Discover and read the best of Twitter Threads about #ارومیه

Most recents (9)

ترجمه آزاد:
🗯 تظاهرات اعتراضی عمومی در ایران
#⃣ مشارکت روزانه از شواهد بصری مشاهده می شود

۱۵ اسفندماه ۱۴۰۱: ۲۵۶

• بازنشستگان در اعتراضات هفتگی مجاز در مورد مشکلات بازنشستگی حاضر شدند.-بازنشستگان در #ارومیه پرچم ج.ا داشتند

📊 نمودار ⬇
🧵 موضوع 1/4 ⬇
محتوای
• یک حادثه-شب-کوچک-اعتراضات کوردها-#مهاباد
• یک حادثه-اعتراض-کوچک-#تهران در اعتراض به مسمومیت‌ها-دانشگاه-

تعداد اصلاح شده:
۱۴ اسفندماه ~ 253 (+12)

نمودار اصلاح شده

🗒 برگه داده 📊 نمودارها ⬇
🧵رشتو 2/4 ⬇
ادامه
• حوادث دختران دانش‌آموز در نقاط مختلف کشور در حال افزایش است
• مشاهده اتفاق در دو خوابگاه دانشجویی و یک ایستگاه مترو
• خدمات پزشکی و کادر پزشکی و فوریت های پزشکی همچنان به پشتیبانی از حوادث ادامه می دهند

🧵 موضوع 3/4 ⬇
Read 4 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، ۱۵ اسفندماه ۱۴۰۱:
#مسمومیت_دانش_آموزان
#حملات_شیمیایی_به_مدارس
⬇️⬇️
این نسخه ویژه به روز رسانی روزانه ما در مورد ایران به تمرکز بر حملات شیمیایی در ایران ادامه می دهد. این شامل نقشه ها و توصیفات اعتراضات در ایران در روزهای۱۴-۱۶ اسفند است.
⬇️
🔶بیش از ۱۱۰ مورد مسمومیت جداگانه دانش آموزان در سراسر ایران در ۱۵ اسفند رخ داد.

⬇️
Read 40 tweets
🧵هدف @criticalthreat اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.

اخبار اعتراضات #ایران، ۲۲-۲۴ بهمن‌ ۱۴۰۱:
⬇️
🟦نیروی قدس سپاه پاسداران احتمالاً در حال هماهنگ کردن تلاش‌های گسترده‌ای برای تحکیم کنترل و نفوذ خود بر مسیرها و نقاط مهم حمل‌ونقل از طریق #سوریه است.
⬇️
◀️کتائب حزب الله (KH) - یک شبه نظامی عراقی مورد حمایت ایران - در ۲۲ بهمن کنترل یک ایستگاه لجستیکی کلیدی در سمت عراقی گذرگاه مرزی القائم را به دست گرفت که احتمالاً ارسال سلاح #ایران به #سوریه را تسهیل می کند.

⬇️
Read 51 tweets
میگن تهرانیها کجان؟ چرا جمعیت میلیونی در تهران نمیبینیم؟ چرا اعتراضات پراکنده و بی هدفه؟

جوابش ساده س! استراتژی فراخوان ها تا الان اشتباه بوده. وقتی فراخوان میدن که «به خیابانها بیایید» یا «در میادین اصلی شهر» تجمع کنید، بدون اینکه مسیر یا مکانی مشخص بشه

ادامه👇🏼

#مهسا_امینی
این باعث میشه که معترضین بی هدف تو کل شهر پراکنده بشن و فقط تجمعات کوچیکی شکل بدن و تو تهران ِ به این بزرگی که کلی خیابون و میدون دارن هیچوقت تجمع خیلی بزرگی شکل نگیره.

میگن که اگر یه مسیر یا مکان خاص برای اعتراضات مشخص بشه باعث سرکوب بیشتر و راحتر تر معترضا میشه! 👇🏼
اما اینطور نیست.

بذارید تجربه خودم از سال ۸۸ رو بگم. هممون حتما تصاویر جمعیت زیاد معترضا تو سال ۸۸ رو دیدیم. اون موقع هر فراخوانی که داده میشد زمان و مکان مشخص داشت. مثلا ساعت ۵ عصر از میدان امام حسین تا میدان آزادی. 👇🏼
Read 29 tweets
🔴کُردپا به اطلاعات جدیدی از قتل #کبری_شیخه (سقا) توسط مزدوران فاشیسم در تاریخ ۵ آبان ۱۴۰۱، دست یافته:
چهار نیروی سرکوبگر لباس سبز نظامی به سمت منزل خانم شیخه‌سقا با گلوله جنگی شلیک می‌کنند که یکی از گلوله‌ها به گردن خانم شیخه‌سقا اصابت کرده و در دم جان باخته است.
#مهسا_امینی
👇 Image
همان شب سرکوبگران حکومتی با همسر #کبری_شیخه‌، تماس گرفته و او را تحت فشار قرا داده‌اند که باید به اطلاع افکار عمومی برساند که یک ماشین بدون شماره و ناشناس از جلوی درب من رد شده و همسر او را هدف شلیک گلوله قرار داده‌ است. اما همسر ایشان در جواب آنها گفته
#ژن_ژیان_ئازادی
👇
من با چشمان خود در بالکن دیدم افرادی با لباس نظامی کوچه و منزل ما را هدف رگبار گلوله جنگی قرار دادند و می‌دانم قاتلان همسرم چه کسانی هستند.

فشارها بر خانواده کبری شیخه‌سقا همچنان ادامه دارد و در هفته‌ گذشته فرماندار[امیر قادری] و مقامات سرکوبگر #مهاباد
👇
Read 8 tweets
صدسال پیش ، آتاتورک وارد این شهر شد و به مدت ۱ هفته دستور قتلعام داد ، میگن چیزی حدود ۵۰۰ هزارنفر یونانی ، زن و مرد و‌ کودک و پیر و جوون در این قتلعام عمومی کشته شدن ، در حالی که آتاتورک خودش در یک رستوران کوچک روبروی دریا نشسته بود و ده‌ها ناوشکن و ناوجنگی فرانسوی و انگلیسی
و ایتالیائی در فاصله چند صد متری روبروی وی ایستاده بودن ، اما دستور داشتن که در قتلعام دخالت نکنند ، در روز سوم از طرف ستاد متفقین فرمان رسید که اگر قایقی یا کسی خودش رو رسوند به ناوها ، بهش پناه بدن . برای همین‌ کشتیها به ساحل نزدیک شدن و آتاتورک از ترسش پیغام فرستاد
که چرا دارین به ساحل نزدیک میشین که در پاسخ فرمان ستاد مرکزی ارتش متفقین رو براش خوندن و پس از آن بود که ده‌هاهزار یونانی با هرچیزی که دستشون میرسید خودشون رو به کشتیها رسوندن در حالی که آتاتورک به نیروهاش دستور داد هرکس رو روی آب میبینند با تیر بزنند و شلیک به سوی
Read 6 tweets
#فالس_فلگ به سبک روسی!!
این دو چهره مشعشع #شیخ_مجاهد و #شیخ_محمد_کاشف‌الغطا مردم رو جمع میکنند و با بیل و کلنگ به ارتش روسیه تزاری حمله میکنند که وااسلاما! روسهای کافر مانع #کونشوری در بلاد قفقاز و... شده اند! خب طبیعتا با شلیک چند گلوله توپ شیوخ حاضر در صحنه تنبانشون رو خراب
و فرار میکنند! البته کار به اینجا ختم نمیشود اینبار روسها آخوندها را دنبال میکنند و #تبریز و #ارومیه را هم اشغال میکنند. دربار ایران از انگلستان کمک میخواهد چون طبق تعهد انگلیس موظف به حفاظت از ایران بود. انگلیس میگوید: #بیلاخ!! تعهد ما دفاع در مقابل تجاوز بوده شما آغازگر جنگید!
در ۲۰۰۸ #تجزیه_طلبان دولت گرجستان را تحریک و گرجستان حمله میکند و روسها هم بلافاصله #اوستیا و #آبخازیا را اشغال میکنند. در شورای امنیت سازمان به گرجستان میگویند #بیلاخ! شما آغازگر جنگ بودید! در ۲۰۱۴ در جریان اشغال #کریمه به دولت اوکراین گفتن #بیلاخ شما آغازگر جنگ بودید و جالبه
Read 5 tweets
قابل توجه آنهایی که فاجعه #آب در #ایران را صرفا به گرمایش زمین نسبت می‌دهند!/
🌱وزیر کشاورزی امروز در تلویزیون از مردم خواهش کرد برای جلوگیری از زیان کشاورزان #سیب بخرند! اما ماجرا چیست؟
🌱ایران سالانه حدود ۵ میلیون تن سیب تولید می‌کند و مصرف مردم حدود ۲.۹ میلیون تن است.
🌱از آنجا که ج.ا روابط خارجی قوی! دارد، سیب مازاد کمتر موفق به حضور در بازارهای صادراتی می‌شود و معمولا به جاده‌ها ریخته می‌شود.
🌱قطب تولید سیب ایران #ارومیه است. حدود ۳۰ سال پیش الگوی کشت انگور در این منطقه را به کشت سیب تغییر دادند. هر هکتار انگور ۵۰۰ مترمکعب آب نیاز داشت
و هر هکتار سیب ۶۳۰۰ هکتار . یعنی چیزی حدود ۱۲ تا ۱۳ برابر... نتیجه چه شد؟ #دریاچه_ارومیه خشک شد و دیشب علی بیت‌اللهی، محقق در صفحه شخصی‌ خود نوشته که در پدیده‌ای نادر فرونشست زمین در ساحل دریاچه اتفاق افتاده. این شیوه مدیریت بحران آب ایجاد کرده نه کشاورزی و کشاورزان!
Read 3 tweets
۸/۱: عضو قاتل در جریانی که #نزاع_قومیتی ِ دیروز #نقده را کلید زد، امروز دستگیر شد؛ با تیشرتِ #پانترکیستی منقش به پرچم #ترکیه! کارفرمای فتنه‌انگیزیِ قومیتی در ایران نکرده به مزدورانش بگوید دست‌کم ردّپایی از رئیس جا نگذارند!
در مورد این تیشرت‌ها نکاتی دارم که در ادامه توضیح میدهم👇
۸/۲: دو ماه پیش بود که متوجه شدم تیشرت‌های منقش به پرچم #ترکیه در سطح شهر به شکل عجیبی زیاد شده است. عمدتاً بر تن جوان‌هایی با ظاهر شر و شور. با یکی از دوستان رفتیم به پخش‌کننده‌های عمدۀ تیشرت در #ارومیه سر زدیم؛ متوجه شدیم این نوع تیشرت‌ها از مجاری‌ای غیر از آن‌ها پخش می‌شود.
۸/۳: تلاش بسیاری کردیم سرمنشا پخش این تیشرت‌ها را پیدا کنیم اما موفق نشدیم. هر چه هست تقریباً مطمئن شدیم که گسترش آن در سطح شهر نمی‌تواند عادی باشد.
به احتمال فراوان پای #ترکیه در میان است. چرا؟! چون با گسترش این تیشرت در سطح شهرهای آذربایجان اولاً قدرت نرم خود را به رُخ می‌کشد.
Read 8 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!