel mensen hierop zitten te wachten. Manusama is overal geweest in de media. Iedereen wil dit weten en duiding.
Dit is in 7,5 week geschreven. In 25.000 woorden staat de complexiteit van het systeem. We proosten nu op het boek.
Manusama is blij met het boek en heeft gedaan alsof hij het snel kon schrijven. Hij dankt de uitgever en zijn gezin.
Voermans is hier om iets te zeggen. Manusama denkt dat hij dezelfde missie heeft als Voermans om het staatsrecht te duiden. Applaus.
Amerikanist is een vak geworden maar Manusama weet er ook echt wat van, denkt Voermans. Manusama was niet iemand ‘die over was op de redactie’. Voermans weet dat redacties altijd moeten uitzoeken hoe het met de kiesmannen werkt.
Dit is een fantastische boekhandel, denkt Voermans. Echt een voorbeeld voor vele andere.
Hier is ook ‘hier is konijn’ te verkrijgen. Hij grapt wat er straks allemaal in de ramsj te vinden is. Amerikanen weten weinig van de Amerikaanse grondwet. Trump verdedigt artikel 26 met zijn leven, zei hij in 2016. Republikeinen juichten. Maar dat artikel bestaat niet.
Hoe men met de grondwet omgaat in de VS is zorgelijk, denkt Voermans. De president houdt zich niet aan een uitspraak dat uitgezette mensen terug moeten keren.
De troepen die naar Los Angeles worden gestuurd zijn een ander voorbeeld. Er is een voordeel voor Nederland, aldus Voermans. We hebben hier de een na oudste grondwet van de wereld, na de Noren.
Mogelijk hebben we binnenkort de oudste ter wereld, zegt Voermans. Ik heb iets verkeerd begrepen, maar ik vraag het na.
Zo ziet het eruit. Image
Het netwerk is ongelofelijk slecht hier maar het is afgelopen. Koopt het boek!
Ook de boekhandel is natuurlijk warm aanbevolen. #eind
@threadreaderapp unroll

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Chris is erbij

Chris is erbij Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @ChrisIsErbij

Jun 6
Bij de Schaepmanlezing van Diederik Boomsma. In Utrecht. #draad #erbij #live Image
Dit is in het Oude Tolhuys. Image
Ik ben hier met Clariska van Hoek van in Apeldoorn! Ze doen mee aan de verkiezingen! Met ene Rens. Er zijn er meer. Image
Read 58 tweets
Jun 4
Avond over de rechts-extremistische AfD, de Duitse partner van FvD. #draad #erbij #live Image
Dit is een programma van Pakhuis de Zwijger, in Amsterdam. Een wat linksig debatcentrum. Het is ook een avond met de VPRO. Image
Dit is het programma. Het is met @kemalrijken, ik ken hem uit Duitsland. dezwijger.nl/programma/de-d…Image
Read 60 tweets
May 25
Lekker vroeg. Verkiezingsavond bij de VHP. #draad #erbij #live Image
Dit is de grootste partij van Suriname, de vraag is: is dat na vandaag nog steeds zo? Geen idee over het programma maar ik ben de eerste.
Dit is een partij die vooral voor Hindoestanen is en deze levert momenteel de president. Dat is Chan Santokhi. Veel onvrede over het beleid dus we gaan zien hoe dit afloopt.
Read 30 tweets
May 25
Verkiezingsdag in Suriname. Losse observaties in deze #draad. #erbij #live Image
Deze foto is niet van vandaag trouwens. We zijn op weg naar Wanica waar president Santokhi gaat stemmen.
We zijn hier voor onze podcast over de Surinaamse verkiezingen. Die vind je hier: chrisaalberts.nl/2025/04/30/een…
Read 36 tweets
May 23
Onderweg naar de campagneafsluiting van de ABOP, de partij van Ronnie Brunswijk. #draad #erbij #live Image
Deze avond sluiten alle partijen in Suriname de campagne af want zaterdag is er een campagnestop. De verkiezingen zijn zondag.
We konden dus kiezen maar we gaan naar de ABOP, de partij van Ronnie Brunswijk, de huidige vice-president.
Read 47 tweets
May 22
Op bezoek bij de NDP. #draad #erbij #live Image
We gaan naar een flyeractie met Jenny Simons, de lijsttrekker van NDP. Vroeger was dit de partij van Bouterse, maar zoals u weet is die overleden.
Gisteren waren we ook al bij de NDP. Toen sprak de nummer 2 over onderwijs. Straks is er ook een speech van Simons. chrisaalberts.nl/2025/05/22/ber…
Read 43 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us!

:(