Discover and read the best of Twitter Threads about #Бојкотирам

Most recents (13)

Јас бојкотов спрема северноцрпнатите би го пренел и на лично ниво. Интимен апартхејд. За мене НЕМААТ ИМЕ тие што сакаат да ме ОБЕЗИМЕНАТ. НЕ ГИ ПРИЗНАВАМ за личности оние што сакаат да ме ОБЕЗЛИЧАТ.

Русјаков
#Бојкотирам уставни промени
#АПСААНА
#ВидиВиди
novamakedonija.com.mk/mislenja/kolum…
Бернардо Бертолучи, Мите Грозданов, Горан Стефановски… Тројцата заминаа оваа недела во вечноста. Бог да ги прости! Ми се враќаат случките од животот, штиците што живот значат. Се навраќам на дваесеттиот век, последното танго во Париз, чајот испиен во Сахара.
Дали мојот живот е лет во место, диво месо, или дупло дно? Сето тоа, сето нивно, низ времето станало и мое. Се вмрежило низ мене. Можеби дури ме направило и подобар човек. Ви благодарам!
Read 27 tweets
МАКЕДОНЦИТЕ ВО ТАТКОВИНАТА И СВЕТОТ ГИ ОТФРЛААТ ВЛАДИНИТЕ НАЦРТ АМАНДМАНИ НА УСТАВОТ, ТИЕ ЗАСЕКОГАШ ЌЕ БИДАТ НИШТОВНИ И КОГА И ДА Е ЌЕ БИДАТ ПОНИШТЕНИ ЗАЕДНО СО СПОГОДБАТА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА!

#ВидиВиди #СМК #WMC
facebook.com/1VidiVidi/ #Бојкотирам
#Предавници #зз #AПСААНА
Светскиот Македонски Конгрес (СМК) ги отфрла владините нацрт амандмани на Уставот на Република Македонија поради примена на Спогодбата меѓу Македонија и Грција од 17 јуни 2018 година со цел промена на името на државата и идентитетот на нацијата!
Владините нацрт амандмани на Уставот на Република Македонија претставуваат флагрантно кршење на Уставот, законите и меѓународното право, претставуваат најтешко кривично дело велепредавство, геноцид врз Македонскиот народ и злосторство против човештвото што не застарува!
Read 17 tweets
Не може варвари да ми продаваат цивилизација

Русјаков - novamakedonija.com.mk/mislenja/kolum… #Бојкотирам #АПСААНА
#Пиреј #Непокор #Отпор #МакедонијаНемаЦена

Поминаа две недели од кобниот 19 октомври, кога Собранието го одзеде суверенитетот од рацете на народот.
Меѓународната изопачена моќ преку своите октроирани послушници мирно го спроведува планираното сценарио за укинување на Македонија и на македонскиот народ. Отпор нема. Институциите на државата не постојат.
Речиси сите медиуми се на страната на геноцидот, кој треба да се спроведе преку уставните измени. Никој не протестира на улица против укинувањето на суверенитетот, демократијата и на уставноправниот поредок на државата.
Read 29 tweets
Слава на сите македонски борци кои ги дадоа животите за протерување на бугарскиот,италијанскиот и германскиот окупатор како и против шиптарските балистички банди,грчките фашисти и српските четници

Овие македонски херои никогаш нема да бидат заборавени!
1/3
#Бојкотирам
#Оставка
Слава на сите македонски борци кои ги дадоа животите за протерување на бугарскиот, италијанскиот и германскиот окупатор како и против шиптарските балистички банди, грчките фашисти и српските четници.
Овие македонски херои никогаш нема да бидат заборавени!
2/3

#Бојкотирам
Слава на сите македонски борци кои ги дадоа животите за протерување на бугарскиот, италијанскиот и германскиот окупатор како и против шиптарските балистички банди, грчките фашисти и српските четници.

Овие македонски херои никогаш нема да бидат заборавени!
3/3

#Бојкотирам
Read 8 tweets
Запознај ја ЕУ!

Промени на употреба на земјиштето како директен или индиректен резулатат од различните видови на миграции:

Младите ги напуштаат селата, работоспособните одат во градови и во странство. Богати странци за пензионирање. упуваат куќи во селата и руралните средини.
продолжение
Read 16 tweets
Бојкотот на престојниот лажен и погубен референдум нека биде почеток на една поинаква и просперитетна Република Македонија,која ќе биде поставена и втемелена врз принципите на законот кој произлегува од моралот и слободата

ПОВАРДАРСКА ЕП. НА МПЦ-ОА
Послание АГАТАНГЕЛ
#Бојкотирам
ПОСЛАНИЕ НА МИТРОПОЛИТОТ АГАТАНГЕЛ: БОЈКОТ НА ПРЕТСТОЈНИОТ ЛАЖЕН И ПОГУБЕН РЕФЕРЕНДУМ!

Ви го пренесуваме посланието на Митрополитот повардарски г. Агатангел пред престојниот референдум за промена на името на државата и идентитетот на нацијата
#Бојкотирам
facebook.com/1VidiVidi/post…
Подготвувајќи го оркестрираното сенародно самоукинување,коеТреба да се случи на наместениот референдум,белосветските трговци соВистината на Македонскиот народ му нудат два горчливи производа.Првиот производ е маглата на стравот,поткрепено соЗакани за изолација,војна и исчезнување
Read 14 tweets
Додека режисерот на Македонскиот филм „Ругање на Христа“Јани Бојаџи во Монтреал добивал престижна награда од филмското жири од земјава добивал закани од страна на ослободителната армија на Албанците или ОНА за своето авторско дело

#Бојкотирам
#СтопНаЦензурата #РугањеСоХриста UCK
Информирајќи ја јавноста за заканите од УЧК Во обраќањето Бојаџи вели дека соопштението на Министерството за култура кое предходно објави дека филмот е обид сите албанци да се прогласат за терористи, е вовед во фашизам и цензура.

#Бојкотирам #СтопНаЦензурата #РугањеСоХриста UCK
„Министерството за култура со со своето соопштение повикува на насилство и терор врз мене како уметник и насилство и терор врз филмот ,,Ругање со Христос“ како уметност“, смета режисерот кој пред да се даде оценка за филмот препорачува тој да се изгледа целиот.

#Бојкотирам
Read 7 tweets
ПОДНЕСЕН ПРИГОВОР ДО ДИК ЗА ЗАШТИТА НА ИЗБИРАЧКОТО ПРАВО ОД УЧЕСТВО НА НЕОВЛАСТЕНИ СТРАНСКИ ЛИЦА ВО КАМПАЊА ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ НА 30 СЕПТЕМВРИ!

#ВидиВиди СМК WMC #Бојкотирам референдум #Boycott referendum Macedonia Македонија Бојкот

facebook.com/1VidiVidi/phot…
3 септември 2018 година, Скопје, Македонија - Светскиот Македонски Конгрес, денес до Државната изборна комисија поднесе Приговор за заштита на избирачкото право од неовластени странски лица во кампања за референдумот на 30 септември 2018 година.

#Бојкотирам референдум
СМК ја потсетува ДИК дека во тек е јавна пропаганда за референдумот што треба да се одржи на 30 септември 2018 година.

Во членот 70 став 3 од Изборниот законик забрането е странски правни и физички лица да организираат јавна кампања.

#Бојкотирам референдум
Read 12 tweets
Пошо #Бојкотирам телевизии, ама ме напнаа луѓе дека Ефтов зборел за #Бојкотирам па да објаснам на лепи Васко од #Игнорирам. Јас лепи Васе работам во Агенција, ама не за разузнавање, туку за туризам и кампањата #Бојкотирам ја правиме по урнек на #MAGA и #QAnon. Дувај лоботому! 😘
Не за џабе не спиев 6 месеци пред да го изберат Трампчо и го студирав секое меме, потег и изјава од таму, плус еве веќе 6 месеци сум верен пратител и студирач на фемоменот #Q. Васе лепотану за да знаеш да пловиш во овие води треба да излезеш од УДБА шемата на размишљање. #FollowQ
Ама што да се каже за излитено новинарче од прошлиот век кое спинува дека Иванов со тоа што не го потпишал законот за двојазичност му го дигнал рејтингот на црпнатицата. По логиката на УДБА новинарството требало да го потпише за да му го дигне рејтингот на Мицето. Види богати...
Read 10 tweets
#Бојкотирам знае дека има тивка забрана од врхушката на ДПМНЕ за твитање на хаштагот.
Сега #Бојкотирам ќе ви каже една мала лекција по политика.
Слушајте и читајте многу добро!
Сѐ додека се потчинувате на врхушката ќе бидете користени од истата и ќе имате мала и занемарлива вредност за нив. Партијата ќе ве рани со кафено лажиче како да сте мали бебенца.
Но ако се бунтувате малку и покажете слободен ум тогаш вашата вредност во очите на партиската "елита" експоненцијално и десеткратно ќе се зголеми.
Read 7 tweets
Браќа и сестри од движењето #Бојкотирам , нека ни е за многу години Илинден 👌

Темата на денешнава објава ќе биде :

„Наивноста на ВМРО и воопшто на македонската десница во поглед на искреноста на либералнодемократскиот Запад“

Врзете си ги појасите, ова ќе биде подолга нитка
Постарите генерации го помнат покојниот Митко Анастасовски и некои од неговите обраќања од собраниската говорница, но ретко кој ја помни неговата изјава дека Западот-Американците- кога ќе чујат дека СДСМ се наследници на комунистичката партија, ќе гледаат на нив како на црн ѓавол
Токму оваа куса изјава, по мое скромно мнение, во себе ја содржи и искажува речиси детската наивност со која македонските патриоти, националисти и антикомунисти гледаа(т) кон „добриот“ либералнодемократски Запад, како за време на Студената Војна, така и по нејзиното окончување 😒
Read 26 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just three indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!